Anketa

Da li slusate Van Gogh?

Zagrizeno da
10 (31.3%)
ma kakvi
5 (15.6%)
ponekad
17 (53.1%)

Ukupno glasova: 32

Autor Tema: Van Gogh  (Pročitano 28876 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #30 poslato: 29.02.2008. 00:57:18 »
Bila bi mi čast da me ti Zidu izvedeš na pravi put! :D A obično se ne sete....! ;) Ko je reko da je Van Gogh poseban!? ??? Samo mislim da je dobar, možda trenutno i najbolji domaći rock bend. Prije svega, odajem ljudima priznanje što uspjevaju da žive od svoje muzike na ovim pink prostorima a uz to dobijaju i nagrade. I to potpuno zasluženo! Što se tiče tekstova ne slažem se da su plagijat i da su loši. Generalno se o tome ne može govoriti, većina tekstova je po meni OK! Najveća im je prednost energija na nastupima, odlično uživo zvuče. Tehno ispad i meni je truo. Na ovom zadnjem ubacili su malo etno motiva, moze proć', ova stvar kolo ima energiju. A što se tiče kako kažeš kopiranja EKV-a, znaš koliko u svijetu ima bendova koji imaju uzore i slično zvuče ko neki stariji bend?! Evo recimo grupi Iron Maiden je bio uzor Deep Purple, onda poređenje Oasis - Beatles, ima toga kolko 'oćes. Ovih dana dosta slušam EKV, ima tu neke sličnosti ali bogami malo! Čak sam pročitao da su za jednu pjesmu Van Gogh-a(ne mogu se sad sjetit koju) kompetentni ljudi rekli da je poezija skroz! Evo jedan tekst

Sta ako

Svo vreme ovog sveta
je moglo biti nase
sad sedim i gledam
kako dan svojom lepotom se budi

Ne, nisam tuzan, ponekad takvo je lice
dok sedim i cekam
da kazes mi, odlazim
zar tako lako, polako, je sve uzeti

A sta ako ti ja sapnem sad
neke reci koje nikad nisi ti cula pre
koje te probude i podsete
da mozda mi poneki put sapnemo sve
one reci koje nikad nismo pre govorili
hajde, spavaj sad,
mozda i nadjem te u snu

Svo vreme ovog sveta
je moglo biti nase
sad sedim i gledam
ovde se dlanovi spojiti nece
tako lako, polako, je sve uzeti
a tako tesko, tesko je s tim ziveti

A sta ako ti ja sapnem sad
neke reci koje nikad nisi ti cula pre
koje te probude i podsete
da mozda mi poneki put sapnemo sve
one reci koje nikad nismo pre govorili
svo vreme ovog sveta
oduvek je bilo uz nas

Uh!
Ipak odustajem! Tesko cu ja Tebi objasniti da je Van Gogh bezvrijedan. A mozda on i nije bezvrijedan. Ipak stvara neku iluziju da RNR nije mrtav. I na kraju, manje je zlo kad neko slusa Van Gogh nego npr Rada Jorovica!!! Ne! Ustvari! Dobar je Rade! Bolje slusat Van Gogh nego Seku Aleksic i Karleusu. Djule je zapravo suprotni ekvivalent i odgovor ovakvim umjetnicama. KAkagod, sve hocu da prekinem ovu pricu, ali opet nekako ne mogu da se slozim. Ali recimo da Van Gogh ima smisao postojanja u jednoj ovako siromasnoj i unistenoj Rock sceni Srbije, ali daleko od toga da vrijedi. Vrijede Block Out, Veliki prezir, Darkwood dub, Obojeni program i jos poneki.

