Autor Tema: Uhapšen Radovan Karadžić.  (Pročitano 23444 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #15 poslato: 23.07.2008. 12:17:30 »


ODVJETNIK Radovana Karadžića Svetozar Vujačić kazao je da se njegov klijent u Beogradu nalazio već tri godine te da ga je odao razgovor s rođakom kojeg je prisluškivala BIA.

"Nitko od ljudi s kojima je on kontaktirao u zadnjih tri godine, a koji se nalaze u Beogradu, nisu znali da je u pitanju Karadžić", rekao je Vujačić za Fox televiziju napominjući kako je Karadžić sam sebe uvjerio da je neprepoznatljiv. Ističe kako ga ni on sam ne bi prepoznao te da je njegov klijent lociran prije 20 do 25 dana kada je BIA uhvatila njegov telefonski razgovor s rođakom.

"Oni su locirali Karadžića i počeli ga pratiti. On je vidio da ga prate, izlazio je u grad, išao u kino. Ja ne znam šta će on reći u Haagu. Ne znam koliko bi to bilo opasno za te ljude", bio je tajanstven Vujačić dodavši kako će se Karadžić u Beogradu braniti šutnjom, međutim da će sve reći u Haagu.

Uhićenju doprinio Stojan Župljanin i BiH

Kazao je također da je BIA Karadžiću oduzela laptop i ostale predmete koji mu nisu vraćeni te da su ga danas u podne u zatvoru ošišali i obrijali.

Amir Ahmić, Bošnjački časnik za vezu s Međunarodnim kaznenim sudom za bivšu Jugoslaviju kazao je da je uhićenju Karadžića doprinijelo nedavno uhićenje Stojana Župljanina. "Uhićenjem Stojana Župljanina otvoren je put do uhićenja Radovana Karadžića", rekao je Ahmić ističući kako je doprinos u rasvjetljavanju slučaja dala i Obavještajna služba BiH.
Izvor(Index.hr)

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #16 poslato: 23.07.2008. 13:35:24 »
Prvo B92 nema najjači informativni sistem u regiji, ali to nadoknađuju velikom ažurnosti i preuzimanjem od stranih stranica. Uopšte njihovi novinari rijetko izlaze na teren prilikom ovakvih situacija jer se prosto plaše ''degeneka''. Ne zaboravite da je poslije mitinga kod skupštine lično ministar Šutanovac organizovao odbranu zgrade B92, jer je postojala opasnost da je demonstranti spale. Dalje Vlado može biti da tebi realnije izgledaju vijesti na B92, možda zato što vijesti na RTS-u najčešće ne liče ni na šta, ali griješiš upravo u tome što misliš da je B92 nezavisna. RTS finansira država tj. vlada pa moraju da sviraju kako oni kažu, a ko finansira Ligu Šampiona, Velikog Brata, kompletnu produkciju za Vratiće se rode, Nip/Tuck, Zakon brojeva, Deadwood, Uvod u anatomiju... Uzmi samo još u obzir da je B92 medijska kuća sa najmanjim procentom reklamnog sadržaja u programu pa onda ponovo procjeni jeli realno da vijesti na B92 budu realne.

Van mreže smizla

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #17 poslato: 23.07.2008. 14:01:52 »
Ma Raso je kralj!
A ja ga zamisljala u nekoj pecini kako jede gloginje i lovi divljac...
I jos smo mu pjevali"Sidji Raso sa planine" ;D

Sad mi lici na Karla Marksa... 8)
Steta sto se vise ne izucava marksizam,mislim da bi Raso bio idealan za korice novog izdanja!

Ne doozvoli da te provincija kvari

Van mreže prinudna uprava

  • Start moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 833
  • Ugled: +63/-70
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #18 poslato: 23.07.2008. 16:23:37 »
Ako je ova priča oko Radovana istinita, ja sam ponosan kakvog smo vođu imali u vrijeme najtežih trenutaka za srpski narod u Bosni i Hercegovini devedesetih godina prošlog vijeka, a još sam više ponosan time što je i samom meni bio predsjednik i vođa!!!

Živio Radovan Karadžić moj doživotni predsjednik!!!
Ne bojim se tudjinskog nakota,no se bojim od zla domaćega!!!

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #19 poslato: 23.07.2008. 18:23:16 »
RTS finansira država tj. vlada pa moraju da sviraju kako oni kažu, a ko finansira Ligu Šampiona, Velikog Brata, kompletnu produkciju za Vratiće se rode, Nip/Tuck, Zakon brojeva, Deadwood, Uvod u anatomiju... Uzmi samo još u obzir da je B92 medijska kuća sa najmanjim procentom reklamnog sadržaja u programu pa onda ponovo procjeni jeli realno da vijesti na B92 budu realne.

