Anketa

Dali mislite da ce Danilo Ikodinovic moci da igra vaterpolo posle ove nesrece?

Ipak mislim da moze
2 (28.6%)
Ne vjerujem
2 (28.6%)
Nece sigurno
2 (28.6%)
Hoce 100%
1 (14.3%)
ne na zalost
0 (0%)

Ukupno glasova: 7

Autor Tema: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic  (Pročitano 15438 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nesakid

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« poslato: 04.07.2008. 19:38:03 »
Podrzite porodicu Ikodinovic i Bekvalac
« Poslednja izmena: 04.07.2008. 23:19:05 BANES »

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #1 poslato: 04.07.2008. 22:44:06 »
Bas mi je zao sto se ovo desilo.Ali se ipak nadam da ce i ovo prebroditi uspjesno.Srecno Daco!!!

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #2 poslato: 04.07.2008. 22:47:38 »
Ikodinovića bude u nedelju
Vaterpolista Danilo Ikodinović u nedelju će prvi put biti probuđen iz desetodnevnog kontrolisanog sna, prenose 'Novosti'.

Ikodinović se u Novom Sadu oporavlja od saobraćajne nesreće, a u takozvanoj "plitkoj komi" lekari su ga, pomoću sredstava za uspavljivanje, držali svih ovih dana kako bi sačuvao snagu za konačan izlazak iz životne opasnosti.

U početku, Ikodinović će biti budan samo nekoliko sati, dovoljno da se uspostavi s njim komunikacija i urade procena neurološkog stanja. Ikodinovićevo zdravstveno stanje je bolje iz dana u dan, ali upravnik urgentne hirurgije u Novom Sadu Zoran Đermanov kaže da proslavljenom vaterpolisti predstoji veoma dug oporavak.

Ikodinović je povređen u petak uveče kada je na putu Novi Sad - Zrenjanin doživeo saobraćajnu nesreću.
« Poslednja izmena: 04.07.2008. 23:19:22 BANES »

Van mreže nesakid

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #3 poslato: 04.07.2008. 23:01:43 »
Nije istina da ce da ga bude u nedelju po izjavi Djermanova jos je rekao da ce ga drzati jos par dana u plitkoj anasteziji.Prema tome nece ga buditi u nedelju

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #4 poslato: 04.07.2008. 23:02:27 »
Nije istina da ce da ga bude u nedelju po izjavi Djermanova jos je rekao da ce ga drzati jos par dana u plitkoj anasteziji.Prema tome nece ga buditi u nedelju
e hvala ti nesakid nisam stvarno znao.

Van mreže nesakid

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #5 poslato: 04.07.2008. 23:10:45 »
Benes nisi ti kriv nisi znao ali to je doakz da su novinari-pacovi,debili,kerovi i sakali >:( >:( >:( >:( >:(

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #6 poslato: 04.07.2008. 23:14:08 »
Benes nisi ti kriv nisi znao ali to je doakz da su novinari-pacovi,debili,kerovi i sakali >:( >:( >:( >:( >:(
potpuno si upravu to sto kazes.

Van mreže nesakid

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #7 poslato: 04.07.2008. 23:19:06 »
Evo prave izjave doktora Djermanova-Ne mogu da shvatim da je neko rekao da cemo ga buditi u nedelju,to mi jos ne znamo,sve zavisi od Danila za sada on je uz dana u dan jos bolji pomera oba dve noge i levu ruku,mi cemo ga drzati jos u plitkoj anesteziji da bi sacuvao dovoljne snage za konacno izvlacenje iz ziv.opasnsoti ali sto je jos bojle od kada je prosla saob.nesreca hvala bogu nije bilo pogorsanja sto nas to stvarno ohrabruje to je cela izjava Djermanova
« Poslednja izmena: 04.07.2008. 23:20:19 BANES »