Van mreže prinudna uprava

  • Start moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 833
  • Ugled: +63/-70
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #31 poslato: 29.02.2008. 01:01:47 »
Bila bi mi čast da me ti Zidu izvedeš na pravi put! :D A obično se ne sete....! ;) Ko je reko da je Van Gogh poseban!? ??? Samo mislim da je dobar, možda trenutno i najbolji domaći rock bend. Prije svega, odajem ljudima priznanje što uspjevaju da žive od svoje muzike na ovim pink prostorima a uz to dobijaju i nagrade. I to potpuno zasluženo! Što se tiče tekstova ne slažem se da su plagijat i da su loši. Generalno se o tome ne može govoriti, većina tekstova je po meni OK! Najveća im je prednost energija na nastupima, odlično uživo zvuče. Tehno ispad i meni je truo. Na ovom zadnjem ubacili su malo etno motiva, moze proć', ova stvar kolo ima energiju. A što se tiče kako kažeš kopiranja EKV-a, znaš koliko u svijetu ima bendova koji imaju uzore i slično zvuče ko neki stariji bend?! Evo recimo grupi Iron Maiden je bio uzor Deep Purple, onda poređenje Oasis - Beatles, ima toga kolko 'oćes. Ovih dana dosta slušam EKV, ima tu neke sličnosti ali bogami malo! Čak sam pročitao da su za jednu pjesmu Van Gogh-a(ne mogu se sad sjetit koju) kompetentni ljudi rekli da je poezija skroz! Evo jedan tekst

Sta ako

Svo vreme ovog sveta
je moglo biti nase
sad sedim i gledam
kako dan svojom lepotom se budi

Ne, nisam tuzan, ponekad takvo je lice
dok sedim i cekam
da kazes mi, odlazim
zar tako lako, polako, je sve uzeti

A sta ako ti ja sapnem sad
neke reci koje nikad nisi ti cula pre
koje te probude i podsete
da mozda mi poneki put sapnemo sve
one reci koje nikad nismo pre govorili
hajde, spavaj sad,
mozda i nadjem te u snu

Svo vreme ovog sveta
je moglo biti nase
sad sedim i gledam
ovde se dlanovi spojiti nece
tako lako, polako, je sve uzeti
a tako tesko, tesko je s tim ziveti

A sta ako ti ja sapnem sad
neke reci koje nikad nisi ti cula pre
koje te probude i podsete
da mozda mi poneki put sapnemo sve
one reci koje nikad nismo pre govorili
svo vreme ovog sveta
oduvek je bilo uz nas

Uh!
Ipak odustajem! Tesko cu ja Tebi objasniti da je Van Gogh bezvrijedan. A mozda on i nije bezvrijedan. Ipak stvara neku iluziju da RNR nije mrtav. I na kraju, manje je zlo kad neko slusa Van Gogh nego npr Rada Jorovica!!! Ne! Ustvari! Dobar je Rade! Bolje slusat Van Gogh nego Seku Aleksic i Karleusu. Djule je zapravo suprotni ekvivalent i odgovor ovakvim umjetnicama. KAkagod, sve hocu da prekinem ovu pricu, ali opet nekako ne mogu da se slozim. Ali recimo da Van Gogh ima smisao postojanja u jednoj ovako siromasnoj i unistenoj Rock sceni Srbije, ali daleko od toga da vrijedi. Vrijede Block Out, Veliki prezir, Darkwood dub, Obojeni program i jos poneki.
i FENIKS iz nevesinja!
Ne bojim se tudjinskog nakota,no se bojim od zla domaćega!!!

Van mreže mi_loske

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 284
  • Ugled: +13/-11
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #32 poslato: 01.03.2008. 19:09:56 »
Драго ми је да се још неко умјешао у ову причу о Ван Гогу, јер смо се ја и Зид вјероватно свима попели на главу с овим нашим исцрпљујућим и досадним полемикама о свему и свачему.
Дуго времена сам и ја имао такав негативистички став према поменутој групи. Е онда сам рекао себи ајде да их преслушам мало озбиљније, тј. све албуме, и шта се деси - промјених мишљење! А ови бендови што су поменути у посту  изнад, за мене су ОК мање - више. Дарквуд даб је мој избор, мада нисам имао прилике да слушам њихове новије радове. Блок аут је добар али порилично мрачан и тежак, таква ми музика не лежи у посљедње вријеме. Велики презир може проћ а Обојени програм не волим нити ћу га икад вољети због препотентног Кебре а не само због њега, него зато што ми једноставно њихова музика не лежи никако. Добри су такође(ако ћемо набрајат) Брејкеси, Канда Коџа и Небојша, Кристали, ДЛМ, Јарболи, Сила и итд...
У посљедње вријеме ми највише паше хрватска фанк група Џинкс! Пјевачица има врхунски глас, музика - за 10, текстови исто!
« Poslednja izmena: 02.03.2008. 10:43:52 mi_loske »

