Anketa

Da li slusate Van Gogh?

Zagrizeno da
10 (31.3%)
ma kakvi
5 (15.6%)
ponekad
17 (53.1%)

Ukupno glasova: 32

Autor Tema: Van Gogh  (Pročitano 28881 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dijana

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 8
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #15 poslato: 06.02.2008. 00:27:04 »
NEKO TE IMA
ZAMISLI...

Van mreže G F F

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 178
  • Ugled: +16/-6
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #16 poslato: 06.02.2008. 04:44:35 »
godinama ubjedljivo najbolji bend na brdovitom balkanu i hvala Bogu da su konacno dobili i zvanicno priznanje za to.
DR. UNDER i 'neko te nocas ima'.

Van mreže mi_loske

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 284
  • Ugled: +13/-11
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #17 poslato: 07.02.2008. 20:20:39 »
ШТА АКО....?

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #18 poslato: 19.02.2008. 06:17:23 »
ШТА АКО....?
slazem se!
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže djeturum

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 380
  • Ugled: +19/-30
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #19 poslato: 19.02.2008. 14:02:53 »
izmenit cu ti zivot.............izmesat cu ti boje kiselinom............

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #20 poslato: 19.02.2008. 21:04:47 »
Za cijelu istinu:
Van Gog je bezidejni plagijat. Neorginalan i isforsiran. Djule je kreten. I ne zna da kaze R. I njihovo zvanicno priznanje mogu da okace kurcu za usi. I najveca njihova zasluga-odgovornost je u tome sto oni postavljaju standarde na jadnoj Rock sceni bivse Jugoslavije. Komercijalizuju svoju milion puta sazvakanu "poruku" i nikad nece ostaviti trag o sebi u analima pravih vrijednosti nase muzike.
 

Van mreže Nid@

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 126
  • Ugled: +6/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #21 poslato: 19.02.2008. 22:04:21 »
auuuu  ;D
|^^^^^^^^^| |   
|  Niksicko pivo | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|..,]
(@)'(@)"""*| (@)(@)****(@)

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #22 poslato: 19.02.2008. 22:21:47 »
Za cijelu istinu:
Van Gog je bezidejni plagijat. Neorginalan i isforsiran. Djule je kreten. I ne zna da kaze R. I njihovo zvanicno priznanje mogu da okace kurcu za usi. I najveca njihova zasluga-odgovornost je u tome sto oni postavljaju standarde na jadnoj Rock sceni bivse Jugoslavije. Komercijalizuju svoju milion puta sazvakanu "poruku" i nikad nece ostaviti trag o sebi u analima pravih vrijednosti nase muzike.
 

Da. Suva i gola istina.

Van mreže mi_loske

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 284
  • Ugled: +13/-11
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #23 poslato: 21.02.2008. 17:27:30 »
Za cijelu istinu:
Van Gog je bezidejni plagijat. Neorginalan i isforsiran. Djule je kreten. I ne zna da kaze R. I njihovo zvanicno priznanje mogu da okace kurcu za usi. I najveca njihova zasluga-odgovornost je u tome sto oni postavljaju standarde na jadnoj Rock sceni bivse Jugoslavije. Komercijalizuju svoju milion puta sazvakanu "poruku" i nikad nece ostaviti trag o sebi u analima pravih vrijednosti nase muzike.
 
У праву си... ни ћаћа му није ваљо... :P
Зиду немој тако јебем му миша! :D Волим те бате највише што си тако искључив и што на ствари гледаш црно-бијело, нема средине код тебе!  Ван Гог је по мени тренутно најбоља рок група на просторима бивше Југе. Кажеш безидејни плагијат(вјероватно мислиш да копирају ЕКВ)! Јест они стварно слично звуче али шта је опет у томе лоше?! Милим да је добро да неко настави тај стил који је ЕКВ започео. Од МТV награде не мислим да ће имат неку вајду али свака награда прија и мислим да је потпуно заслужују. Комерцијални јесу али шта је у томе лоше и R.H.C.P. је исто, па су тренутно најпопуларнији рок бенд на свијету! А хоће ли оставит траг у аналима наше музике, ја мислим да хоће.... видјет ћемо треба да прође доста времена!
« Poslednja izmena: 21.02.2008. 21:02:53 mi_loske »

