Autor Tema: Čovjek-drvo  (Pročitano 3332 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Čovjek-drvo
« poslato: 23.03.2008. 11:56:44 »
Prema Dedeu, 'čovjeku drvetu', kako su ga prozvali mediji, okolina se ponaša kao da je čudovište zbog neobičnih čvornatih korjena koji su mu izrasli na nogama i rukama.

Ali sada se 35-godišnji Indonežanin, koji živi u malom selu Tanjung Jaya, 150 km južno od glavnog grada Jakarte, nada da će liječnik u SAD-u biti u mogućnosti izliječiti neobične izrasline koje su se na njegovom tijelu počele pojavljivati još u tinejdžerskoj dobi.

Dede je rekao da je rast bradavica isprva primijetio nakon što je kao tinejdžer ozlijedio koljeno.

'Isprva me svrbjelo. Neke su se bradavice pojavile na mojim stopalima. Zanemario sam ih, a na tijelu mi se počelo pojavljivati sve više izraslina', rekao je Dede.

Nije mogao raditi jer se ne može služiti rukama. Nakon što ga je žena napustila živi u siromaštvu sa svojim dvjema kćerima. 

Rekao je da ne može putovati i prisiljen je ostati u kući svojih roditelja jer su mu ruke i noge teške i glomazne zbog stalnog rasta.

Pridružio se 'freak showu' u obližnjem gradu Bandung kako bi zaradio nešto novca da bi se uzdržavao. U svom je selu meta zlostavljanja i izrugivanja.

1993. godine primljen je u lokalnu bolnicu, ali liječnici nisu mogli naći lijek za njegovo stanje.
 
Američki liječnik, dr. Anthony Gaspari sa Sveučilišta Maryland predložio je mogući tretman.

Prema medijskim izvještajima, dr. Gaspari testirao je Dedeovu krv i rekao da je rast izraslina rezultat HPV-a, učestale infekcije koja uzrokuje male bradavice.

Dr. Gaspari vjeruje da se Dedeovo stanje može popraviti ukoliko počne koristiti dnevne doze sintetičkog oblika vitamina A, koji zaustavlja rast bradavica u ozbiljnim slučajevima HPV-a.

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/covjek-drvo.html  (video)