Autor Tema: CENTAR ZA DJECU S POSEBNIM POTREBAMA  (Pročitano 8187 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže smizla

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
CENTAR ZA DJECU S POSEBNIM POTREBAMA
« poslato: 12.07.2008. 19:08:06 »
ZANIMA ME STA MISLITE O POTREBI OTVARANJA CENTRA ZA DJECU S POSEBNIM POTREBAMA?
PREMA MOJIM SAZNANJIMA,U BILECI TAKVE DJECE IMA OKO 40!
NISAM MOGLA DA VJERUJEM KAD SAM CULA TAJ PODATAK,JER SVEGA NEKOLICINU NJIH SAM VIDJELA U GRADU.NA ZALOST,RODITELJI TAKVU DJECU DRZE ZATVORENE U KUCI,PREDSTAVLJAJU SAMO TERET I SEBI I DRUGIMA,A OSTALA BRACA I SESTRE IH SE STIDE.KOMSIJE SAZALJEVAJU.ZNAM PAR LJUDI KOJI SU ZAGOVORNICI DA SE OVAKAV CENTAR NAPRAVI,ALI NISU NAISLI NA RAZUMIJEVANJE NADLEZNIH U OPSTINI.A STO JE JOS GORE,NISU NAISLI NI NA RAZUMIJEVANJE RODITELJA TAKVE DJECE,JER ONI JEDNOSTAVNO VISE VOLE DA IH NEKO SAZALJEVA I ZIVE PO PRINCIPU"STA CE NAROD REC"?!
PA ZAR TA DJECA NISU ZASLUZILA DA BUDU RAVNOPRAVNI CLANOVI DRUSTVA?UOSTALOM,NE SAMO DA BI POMOGLI NJIMA,VEC BI SE STVORILA RADNA MJESTA ZA PSIHOLOGE,DEFEKTOLOGE,LOGOPEDE,...
U TAKVOM CENTRU PRUZILA BI IM SE STRUCNA,MEDICINSKA I MATERIJALNA POMOC I STO JE NAJVAZNIJE VRATIO BI IM SE OSMIJEH NA LICE!

A TA DJECA SAMO TRAZE LJUBAV,JER JEDINO LJUBAV MOGU PRUZITI!ZAR JE TO MALO?!
« Poslednja izmena: 08.08.2008. 20:02:06 vladix_vlado »
Ne doozvoli da te provincija kvari

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: CENTAR ZA DJECU S POSEBNIM POTREBAMA
« Odgovor #1 poslato: 08.08.2008. 20:02:36 »
slažem se da se treba napraviti, naravno, nisu ta djeca kriva što su bolesna.

Van mreže stormy

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 166
  • Ugled: +14/-9
    • Pogledaj profil
Odg: CENTAR ZA DJECU S POSEBNIM POTREBAMA
« Odgovor #2 poslato: 09.08.2008. 14:22:27 »
ideja je odlicna i slazem se sa tobom smizla da bi trebalo otvoriti ali...... :(

Van mreže ivke

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 199
  • Ugled: +12/-19
    • Pogledaj profil
Odg: CENTAR ZA DJECU S POSEBNIM POTREBAMA
« Odgovor #3 poslato: 11.08.2008. 08:30:20 »


Ako krene bilo kakva akcija za Centar, javite se i organizaciji ZORA da zajedno nesto pokusamo. Humanost je vrlina!

u se, na se i poda se

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: CENTAR ZA DJECU S POSEBNIM POTREBAMA
« Odgovor #4 poslato: 06.09.2008. 19:55:12 »
U potpunosti podrzavam takvu akciju i mislim da takve osobe zasluzuju svoje mjestvo u ovom nasem drustvu!
Ne znam samo odakle ti podatak da takvu djecu roditelji drze zatvorenu,a da ih se braca i sestre stide?Ta djeca imaju valjda posebne potrebe i ne ocekujes valjda da ona svaki dan izlaze na kafu i piju pivo u pabu,sto bi bilo jako lijepo al je ne moguce.Ja imam sestru koja je djete sa posebnim potrebama i znam kako zive i mogu da zive takve osobe i sa kakvim se problemima susrecu,mada se od vrste poremecaja razlikuju njihove potrebe i mogucnosti.Jako lijepo od tebe da si otvorila ovu temu i nadam se da si uradila nesto korisno za ove osobe.
Ja mislim da je vlast u gradu i drzavi jako zapostavila ovako djecu i nemaju nikakav program kad su njihovo lijecenje i uslovi za bolji zivot u pitanju.Znam da je drzava prije rata mnogo vise radila na ovom problemu i u mnogome olaksala zivot ovih ljudi.Moja sestra se konkretno lijecila u Sarajevu i bili smo jako zadovoljni tretmanima u bolnici i inace u drugim ustanovama i gradu u opste,gdje god je trebalo nesto da se zavrsi svi su izasli u susret!Obicni ljudi,komsije,prolaznici,...u gradskom prevozu,skoli,opstini.Tako da ja mislim da je mentalitet nasih ljudi i nesposobnost politicara najveci problem ljudi sa posebnim potrebama,a ne njihova rodbina,osim ako ti ne znas nekog ko maltretira svoju djecu,ali to je vec nasilje u porodici ili sta vec...
 Zamisli samo kakve uslove u Bileci imaju ljudi u kolicima,pa oni su diskrimisani totalno!Pa gdje oni veseljaci mogu da dodju i u koju ustanovu mogu da udju,gdje da rade ili se eventualno obrazuju,mislim samo u postu...
Ljudi i djeca im se rugaju,sto govori o tome koliko smo vaspitan i dobri ljudi...postavlj se pitanje koliki je to broj dobrih ljudi u Bileci,koja je uvjek vazila za mjesto gdje zive dobri i kulturni ljudi,ili je to samo mit...
Smizlo jos jednom svaka cast za temu!Nadam se da ce neko od ljudi u opstini procitati ovo i uraditi nesto za osobe sa posebnim potrebama...a komsije koje se uvjek na nekog sazaljevaju necu ni da komentarisem,jer komsije u Bileci su suprotno od onog sta bi komsija trebao da bude(cast izuzetcima)
« Poslednja izmena: 06.09.2008. 20:19:09 sremci »
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: CENTAR ZA DJECU S POSEBNIM POTREBAMA
« Odgovor #5 poslato: 06.09.2008. 19:59:17 »
ja mislim da se niko ne bi baš "rugao", ali bi sigurno gledali drugim očima, buljili i tako, jer jednostavno nisu navikli na razlike kao što je to slučaj u velikim gradovima.
Osobe sa posebnim potrebama u Bileći mogu samo ući u market 99 i poštu.

