Anketa

Da li treba graditi obilaznicu?

Da
Ne

Autor Tema: Obilaznica oko Bileće  (Pročitano 29699 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Obilaznica oko Bileće
« Odgovor #30 poslato: 30.05.2008. 17:11:25 »
JA ne znam je li sebi iko docaro kuda ce da ide ta "famozna"obilaznica. Iz pravca Trebinja kod kasarne ce se odvajati iskljucenje lijevo, pa onda prvo desno ispod "zraka" kroz Grabovice i sve tako skoro paralelno sa postojecim magastrilanim putem i u polju kod one benziske ce se kaciti opet na onaj stari put prema Gacku.
Pa ja stvarno ljudi ne vidim nikakav problem s tim. Sto rece DArko ona samo daje osnovu za buduci razvoj grada i ozivljavanje na tom potezu.
Pa Foca je daleko veci grad od Bilece pa je tako i ona rijesila problem jos odavno. PA nije Bileca Cemerno da treba da prolazi put kroz sred nje
To je ono klasicno seljacko poimanje zivota da se svrne put kroz svoje selo. E sad jebiga sto smeta nekom Vulkanizeru pa ce mu se smanjit promet, sta ces mu nek se preseli na novu lokaciju. Ili nek lobira u Vladi i Ministarstvu saobracaja da obilaznica prodje kroz njegovo selo direktno pored njegove kuce, ko sto su seljani Stepena svrnuli magistralu Beograd-Dubrovnik kroz njihovo selo i napravili tako dvije "smrtne" krivine. Slican slucaj je bio i na Cemernu dje su neki "mnogo bitni" Mastilovici skrenuli put na kliziste na cije je saniranje dosad potroseno 100 miliona maraka. Takve se greske skupo placaju.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Obilaznica oko Bileće
« Odgovor #31 poslato: 31.05.2008. 00:33:39 »
JA ne znam je li sebi iko docaro kuda ce da ide ta "famozna"obilaznica. Iz pravca Trebinja kod kasarne ce se odvajati iskljucenje lijevo, pa onda prvo desno ispod "zraka" kroz Grabovice i sve tako skoro paralelno sa postojecim magastrilanim putem i u polju kod one benziske ce se kaciti opet na onaj stari put prema Gacku.
Pa ja stvarno ljudi ne vidim nikakav problem s tim. Sto rece DArko ona samo daje osnovu za buduci razvoj grada i ozivljavanje na tom potezu.
Pa Foca je daleko veci grad od Bilece pa je tako i ona rijesila problem jos odavno. PA nije Bileca Cemerno da treba da prolazi put kroz sred nje
To je ono klasicno seljacko poimanje zivota da se svrne put kroz svoje selo. E sad jebiga sto smeta nekom Vulkanizeru pa ce mu se smanjit promet, sta ces mu nek se preseli na novu lokaciju. Ili nek lobira u Vladi i Ministarstvu saobracaja da obilaznica prodje kroz njegovo selo direktno pored njegove kuce, ko sto su seljani Stepena svrnuli magistralu Beograd-Dubrovnik kroz njihovo selo i napravili tako dvije "smrtne" krivine. Slican slucaj je bio i na Cemernu dje su neki "mnogo bitni" Mastilovici skrenuli put na kliziste na cije je saniranje dosad potroseno 100 miliona maraka. Takve se greske skupo placaju.
Samo bih dodao za ove kojima sve treba plasticno objasnit da i obilaznica i dalje ostaje u Bileći da se ne seli u Ljubinje. Pa nije ni ovaj put od pamtivjeka isao kuda sada ide, nekad je nasa sadasnja glavna ulica bila dio magistralnog puta pa je izgradjena obilaznica ispod grada, grad se prosirio i proguto obilaznicu, gradi se nova i sve je OK, to je tako normalan proces. Samo me interesuje jeli i tada bilo ljudi koji su tvrdili da ne treba pravit obilaznicu.

