Anketa

Da li ce se Zora fest uopste odrzati ovog ljeta?

da
2 (18.2%)
ne
7 (63.6%)
50-50%
2 (18.2%)

Ukupno glasova: 11

Autor Tema: ARE U READY  (Pročitano 94564 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: ARE U READY
« Odgovor #195 poslato: 11.07.2009. 15:57:20 »
Pa vi ljuudi zaborvaljate da je došlo do promjene u strukturama lokalane vlast,i a samim tim i u sturkturma zaposlenih sve od opštine , škloa,....pa i ovih nazovi NVO. A ako je sastav u timNVO ostao isti  sada imaju manju mogućnost da  nešto klepe i odmah nema festivala. Neka biće festivala dok drugi mamini i tatini sinovi iz ovih novih struktura skontaju kako su ćopali ovi prije njih, dajmo im malo vremena ;D

A što reče Road najviše me nervira kad pričaju kako su sve to radili džaba i za Bileću, aha k...a graha :P :P :P. A za ono što su uradlim prošle godine( iako nisam bio, čuo sam priče) respect, kako tako snašli su se, al nemoj narodu oči zamazivat šupljim pričama. Ja bih lično volio da neko i ove godine zaradi al da  mladi u Bileći imaju priliku da vide nekog renomiranog izvođača ili grupu, ali....

P. S: Po bilećkim kuloarima se priča da je na Zora festu ove godine trebo da nastupi Majkl Džekson lično. ali umrije čovjek jbt a već bio bukiran za muzej.  :D :D :D :D :D
Nemas ti pojma o zivotu!



Nek si mi ti objasnio, tek sad vidim koliko nemam pojma, hvala!
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: ARE U READY
« Odgovor #196 poslato: 11.07.2009. 16:03:38 »
Molim, i drugi put!

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ARE U READY
« Odgovor #197 poslato: 11.07.2009. 16:15:34 »
ZA TIERA
 Tier ponovo ne kontas. Kao sto vidis svak je pohvalio organizatore do sada na organizovanju festivala kao sto je i vecini krivo sto se prekida nesto sto je vec bilo na dobrom putu da zauzme obiljezje naseg grada tj Bilece  … zbog nekih glupih razloga. Sto se niko od organizatora ne javi da kaze da li je isao kod nacelnika da trazi pomoc da se skup odrzi ,da li je iko od njih trazio bilo kakvog sponzora itd itd??….vec su samo rekli izgleda ..ma ko ce ove godine o tom jadu raditi ….Ja samo kazem sto su nesto ikako i pocinjali ako sada tako olako odustaju od toga festivala..Bio sam svaki put i extra je bilo..kao i ljudi sa strane koji su dosli samo su imali rijeci hvale….
Tier ti mi kazes , sakupi ti ekipu pa organizuj taj skup..  E sad sto bi ja to radio, fino sam ti rekao nisam ja to pocinjao niti cu ga zavrsavati…volio bi da se odrzi i nista drugo..
Onda mi pricas nesto o organizaciji … evo ne znam sa cim bi sad da uporedim ali hajde evo..igrom slucaja jedne godine sam drzao sator u Orahu  (proslava za Trojcin Dan) i znam koliko truda ,zivaca treba, koliko se iz minusa polazi. Lik koji je zajedno sa mnom trebao da drzi sator odustaje 7 dana prije skupa(plaseci se da ne ode u minus) ali uprkos svemu nisam odustao i ono sto sam naumio odradio sam. E SAD STA TI MISLIS KOLIKI JE TO POSAO BIO..to ti je posao kao da ti neko kaze otvori restoran ovde na livadi  za sedam dana  a ti nemas nista ,… trebalo je nabaviti 20 satorskih polja, case,viljuske nozeve,tanjire,100 STOLOVA ,400 ,stolicA,KLUPA, napraviti montazni sank,  docerati frizdere,docerati pice, prikljuciti struju. ispeci meso…  iznajmiti ozvucenje, docerati burad sa vodom posto nema vode,pospremiti itd itd..ma kad sve sredis vazda nesto hvali i moras ponovo trkat u grad po to.Pet-sest drugova  mi je pomoglo postaviti satore i stolove a 90% sam sam odradio…
TU MOJ CARE NEMAS SPONZORA, NE DAVA TI OPSTINA 5000 KM,  NE DAVA TI TABAKOVIC 1000 KM NE DAVA TI HIPO BANKA 1000 KM… NE MOZES ODGODITI ZA SUTRA AKO TI VRIJEME NE DOZVOLI TJ BUDE Kise,nema specijalaca da te cuvaju ako neko pravi probleme  … prepusten si sam sebi i da te malo sreca posluzi da bude fino vrijeme.. I na kraju nikom nista nije hvalilo cak bih i extra ostao dobar da nije bilo nasih *postenih* konobara koji su cuveni po *postenju* rada u Orahu…ali o tom po tom….
Pitas se sad sto ti ovo pisem – samo sam ti naveo primjer kako se sve moze odraditi ako se hoce i da je tri puta teze drzati sator u Orahu i da ti treba vise truda i znoja nego organizovati skup na muzeju.
A evo kako,  neznam sad koliko ih ima u toj organizaciji zora –fest ali ima ih najmanje 7-8… svi su zaduzeni za nesto… ne trebaju dovoziti ako nece svoje pice da prodaju niti praviti montazne sankove vec zovnuti Sibaliju ili Miljana sa svojom ekipom da dodju i da prodaju pice… (case su plasticne sto nije bio slucaj u orahu gdje se svaka mora preprati)  ….znaci kompletan njihov posao je napraviti binu i iznajmiti dobro ozvucenje koje je naravno potrebno…ograditi odredjeni dio muzeja postaviti 3 momka da naplacivaju ulaz (sa kojim se mogu 90% troskova pokriti)..I to je to. Svaki gazda kafane ce dati svoj doprinos koliki-toliki …kazem ne trebaju se dovoditi neka zvucna imena moze i neki lokalni pustati muziku isto ce puno biti. I sada ako njih desetak iz te organizacije jednostavno kazu da nemaju uslova da odrze taj skup zato sto nemaju  podrske.. onda su jednom rijecju nesposobni …Bolje neka kazu necemo da se vise bakcemo sa tim i gotovo   ..sta.. nikom nista..a ne da kukaju tu  te ne moze se te nema se…ma ajde bolan…nemam vise zivaca raspravljati se ovde sa tobom  i zdravo bio ili bila ako si zensko…Ako si nesto poceo to i zavrsi a ne pojavom prvog problemcica odustaj...e o tome ti sad pisem. ;)


