Autor Tema: Domaca verzija "Mućki"  (Pročitano 4268 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Domaca verzija "Mućki"
« poslato: 10.08.2008. 16:51:02 »
Popularni glumac, reditelj i pevač Branko Đurić Đura poslednjih desetak godina radi vrlo uspešno i kao producent. Njegova producentska kuća „Teatar 55“ otkupila je autorska prava od tvoraca britanskog kultnog serijala „Mućke“ za pravljenje rimejka, domaća serija će se zvati „Brat bratu“, a njeno snimanje bi trebalo da počne već ovog leta.


Ko će glumiti Rodnija i Del Boja u prilagođenim verzijama za eksjugoslovensko tržište za sada se ne zna. U intervjuu za magazin „Glorija“ Branko Đurić Đura je izjavio da je veoma ponosan na to što je dobio prava za seriju „Mućke“.
- Moja producentska kuća je otkupila prava za seriju „Mućke“. Napravio sam male izmene i scenario prilagodio našem mentalitetu, tako da bude razumljiviji domaćoj publici. Naziv „Brat bratu“ savršeno odgovara našoj verziji - rekao je popularni Đura Nadrealista.
Kao producent, Branko Đurić je napravio pravi bum u Hrvatskoj i Sloveniji, pa i u Srbiji sa serijalom „Naša mala klinika“. Hrvatska i slovenačka publika mogla je da vidi čak sto dvadeset epizoda, a publika u Srbiji je posredstvom TV B92 mogla da vidi četrdeset epizoda. Od jednog od glumaca u seriji, Bode Ninkovića, saznali smo da se na jesen planira snimanje preostalih osamdeset epizoda „Naše male klinike“.
Branko Đurić Đura nastupio je nedavno sa svojim starim bendom „Bombaj štampa“ na koncertu u Opatiji, kao predgrupa slavnom Čaku Beriju. Đurić se 1992. iz Sarajeva preselio u Ljubljanu gde danas živi sa suprugom, glumicom Tanjom Ribič i ćerkama Zalom (11) i Elom (3). Ima i sina Filipa iz prvog braka. Šira javnost pamti ga kao zvezdu humorističke TV emisije „Top lista nadrealista“. Režirao je filmove „Kajmak i marmelada“ i „Traktor, ljubav i rokenrol“, a glumio je u filmovima „Ničija zemlja“, „Kako je propao rokenrol“, kao i u filmu „Trijaža“ zajedno sa Kolinom Farelom.

http://www.blic.co.yu/zabava.php?id=52525

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Domaca verzija "Mućki"
« Odgovor #1 poslato: 10.08.2008. 17:30:04 »
Ovo je stvarno bespotrebno poslije ovih svih repriznih emitovanja Mućki koje smo mogli da gledamo ovih godina. Kad na to dodamo zvanična DVD izdanja i nezvanične piratske DIVX komplete, dolazim do zaključka da je onaj koga je to interesovalo imao priliku da pogleda bukvalno sve epizode Mućki. Iako Đuru zovu ''autoritetom za humor na balkanu'' mislim da nije dorastao ovako nečemu. U par zemalja (USA, Holandija...) su pokušali da prave lokalne verzije Mućki ali su sve neslavno završile, jer jednostavno oni koji su voljeli original gnušali su se kopija, a oni rijetki koji nisu voljeli original nisu voljeli ni kopije. Uostalom kao što sam rekao, prije 10-ak godina možda bi sve imalo nekog smisla, a danas je po meni suvišno i bespotrebno iz više razloga.

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: Domaca verzija "Mućki"
« Odgovor #2 poslato: 10.08.2008. 17:38:50 »
Дискутабилно!! Како се од навике на одрђене ликове,фазоне, сценографију, нагласак,...... и слично са којима смо сви уживали у оргиналном серијалу, пребацити на домаћу верзију ма колико она добра била. И мислим да је оргинал само један и довољан, барем док ме можда Ђура и екипа не демантује!
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Domaca verzija "Mućki"
« Odgovor #3 poslato: 10.08.2008. 18:51:29 »
Podržavam projekat, al neko od naših domaćih odličnih glumaca da glumi Trigera??? -Ne ne, to je teško moguće, iako je moguće neće biti to to.... rado ću ih gledati u svakom slučaju i pokušati da se ne osvrćem na britanske.  Jeste li čuli da će od jeseni na novoj ići Bračne Vode u hrvatskom izdanju. Hrvatska i nema baš neke glumce, al ipak će pokušati....no Đuro će sigurno odabrati dobru ekipu, sa prostora bivše Jugoslavije, a njegov rad naročito poštujem u nenadmašnim Nadrealistima i našoj maloj klinici .

Ali staviti se u ulogu Johna Sullivana koji je genijalac i napraviti nešto tako dobro kao što su mućke je nemoguće, čak je i on "na silu" radio sve one epizode nakon 1991 kada je trebalo zvanično da se završi, to su sve bili specijali, pošto je serija imala ogromnu gledanost i zaradu. Zadnje 2 epizode se mogu primjetiti kao pad, 2003. dobro je što je tu Sullivan stao, jer da je nastavio ne bi valjalo.

Za mene Mućke uvijek No1!
« Poslednja izmena: 10.08.2008. 18:57:58 vladix_vlado »