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #8 poslato: 04.07.2008. 23:21:56 »
Evo prave izjave doktora Djermanova-Ne mogu da shvatim da je neko rekao da cemo ga buditi u nedelju,to mi jos ne znamo,sve zavisi od Danila za sada on je uz dana u dan jos bolji pomera oba dve noge i levu ruku,mi cemo ga drzati jos u plitkoj anesteziji da bi sacuvao dovoljne snage za konacno izvlacenje iz ziv.opasnsoti ali sto je jos bojle od kada je prosla saob.nesreca hvala bogu nije bilo pogorsanja sto nas to stvarno ohrabruje to je cela izjava Djermanova
e svasta bas su neazurni ovi novinari. >:(

Van mreže nesakid

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #9 poslato: 04.07.2008. 23:25:03 »
Ja volim Natasu kao pevacicu i volim Dacu kao sportistu,ali ne volim kada se neko mesa u tudje stvari kao sto su to novinari njih ima 20 u Urgentnoj u Novom Sadu slikali su porodicu Bekvalac,Ikodinoviceve i Vaterpoliste pa majku mu jebem izvinite sto psujem ali sam jako besan na novinare,sada me muci sva ta situacija da mogu bar da pomognem ali na zalost nemogu,ja i Daca smo Crnogorci,on je sportissta i ja sam.
« Poslednja izmena: 05.07.2008. 02:21:52 BANES »

Van mreže nesakid

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #10 poslato: 04.07.2008. 23:47:46 »
Daco uz tebe smo!!!
« Poslednja izmena: 05.07.2008. 02:18:06 BANES »

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #11 poslato: 05.07.2008. 02:22:33 »
Ja volim Natasu kao pevacicu i volim Dacu kao sportistu,ali ne volim kada se neko mesa u tudje stvari kao sto su to novinari njih ima 20 u Urgentnoj u Novom Sadu slikali su porodicu Bekvalac,Ikodinoviceve i Vaterpoliste pa majku mu jebem izvinite sto psujem ali sam jako besan na novinare,sada me muci sva ta situacija da mogu bar da pomognem ali na zalost nemogu,ja i Daca smo Crnogorci,on je sportissta i ja sam.
da slikaju neciju muku.Mislim nije uredu!

Van mreže MRNDJELA

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 6
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #12 poslato: 05.07.2008. 02:35:11 »
Sta vam je, sta oce ovaj neizdrz, jebala vas Natasa Bekvalac i Seka Aleksic, sta sad, kakvi idoli i jadi vasi, i tema nastradao Danilo Ikodinovic,kao da je poginuo...........pa nastradalo je milion sportista i dobrih ljudi, pa niko nista, i sta vi sad diplate..........

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #13 poslato: 05.07.2008. 02:53:50 »
Sta vam je, sta oce ovaj neizdrz, jebala vas Natasa Bekvalac i Seka Aleksic, sta sad, kakvi idoli i jadi vasi, i tema nastradao Danilo Ikodinovic,kao da je poginuo...........pa nastradalo je milion sportista i dobrih ljudi, pa niko nista, i sta vi sad diplate..........
koji neizdrz???

Van mreže nesakid

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #14 poslato: 05.07.2008. 10:31:39 »
NATA CELU NOĆ BILA SA DAČOM

Nataša Bekvalac probdela noć uz Danila Ikodinovića, lekari odlažu njegovo buđenje iz kome dok mu se stanje potpuno ne stabilizuje


Zabrinutost porodice... Nataša Bekvalac (u prugastoj majici) još ne daje izjave za medije


Zdravstveno stanje teško povređenog vaterpoliste Danila Ikodinovića je stabilno, a hirurške intervencije na njegovoj povređenoj desnoj ruci vrše se svakodnevno, izjavio je juče načelnik novosadskog Kliničkog centra dr Zoran Đermanov. Dačina supruga Nataša Bekvalac celu noć je provela pored Dače u bolnici, čekajući njegovo buđenje.