Van mreže milozeks

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 102
  • Ugled: +87/-40
    • Pogledaj profil
Odg: ARE U READY
« Odgovor #198 poslato: 11.07.2009. 16:30:10 »
Svaka cast KINGU...
Ovo sto si rekao je 90% istina...
« Poslednja izmena: 11.07.2009. 16:32:42 milozeks »
Pre cu biti JA nego ono sto vi volite!!!

Van mreže bona

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 61
  • Ugled: +6/-6
    • Pogledaj profil
Odg: ARE U READY
« Odgovor #199 poslato: 11.07.2009. 16:35:31 »
Stojim!Nego,bolje da pokrenemo neku drugu akciju..recimo,izbor za mis i mister nudizma na jezeru..ulaganja minimalna,a zarada na ulaznicama,enormna.. ;D

Van mreže tier

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 24
  • Ugled: +1/-2
    • Pogledaj profil
Odg: ARE U READY
« Odgovor #200 poslato: 11.07.2009. 18:29:26 »
A ja ti opet ponavljam da posto mislis da je toliko lako napravi neku organizaciju, ili se vas sposobnih Bileckih momaka, skupite, predlozite momcima koji su sada u organizaciji da vi to napravite, pa da vidimo kako ce vam to glatko ici... uvijek izgleda lakse nesto sto neko drugi radi.... I generalno, ne mozes porediti organizaciju u seljakanju na Orahu(ne kazem ni da je to lako), gdje dodje 1000 (lupam cifru) ljudi, samo da se napije, a barem 50% njih niti zna koji je praznik, niti zasto se slavi.... sa necim poput ovoga festivala....
Sto se tice samog festivala, i meni bi bilo zao da se prekine, al s druge strane, to sto su im neki ljudi pomogli prosle, ne znaci da ce i ove godine... dalje cisto sumnjam da su im to prvi problemcici, poznavajuci ljude ovdje, mogu misliti koliko im je samo trebalo da sve ovo otpocne, i da nasa jadna opstina da nesto para za nesto sto nije guslarsko vece.... sta ces, takvi smo....

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ARE U READY
« Odgovor #201 poslato: 11.07.2009. 19:03:36 »
Shvati prvo sta sam ti napisao u mom postu i o cemu se  tu radi pa onda komentarisi.............

Van mreže tier

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 24
  • Ugled: +1/-2
    • Pogledaj profil
Odg: ARE U READY
« Odgovor #202 poslato: 11.07.2009. 19:48:46 »
Ma razumjem ja tebe savrseno..... Neg ti samo predlazem da se pokusas staviti u njihovu kozu.... probaj i ti napraviti nesto slicno, i vjeruj bice ti muka od svega toga nakon godinu dana....