Imaju oni reklama i to koliko...Veliki Brat, Kuća Snova, Milioner i ostali program koji nema veze sa B92 (radi ga EMOTION, Advantage, Adrenalin) se finansira isključivo od sponzora, znači 100%... pitanje je, ako tako kažeš, ko onda finansira emisije i serije na pinku ili novoj (Farma) jer ih ima dosta...? Naravno, reklame tj. marketing, od toga žive.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #20 poslato: 23.07.2008. 19:13:52 »
Tačno je da se pojedini programi finansiraju samo od reklama, ali u tom slučaju recimo Emotion sklapa sponzorske ugovore a B92 ili neka druga kuća otkupljuje gotov program od Emotiona. Dalje glede reklama to nisam izmislio ja već je sveznajući Strategic Marketing vršio istraživanje i utvrdio da među kućama sa nacionalnom frekvencijom najmanji procenat programa reklamnog sadržaja ima B92. Mada mora im se priznati profesionalnost u poštovanju programske šeme. Što se toga tiče mogli bi da održe kurs i RTS-u i PINK-u jedino još AVALA donekle može da se mjeri sa B92 što se toga tiče. A sad što se tiče Radovana Karadžića pokazalo se da je B92 bio čak i umjereniji u izvještavanju od RTS. Izgleda da je Tijanić u pokušajima da se uvuče u analni otvor novom ''gospodaru'' Tadiću uspio da nadmaši ''domaće izdajnike i strane plaćenike'', i da ne preza ni od čega da bi sačuvao fotelju, a koliko juče su svi spikeri na RTS-u imali obavezu da u toku dnevnika bar tri puta pomenu ''lažnu državu Kosovo'' i ''državotvornu politiku vlade Srbije na čelu sa Vojislavom Koštunicom''. Tako da mi se ponekad gadi da gledam bilo koji informativni program na TV-u. Ne znam samo kako bi neko opisao RTRS koji ne benda ovo hapšenje Karadžića ni 2%, mada kad razmislim tako je možda i najbolje po njih i po onoga ko ima presudan uticaj nad njihovom uređivačkom politikom.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #21 poslato: 23.07.2008. 21:38:02 »
Kada bi birao između Verana Matića i Tijanića izabrao bi Matića. Jednostano, Tijanić je takva budala da ga nema na svijetu sa većom funkcijom. Zamislite, direktor nacionalne televizije na svojoj televiziji dolazi u emisiju mrtav pijan i bije muve po studiju, kakav je to direktor...a ulizice veće od njega nema, isto kao što je radio sa naivnom Marijom Šerifović, jedina zemlja bili prošle godine na Euroviziji koji nismo imali spot za pjesmu, a na kraju pobjedili, pa je dočekao i grli. Ona budala ćušnula svog menadžera kad je on rekao da bira između Tijanića i njega...a za par mjeseci je pljuvala Tijanića jer se sa njim samo tako može. Ne vole ga ni radnici 0%. Ovaj Veran, slabo ga i vidim na tv, pa ne znam, al nije gori od njega.

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #22 poslato: 23.07.2008. 22:11:20 »
Tijanić je po političkoj osnovi i došao na čelo RTS-a i svjestan je će po istom postupku i da ode ako se ne dodvori novom gospodaru i tačno je da to očajnički i pokušava. Tačno je i da je jedna harlovina i da bi ga trebalo zatvarati svaki put kad se uključe kamere u krugu od 10km, a ne metnuti na čelo državne medijske kuće, tako da mi nije jasno što mu Koštunije nije dao posao nekog igrača iz sjenke, kad ga već toliko voli.
A B92 je počeo da radi sa Emotionom, Adrenalinom i drugim sličnim kućama tek nakon što se na karakterističan način probio u medijski prostor, a svima je jasno da to nije mogao sam od sebe kao nezavisni medij u Srbiji na Balkanu gdje ga svi mrze, bla, bla, bla...

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #23 poslato: 23.07.2008. 22:20:25 »
Maloprije sam na TV-u vidio nekog lika, drži gusle i priča kako je Rašo negdje prisustvovao dok su guslali, izmeđuostalog i o njemu, da je zapisivao neke pjesme koje nije ranije čuo i čak uzeo gusle i opleo par rifova! Kaže lik da su mu te gusle koje je Radovan guslao neprocjenljivo bogastvo, nešto poput Stradivarius violine.
Rašo je legenda, odlično se "prodavao" sve ove godine...