Mediji kritikovani

Načelnik Kliničkog centra Zoran Đermanov juče je uputio apel medijima da ne objavljuju neproverene izjave o Ikodinovićevom zdravstvenom stanju i zamolio ih da koriste samo njegove izjave, jer je on ovlašćen da komunicira sa novinarima. On je naglasio „da se u suprotnom može dogoditi da Ikodinovićeva porodica zabrani davanje izjava o njegovom zdravstvenom stanju".

Zbog nepouzdanih informacija nekih medija neće više biti konferencija za novinare, već će mediji biti obaveštavani samo putem službenih saopštenja - kaže dr Đermanov.


Doktori, međutim, ističu da Dačino buđenje iz kome još nije u planu, jer njegovo zdravstveno stanje nije u potpunosti stabilizovano.

Načelnik Đermanov istakao je da nema velikog poboljšanja, ali ni pogoršanja.

- Nećemo ga još buditi iz kome, jer se tako štedi energija organizma potrebna za oporavak. Buđenje se može očekivati tek nakon nekoliko dana, i to ako zdravstveno stanje bude zadovoljavajuće. Odluku o tome doneće konzilijum lekara Kliničkog centra - naglašava dr Đermanov.

Nataša Bekvalac provela je celu prethodnu noć u Kliničkom centru pored Dače. Kako nezvanično saznajemo, nema određeno vreme za posete, već može da posećuje bolnicu kada poželi. Iako vidno iscrpljena, juče je ipak bila malo raspoloženija. U bolnici se zadržala i u toku prepodneva, povremeno izlazeći u dvorište. Zgradu klinike napustila je sama oko 12.30 časova.



Nacija uz šampiona... Dača Ikodinović


Ikodinovića je juče posetio i Đorđe Perišić, član predsedništva OKS.

Brzinomer nije bitan?!

Dok Ikodinović i dalje bije bitku za svoju najveću pobedu, precizni podaci o tome kako se dogodila nesreća još uvek nisu utvrđeni. U novosadskoj policiji ne žele da iznose detalje dok se ne završi kompletna istraga. Press je, inače, najavio da će krivična prijava, i to po službenoj dužnosti, biti podignuta protiv Ikodinovića. On je, po svemu sudeći, vozio najmanje 70 kilometara većom brzinom nego što je to dozvoljeno na tom delu puta. Inače, izvor Presa blizak policiji kaže da misterija oko nestanka komandne table sa Dačinog motora i nije toliko bitna za konačan sud o razlozima, odnosno krivcima za sudar „jamahe" i „juga". Prema tvrdnjama našeg izvora, za istragu nije bitno da li se brojka na brzinomeru „jamahe" zaustavila na 150 ili 200 kilometara na čas, jer se „samo na osnovu tahografa mogu donositi zaključci o razlozima nesreće, dok je brzinomer nebitan".


Pokušali smo juče da saznamo koliko će da traje proces oporavka Dače Ikodinovića. Svi fizijatri sa kojima smo razgovarali naglašavaju da je u ovom trenutku prerano prognozirati koju vrstu rehabilitacije bi trebalo primeniti. Jedan od njih, koji je insistirao na anonimnosti zbog „lekarske etike", objasnio nam je da će se prvo primeniti mere prevencije usled dugotrajnog ležanja u komi.

- Oporavak će sigurno trajati mesecima ili čak godinama. Izvesno je da će biti potrebna terapija osposobljavanja mišića tela koji su dugo mirovali. Sada je najvažnije održavanje vitalnih parametara pacijenta, a fizikalna rehabilitacija dolazi na samom kraju. Nezahvalno je davati bilo kakve prognoze. Povrede opasne po život iziskuju dugotrajan oporavak - kaže naš sagovornik.

Fizijatri Gradske bolnice u Beogradu, takođe, ističu da je fizikalna terapija za Ikodinovića „daleka budućnost".

- U pitanju su veoma ozbiljne povrede zbog kojih će oporavak biti dugotrajan - ističu lekari.
« Poslednja izmena: 05.07.2008. 10:35:05 BANES »