Autor Tema: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?  (Pročitano 74615 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MRNDJELA

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 6
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #135 poslato: 22.08.2008. 02:48:17 »
Eто ко каже и да ова тема неможе бити занимљива за широку рају и увјек сам тврдио да немора бити стручна него може и опуштена
и позитива, предходни постови то потврђују. И  да одговорим овом Мрнђелинију да сам у теми "колико си их имала до сад" био позван да напишем који пост са историјске стране, и то позван од уредника или уреднице теме и још неких чланова и то сам урадио чисто онако из шупље. (и убудуће препорука за њега да прво пропрати дешавања прије у теми па коментарише,али добро нови је човек па му незамјерам ;)) Волим и што ми се daed укључио на тему и то са врло занимљивог становишта у којем му по мени у нашем малом граду нема премца. Поздрав и S.A.F.-у и зиду а у њихове добре и оргиналне постове нисам ни сумњао. Имам и неких коментара на тему о изгледу четника али и неке озбиљније чињенице везане око тога али то неки други пут јер да не покварим ову опуштанцију ;D. А ево и једна фина фотка наших локалних четника(префарбана и дорађена). Поздрав свима
E,ja!!! djavoodnio nesto mi slabo kopcas,eto vidis i kada je ova tema prerasla u cisto blejanje, ti se pojavis sa pametnim komentarom, da, ti si prozvan da das slikoviti komentar o ovim metal legendama iz drugog svetskog rata,pa lijepo..
Nemoj misliti da smo mi ostali canovi foruma laici za istoiju, ne naprotiv, poznajemo je mi dobro, ali i uvidjamo da od nje nema zalogaja, mislim da je dovoljno ovo stanje sa prevozom iz RS u Srbiju, i da svakome bude jasno da na tu istoriju se moze popisat.Pusti bolan, ovo su ti sve ljudi koji po citav dan rade i nemaju oni vremena za primanje ovih tvojih informacija, koje su relativno beskorisne.IGRAT IGRAT!!!

Van mreže prinudna uprava

  • Start moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 833
  • Ugled: +63/-70
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #136 poslato: 22.08.2008. 09:41:57 »
Drug TITO je bio najveća faca na svijetu za koga sam ja čuo i vidio!!!
Ne bojim se tudjinskog nakota,no se bojim od zla domaćega!!!

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #137 poslato: 22.08.2008. 11:55:22 »
A Dejan Bodiroga?

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #138 poslato: 22.08.2008. 12:17:30 »
najveća istorijska ličnost za mene je pokojni Rašo Kapetinić(o njemu se i dan danas priča i prepričavaju njegovi legendarni govori)....nema dalje
« Poslednja izmena: 22.08.2008. 12:38:40 ZOXL »

Van mreže ivke

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 199
  • Ugled: +12/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #139 poslato: 22.08.2008. 13:30:33 »
a dje su ti ibro, jaksa, zelo .....

nemoj tako
u se, na se i poda se

Van mreže dead

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 281
  • Ugled: +27/-5
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #140 poslato: 22.08.2008. 14:21:18 »
Dead možda te neki od četnika sa manjim bradama sa fotografija iz toga perioda podsjeća na pokojnog Thomasa Forsberga aka Quorthona, nekadašnjeg frontmena Bathorya, ali ja drugu sličnost sa blackerima u izgledu nisam pronašao.

Nediraj mi Quortu glave će da lete >:( :confused3: :evil4: :angryfire: :sniper: :angry6: :cwm21: :angry1:

Van mreže prinudna uprava

  • Start moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 833
  • Ugled: +63/-70
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #141 poslato: 22.08.2008. 16:45:20 »
A Dejan Bodiroga?
on od svih sportista ;D
Ne bojim se tudjinskog nakota,no se bojim od zla domaćega!!!

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #142 poslato: 22.08.2008. 17:02:47 »
Мрнђела стварно ја и ти нисмо на истом нивоу ти си очигледно побрао сву памет овога свјета, и знаш да после два поста на форуму  закључиш у име свију који су икад учествовали на овом форуму шта је добро и шта је корисно и шта се коме свиђа. Ако ниси примјетио ова тема има преко 1200 прегледа такода је твоја прича смјешна. Изгледа да си ти само ту да неком контарш али то ти уопште вишре неће пролазит. И у чије  то ти име говориш кад причаш у множини(синдикат препаметних контраша?) И тако како си ти у праву ја сам глуп и ништа не контам(шта ћу?) а ти си најпаметнији и телегантнији све конташ немој узалуд трошит вријеме на овој како ти кажеш досадној и некорисној теми јер ћеш се и даље само нервират јер ћу ја да износим још података више него досад. А та колико ти познајеш неку ствар (и чудно опет говориш у множини) то је твоја ствар и  види се из твог односа прма свему откад си се појавио. И ти неком објашњаваш ко ради а ко неради и беспосличари и набацује неком силом беспотрбне податке за твоју информацију ја радим један посао редовно, други хонорарно и студирам, али ћу опет овдје да износим подтаке који и треба  да сметју таквим како ти. Уздрављу
« Poslednja izmena: 22.08.2008. 18:23:39 Nigger Gruja »
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže Coa