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Obilaznica oko Bileće
« Odgovor #32 poslato: 31.05.2008. 17:26:14 »
Ja jos nisam cuo da se neko buni kada se u njegovom gradu bilo sta gradi,pa sta ima lose u tome(ako ista ima od toga,jer fontana u parku se pravi 100 godina pa ni danas nije uradjena)
Jedino sto zid kaze"ako nekom vulkanizeru ili ugostitelju smeta zbog posla"...pa svaki ozbiljan grad ima obilaznicu ili tranzit.Ja mislim da je to super,zamislite samo koliko slepera,kamiona,tamica :) vise nece prolaziti kroz grad...pa bezbjednost ce sigurno biti veca,samo ta djeca sto idu  u skolu ce biti zasticena bar od nesavjesnih vozaca koji jure na more misleci da voze savrsenom magistralom BEOGRAD-DUBROVNIK.
Pa stalno kukamo kako se covjek nema kuda vozati po gradu kad dodje ona bozija dosada u gradu,a Trebinjci nam pjevaju "Bileca je okrugla ko jaje kud god podjes pred borovo dodjes"
Kraju sala,sta god se radi u gradu -dobro je!Znamo svi da ima dosta stvari koje su prioritet u odnosu na ovu obilaznicu,al samo nek se gradi!
Ja mislim da je problem u nama!U Bilecu da dodje covjek da ulozi milion eura mi bi ga napravili budalom i govorili trebao je ovo ili ono...
U ostalom mi se tu nista ne pitamo,nego gledajte vi da se daju dobri predlozi za ovaj festival u julu,da svojim idejama pomognemo momcima da to sto bolje urade,da i mi uradimo nesto i budemo ponosni na nas grad!!!
Neka svako uradi nesto za nas grad i bice super.A obilaznica ne moze da nam donese nista lose!
« Poslednja izmena: 31.05.2008. 17:28:31 sremci »
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Obilaznica oko Bileće
« Odgovor #33 poslato: 04.07.2008. 20:43:21 »
BILEĆA - Ukupno 155 vlasnika privatnih preduzeća i radnji iz Bileće potpisali su peticiju protiv izgradnje putne zaobilaznice oko tog grada, a uputili su je Narodnoj skupštini i Vladi RS i opštini Bileća.

Oni tvrde da je izgradnja putne zaobilaznice oko Bileće, za koju je Vlada Republike Srpske već odobrila 300.000 maraka za rješavanje imovinsko-pravnih odnosa, potpuno neopravdana i da će tom siromašnom mjestu donijeti još veće siromaštvo.

U peticiji se navodi da je Bileća među najnerazvijenijim opštinama u Srpskoj, sa uništenom prijeratnom industrijskom proizvodnjom i niskim stepenom razvoja preduzetničke djelatnosti, te da je privatno preduzetništvo skoro isključivo iz oblasti trgovine, ugostiteljstva, poljoprivrede i ostalih uslužnih djelatnosti

Prema mišljenju potpisnika peticije, zaobilaznica, koja bi bila udaljena oko dva kilometra od centra grada, samo bi donijela nevolje i stvorila izuzetno nepovoljne uslove za poslovanje. Smatra se, naime, da bi promet tih firmi znatno opao, jer brojni putnici, na putu prema morskoj obali, više ne bi navraćali u Bileću.

Prije skoro 40 godina, kada je građen put Bileća - Gacko, Bileća je dobila svoju zaobilaznicu, koja zadovoljava obim i frekvenciju drumskog saobraćaja, čak i da je pet puta veći od postojećeg, a za nju je vezan cjelokupni privredni i društveni život grada, koji bi, izgradnjom još jedne zaobilaznice, bio doveden u pitanje. Osim toga, izgradnjom autoputa "5C" i puta Horgoš - Požega - Crnogorsko primorje procjenjuje se da bi se frekvencija saobraćaja na putu Višegrad - Trebinje smanjila za oko 40 odsto, što ide u prilog tvrdnji o nerentabilnosti izgradnje zaobilaznice oko Bileće - ističe se u peticiji.

Bilećki privrednici poručuju da ne sumnjaju u dobre namjere Vlade Republike Srpske da uloži sredstva u razvoj te opštine, ali istovremeno smatraju da bi mnogo bolje bilo ako bi se ta sredstva usmjerila u lokalnu infrastrukturu, prvenstveno izgradnju lokalnih puteva, čime bi se podstakao razvoj prvenstveno poljoprivrede kao strateške privredne grane.

Autor: Š. ALEKSIĆ /GS

Van mreže peca

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 344
  • Ugled: +4/-12
    • Pogledaj profil
Odg: Obilaznica oko Bileće
« Odgovor #34 poslato: 05.07.2008. 18:49:35 »
Nadajmo se da i ovaj projekat neće propasti zbog uskih pogleda lokalnih političara i tih pojedinih vlasnika radnji.Vlast se jednom odluči da uloži neki dinar u naš grad i odjednom se diže prašina zbog interesa 2-3 čovjeka.Onaj ko je zbog posla pošao u Bileću znaće u nju i doći,neće mu smetati obilaznica.A neka ti što potpisuju peticije se potrude da privuku poslovne partnere i ostale biznismene u grad vrhunskim kvalitetom svojih usluga.