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #24 poslato: 23.07.2008. 22:33:53 »
Kada bi birao između Verana Matića i Tijanića izabrao bi Matića. Jednostano, Tijanić je takva budala da ga nema na svijetu sa većom funkcijom. Zamislite, direktor nacionalne televizije na svojoj televiziji dolazi u emisiju mrtav pijan i bije muve po studiju, kakav je to direktor...a ulizice veće od njega nema, isto kao što je radio sa naivnom Marijom Šerifović, jedina zemlja bili prošle godine na Euroviziji koji nismo imali spot za pjesmu, a na kraju pobjedili, pa je dočekao i grli. Ona budala ćušnula svog menadžera kad je on rekao da bira između Tijanića i njega...a za par mjeseci je pljuvala Tijanića jer se sa njim samo tako može. Ne vole ga ni radnici 0%. Ovaj Veran, slabo ga i vidim na tv, pa ne znam, al nije gori od njega.
A Matić je namazan sa sto farbi ali se bar ne eksponira. Jako zanimljiv lik, karijeru je počeo u Srpskom Pokretu Obnove, bio veliki četnik, pentro se na Ravnu Goru, držo govore, nosio dugu bradu itd. Od svega toga sada samo bradu nosi kao uspomenu na lijepa vremena ;) A tek večeras kad sam vidio kakve je likove Tijanić doveo na RTS, nisam mogao da vjerujem. Pa te likove (prvenstveno Svilanovića) ni omražena Bećkovićka ne bi zvala u emisiju......


 

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #25 poslato: 23.07.2008. 22:47:58 »
Ako misliš na emisiju KLJUČ koja je u toku, ne vjerujem da je goste dovodio Tijanić, bar ne sve. Plaća on Miljkovićku i kapom i šakom, inače ode kod drugog.

O B92 http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%92_%D0%9192
« Poslednja izmena: 23.07.2008. 22:55:29 vladix_vlado »

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #26 poslato: 23.07.2008. 23:02:23 »
Hahaha u pravu si vladixe Miljkovićka je jedini veći narcis od Tijanića na RTS-u. Mada dugo se zajedno radili prvo na BK pa na RTS-u ko zna šta je tu po srijedi. Mislio sam na one specijalne emisije juče i danas poslije Dnevnika, vodila je Olivera Jovićević, o kojoj mislim da je dobra gospođa u fizičkom smislu ali joj voditeljski kvaliteti teže nuli. Vrhunac je bio večeras kad je pitala nekog advokata da li on očekuje da Haški Tribunal oslobodi Karadžića kao kompenzaciju za oslobađanje Haradinaja i Orića ?!?! Zaista nisam očekivao da punoljetna osoba može uputiti takvo pitanje :'(

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #27 poslato: 23.07.2008. 23:26:49 »
Dejli telegraf: Mladić "otkucao" Karadžića

Radovan Karadžić uhapšen je na osnovu informacije koju je haškim istražiteljima dao drugi najtraženiji haški begunac, general Ratko Mladić, tvrdi izvor "Dejli telegrafa" (Daily Telegraph) blizak nemačkoj obaveštajnoj službi.

Po interpretaciji britanskog lista, upravo je hapšenje Mladića bilo "pitanje dana", pošto se "srušila mreža njegove političke podrške". Mladić je zato, kako se navodi, pregovarajući s onima koji ga gone o uslovima svoje predaje "dao informacije o Karadžićevom kretanju da bi se spasio".

Izvor "blizak nemačkom BND-u" naveo je da je Mladić odlučan da izbegne suđenje u Haškom tribunalu i rađe bi se pojavio pred Specijalnim sudom u Beogradu.

"Mladić je dao neke informacije o Karadžiću, verovatno pre nekoliko meseci, da bi sebe spasio. To znači da on zna da će mu biti suđeno", navodi anonimni izvor.

"Zapadne obaveštajne službe pomogle su u hapšenju Karadžića. To znači CIA, u saradnji sa nemačkom, francuskom, britanskom službom. Ove evropske vlade su zainteresovane da uvuku Srbiju u EU i odvuku je od Rusije", dodao je izvor "Dejli telegrafa".

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #28 poslato: 23.07.2008. 23:45:23 »
Evo web sajta:  http://www.dragandabic.com/

Lik koji mu je pravio sajt, Zoran Pavlović, opričava Karadzicu kako je bio u Hagu i kaže:
"Davide, vi u Sheveningen jednostavno morate da odete. To je fantasticno mesto koje morate da vidite."

-nadrealizam
« Poslednja izmena: 24.07.2008. 00:11:40 vladix_vlado »

Van mreže peca

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 344
  • Ugled: +4/-12
    • Pogledaj profil
Odg: Uhapšen Radovan Karadžić.
« Odgovor #29 poslato: 25.07.2008. 06:52:30 »
Predsjednik je bio legenda,a od sada će biti još veća.

Svaka čast i živ bio ,Predsjedniče!!!