Nakon vrlodobrih jutrošnjih nastupa, možemo biti zadovoljni i popodnevnim rezultatima naših olimpijaca. Novak Đoković i Jelena Janković su se plasirali u 2. kolo singla, dok naši plivači Milica Ostojić i Vladan Marković očekivano nisu prošli u polufinale, mada su imali dobre nastupe.Uspješan start Jelene JankovićPEKING - Srpska teniserka Jelena Janković, koja je danas od Ane Ivanović preuzela prvu poziciju na WTA listi, plasirala se u drugo kolo olimpijskog turnira u Pekingu, pošto je na startu takmičenja pobedila Karu Blek iz Zimbabvea rezultatom 6: 3, 6: 3.
U drugom kolu Janković će igrati protiv Alone Bondarenko iz Ukrajine sa kojom se do sada sastajala sedam puta i sve mečeve je dobila.
Đoković u drugom kolu olimpijskog turniraPEKING - Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo olimpijskog turnira u Pekingu, pošto je danas savladao 59. igrača sveta, Amerikanca Robija Djineprija sa 6: 4, 6: 4.
Treći teniser sveta sastaće se u narednom kolu sa 34. na ATP listi Nemcom Rajnerom Šitlerom koji je pobedio 124. na svetu Japanca Keja Nišikorija.
Milica Ostojić opravdala očekivanjaPEKING, 11. avgusta (Tanjug) - Najmlađa učesnica kvalifikacione trke na 200 metara slobodno na Olimpijskim igrama u Pekingu, srpska plivačica Milica Ostojić, postavila je u vremenu dva minuta, tri sekunde i 19 stotinki, državni rekord i na taj način u potpunosti ispunila očekivanja.
Srpska sportiskinja, koja je bila prijavljena sa najslabijim rezultatom od svih takmičarki, zauzela je treće mesto u prvoj kvalifikacionoj grupi, a za pobednicom trke Ukrajinkom Natalijom Huđakovom je zaostala 98 stotih delova sekunde.
Vladan Marković bez polufinalaPEKING - Reprezentativac Srbije u plivanju Vladan Marković nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 200 metara leptir stilom.
On je danas u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzeo sedmo mesto, a stazu je preplivao u vremenu 2:03,12 minuta.
Rezultati olimpijskog teniskog turniraPEKING - U prvom kolu teniskog olimpijskog turnira u Pekingu postignuti su sledeći rezultati:
Muškarci: Lejton Hjuit (Australija) - Jonas Bjorkman (Švedska) 7-5, 7-6 (7-2)
Kevin Anderson (J.Afrika) - Komlavi Loglo (Togo) 6-3, 6-2
(1) Rodžer Federer (Švajcarska) - Dmitrij Tursunov (Rusija) 6-4, 6-2
(9) Stanislas Vavrinka (Švajcarska) - Frenk Dančević (Kanada) 4-6, 6-3, 6-2
Andreas Sepi (Italija) - Tomi Robredo (Španija) 6-4, 4-6, 8-6
Pol-Anri Matje (Francuska) - Nikolas Lapenti (Ekvador) 7-6 (7-4), 6-2
Marin Čilić (Hrvatska) - Huan Monako (Argentina) 6-4, 6-7 (5-7), 6-3
(2) Rafael Nadal (Španija) - Potito Staraće (Italija) 6-2, 3-6, 6-2
Nikolas Masu (Čile) - Stiv Darsis (Belgija) 6-4, 7-5
(13) Mihail Južnji (Rusija) - Jirži Vanjek (Češka) 6-4, 6-1
(7) David Nalbandijan (Argentina) - Zeng Šao Ksuan (Kina) 6-2, 6-1
(10) Žil Simon (Francuska) - Robin Soderling (Švedska) 6-4, 6-4
Olivije Rokus (Belgija) - Ivo Minar (Češka) 6-3, 3-6, 6-3
(15) Nikolas Kifer (Nemačka) - Maks Mirnji (Belorusija) 6-3, 6-1
Tomas Johanson (Švedska) - Jarko Nieminen (Finska) 4-6, 6-4, 6-4
Viktor Hanesku (Rumunija) - Simone Boleli (Italija) 7-5, 3-6, 6-4
(17) Tomaš Berdih (Češka) - Ju Ksin Juan (Kina) 6-1, 6-2
Giljermo Kanjas (Argentina) - Frederik Nimajer (Kanada) 3-6 4-2, predaja Nimajera.