Van mreže mrgud

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 94
  • Ugled: +39/-5
    • Pogledaj profil
Odg: ARE U READY
« Odgovor #203 poslato: 12.07.2009. 00:29:06 »
Shvatanje organizacije kao socijalnog sistema je novijeg datuma i rezultat je sve prisutnijeg sociološko-psihološkog stava u organizaciji.Prema ovom shvatanju, organizaciju čine pre svega ljudi i njihovi međusobni odnosi, dok se drugi elementi organizacije zanemaruju ili stavljaju u drugi plan. Pod ljudima, podrazumevamo psihofiziološko i sociološko bića koja imaju svoje potrebe, želje, motive, interese i probleme...Organizacija je dugo vremena imala karakter veštine...
Takav zaključak se nameće sam po sebi, jer je bilo stručnjaka pa i naučnika organizacije koji su u biznisu propali kao što je bilo i ljudi skromnih znanja i mogućnosti koji su bili praktični u postizanju uspeha.

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ARE U READY
« Odgovor #204 poslato: 12.07.2009. 04:14:09 »
ZA TIERA
 Tier ponovo ne kontas. Kao sto vidis svak je pohvalio organizatore do sada na organizovanju festivala kao sto je i vecini krivo sto se prekida nesto sto je vec bilo na dobrom putu da zauzme obiljezje naseg grada tj Bilece  … zbog nekih glupih razloga. Sto se niko od organizatora ne javi da kaze da li je isao kod nacelnika da trazi pomoc da se skup odrzi ,da li je iko od njih trazio bilo kakvog sponzora itd itd??….vec su samo rekli izgleda ..ma ko ce ove godine o tom jadu raditi ….Ja samo kazem sto su nesto ikako i pocinjali ako sada tako olako odustaju od toga festivala..Bio sam svaki put i extra je bilo..kao i ljudi sa strane koji su dosli samo su imali rijeci hvale….
Tier ti mi kazes , sakupi ti ekipu pa organizuj taj skup..  E sad sto bi ja to radio, fino sam ti rekao nisam ja to pocinjao niti cu ga zavrsavati…volio bi da se odrzi i nista drugo..
Onda mi pricas nesto o organizaciji … evo ne znam sa cim bi sad da uporedim ali hajde evo..igrom slucaja jedne godine sam drzao sator u Orahu  (proslava za Trojcin Dan) i znam koliko truda ,zivaca treba, koliko se iz minusa polazi. Lik koji je zajedno sa mnom trebao da drzi sator odustaje 7 dana prije skupa(plaseci se da ne ode u minus) ali uprkos svemu nisam odustao i ono sto sam naumio odradio sam. E SAD STA TI MISLIS KOLIKI JE TO POSAO BIO..to ti je posao kao da ti neko kaze otvori restoran ovde na livadi  za sedam dana  a ti nemas nista ,… trebalo je nabaviti 20 satorskih polja, case,viljuske nozeve,tanjire,100 STOLOVA ,400 ,stolicA,KLUPA, napraviti montazni sank,  docerati frizdere,docerati pice, prikljuciti struju. ispeci meso…  iznajmiti ozvucenje, docerati burad sa vodom posto nema vode,pospremiti itd itd..ma kad sve sredis vazda nesto hvali i moras ponovo trkat u grad po to.Pet-sest drugova  mi je pomoglo postaviti satore i stolove a 90% sam sam odradio…
TU MOJ CARE NEMAS SPONZORA, NE DAVA TI OPSTINA 5000 KM,  NE DAVA TI TABAKOVIC 1000 KM NE DAVA TI HIPO BANKA 1000 KM… NE MOZES ODGODITI ZA SUTRA AKO TI VRIJEME NE DOZVOLI TJ BUDE Kise,nema specijalaca da te cuvaju ako neko pravi probleme  … prepusten si sam sebi i da te malo sreca posluzi da bude fino vrijeme.. I na kraju nikom nista nije hvalilo cak bih i extra ostao dobar da nije bilo nasih *postenih* konobara koji su cuveni po *postenju* rada u Orahu…ali o tom po tom….
Pitas se sad sto ti ovo pisem – samo sam ti naveo primjer kako se sve moze odraditi ako se hoce i da je tri puta teze drzati sator u Orahu i da ti treba vise truda i znoja nego organizovati skup na muzeju.
A evo kako,  neznam sad koliko ih ima u toj organizaciji zora –fest ali ima ih najmanje 7-8… svi su zaduzeni za nesto… ne trebaju dovoziti ako nece svoje pice da prodaju niti praviti montazne sankove vec zovnuti Sibaliju ili Miljana sa svojom ekipom da dodju i da prodaju pice… (case su plasticne sto nije bio slucaj u orahu gdje se svaka mora preprati)  ….znaci kompletan njihov posao je napraviti binu i iznajmiti dobro ozvucenje koje je naravno potrebno…ograditi odredjeni dio muzeja postaviti 3 momka da naplacivaju ulaz (sa kojim se mogu 90% troskova pokriti)..I to je to. Svaki gazda kafane ce dati svoj doprinos koliki-toliki …kazem ne trebaju se dovoditi neka zvucna imena moze i neki lokalni pustati muziku isto ce puno biti. I sada ako njih desetak iz te organizacije jednostavno kazu da nemaju uslova da odrze taj skup zato sto nemaju  podrske.. onda su jednom rijecju nesposobni …Bolje neka kazu necemo da se vise bakcemo sa tim i gotovo   ..sta.. nikom nista..a ne da kukaju tu  te ne moze se te nema se…ma ajde bolan…nemam vise zivaca raspravljati se ovde sa tobom  i zdravo bio ili bila ako si zensko…Ako si nesto poceo to i zavrsi a ne pojavom prvog problemcica odustaj...e o tome ti sad pisem. ;)