Van mreže DAre Kg

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 16
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #33 poslato: 03.04.2008. 15:19:57 »
Za cijelu istinu:
Van Gog je bezidejni plagijat. Neorginalan i isforsiran. Djule je kreten. I ne zna da kaze R. I njihovo zvanicno priznanje mogu da okace kurcu za usi. I najveca njihova zasluga-odgovornost je u tome sto oni postavljaju standarde na jadnoj Rock sceni bivse Jugoslavije. Komercijalizuju svoju milion puta sazvakanu "poruku" i nikad nece ostaviti trag o sebi u analima pravih vrijednosti nase muzike.
 
Opasan kriticar,a i nerealan

Van mreže !Alko TeSt!

  • !AlKo TeSt!
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 430
  • Ugled: +14/-13
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #34 poslato: 05.04.2008. 22:17:11 »
glupa grupa
!AlKo TeSt!

Van mreže Slijepi mis

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 9
  • Ugled: +4/-2
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #35 poslato: 14.04.2008. 14:34:42 »
Tanka nit i brod od papira

Van mreže dead

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 281
  • Ugled: +27/-5
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #36 poslato: 05.05.2008. 19:55:50 »
Ko nevoli Brejkerse i Ritam Nereda netreba ni da živi!
Novi davitelj protiv davitelja.


Van mreže no name

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 78
  • Ugled: +5/-9
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #37 poslato: 05.05.2008. 21:30:46 »

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: Van Gogh
« Odgovor #38 poslato: 28.08.2008. 12:06:17 »
Na beer festu u BG su ludilo napravili,ja sam bio prvih pola sata samo,posto su ovi moji morali ujutru na posao:(:(:(

Van mreže Coa

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 341
  • Ugled: +28/-9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Rodoslov porodice Milidragović
Odg: Van Gogh
« Odgovor #39 poslato: 29.08.2008. 01:23:21 »

31.8.2008. u 21h na trgu u Gacku!

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #40 poslato: 29.08.2008. 11:54:14 »
Prema izvođaču i mjesto održavanja :D :D :D

Van mreže Coa

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 341
  • Ugled: +28/-9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Rodoslov porodice Milidragović
Odg: Van Gogh
« Odgovor #41 poslato: 29.08.2008. 12:43:46 »
Prema izvođaču i mjesto održavanja :D :D :D

Sprdaj se ti S.A.F.-e, Van Gogh, Partibrejkersi, a kod nas?  :'(

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #42 poslato: 29.08.2008. 15:27:46 »
Sprdaj se i ti Coa ali mnogo više gačana je došlo na Dževada i zvezde granda u Bileću nego što ih je bilo u Gacku na Brejkersima ;)

Van mreže error

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 948
  • Ugled: +47/-40
    • Pogledaj profil
Odg: Van Gogh
« Odgovor #43 poslato: 29.08.2008. 15:55:57 »
Ja sam bio na koncerti u Trebinju na Van Gogh-u i na koncertu Partibrejkersa u Gacku i meni su Partibrejkersi bolji 100 puta.Doduse ja veze namam o muzici,ali mi nekako bolje zvuce.Jbg sada ova omladina sto se tice tih grupa zna koliko i tele,jer se sada fura fazon techo i haus.I naravno narodnjaci,jer vidite da se samo narodnjaci i dovode.Mada sam ja pristalica hausa,explorer me edukovao. ;D
Hua,hua

Van mreže Coa

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 341
  • Ugled: +28/-9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Rodoslov porodice Milidragović
Odg: Van Gogh
« Odgovor #44 poslato: 29.08.2008. 16:58:08 »
Sprdaj se i ti Coa ali mnogo više gačana je došlo na Dževada i zvezde granda u Bileću nego što ih je bilo u Gacku na Brejkersima ;)

Ali je zato bilo dosta vise  Bilecana u Gacku na Brejkersima i bilo je super, ali nebitno. Za razliku od Gacka nasa opstina nije u stanju dovesti nekoga, pa taman tog Dzevada!