Autor Tema: Uhapšen Radovan Karadžić.  (Pročitano 23359 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Uhapšen Radovan Karadžić.
« poslato: 22.07.2008. 01:36:49 »
Komentarišite...zna se ko likuje (prilog)

Van mreže MegaCAR

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 55
  • Ugled: +4/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #1 poslato: 22.07.2008. 13:37:30 »
Рашо не дај се, Српска је уз тебе!

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #2 poslato: 22.07.2008. 13:41:58 »
evo i najnovije slike
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #3 poslato: 22.07.2008. 16:40:19 »
Zanimljiv pocetak rada nove vlade u Srbiji, ali prvo sto mi je upalo u usi na konferenciji za novinare vlade Srbije je nepaznja onoga izlapjelog starca koji je zadao posljednji udarac SPS-u, i gurnuo ga u konacnu propast, cak mislim da su sada izbori poslije formiranja vlade sa DS-om i hapsenja Radovana Karadzica, da SPS ner bi presao cenzus. A sta se u stvari desilo na konferenciji za novinare...

Sinoc je onaj ministar Policije, Ivica Dacic izjavio, kako ne bi izazvao bijes svojih biraca, da ministarstvo unutrasnjih poslova nije ni na koji nacin ucestovalo u akciji hapsenja Radovana Karadzica, a onaj bolesnik jutros kaze: "U akciji hapsenja Radovana Karadzica vodila se maksimalna briga o bezbjednosti aktera akcije, pod bezbjednosti se misli na bezbjednost pripadnika MUP-a i drugih...."

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #4 poslato: 22.07.2008. 17:13:00 »
Zanimljiv pocetak rada nove vlade u Srbiji, ali prvo sto mi je upalo u usi na konferenciji za novinare vlade Srbije je nepaznja onoga izlapjelog starca koji je zadao posljednji udarac SPS-u, i gurnuo ga u konacnu propast, cak mislim da su sada izbori poslije formiranja vlade sa DS-om i hapsenja Radovana Karadzica, da SPS ner bi presao cenzus. A sta se u stvari desilo na konferenciji za novinare...

Sinoc je onaj ministar Policije, Ivica Dacic izjavio, kako ne bi izazvao bijes svojih biraca, da ministarstvo unutrasnjih poslova nije ni na koji nacin ucestovalo u akciji hapsenja Radovana Karadzica, a onaj bolesnik jutros kaze: "U akciji hapsenja Radovana Karadzica vodila se maksimalna briga o bezbjednosti aktera akcije, pod bezbjednosti se misli na bezbjednost pripadnika MUP-a i drugih...."

Tvoje mišljenje ima zvaničnu potvrdu u istraživanjima Marten Boarda i Strategic Marketinga koji su u istraživanjima vršenim prije sedam dana utvrdili da SPS ne bi prešao cenzus u slučaju ponovljenih lokalnih izbora u Beogradu. A Srbiju sad ionako ne vodi ni Tadić ni DS ni SPS ni bilo koji političar, već se na čelu države nalazi marketinška agencija ''Idols & Friends'' na čelu sa Srđanom Šaperom i Nebojšom Krstićem, pa se može očekivati još ovakvih ''marketinških'' poteza sa ciljem poboljšanja imidža Srbije u Evropi.
Imate pravo tri puta da pogađate ko bi tu mogao da bude ''kolateralna šteta''.

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #5 poslato: 22.07.2008. 17:24:00 »
Zanimljiv pocetak rada nove vlade u Srbiji, ali prvo sto mi je upalo u usi na konferenciji za novinare vlade Srbije je nepaznja onoga izlapjelog starca koji je zadao posljednji udarac SPS-u, i gurnuo ga u konacnu propast, cak mislim da su sada izbori poslije formiranja vlade sa DS-om i hapsenja Radovana Karadzica, da SPS ner bi presao cenzus. A sta se u stvari desilo na konferenciji za novinare...