Pa, tu leži zec! Mainstream, je mainstream, tu se igra prilično na sigurno, a Zora fest je ipak za bilećke uslove avangarda i tu je teren dosta tvrđi, ali je i pobjeda mnogo slađa.
Naravno, road king, ne umanjujem tvoj trud nijednog momenta, nije lako ni krsnu slavu organizovati, a ne bilo kakav događaj javnog karaktera.

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ARE U READY
« Odgovor #205 poslato: 12.07.2009. 06:23:31 »
Ja bih samo volio da upoznam covjeka koji ima dva mjeseca godisnje slobodnog vremena,kilometre zivaca i tolerancije da iz godine u godinu drugima pravi ugodjaj i stimung za k...... zdravlje.Pa ja ovim momcima skidam kapu za sve sto su uradili do sad!Ako  vodeci ljudi naseg grada nisu prepoznali njihov kvalitet i nisu spremani da podrzi projekat koji monogim mladim Bilecanim sluzi kao ponos i nesto o cemu se prica i pricace godinam ja onda ne znam sta je sa tim ljudima koji su nadlezni za kulturu naseg grada????
Pa kafana u kojoj ja radim radi samo petkom i subotom i ima mjesecne troskove 12 000 eura!!Znaci za osam radnih dana(a radni dan traje od 22h uvece do 04h ujtru)toliki su troskovi!!!
Da bi se organizovala i najjeftinija zurka sa lokalnijm dj-vima u Bileci potrebno je najmanje 3000-4000 eura,naravno da bi to licilo na nesto! Mora se naci dobro ozvucenje jer je zurka na otvorenom,treba napraviti binu,odraditi marketing,zaposliti obezbedjenje..pa troskova telefona,goriva i popijenih kafa dok se to sve izdogovara ima najmanje 500e!Za zivce i slobodno vrijeme necu ni da trosim rijeci..
Zasto sve to???Da bi ti neko iz Bilece rekao hvala ili te kritikova i ogovarao svagodnevno????
« Poslednja izmena: 12.07.2009. 06:26:23 sremci »
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ARE U READY
« Odgovor #206 poslato: 12.07.2009. 14:23:04 »
Evo iz provjerenih informacija sam saznao da niko od organizatora jos nije isao u opstinu niti trazio bilo kakvu pomoc  od nacelnika za odrzavanje festivala.
Zato ne pricajte ono sto ne znate . A  neka se javi neko od organizatora i neka kaze da ovo nije istina ako ja nisam u pravu!!!

Objasnjavam ovome  TIERU u jednom mom postu kako se sve moze organizovati i odraditi ako se hoce  (  festa na otvorenom isto)...a on okrece vodu na svoju stranu ponovo i govori pa nije to isto...Pa normalno da nije , to su dvije razlicite feste,sto se tice svega, samo sto je ova u Orahu za organizovat tri puta teza nego ova na muzeju a objasnio sam ti kako sve u bobu...Ovo vazi i za Kerbera isto.
Ako niste shvatili poentu onoga moga posta onda ne morate ga ni komentarisati nikako. Ja vam pisem jedno a vi okrecete na sasvim drugu stranu,,jeste evo ja mislio da je to isto ...kazu vladika ove godine djuskao u Orahu ..bilo cepanje dobro..zezanje do zore...ribe ..ovo-ono...ma dajte bolan ne glupirajte se ,svak normalan je skontao da sam pisao o organizaciji rada i da sam htjeo reci da nesto kad se hoce da se sve moze zavrsiti samo treba imati volje i biti uporan.

