Anketa

Dali mislite da ce Danilo Ikodinovic moci da igra vaterpolo posle ove nesrece?

Ipak mislim da moze
2 (28.6%)
Ne vjerujem
2 (28.6%)
Nece sigurno
2 (28.6%)
Hoce 100%
1 (14.3%)
ne na zalost
0 (0%)

Ukupno glasova: 7

Autor Tema: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic  (Pročitano 15436 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #15 poslato: 19.07.2008. 23:49:51 »
Ikodinović se budi i priseća nesreće 

Teško povređeni vaterpolista Danilo Ikodinović u trenucima kada se probudi iz namerno izazvane kome komunicira sa lekarima, koji su ustanovili da se on, nasuprot očekivanjima, seća stravične noći u kojoj je teško povređen, prenosi "Blic" pozivajući se na izvor u Kliničkom centru u Novom Sadu, gde se Dača nalazi.

Beogradski dnevnik prenosi da je na pitanje da li se seća šta se dogodilo 27. juna, Dača odgovorio potvrdno, blago klimajući glavom. Svi su bili iznenađeni jer takve traume mozak obično potisne u podsvest, stvarajući privremenu amneziju.

Ikodinovićevo sećanje na stravičnu noć je očigledno očuvano, a veruje se da je tome doprinela činjenica da mu u nesreći nije povređena glava. Ikodinović je te tragične večeri na glavi imao kacigu koja ga je zaštitila od još težih povreda.

"Mada je sećanje na saobraćajnu nesreću za Ikodinovića verovatno prilična trauma, ono je ujedno pokazatelj njegovog dobrog neurološkog stanja", prenosi izvor iz Kliničkog centra.

Njegovo zdravstveno stanje blago je poboljšano. U boljem stanju mu je i desna ruka koja je teško povređena u nesreći 27. juna.

Tri nedelje posle nesreće, Ikodinović postepeno pokazuje prve znake blagog oporavka. Lekari polako produžavaju intervale između dve anestezije i dozvoljavaju Ikodinoviću da sve češće bude budan.

U tim trenucima lekari mu postavljaju pitanja na koja Dača, s obzirom na to da je intubiran, odgovara blagim pokretima glave i očima. Sve su pozitivnije i prognoze lekara u vezi s najkritičnijom povredom vaterpoliste - njegove desne ruke. Ogroman napor hirurga da mu spasu ruku se, barem za sada, isplatio.

Kako "Blic" nezvanično saznaje, povređena desna ruka takođe pokazuje znake blagog oporavka.
I pored optimističnih vesti, lekari su i dalje na velikom oprezu.

Lekari su poslednjih dana polako produžavali vremenske periode u kojima je svestan. U tim trenucima lekari dozvoljavaju njegovoj supruzi Nataši Bekvalac da bude pored njega jer smatraju da njeno prisustvo dodatno motiviše slavnog vaterpolistu da ne posustane u ovoj teškoj borbi.

Beogradski dnevnik prenosi da bi, prema nezvaničnim informacijama iz Kliničkog centra, lekari mogli već danas da probude Ikodinovića iz anestezije i skinu ga sa aparata za disanje. Odluka je, kako nezvanično saznaje "Blic", donesena jer se njegovo opšte stanje znatno poboljšalo i ne postoje medicinski razlozi da bude održavan u veštačkoj komi.

"Blic" je takođe preneo da su Ikodinovića posetili i drugari iz vaterpolo reprezentacije, ali da nisu ulazili na Odeljenje za intenzivnu negu, nego su se nakratko zadržali ispred u razgovoru sa Ikodinovićevom suprugom Natašom Bekvalac.

Danilo Ikodinović teško je povređen u saobraćajnoj nesreći 27. juna, kada je na putu Zrenjanin - Novi Sad vozeći motocikl marke "jamaha", usled brzine neprilagođene stanju puta i drugim uslovima, udario u zadnji deo "zastave koral" koja se kretala u istom smeru.

