Autor Tema: Sta upisati?!  (Pročitano 57157 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže logic

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 41
  • Ugled: +21/-18
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta upisati?!
« Odgovor #15 poslato: 05.12.2007. 00:31:53 »
Onda nisi imala pravog profesora koji bi ti na pravi nacin predstavio tu divnu nauku. PA ona ti je sve oko nas. Koristi komp a ne zanima te kako to funkcionise? Telefon, radio tv i sl?
"Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku!".

Van mreže Obična_djevojka

  • VIP
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1890
  • Ugled: +59/-28
  • Pol: Žena
  • No fate!!!
    • Pogledaj profil
Odg: Sta upisati?!
« Odgovor #16 poslato: 05.12.2007. 00:33:23 »
hm...profesor je kriv ;D ;D ;D
Ne raspravljaj se sa budalom jer najprije ce te spustiti na svoj nivo,a zatim pobjediti na iskustvo!!!

Van mreže logic

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 41
  • Ugled: +21/-18
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta upisati?!
« Odgovor #17 poslato: 05.12.2007. 00:34:06 »
Pa vjerovatno jer fizika je sve samo ne dosadna. Ovo pricam jer ako volis matematiku sklona si prirodnim naukama.
"Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku!".

Van mreže Caki HEO

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 491
  • Ugled: +11/-5
    • Pogledaj profil
Odg: Sta upisati?!
« Odgovor #18 poslato: 05.12.2007. 09:58:55 »
Bas lepo sto se raspravljate oko fizike.... Moram reci da je logic u pravu, fizika je stvarno zanimljiva, meni bar, doduse ima nekih smornih oblasti koje proucava, posebno u kalsicnoj fizici, ali sve u svemu fizika je bas zanimljiva nauka...

Posto smo konstatovali da profesor nemoze da zainteresuje ucenika ja predlazem da Obicna ili Mare upisu Fizicki fakultet ,smer profesor fizike i da se posle zavrsenog faxa zaposle u gimnazaiji da predaju fiziku i time se oduze svom gradu...   :D :D ;D   Shalim se naravno...

Nije ni to lose, mislim ekonomija ali ima i tu puno ucenja, mislim klasicnog bubanja, sa jam malo skeptican zbog velikog broja ljudi koji to upisuju i zavrsavaju, jer ekonomiju u Srbiji mzoes zavrsiti u svakom vecem gradua i  u ponekom manjem gde veci fakulteti imaju ispostave, i uz sve to nekoliko privatnih fakulteta koji se time bave... Meni se jedino zbog toga nesvidja, jeste da svakoj firmi treba bar po jedan ekonomista i pravnik ali ipak mislim da je ovo veliki broj pogotovo sto se agencije specijalizuju za knjigovodstvo, sve ide racunarski uhodani su i svede se na to da tri coveka opsluzuju deset firmi...

Na tehnickim je fizika neizbezna, negde je ima vise a negde manje... Ja sam npr na odseku za Fizicku Elektroniku na ETF-u a od fizike imam samo prvu rec u nazivu odseka... dok neki drugi odseci imaju polovinu predmeta gde izucavaju klasicnu fiziku i smaraju se ko zmajevi. Ovde naravno ne racunam strucne predmete iako je elektrotehnika deo fizike ali je i vise nego zanimljiva...

Upisi matematicki fax, mislim da tamo nema mnogo fizike...  ;D ;D

Van mreže logic

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 41
  • Ugled: +21/-18
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta upisati?!
« Odgovor #19 poslato: 05.12.2007. 10:06:40 »
Potpuno se slazem sa tobom sto se tice ekonomije ali je i cinjenica da se relativno lako nadje posao jer je stvarno siroka palete mogucih radnih mjesta. Sto se tice fizike mislim da je nastavnik onaj koji djecu sklonu prirodnim naukama moze ili ne moze zainteresovati fiziku. AKo je predaje kao ne znam istoriju bez nekog razumijevanja i prakticnih primjera naravno da je djeca zamrze ali ako ju predjau na nacin da djecu zainteresuju zavoljece je sigurno. Pricam o djeci koja su sklona prordnim naukama. Onu koja nisu nece zainteresovati ni za matekmatiku naravno. Ja sam na masinstvu uci fiziku ali i dijelove kao sto su osnove elektrotehnike. Mehaniku kinematiku dinamiku, termotehniku i sl.I to mi je islo pogotov sto sam kao profesora fizike imao profesora MIrjanica koji je svoj ugled ukaljao u politici ali kao profesor fizike je odlican. Jedan od rijetkih profesora koje je bilo milina slusati i koji je na predavanja dolazio sa rukama u dzepovim i samo pitao gdje smo stali i predavao iz glave za razliku od jednog mog asistenta koji je dolazio na vjezbe sa uradjenim zadacim i prepisuje ih na tablu i svi mehanicki prepisuju sa table i ejdini ja vidim da prva polovina i druga polovina zadatka nemaju veze jedna sa drugom da bi se ispostavilo da je uzeo pogresan list ;)
"Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku!".

Van mreže Caki HEO

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 491
  • Ugled: +11/-5
    • Pogledaj profil
Odg: Sta upisati?!
« Odgovor #20 poslato: 05.12.2007. 10:25:42 »
 :D :D :D... Blenta...