(
Džejms Blejk (SAD) - Kris Gučone (Australija) 6-3, 7-6 (7-3)
(4) Nikolaj Davidenko (Rusija) - Ernests Gulbis (Letonija) 6-4, 6-2
(12) Fernando Gonsales (Čile) - Sun Peng (Kina) 6-4, 6-4
Lu Jen Hsun (Tajvan) - (6) Endi Marej (V.Britanija) 7-6 (7-5), 6-4
Gael Monfis (Francuska) - (11) Nikolas Almagro (Španija) 6-4, 3-6, 6-3
Janko Tipsarević (Srbija) - (5) David Ferer (Španija) 7-6 (10-8), 6-2
Rafael Arevalo (Salvador) - Li Hjung Taik (Južna Koreja) 4-6, 6-3, 6-4
Dominik Hrbati (Slovačka) - Tomaz Beluči (Brazil) 2-6, 6-4, 6-2
Jirgen Melcer (Austrija) - Markos Danijel (Brazil) 6-7 (9-11), 6-1, 8-6
Rajner Šitler (Nemačka) - Kei Nišikori (Japan) 6-4, 6-7 (5-7), 6-3
(3) Novak Djoković (Srbija) - Robi Djinepri (SAD) 6-4, 6-4
Mihael Lodra (Francuska) - (16) Radek Štepanek (Češka) 4-6 7-6 (7-5), 11-9
Igor Andrejev (Rusija) - Sem Kveri (SAD) 6-4, 6-4
Agustin Kaljeri (Argentina) - Devin Malings (Bahami) 6-1 6-1
Žene: (15) Aliz Korne (Francuska) - Nikol Vajdišova (Češka) 4-6, 6-1, 6-4
Marija Hose Martines Sančes (Španija) - Ališa Molik (Australija) 6-1, 6-1
(10) Danijela Hantuhova (Slovačka) - Ai Sugijama (Japan) 6-2, 7-5
Peng Šuai (Kina) - Karla Suares Navaro (Španija) 7-5, 7-6 (7-2)
(4) Serena Vilijams (SAD) - Olga Govorcova (Belorusija) 6-3, 6-1
(6) Dinara Safina (Rusija) - Mara Santanđelo (Italija) 6-3, 7-6 (7-1)
(9) Vera Zvonareva (Rusija) - Jan Zi (Kina) 6-2, 6-0
Frančeska Skjavone (Italija) - Akgul Amanmuradova (Uzbekistan) 6-4, 6-2
Samanta Stosur (Australija) - Sara Erani (Italija) 6-3, 6-2
Karolina Voznjacki (Danska) - Selima Sfar (Tunis) 6-4, 6-1
Cvetana Pironkova (Bugarska) - Marta Domahovska (Poljska) 6-3, 6-4
(2) Jelena Janković (Srbija) - Kara Blek (Zimbabve) 6:3, 6:3
(7) Venus Vilijams (SAD) - Timea Bačinski (Švajcarska) 6:3, 6:2
Li Na (Kina) - (3) Svetlana Kuznjecova (Rusija) 7:6 (7:5), 6:4
(5) Jelena Dementijeva (Rusija) - Katerina Bondarenko (Ukrajina) 6:1, 6:4
(9) Vera Zvonareva (Rusija) - Jan Ži (Kina) 6:2, 6:0
Lusi Safarova (Češka) - Maret Ani (Estonija) 6:4, 6:2
Jie Ženg (Kina) - Agneš Savaj (Mađarska) 4:6, 6:3, 7:5
(
Agnješka Radvanska (Poljska) - Jan Jung Čan (Tajvan) 6:1, 7:6 (8:6)
Kejsi Delakva (Australija) - Gisela Dulko (Argentina) 6:3, 6:4
(16) Dominika Cibulkova (Slovačka) - Polin Parmentije (Francuska) 6:1, 7:5
Nurija Milagros Sekvera (Španija) - Klara Zakopalova (Češka) 2:6, 6:3, 7:5
Sofija Arvidson (Švedska) - Tamarine Tanasugarn (Tajland) 6:2, 6:1
Sibil Bamer (Austrija) - Anabel Medina Gariges (Španija) 6:2, 4:6, 6:4
(12) Viktorija Azarenka (Belorusija) - Tatjana Perebijnis (Ukrajina) 6:4, 5:7, 6:4
(13) Pati Šnider (Švajcarska) - Džil Krajbas (SAD) 6:3, 6:2
Viržin Razano (Francuska) - Eleni Danilidu (Grčka) 6:3, 6:3
NAŠI SUTRA U PEKINGU:03:00 STRELjAŠTVO: 50 m pištolj, Damir Mikec, kvalifikacije
03:30 RVANjE: grčko – rimski stil, Kristijan Fris, do 55 kg, kvalifikacije
Davor Štefanek, do 60 kg, kvalifikacije
06:00 STRELjAŠTVO: 50 m pištolj, Damir Mikec, finale
06:00-07:00 (2. meč na ternu
TENIS (M): Janko Tipsarević – Olivije Rohus (BEL),
singl, 2. kolo
08:30 ODBOJKA (M): Srbija – Brazil, 2.kolo
09:20 VATERPOLO: Srbija – Hrvatska, 2. kolo
10:00 RVANjE: grčko – rimski stil, Kristijan Fris, do 55 kg, finale
Davor Štefanek, do 60 kg, finale
11:00 (3. meč na terenu 1)
TENIS (M): Novak Đoković–Rajner Šitler (GER), singl, 2. kolo
11:00 (3. meč na centralnom ternu)
TENIS (Ž): Jelena Janković – Aljona Bondarenko
(UKR), singl, 2. kolo
12:30 PLIVANjE (M): 100 m slobodno, Milorad Čavić, kvalifikacije
15:30–18:00 (6. meč na ternu 2)
TENIS (M): N.Đoković/N.Zimonjić–M.Dam/P.Vizner
(CZE), dubl, 1. kolo