Sinoc je onaj ministar Policije, Ivica Dacic izjavio, kako ne bi izazvao bijes svojih biraca, da ministarstvo unutrasnjih poslova nije ni na koji nacin ucestovalo u akciji hapsenja Radovana Karadzica, a onaj bolesnik jutros kaze: "U akciji hapsenja Radovana Karadzica vodila se maksimalna briga o bezbjednosti aktera akcije, pod bezbjednosti se misli na bezbjednost pripadnika MUP-a i drugih...."

I meni je momentalno taj gaf upao u oči,čak se čuo i smjeh novinara!?
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #6 poslato: 22.07.2008. 17:45:57 »
evo jos nekih slika sa rts veb sstranice. Detalji na http://www.rts.co.yu/page/stories/ci.html?view=story&id=7129&sectionId=1







stvarno ga je nemoguće prepoznati
« Poslednja izmena: 22.07.2008. 18:35:20 vladix_vlado »
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže misterX

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 331
  • Ugled: +4/-2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #7 poslato: 23.07.2008. 00:14:21 »
Još jedna izdaja i velika srpska sramota...
A što se tiče novih izbora, SPS sigurno ne bi prešo cenzus, zato će oni ući u koaliciju sa DS i LDP u Bg i neće dozvoliti vanredne izbore. Za 4 godine kad dođu novi izbori tada će u predizbornu koalicijiu sa DS (kao G17+ npr.) pa će Dačić i nekoliko njegovih pristalica opet dobiti neku važnu funkciju... To je Srbija!

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #8 poslato: 23.07.2008. 01:23:28 »
Mene najvise brinu ovi komentari na sajtovima srpskih novinskih agencija i kuca, pa potpuno je nevjerovatno da niti jedan od medija u Republici Srbiji ne radi na dokazivanju istine, ok, u redu je to da u trenutcima kada je naciaj totalno isfrustrirana odnosom velikih sila prema nama i  postupcima politickog vrha Srbije, nije mozda vrijeme za pokazivanje nacionalne tragedije i stradanja, sto u stvari i jeste na neku ruku uticalo da imamo sve vise Srba koji su za neko novo bratstvo i jedinstvo i clanova LDP-a. I ja se sada pitam, sta je sa snimcima progona Srba iz Hrvatske, sta je sa Srbima iz Sarajeva, sta je sa 3000 civilnih zrtava u Bratuncu i okolini, sta je sa onim Srbinom koga Albanci kolju i okrecu na raznju i na vatri  1979 godine na Kosovu i Metohiji, i niz jos stravicnih desavanja, da ih ne nabrajam??? Zasto se ovi snimci ne prikazi na bilo kojoj naconalnoj Tv, cak i u Republici Srpskoj? Nevjerovatno je koliko je neativnih komentara preko interneta upuceno na racun Srba iz R. Srpske od strane pojedinaca iz Srbije, za mene je ovo strasno.
Jos mislim da je nedopustivo da voditelj programa na RTS-u kaze: "prilikom hapsenja Ratnog zlocinca Radovana Karadzica......"valjda je,majku mu,ratni zlocinac onaj kome se krivica dokaze, u ovim momentima Radovan je samo optuzeni za ratne zlocine a ne ratni zlocinac.E jada nasih.............
« Poslednja izmena: 23.07.2008. 01:25:21 explorer »