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #24 poslato: 27.02.2008. 19:08:35 »
Ovog Mi-Losketa stvarno ocekuje blistava karijera na polju diplomatije ili u Public relation sektoru. Jos od malih nogu, on je saznao istinu da je istina negdje izmedju i da se treba pomiriti s tim. On je uvijek pozitivan, aktuelan i moderan mediokritet. Ama sta god hoces! Prati momak MAinstream, predpostavljam da nosi onu mohawk frizuru na glavi. Njegovi stavovi se uvijek tako blisko podudaraju sa opstim modernim stremljenjima i promisljanjima. Njegovo vrijeme je dragocijeno. Ne trosi ga on da donosi sudove.PA sto bi? Kad su pametni ljudi to vec smislili i rekli prije njega?
Mi- loske zna istinu i ima originalnosti i ideja tacno toliko koliko i njegov idol Djule Buldozder.

Van mreže mi_loske

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 284
  • Ugled: +13/-11
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #25 poslato: 27.02.2008. 19:50:58 »
Ovog Mi-Losketa stvarno ocekuje blistava karijera na polju diplomatije ili u Public relation sektoru. Jos od malih nogu, on je saznao istinu da je istina negdje izmedju i da se treba pomiriti s tim. On je uvijek pozitivan, aktuelan i moderan mediokritet. Ama sta god hoces! Prati momak MAinstream, predpostavljam da nosi onu mohawk frizuru na glavi. Njegovi stavovi se uvijek tako blisko podudaraju sa opstim modernim stremljenjima i promisljanjima. Njegovo vrijeme je dragocijeno. Ne trosi ga on da donosi sudove.PA sto bi? Kad su pametni ljudi to vec smislili i rekli prije njega?
Mi- loske zna istinu i ima originalnosti i ideja tacno toliko koliko i njegov idol Djule Buldozder.
Zidu ti si moj drug! ;D A terminologije....jbt....svašta znaš! ;):D Nisam baš sve uspio razumjet', ne zamjeri, dao sam sve od sebe! U pravu si bate, nemam ti ja pojma ni o čemu a ne samo ovome što ti kažeš! Što bi ja bate ovaj moj mali mozak naprez'o kad si ti tu poznavače svega da mi kažeš šta valja a šta ne valja. Što bi se ja sad pravio pametan pa izmišljo toplu vodu kad si je ti već odavno izumio! A ove strane i koplikovane riječi ne razumijem! ??? Ako ti nije teško prevedi mi na neki jednostavni jezik koji i ja-glupson najveći, mogu razumjeti. ;D
« Poslednja izmena: 27.02.2008. 19:58:29 mi_loske »

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #26 poslato: 27.02.2008. 20:59:23 »
JA strasno volim da se raspravljam s glupim momcima.
Milose bolan, necu ja Tebi nista da prevodim. Ti si dovoljno inteligentan da shvatis sustinu. Sustina je, vjeruj mi, da ja Tebi zelim dobro. Ja Tebi fino skrenem paznju na Tvoje greske, a Ti si odma nesto ironican ili Te uhvatila malodusnost. MA nisi Ti bolan glupson. Naprotiv, cjenim da  imas potencijala. Samo brate, kritikujem to Tvoje slijepo pracenje trendova. PA ne pristaje to jednom decku, koji kani da bude originalan. Jebiga, ako si me pogresno razumio evo ja mogu da Ti se izvinim i da prekinemo ovu raspravu!

Van mreže mi_loske

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 284
  • Ugled: +13/-11
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #27 poslato: 28.02.2008. 19:51:25 »
 ;D Zidu bate moj, ja znam da ti meni dobro želis, volim i ja tebe takođe(mislim, onako platonski). ;) Hvala ti za ove rijeci podrške, vratio si mi samopuzdanje. Priznam dosta sam griješio, u pravu si skroz i hvala ti što mi na to prijateljski ukazuješ i izvodiš me na pravi put. Za to postoje drugari. Samo ti ne ide u prilog ovo što kažeš da voliš da se raspravljaš sa glupim momcima. Ti si ili mnogo skroman ili podcjenjuješ sam sebe, ja mislim da su tvoji kapaciteti veći. Nema podrebe za bilo kakvim izvinjenjem sa tvoje strane. Zbog čega izvinjenje? ??? A ovo nije nikakva rasprava, nego "sportska" polemika. Nema nikakve ljutnje druže moj sa alternativnim pogledom na sve! Da se vratimo temi, ajde majke ti podkrijepi malo argumentima ovu tvoju netrpeljivost prema liku i djelu famoznog Đuleta. Jes' on prepotencija i pametnjaković. Ali on je prije svega muzičar i njegovo ponašanje ni priča mimo bine, nisu uopšte bitni. Lako je reć Van Gogh je: plagijat, komercijala.... da su 'vaki-onaki, pojasni to malo. ;)
« Poslednja izmena: 28.02.2008. 20:35:00 mi_loske »