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 341
  • Ugled: +28/-9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Rodoslov porodice Milidragović
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #143 poslato: 22.08.2008. 17:05:17 »
najveća istorijska ličnost za mene je pokojni Rašo Kapetinić(o njemu se i dan danas priča i prepričavaju njegovi legendarni govori)....nema dalje

- Sta je pi*ke u Trebinju...!
- Kad si bio Raso?
- Nikad!
  :D

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #144 poslato: 22.08.2008. 17:16:37 »
Ibro Lolov-Ja sam ti isto ko Biciklo ,Čim stanem,panem.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #145 poslato: 22.08.2008. 17:51:38 »
Kad smo već kod ove muzike kako bi bilo da se recimo ''sprem'te se sprem'te četnici'' obradi u nekoj metal verziji, ona obrada od 357 nije loša ali moglo bi to još žešće. Kad sam bio na ispraćaju Šešelja u hag pa kad su pustili sprem'te se sprem'te umjesto himne sunce ti žarko, kad je počelo 50000 ljudi da pjeva:

Planino moja, planino tugo,
Planino moja starino.
Dosta sam puta hodio tugo,
Komitske čete vodio.

Pa onda kad je grunulo:

Srpska mi truba zatrubi
Iz toga sela Drenova.
Sprem'te se, sprem'te četnici,
Silna će borba da bude.
Zagrmi Draža vojvoda
Bacajte bombe četnici!
Iz ove naše pobede,
Rađa se sunce slobode.

Da se naježiš! Čudo ti je ta psihologija mase.

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #146 poslato: 22.08.2008. 18:14:01 »
Kad smo već kod ove muzike kako bi bilo da se recimo ''sprem'te se sprem'te četnici'' obradi u nekoj metal verziji, ona obrada od 357 nije loša ali moglo bi to još žešće. Kad sam bio na ispraćaju Šešelja u hag pa kad su pustili sprem'te se sprem'te umjesto himne sunce ti žarko, kad je počelo 50000 ljudi da pjeva:

Planino moja, planino tugo,
Planino moja starino.
Dosta sam puta hodio tugo,
Komitske čete vodio.

Pa onda kad je grunulo:

Srpska mi truba zatrubi
Iz toga sela Drenova.
Sprem'te se, sprem'te četnici,
Silna će borba da bude.
Zagrmi Draža vojvoda
Bacajte bombe četnici!
Iz ove naše pobede,
Rađa se sunce slobode.

Da se naježiš! Čudo ti je ta psihologija mase.



Дефинитивно си у праву психологија масе је чудо. Него упада ми у очи нашто сасвим друго из твог поста. Наравно савко има право да пјева пјесме и да се декларише овако или онако.Само мислим да је четнички покрет доста злоупотебаљаван деведесетих година од стране политичких партија, које су га користиле за своје сврхе. Сјетимо се само Вука, Шешеља итд. Моје је мишљењеда овај покрет никако неби смио да се спушта на ниво старначарења и злоупотреба, ни подјела. ма из какве па и добре намјере дасе то дешавало дефинитивно је сувишно и контрапродуктивно.
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #147 poslato: 22.08.2008. 18:21:39 »
Grujo čovjek nije vuk pa da može sam. Koliko god da bježiš od politike ona će te kad tad stići.

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #148 poslato: 22.08.2008. 18:28:53 »
Grujo čovjek nije vuk pa da može sam. Koliko god da bježiš od politike ona će te kad tad stići.

Да нажалост сто посто си у праву. Јбг тако ти је то S.А.F-е и ако се весели човјек таман некад понада да није кад...( е што ме напати овај твој ник док пребацим на латиницу па двије тачке,па црта па мало е, па врати на ћирилицу :BangHead: :D)
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #149 poslato: 22.08.2008. 18:35:50 »
Grujo ovaj akronim ima potpuno isto značenje i na latinici i na ćirilici pa ti slobodno piši kako ti je lakše.