Autor Tema: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?  (Pročitano 28984 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stormy

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 166
  • Ugled: +14/-9
    • Pogledaj profil
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #45 poslato: 19.10.2008. 22:43:11 »
stvarno su ove bebe nesto najlepse sto se moze vidjeti,grota ih je ubiti.....
ali...... :'( :'(

Van mreže ortodox

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 126
  • Ugled: +2/-12
    • Pogledaj profil
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #46 poslato: 21.10.2008. 23:37:53 »
Iako ima dobrih razloga za abortus koji su navedeni,mislim da su oni prilicno rijetki.Npr. silovanja itd.Vidim da se slazemo da je to u stvari u sustini ubistvo,jer bez obzira na starost djeteta ono je zivo bice vec od momenta zaceca, i po iskustvu nase crkve od toga momenta i dobija dusu.Stoga je isto ubiti ga kada je "skup celija "ili kada se rodi.Abortuse najcesce vrse zene koje vec imaju dvoje ,troje i vise djece.Na drugom mjestu su djevojke koje  su na pocetku zivota(sredjoskolke i studentkinje)kojima bi eventualno radjanje zasmetalo pri skolovanju ili gradjenju karijere.Tako da radije biraju ubistvo nego sramotu.Mada mislim da one negdje u dubini duse bi i rodile,jer je majcinski nagon ipak kod zena veoma jak.Medjutim iz iskustva znam da je veliki broj njih abortirao pod pritiskom roditelja,partnera ili krace,okoline.Tako da se opet javlja onaj nas strah jaci od zdrave pameti,"STA CE MI SVIJET REC".Pa se pitam koliko mi u stvari volimo ikoga,osim neke slike koju smo stvorili o sebi samima kao o "cestitim"gradjanima.Pita li se taj roditelj kroz kakve  sve patnje mu prolazi dijete,ili mu je drazi neki dobar glas.Znam ja ,a i vi,tu djecu koja su se rodila van braka.I sta???Djeca ,ko djeca.Igraju se,smeju,uce, zive djeca ko i svaka druga djeca.A sramota...mozda se nekad budemo stidjeli vise mi, "ispravni"

Van mreže ortodox

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 126
  • Ugled: +2/-12
    • Pogledaj profil
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #47 poslato: 27.10.2008. 12:19:07 »
Dajte zeni jednak polozaj u drustvu u odnosu na muskarca,povecajte postovanje prema njoj kao licnosti,unistite prezir prema vanbracnoj majci i njenoj djeci,stvorite uslove koji obezbjedjuju egzistenciju svoj djeci koja se radjaju,priznajte pravo na materinstvo i stitite ga,vaspitajte kod pokoljenja koje stasavaju postovanje prema instituciji materinstva,obezbjedite svaku majku za vrijeme trudnoce i dojenja djeteta-pa nece biti potrebe za krivicnom represijom radi ocuvanja prirodnog prirastaja stanovnistva i drustvenog morala...i nastupice ono blazeno vrijeme kada ljekari nece biti u prilici da vrse abortuse...jer im se niko nece ni javljati.Eto lijepe teorije...praksa?Zato sto nije tako doprinijelo je da zena vise razmislja o karijeri,svojim pravima,uopste o socijalnom aktivnom zivotu,sto u kombinaciji sa nezajazljivoscu liberalne ekonomije koja zahtjeva cijelog covjeka(i zenu),daje uzasnu sliku jurnjave Od zivota a ne za zivotom.

Van mreže celjevo 1

  • Kako ste mi danas ??
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 267
  • Ugled: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • La Linea!
    • Pogledaj profil
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #48 poslato: 29.03.2011. 15:12:10 »
ni ja ne podržavam ABORTUS kako im nije teško i žao ubiti dijete sto nose u stomaku!! BOŽE SAČUVAJJ!  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(