Anketa

Ko je po vasem misljenju najbolji srpski teniser?

Nenad Zimonjic
2 (28.6%)
Janko Tipsarevic
0 (0%)
Novak Djokovic
4 (57.1%)
Viktor Troicki
1 (14.3%)

Ukupno glasova: 7

Autor Tema: Tenis  (Pročitano 160228 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže !Alko TeSt!

  • !AlKo TeSt!
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 430
  • Ugled: +14/-13
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Tenis
« Odgovor #510 poslato: 06.12.2009. 18:14:37 »
Po mome misljenu....Troicki i Nole su najbolji!
!AlKo TeSt!

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Tenis
« Odgovor #511 poslato: 27.04.2010. 13:02:20 »
Jovanovski: Među 50 do kraja godine


"Želim da se nađem u glavnom žrebu grend slem turnira. Da bih napredovala, moram da odmerim snage sa najboljima, a to mi fali", rekla je sve bolja članica srpskog Fed kup tima.


Reprezentacija Srbije izgubila je još jedan meč Fed kupa na domaćem terenu, ali je u porazu od Slovačke (2:3) minulog vikenda dobila nešto što je dugo tražila.

Pokazalo se da i bez jedne od najboljih teniserki - u ovom slučaju Ane Ivanović - ekipa može da se bori za pobedu.

Zaslužna za to je mlada Bojana Jovanovski (18), koja je pri rezultatu 1:2 u partijama uspela da savlada Magdalenu Ribarikovu i tako prolongira odluku do okršaja dublova.

Tu je Srbija ponovo pala, kao protiv Rusije u februaru, ali to je već neka druga tema...

"Srećna sam zbog svoje dobre igre, ali mi sreća nije potpuna zbog poraza ekipe. Uvek znam šta mi je cilj. Verovala sam da mogu da pobedim i Hantuhovu u subotu, ali se nisam izborila sama sa sobom. Imala sam veliku tremu", rekla je za "Sportski žurnal" nesuđena junakinja plej-of meča sa Slovakinjama.

Bojana je istakla da nije očekivala da selektor i u dublu "pozove njen broj".

"Očekivala sam Anu Jovanović, jer se ona i Jelena Janković dobro poznaju. Ali i selektor Vraneš i Jelena su mislili da sam ja spremnija. Otišla sam na masažu, popila magnezijum, pojela bananu i vratila se. Ali stigao me je ipak umor, bila sam stegnuta na servisu. Skupilo se. Prethodno sam vezala nastupe na tri-četiri turnira".

Jovanovska tvrdi da ne voli šljaku i da njenom agresivnom stilu igre više odgovaraju tvrdi tereni.

Na WTA listi trenutno zauzima 117. mesto, ali do kraja godine misli da može u Top 50.

"Želim da se nađem u glavnom žrebu grend slem turnira, nažalost, na Rolan Garosu ću ponovo morati u kvalifikacije. Da bih napredovala, moram da odmerim snage sa najboljima, a to mi fali".

Perspektivna teniserka priznala je da je veoma nostalgična i da bi "sve turnire preselila u Srbiju", kada bi tako nešto bilo moguće.


PS. Srpski "zenski" tenis je u velikom padu,sto dokazuje i ispadanje iz FED CUP elite.Ana Ivanovic je zbunjena.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Tenis
« Odgovor #512 poslato: 03.05.2010. 14:46:24 »
Jovanovski poražena od Švedove

Bojana Jovanovski ubedljivo poražena u prvom kolu Rima od Jaroslave Švedove. Rezultat po setovima 2:6, 2:6.
Bojana Jovanovski je lako prošla kvalifikacije za glavni žreb u Rimu ali u prvom kolu nije uspela da pruži značajniji otpor 34. igračici na svetu.

Ona je lako izgubila prvi set, rezultatom 6:2 a dostojan otpor teniserki iz Kazakstana je pružila samo na početku drugog seta. Međutim, Švedova je ponovo preuzela kontrolu nad mečom i drugi set rešila u svoju korist istim rezultatom kao i prvi.