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #28 poslato: 28.02.2008. 20:40:24 »
Meni bi stvarno bila cast da izvedem jednog decka na pravi put. A mene ako se sete za dan bezbednosti - sete!
Nemam ja nista protiv lika ovog Djuleta nego upravo protiv njegovog djela.
Muzicki zvakaju istu pricu od onog prvog albuma. koji uzgred datira negdje iz devesete, i koji nije tako los. Ali 20 godina prodavati muda za bubrege mislim stvarno!Experimenti sa nekim tehno zvucima su smijesni i ne zasluzuju uopste da se spominju. Nije dovoljno sloziti par melodicnih akorda da bi postigao nesto znacajno. Lijepo je to, slatkasto, dopadljivo, pale se klinke itd ali nema tu posebnosti.
Tekstovi su nevidjene gluposti i tu se vise nego bilo gdje drugo vidi koliko oni kopiraju EKV.
"Ona sme da krade poslednju kap sa usana koje duvaju u jedra ljubavi"
 prdi mare!
Nekakve aluzije koje nije ni on skonto i koje samo sirovo nabacuje!


Van mreže mi_loske

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 284
  • Ugled: +13/-11
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #29 poslato: 28.02.2008. 22:09:08 »
Bila bi mi čast da me ti Zidu izvedeš na pravi put! :D A obično se ne sete....! ;) Ko je reko da je Van Gogh poseban!? ??? Samo mislim da je dobar, možda trenutno i najbolji domaći rock bend. Prije svega, odajem ljudima priznanje što uspjevaju da žive od svoje muzike na ovim pink prostorima a uz to dobijaju i nagrade. I to potpuno zasluženo! Što se tiče tekstova ne slažem se da su plagijat i da su loši. Generalno se o tome ne može govoriti, većina tekstova je po meni OK! Najveća im je prednost energija na nastupima, odlično uživo zvuče. Tehno ispad i meni je truo. Na ovom zadnjem ubacili su malo etno motiva, moze proć', ova stvar kolo ima energiju. A što se tiče kako kažeš kopiranja EKV-a, znaš koliko u svijetu ima bendova koji imaju uzore i slično zvuče ko neki stariji bend?! Evo recimo grupi Iron Maiden je bio uzor Deep Purple, onda poređenje Oasis - Beatles, ima toga kolko 'oćes. Ovih dana dosta slušam EKV, ima tu neke sličnosti ali bogami malo! Čak sam pročitao da su za jednu pjesmu Van Gogh-a(ne mogu se sad sjetit koju) kompetentni ljudi rekli da je poezija skroz! Evo jedan tekst

Sta ako

Svo vreme ovog sveta
je moglo biti nase
sad sedim i gledam
kako dan svojom lepotom se budi

Ne, nisam tuzan, ponekad takvo je lice
dok sedim i cekam
da kazes mi, odlazim
zar tako lako, polako, je sve uzeti

A sta ako ti ja sapnem sad
neke reci koje nikad nisi ti cula pre
koje te probude i podsete
da mozda mi poneki put sapnemo sve
one reci koje nikad nismo pre govorili
hajde, spavaj sad,
mozda i nadjem te u snu

Svo vreme ovog sveta
je moglo biti nase
sad sedim i gledam
ovde se dlanovi spojiti nece
tako lako, polako, je sve uzeti
a tako tesko, tesko je s tim ziveti

A sta ako ti ja sapnem sad
neke reci koje nikad nisi ti cula pre
koje te probude i podsete
da mozda mi poneki put sapnemo sve
one reci koje nikad nismo pre govorili
svo vreme ovog sveta
oduvek je bilo uz nas