Van mreže vukasin

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +1/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Obilaznica oko Bileće
« Odgovor #35 poslato: 10.07.2008. 19:33:32 »
mislim da je suvisno graditi zaobilaznicu kad Bilecu svi zaobilaze i bez nje!

Van mreže smizla

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Obilaznica oko Bileće
« Odgovor #36 poslato: 10.07.2008. 23:10:05 »
praviti zaobilaznicu oko Bilece je isto kao i praviti je oko pustog ostrva.
Ne doozvoli da te provincija kvari

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Obilaznica oko Bileće
« Odgovor #37 poslato: 11.07.2008. 16:01:46 »
Mozda se pod nickom smizla skriva poznati bilećki pesimista K.B. ;D

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Obilaznica oko Bileće
« Odgovor #38 poslato: 11.07.2008. 16:28:55 »
Mozda se pod nickom smizla skriva poznati bilećki pesimista K.B. ;D

Ne znam ko se skriva pod nickom smizla, mada postujem njeno misljenje i pesimizam. Ipak mogla nam je malo poblize obrazloziti svoj stav.
Na ovoj temi se bila povela opsirna rasprava koja je nazalost izgubljena, (zbog pada servera ili cega li vec). Uglavnom je sva argumentacija bila za opravdanje te obilaznice. E sad sta pricaju tate, mame, stricevi i lokalni privatnici to je za neku drugu raspravu.

Van mreže herc

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 179
  • Ugled: +10/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Obilaznica oko Bileće
« Odgovor #39 poslato: 12.07.2008. 08:55:50 »
Nije mi poznato da jos negdje stanovnici neke opstine pisu ovakve ili slicne peticije.
Ako mi ne uvidjamo da je to bolje za nas, onda nam niko ne moze pomoci.
Neki ljudi govore ono sta znaju, a drugi ljudi znaju sta govore!

Van mreže vuk

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 19
  • Ugled: +3/-5
    • Pogledaj profil
Odg: Obilaznica oko Bileće
« Odgovor #40 poslato: 14.07.2008. 11:26:21 »
TREBA , svaku gradnju treba podrzat

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Obilaznica oko Bileće
« Odgovor #41 poslato: 14.07.2008. 15:11:10 »
ma džaba peticije, ako je republički projekat i republika tako zacrtala neće vam pomoći ni gospod Bog...jer briga njih za nekih 15-tak privatnika koji žele da zaštite svoje interese.

Van mreže darre

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 74
  • Ugled: +16/-1
  • Pol: Muškarac
  • Rodjen da peca natjeran da radi...
    • Pogledaj profil
Odg: Obilaznica oko Bileće
« Odgovor #42 poslato: 14.07.2008. 15:30:18 »
ma džaba peticije, ako je republički projekat i republika tako zacrtala neće vam pomoći ni gospod Bog...jer briga njih za nekih 15-tak privatnika koji žele da zaštite svoje interese.



Slazem se. Cuo sam da ce i ovaj Tupanjac praviti neku fabriku ulja, obilaznica bi valjda trebala da ide pored tog zemljista koje je on vec kupio, a u dobrim odnosima sa sadasnjom vladom, moguce da ce i on uticati na izgradnju.
Moras prvo puzati da bi znao hodati...

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: Obilaznica oko Bileće
« Odgovor #43 poslato: 20.07.2008. 03:44:32 »
TREBA , svaku gradnju treba podrzat
Jeste samo ne stizu te pare iz Amerike,vec iz budzeta RS, ja bi da se napravi vijaduk baljke-sobadine,jes da nema potrebe al nek se pravi!
ZATO NE MLATI!
Zar nije bolje asfaltirati ova naselja,i urediti malo trotoare,ili postaviti rasvjtu nasipom i jos tako nekih mnogo korisnijih stvari(naravno koliko je u mogucnosti).

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: Obilaznica oko Bileće
« Odgovor #44 poslato: 20.07.2008. 06:28:48 »
ma džaba peticije, ako je republički projekat i republika tako zacrtala neće vam pomoći ni gospod Bog...jer briga njih za nekih 15-tak privatnika koji žele da zaštite svoje interese.



Slazem se. Cuo sam da ce i ovaj Tupanjac praviti neku fabriku ulja, obilaznica bi valjda trebala da ide pored tog zemljista koje je on vec kupio, a u dobrim odnosima sa sadasnjom vladom, moguce da ce i on uticati na izgradnju.

ah Tupanjac..Tupanjac ovo Tupanjac ono..ja koliko znam taj je jednom u toku rata podijelio neke HTZ čizmetine penzionerima sa Podgorja...a uvjek neke priče kako će bajagi on kao nešto...taj će prije u Estoniju da uloži koliko primijećujem