Švedova će u drugom kolu igrati protiv Elene Dementijeve.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Tenis
« Odgovor #513 poslato: 03.05.2010. 14:55:17 »
Počinje Serbia Open

Drugo izdanje teniskog turnira Serbia Open počinje u ponedeljak na terenima „Milan Gale Muškatirović“ na Dorćolu u Beogradu.

Šestorica srpskih igrača takmičiće se u singlu, petorica u dublu. Prvog dana takmičenja na teren će Viktor Troicki koji se sastaje sa Špancem Ivanom Navarom od 20 časova, i Dušan Lajović čiji je protivnik peti nosilac Ivo Karlović iz Hrvatske. Titulu na Serbia Openu brani Novak Đoković koji je postavljen za prvog nosipca.
Program će na centralnom terenu zatvoriti dubl meč u kome će se dobitinici pozivnice organizatora, Marko Đoković i Nikola Ćaćić suprostaviti četvrtim nosiocima iz Argentine, Leonardu Majeru i Horaciju Zebaljosu.

Ulaz na teren 1 je besplatan, a od 14:00 časova na njemu će program otvoriti Karol Bek (Slovačka) i Floran Sera (Francuska). Po završetku tog duela, uslediće drugi singl u okviru kojeg će se sastati Evgeni Koroljev (Kazahstan) i Majkl Rasel (SAD).

Svake večeri posle završetka poslednjeg meča, u promo selu turnirskog kompleksa održaće se brojni muzički sadržaji za posetice. Ulaz u promo selo je tokom svih devet dana trajanja turnira besplatan.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Tenis
« Odgovor #514 poslato: 03.05.2010. 14:58:27 »
JJ i dalje sedma, AI pala na 58.

Srpka teniserka Jelena Janković zadržala je sedmu poziciju na najnovijoj WTA listi dok je Ana Ivanović pala za jedno mesto i sada je na 58. mestu.

Jankovićeva je na sedmoj poziciji sa 4.740 bodova, što je 85 manje od šestoplasirane Jelene Dementijeve. Ivanovićeva je pokvarila plasman za jedno mesto i sada je na 58. poziciji sa 1.173 bodova. Bojana Jovanovski je napredovala za tri mesta i sada je 114, dok prvu poziciju i dalje drži Serena Vilijams.
Finalistkinja turnira u Rimu, Samanta Stosur, napredovala je za dve pozicije i Australijanka se sada nalazi na osmom mestu.

Belgijanka Žistin Enan, koja je trijumfovala na turniru u Rimu, napredovala je za pet pozicija i sada je 19. teniserka sveta sa 2.570 bodova, koliko ima i Nađa Petrova koja je 18.

WTA lista, 3. maj:

1. Serena Vilijams (SAD) 7.946 bodova
2. Karolina Voznijacki (Danska) 6.255
3. Dinara Safina (Rusija) 5.950
4. Venus Vilijams (SAD) 5.816
5. Svetlana Kuznjecova (Rusija) 5.210
6. Jelena Dementijeva (Rusija) 4.825
7. Jelena Janković (Srbija) 4.740
8. Samanta Stosur (Australija) 4.235
9. Agnješka Radvanska (Poljska) 4.190
10. Viktorija Azarenka (Belorusija) 4.080
58. Ana Ivanović (Srbija) 1.173
114. Bojana Jovanovski (Srbija) 570

Van mreže fiXer

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 73
  • Ugled: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Serbia/Beograd
    • Pogledaj profil
Одг: Tenis
« Odgovor #515 poslato: 06.07.2010. 18:23:44 »
ATP lista
1. Rafael Nadal (Španija) 10.745 0
2. Novak Đoković (Srbija) 6.905 +1
3. Rodžer Federer (Švajcarska) 6.885 -1
4. Endi Marej (Velika Britanija) 5.155 0
5. Robin Soderling (Švedska) 4.935 +1
6. Nikolaj Davidenko (Rusija) 4.740 -1
7. Huan Martin del Potro (Argentina) 4.350 +1
8. Tomaš Berdih (Češka) 3.845 +5
9. Endi Rodik (SAD) 3.490 -2
10. Fernando Verdasko (Španija) 3.475 -1
 
OCE DA NAS ZABRANE SVI ZELE DA NAS NEMA, UDRUZENIM SNAGAMA SMO JACI OD SISTEMA!

GETTO FOR LIFE!