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #9 poslato: 23.07.2008. 01:50:30 »
Pa gledam po internetu i na tv, srbijanci (bar 60%) vole što je uhapšen i uvjereni su da je to pravi put ka Evropi i da ulaze vrlo brzo, slično je i u ostalim krajevima...to sam shvatio pričajući sa ljudima u Srbiji.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #10 poslato: 23.07.2008. 02:26:34 »
Uopšte taj odnos Srba prema dešavanjima na ovim prostorima je podiljeljen na dva suprotna stajališta. Nažalost mainstream stajalište je ono koje je donedavno zastupao B92, a sada se širi na sve medijske kuće. Oni koji misle i govore drugačije su polako potisnuti na trećerazredne lokalne TV stanice i slične medije. Za sada je ipak više Srba koji ne dijele mišljenje koje im se plasira sa B92 i iz pojedinih stranaka i nevladinih organizacija, prvenstveno DS-a, LDP-a, FHP-a Helsinškog komiteta i sličnih. Nažalost ako se ovako nastavi taj će se odnos snaga brzo promijeniti. Za sada je u pitanju slika jedne strane Srbije koju svi mi vidimo, zato što vlast hoće da mi to tako vidimo, i ne zaboravite šta sam rekao, srbijom vlada marketinška agencija.
Što se nas u Republici Srpskoj tiče, mi nemamo na šta da se žalimo. Naš premijer koji je na prošlim izborima imao podršku skoro 60% glasača, je koliko se sjećam otvoreno stao na stranu DS-a i Borisa Tadića tokom predizborne kampanje u Srbiji, čak šta više javno blateći radikale i njihove glasače, pa je morao da popije gorku pilulu i stane na minitngu ispred skupštine na binu pored Tomislava Nikolića kojeg je pljuvao, dok je Tadić bio na službenom putu u Bukureštu. Dalje koliko znam, gospodin Dodik se u vrijeme prošlih parlamentarnih izbora u Republici Srpskoj napadno intimizirao sa Tadićem često govoreći ''moj prijatelj Boris Tadić'' i slično. E sad mu je ''prijatelj'' Tadić lijepu čorbu zakuvao, a i svima nama skupa sa njim da se vadimo kako znamo.
Bojim se da je ovo ona injekcija koju su zagovornici unitarne Bosne dugo čekali, i da ćemo ovaj put teško(nikako) da se izvučemo, ukoliko naravno Haški Tribunal ne oslobodi Karadžića makar optužbi za genocid, u šta mislim niko ozbiljan ne vjeruje. U suprotnom nam predstoji duga i teška borba da izbjegnemo kolektivizaciju eventualno dokazane krivice.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #11 poslato: 23.07.2008. 03:10:00 »
Za sada je ipak više Srba koji ne dijele mišljenje koje im se plasira sa B92 i iz pojedinih stranaka i nevladinih organizacija, prvenstveno DS-a, LDP-a, FHP-a Helsinškog komiteta i sličnih. Nažalost ako se ovako nastavi taj će se odnos snaga brzo promijeniti. Za sada je u pitanju slika jedne strane Srbije koju svi mi vidimo, zato što vlast hoće da mi to tako vidimo, i ne zaboravite šta sam rekao, srbijom vlada marketinška agencija.
B92 ima najjači informativni sistem u regiji, pa se vjerovatno zato i najviše vjeruje.

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #12 poslato: 23.07.2008. 09:46:38 »
B92 je s jedne strane gledan zato sto je najveći izdajnički medij, a izdajnika je danas mnogo, a sa druge strane zato što ima ekskluzivan program koji košta k'o svetog Petra kajgana (Liga šampiona, najpopularnijr serije...) koji je dostupan samo preko njih. A odakle im novci za sve to?
Samo su Radovana ispoštovali, svaka im čast- 16 sati su samo o njemu pričali! :D

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #13 poslato: 23.07.2008. 10:37:48 »
Nisu baš neke ekskluzive za serije, fox ima veće ekskluzive...jedino eto liga šampiona...a moraju popuniti nekako i svoj INFO kanal, isto kao FOX NEWS, BBC NEWS, CNN moraju popuniti bilo čim što u tom trenutku izgleda kao da će se javnost zaprepastiti.

Kad gledam vijesti na RTS i B92 meni realnije izgledaju na B92, možda griješim jer ih ne gledam mnogo, al ipak oni ne smiju voditi svoju politiku zarad popularnosti.
Kao što je i očekivano od pinka, ništa nisu diskutovali, jbg ipak je pink procvjetao u Slobino vrijeme.

Evo pogledajte špijunski snimljene razgovore između Sloba i Karadžića (neki od njih su bili premijerno na Šešeljovom suđenju).

http://www.domovina.net/intercepts/    (mp3)

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #14 poslato: 23.07.2008. 12:12:28 »


RADOVAN KARADŽIĆ redovito je održavao predavanja obasjan svjetlima reflektora i zujanjem kamera dok je u njegovoj pratnji uvijek bila tajanstvena Mila(Zena u sredini crna majica).