Van mreže Veliki_strumpf

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +20/-51
    • Pogledaj profil
Odg: ARE U READY
« Odgovor #207 poslato: 12.07.2009. 16:02:56 »
evo ovako, nikada nisam pravio nesto u orahu pa stvarno neznam kako je, vjerujem da nije lako, e pa sada se ti sjeti kako ti je bilo,kazes 3 puta teze nego na muzeju, odakle znas??? a sada kazes niko nije isao kod nacelnika,procedura uopste nije takva da se ode kod nacelnika i on ti da pare nego sledeca:svake godine se usvaja budzet i podnese se zahtjev treba nam toliko para za to i to(sto smo mi naravno uradiliprije 5 mjeseci)onda neko na sjednici skupstine opstine predlozi da se to izglasa i oni glasaju, rezultati su odprilike ovakvi: za sve nevladine organizacije u bileci je  podjeljeno oko 6000,mislim da je i manje ali neka,e tu spadaju:lovci, ribolovci,guslari,trece dijete... a penzionerima je dato oko 30000km :o valjda zato sto imaju jedan glas sta li? e sada mi imamo kancelariju,placamo struju i telefon imamo bar 10 seminara godisnje gdje spremamo nase clanove da idu nesto da nauce tako da za ostalo para nema. a sada i razjasnjenje oko bine i razglasa, ako si bio u trebinju kada je gostovao brega ona bina razglas i svjetlosni efekti(to sve ide zajedno) kosta za 1 noc 120,000km :o u trebinju ima 1 covjek sto radi sa tim zove se MARKO Reskovic i on nema ni priblizno dovoljno zvucnika za muzej (koga je prilicno tesko ozvuciti)bina od prosle godine sa zvucnicima i ostalim ove god kosta 6000km sada se nadam da vidis na koje nepremostive prepreke smo naisli i zasto cemo biti(jos nije iskljuceno)u nemogucnosti da se i ove god organizuje festival, ako neko ima ideju na neki drugi nacin organizovati to bi bilo super. ;)

Van mreže OZNA-56

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 4
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: ARE U READY
« Odgovor #208 poslato: 12.07.2009. 19:05:41 »
...bice festivala ......onda kad bude razumnih ljudi koji su sad u sjenci od ovih STRUCNJAKA koji veze sa zivotom nemaju i koji nemaju raumjevanja nikakvog ni za koga osim za svoje dupe koje dobro hrane i podhranjuju i staraju se o njemu!ne daju pare OK HVALA dovidjenja!dva jaca rucka kad dodje neka delegacija kostaju toliko sa svim troskovima,ok hvala najedite se i lelemudajte to i znate da redite!nemaju smisla za 2000 mladih iz svog grada koji cijelu godinu cekaju tu jednu noc i na neki nacin je postala simbol grada i ljeta kao jedino desavanje koje su bas svi ocjenili kao odlicno cak i oni koji su protiv toga bili, opet ok hvala, ali ajde da vise ne slusamo treba da se mladi vracaju mi radimo na tome i svi odlaze a sami nas guraju odavde!organizatori zora-festa svaka cast i na dosadasnjem trudu i hvala i zavrsite pricu do boljih vremena jer valjda ce sve da prodje pa i ova glupost koja nas je zadesila!!kuga je i prije morila ali nije sve poubijala!!!!

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ARE U READY
« Odgovor #209 poslato: 12.07.2009. 19:07:19 »
ZA KERBERA

Lijevi mainstream vlada našom  scenom već desetak godina. Ta sintagma ima savršenu atributivnu i opisnu vrijednost, ali ona je u suštini oksimoron – sintagma «lijevi mainstream», u suštini nema logike.

Mainstream kao takav ne može biti lijevi, jer u dubljoj analizi, mainstream je u punom značenju uvijek konzervativan, centralan. Ovdje, naravno, podrazumijevam zapadni mainstream, jer izvorno značenjsko polje riječi dolazi otamo. Ljevica je ona koja se, u nekom sustavu vrijednosti, bori protiv mainstreama – to jest protiv konzervativizma. Drugim riječima: ljevica je ono što je lijevo od mainstreima. Mainstream je u punom značenju skoro istoznačan kao i konzervativizam.               

                                                                    :D :D :D
« Poslednja izmena: 12.07.2009. 19:23:58 road king »