(MONDO)

Van mreže nesakid

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #16 poslato: 02.08.2008. 19:21:03 »
Proslavljeni vaterpolista Danilo Dača Ikodinović, posle 34 dana provedena u šok-sobi na Odeljenju intenzivne nege KC Vojvodina, prebačen je juče na Odeljenje hirurgije ...       Kako Press saznaje, lekari su preselili Daču u ranim jutarnjim satima, a njegovo dalje lečenje nastaviće se u apartmanu na Odeljenju hirurgije A.
Zdravstveno stanje Ikodinovića, međutim, ni juče niko od novosadskih lekara nije hteo da komentariše. Lekari su se pravdali time da je njemu i njegovoj porodici potreban mir, te da, tako, zbog profesionalne etike, ne mogu da daju izjave. S druge strane, izvor Pressa otkriva da je Dači mnogo bolje.
- Dača je potpuno svestan, komunicira i diše punim plućima. Čim je izašao iz životne opasnosti, prebačen je na Odeljenje hirurgije, gde će imati više mira i bolje uslove za oporavak. Čak će moći da prima posete - navodi naš izvor. Prema njegovim rečima, prosto je neverovatno da se posle neizvesne borbe za život Dača izvukao.
- On je pravo čudo. Što se ruke tiče, ona je sada u centru terapije. Biće izveden još niz operacija u pokušaju da se povrate njene funkcije. Nismo optimisti, ali učinićemo sve da bude makar delimično funkcionalna - tvrdi naš izvor.
Vaterpolo reprezentativac Srbije Danilo Ikodinović primljen je 28. juna u Klinički centar Vojvodine s teškim povredama krvnih sudova ruke, opasnim po život. On je povređen u saobraćajnoj nesreći kad je vozeći motocikl „jamaha", usled brzine neprilagođene stanju puta i drugim uslovima, udario u zadnji deo „zastave koral", koja se kretala u istom smeru.


Van mreže nesakid

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #17 poslato: 09.08.2008. 13:58:24 »
Zvanicno,konacno i definitivno Danilo-Daca Ikodinovic van zivotne opasnosti,ruka mu je za sada dobro ali ne daj boze da dobije infekciju  desne ruke.Ispred prozora gde lezi Daca juce je sedeo napolju jedan 35 godisnjak koji je morao da napusti krug bolnice.35 godisnjak je Dacin fan tj obozavatelj Dacin.

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #18 poslato: 27.08.2008. 03:06:40 »
Ja volim Natasu kao pevacicu i volim Dacu kao sportistu,ali ne volim kada se neko mesa u tudje stvari kao sto su to novinari njih ima 20 u Urgentnoj u Novom Sadu slikali su porodicu Bekvalac,Ikodinoviceve i Vaterpoliste pa majku mu jebem izvinite sto psujem ali sam jako besan na novinare,sada me muci sva ta situacija da mogu bar da pomognem ali na zalost nemogu,ja i Daca smo Crnogorci,on je sportissta i ja sam.
Daca je dobar momak,a i Nata mi je jako draga i super je da se oporavlja,ima veliku podrsku svih Bilecana i Hercegovaca!!!
Znam da je nebitno,al moram  te ispraviti-Daca je Hercegovac sto je i javno izjavio u emisiji kod Sanje Marinkovic,mislim da je rekao da su njegovi iz NevesinjA porijeklom.

P[OBEDI DACO!!!
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže nesakid

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #19 poslato: 27.08.2008. 17:17:56 »
sremci dobro sto si me obasvestio da je Hercegovac Daca

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #20 poslato: 27.08.2008. 22:34:54 »
jesi ti FIRMAS?Jesi iz NS?
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže nesakid

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #21 poslato: 29.08.2008. 11:25:47 »
ja sam firmas ali nisam iz NS ja sam iz Beocina

Van mreže nesakid

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nastradao vaterpolista Danilo Ikodinovic
« Odgovor #22 poslato: 29.08.2008. 17:33:43 »
Daca je pusten iz bolnice i eto njima mira da nastave svoj zivot