Dobro kazes... ako je profa blentav ucenici ili studenti ce biti jos gori, kod mene na ETF-u stvarno se na to nemozes pozaliti, sta smo sve od njih prakticno culi svadrno nisu losi, osim pomalo jednog koji nam je pored fizike predavao malo i vicologiju, antiamerikanizam, sexologiju, ali za fiziku mu svaka cast...

Ovde se sad desavaju uzasne stvari i to ne samo na mom faxu a to je da profesori ili asistenti sve vise koriste projektore prilikom predavanja. Ne kazem, to je OK tako i treba predavati, pa nece covek valjda da trosi pola sata da nacrta neki dijagram ako moze lepo da ga prikaze na zidu... ALI polovina pusti slajd i prica pricu, to je OK, ono sto je lose je druga polovina koja dodje pusti slajdove ili jos gore suv text i uzme to da cita...  >:( Nije mi jasno kako se ne smori kad cita nesto tri sata i jos mora da stoji na jednom mestu... Takvi mi ljudi nisu jasni i od njih se malo sta moze nauciti...

Nego... odbismo mi od teme mnogo... Zbunicemo Mare i Obicnu sa ovolikom fizikom ;D  Shalim se...

Van mreže logic

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 41
  • Ugled: +21/-18
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta upisati?!
« Odgovor #21 poslato: 05.12.2007. 10:28:40 »
Ma necemo. Bolje da se prepadnu pa kad vide da to nije tako strasno bice im lakse. Kao mujo koji je kupova broj manje cipele i pita ga  HAso zasto to zar te ne zuljaju a ovaj odgovori pa zuljaju al da vidis rahata kad skinem ;)
Na takva predavanja na kojima prof otvori knjigu i cita nisam isao jer to mogu i ja kuci gdje sam bar miran i sjedim u udobnijim foteljama ;)
"Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku!".

Van mreže Nikolaj

  • Start moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 413
  • Ugled: +17/-19
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta upisati?!
« Odgovor #22 poslato: 05.12.2007. 17:48:13 »
Volis matematiku a ne volis fiziku????
Nema ljepse nauke od fizike. Ja je obozavam.


Huh. Kakav paradoks, tako bliske nauke. Ja sam jedino iz fizike prakticne vjezbe mogao da smislim ( cak sta vise obozavao sam ih ) a sa mat. nikad nisam imao problema cak sta vise nikad je i nisam ucio.

Koji faks? Sta te interersuje? Cime bi htjeli da se bavite?

Najbolje svak za sebe zna, samo je pitanje da li zna naci odgovora, da li se sam sa sobom zna dogovoriti!
« Poslednja izmena: 05.12.2007. 17:53:20 Nikolaj »
Зна Душана родит Српка, зна дојити Обилиће,
ал хероје ка Пожарске, дивотнике и племиће,
гле, Српкиње сада рађу... Благородством Српство дише...
Бјежи, грдна клетво, с рода - завјет Срби испунише

Van mreže error

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 948
  • Ugled: +47/-40
    • Pogledaj profil
Odg: Sta upisati?!
« Odgovor #23 poslato: 05.12.2007. 18:02:06 »
Ja cu najvjerovatnije da upisem bankarstvo,zna li iko ista o tom fax-u?
Hua,hua

Van mreže Obična_djevojka

  • VIP
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1890
  • Ugled: +59/-28
  • Pol: Žena
  • No fate!!!
    • Pogledaj profil
Odg: Sta upisati?!
« Odgovor #24 poslato: 05.12.2007. 18:28:14 »
Treba ti informatika za to ;D ;D ;D :D :D
Ne raspravljaj se sa budalom jer najprije ce te spustiti na svoj nivo,a zatim pobjediti na iskustvo!!!

Van mreže error

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 948
  • Ugled: +47/-40
    • Pogledaj profil
Odg: Sta upisati?!
« Odgovor #25 poslato: 05.12.2007. 18:41:05 »
Pa sta ako treba.Posto mene obozava informaticarka ona ce fino jednoga dana da sjedne sa mnom i sve mi fino objasni,a zatim cemo otici na kafu.  ;D  ;D  ;D
Hua,hua

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: Sta upisati?!
« Odgovor #26 poslato: 05.12.2007. 20:01:03 »
Ni meni se ekonomija i pravo ne svidjaju jedino zbog toga sto ih upisuje veliki br.ljudi ali ste u pravu kad kazete da banke nicu na sve strane...

Sto se tice jezika na fax-u sada imaju dva smjera za prevodioca i profesora,a ako izaberes za prof.mozes da budes prevodilac...Isto tako na kraju moras da magistriras iz SVIH oblasti redom...
To su sada neka nova pravila ali mi se bas svidjaju :) ;)

A fizika...Odg.sam je danas... :)Meni nije toliko dosadna...Sta vise zna biti bas zanimljivo ako se ukljucis i pratis na casovima :)

Ja zato hemiju smisliti ne mogu... :(
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Sta upisati?!
« Odgovor #27 poslato: 05.12.2007. 20:36:52 »
mnogo toga je do profesora, tako isto neka nauka ti se ne svidi samo zbog profesora

Van mreže logic

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 41
  • Ugled: +21/-18
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta upisati?!
« Odgovor #28 poslato: 05.12.2007. 21:09:28 »
Upravo tako. Meni recimo nisu usadili ljubav prema hemiji ;)
"Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku!".

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: Sta upisati?!
« Odgovor #29 poslato: 05.12.2007. 21:12:08 »
Upravo tako. Meni recimo nisu usadili ljubav prema hemiji ;)
Isto tako... :) ;)
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...