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: CENTAR ZA DJECU S POSEBNIM POTREBAMA
« Odgovor #6 poslato: 06.09.2008. 20:14:09 »
Eto vidis,a da kojim slucajem(ne daj boze)neki Bilecki politicar ima takvo djete onda bi stvari bile mnogo mnogo drugacije!A sto se tice drugacijeg gledanja na ovu djecu...valjda ti treba da znas da se razlikujes od 70% ljudi u gradu,tj. nisi seljak i kulturan si i vaspitan decko.Ja mislim da u BIleci ima 30% dobrih,vaspitanih,plemenitih,humanih,hrabrih,pametnih,...a na ostalih 70% ne bih trosio rijeci i nabrajao njihove osobine,a ti onda skontaj kako oni gledaju na razlicitosti...
« Poslednja izmena: 06.09.2008. 20:42:24 sremci »
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže ljubavnik_89

  • VIP
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 632
  • Ugled: +17/-13
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: CENTAR ZA DJECU S POSEBNIM POTREBAMA
« Odgovor #7 poslato: 08.09.2008. 13:07:06 »
ZANIMA ME STA MISLITE O POTREBI OTVARANJA CENTRA ZA DJECU S POSEBNIM POTREBAMA?
pa valjda centar postoji??slusao sam prije par dana na hercegu bata radmilovica(on takodje ima sina koji ima poteskoce u razvoju),i koliko sam shvatio centar je otvoren,a prostorije se nalaze u becarusi...
Na kapiji srca napisao sam"Zabranjen ulaz".
Ali ljubav stize i s osmjehom uzviknu:"Ja ulazim svuda".

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: CENTAR ZA DJECU S POSEBNIM POTREBAMA
« Odgovor #8 poslato: 08.09.2008. 15:09:48 »
Da, centar postoji vec neko vrijeme, i vec imaju par projekata koji su poceli sa realizacijom.
I na zalost, nije tacno da djece sa posebnim potrebama ima oko cetrdeset, nego preko sedamdeset, mislim da je postoji neka cifra od sedamdeset cetvoro djece sa posebnim potrebama.

Van mreže jowana92

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 106
  • Ugled: +7/-10
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: CENTAR ZA DJECU S POSEBNIM POTREBAMA
« Odgovor #9 poslato: 10.09.2008. 19:16:41 »
Ja takodje mislim da je potreban centar za djecu sa posebnim potrebama.Ideja je odlicna...

Van mreže smizla

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
Odg: CENTAR ZA DJECU S POSEBNIM POTREBAMA
« Odgovor #10 poslato: 10.09.2008. 23:26:04 »
Da, centar postoji vec neko vrijeme, i vec imaju par projekata koji su poceli sa realizacijom.
I na zalost, nije tacno da djece sa posebnim potrebama ima oko cetrdeset, nego preko sedamdeset, mislim da je postoji neka cifra od sedamdeset cetvoro djece sa posebnim potrebama.
E ti si bas pravi"EXPLORER" :)
Drago mi je da se napokon otvorio centar i nadam se da ce svaki humani sugradjanin dati mali doprinos da se planirani projekti uspjesno ostvare!
Stvarno ne mogu da vjerujem da ima oko 70 djece s posebnim potrebama,nemam komentar na takav podatak,stvarno tuzno...
Ne doozvoli da te provincija kvari

Van mreže smizla

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
Odg: CENTAR ZA DJECU S POSEBNIM POTREBAMA
« Odgovor #11 poslato: 10.09.2008. 23:37:03 »
Eto vidis,a da kojim slucajem(ne daj boze)neki Bilecki politicar ima takvo djete onda bi stvari bile mnogo mnogo drugacije!A sto se tice drugacijeg gledanja na ovu djecu...valjda ti treba da znas da se razlikujes od 70% ljudi u gradu,tj. nisi seljak i kulturan si i vaspitan decko.Ja mislim da u BIleci ima 30% dobrih,vaspitanih,plemenitih,humanih,hrabrih,pametnih,...a na ostalih 70% ne bih trosio rijeci i nabrajao njihove osobine,a ti onda skontaj kako oni gledaju na razlicitosti...
Na zalost,tako je.
Ma ovdje je dosta ljudi pravljeno po jednom te istom kalupu,pa ako je neko malo drugaciji od vecine i ne uklapa se u taj sablon,odma' ga pljuju,te ovaki je,te onaki je bla bla bla
Ne bih da grijesim dusu,ima dosta dobrih ljudi ovdje,ali nisu dovoljno hrabri da naprave neku promjenu,boje se "sta ce narod rec'',pa nastavljaju da upropastavaju sebe zarad opstenarodnog "dobra"...
Ne doozvoli da te provincija kvari