Predstavljao ju je kao ljubav svog života i nigdje nije išao bez nje. Tako bar tvrde članovi redakcije časopisa Zdrav Život s kojima je Karadžić redovito surađivao. Sredovječna crnka imenom Mila pratila ga je gotovo uvijek, tijekom svih posjeta i putovanjima. Nisu znali ništa o njoj, ne znaju ni je li živjela s njim, odakle je i čime se bavi. Nije poznato ni njeno prezime.

Ponašali su se kao bračni par

"Pratila ga je na svakom predavanju i ponašala se kao njegova supruga. Držali su se za ruke, išli zagrljeni, a oslovljavali smo je s Mila", kazala je za Blic Tanja Jovanović. Ispričala je kako bi kad su išli negdje na put odlazili po Radovana i Milu kod pizzerije u Novom Beogradu te da je Karadžić, ukoliko ne bi bilo mjesta za Milu, kazao da neće putovati bez nje.

Da je njegova maska zaista bila uvjerljiva za suradnike potvrđuje i stručnjakinja za kinesku medicinu Maja Đelić koja je s njim prošle godine u Smederevu održala predavanja na temu "Odnos tihovanja i meditacije". "Uvijek je imao puno vremena na raspolaganju. Nije imao bosanski naglasak. Bio je jako kulturan, samouvjeren, šalio se, nije odavao utisak uplašene osobe, niti nekoga tko ima bilo kakav problem. Nikada nije pričao gdje je živio, ali je govorio da ima sinove i unuke. Nije spominjao kćerku. Pričao je o obrazovanju djece te da ih nikada nije pritiskao, da im je davao slobodu, ali ništa konkretno, gdje djeca žive ili slično. Nikad ničim nije odao svoj identitet. Govorio je da je radio na klinikama, jedna oko Slavije i druga u Novom Beogradu", kazala je Maja Đelić za Blic.

"Prošao cijeli svijet... i Himalaje"


Prije predavanja Karadžića bi predstavili kao neuropsihijatra iz Amerike, koji je proputovao cijeli svijet, uključujući i Himalaje. Svi njegovi suradnici, bez iznimke, opisuju ga kao karizmatičnu i toplu osobu, koja se dosta razumjela u alternativnu medicinu. Ono što ga je izdvajalo iz mnoštva, osim neukrotive brade bio je i perčin na vrhu glave, koji je bio zavezan na jako neobičan način. Uvijek je nosio šešir i lanene, neobične stvari. Mnogi od njih pronalaze sličnosti s indijskim guruima.

Jedna "vremešna Beograđanka", kako piše list, odlučila je otkriti javnosti tajne Karadžićeva liječenja. "Nije koristio lijekove, samo klasičnom bioenergijom... Znate, rukama iznad tijela. Da znate, i nekako mi je bilo malo bolje“, kazala je novinarima. No, pokolebala se kad je vidjela svog liječnika na televiziji, u drukčijim okolnostima. "Sad ne znam je li mi bilo bolje od autosugestije ili dr. Dragan, oprostite Karadžić, stvarno ima bioenergiju", zapitala se.

Srpska spisateljica sve predvidjela u knjizi

Zanimljivo je i to da se prije dvije godine srpska spisateljica Mirjana Đurđević u svom romanu "Prvi, drugi, treći čovjek" pozabavila temom potrage za Karadžićem ne sluteći da će je mašta odvesti na pravi trag.

Naime, vješta spisateljica je u romanu najvećeg haškog bjegunca smjestila u jednu beogradsku ordinaciju u kojoj radi kao psihijatar. Ide tako daleko da piše kako Karadžiću u posjeti dolaze razni špijuni, od američkih pa do ruskih. Dok je pisala roman njen izdavač ju je cijelo vrijeme požurivao, jer ga je bilo strah da će Karadžića uhvatiti pa bi onda cijela priča pala u vodu.
« Poslednja izmena: 23.07.2008. 12:14:11 BANES »