Autor Tema: VOJISLAV SESELJ - Istina i pravda  (Pročitano 17075 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nikolaj

  • Start moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 413
  • Ugled: +17/-19
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: VOJISLAV SESELJ - Istina i pravda
« Odgovor #15 poslato: 19.12.2007. 09:02:01 »


Ne bih da otvaram nove teme. Neka ovdje bude sve sto je vezano za Hag.


Citat
POVRATAK RATNIKA


BEOGRAD - Nakon prve neprospavane noći, prepune euforije zbog dolaska iz Haga pukovnika Veselina Šljivančanina, u njegovom stanu u Brehtovoj ulici na Ceraku juče je vladalo dobro raspoloženje. U poseti Veselinu bio je njegov saborac iz Sheveningena Miroslav Radić, kao i drug njegovog sina Mlađena, koji je doleteo čim je čuo za pukovnikov dolazak. Radić je u potpunosti oslobođen optužbe, a protiv te presude haško tužilaštvo nije podnelo žalbu.

- Bili smo tri-četiri godine nerazdvojni, pa evo i sad možemo da se družimo i budemo zajedno - kratko je prokomentarisao Radić u izjavi za naš list.

Šljivančanin, stasiti Durmitorac koji je u nedelju stigao iz Haga, delovao je sveže i odmorno. Na njegovom licu nije se mogao primetiti ni najmanji grč, niti ogorčenost. Povratak porodici izbrisao je sve patnje. Ipak, ovaj dvometraš nije mogao ništa da komentariše za novine jer se tako obavezao Haškom tribunalu, barem do donošenja drugostepene presude.

Njegova supruga Persa bila je presrećna.
- Šta da vam kažem... Znamo da nije kriv ni za šta. Nevin je ležao četiri i po godine, ali neka je živ i zdrav i neka se vratio. Ovo traje više od 15 godina. Od 1990, kada je otišao na ratište, pa onda njegovo skrivanje, hapšenje... Sada je porodica ponovo na okupu - priča Persa nudeći nas domaćom ljutom rakijom, i dodaje:

- Neki su se sakati vraćali sa ratišta. A on je, hvala bogu, dobro. Presrećni smo, šta drugo mogu da kažem - priznaje gospođa Šljivančanin.

Na zidu u dnevnoj sobi vise gusle, dokaz za to da se u ovoj kući poštuje tradicija i narodno predanje. Ima šta i da se zamezi, pršuta i sir durmitorski. Pitamo Persu ko je sve bio na dočeku u nedelju uveče. Ne želi da govori o imenima.

- Bili su svi koji je trebalo da budu. Rođaci, Veselinove kolege koje su napustile vojsku još onda kada su videle šta se dešava. Ostali smo do ponoći, bilo je zaista veselo. A kako i ne bi bilo... - prepričava Persa.
U trenutku kada smo se spremali za polazak, na vratima predsoblja provirila je dvogodišnja Teodora, Veselinova unuka od njegove starije kćerke Saše. Još bunovna od sna, gledala je nepoznate ljude. Teodora je, kako kažu, dedina miljenica. Rodila se dok je on bio u Hagu, ali je, još dok je bila beba, sa majkom odlazila u posete dedi u Sheveningen. Nije ga zaboravila. I ona i cela porodica nadaju se da je vreme mučeništva prošlo i da se Veselin više neće odvajati od njih.
Зна Душана родит Српка, зна дојити Обилиће,
ал хероје ка Пожарске, дивотнике и племиће,
гле, Српкиње сада рађу... Благородством Српство дише...
Бјежи, грдна клетво, с рода - завјет Срби испунише

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: VOJISLAV SESELJ - Istina i pravda
« Odgovor #16 poslato: 26.02.2008. 23:53:05 »
Lažno prevođenje

Vojislav Šešelj podneo je zahteve pretresnom veću da naloži sekretaru da ispravi pogrešan prevod sa srpskog na engleski, kao i pogrešan prevod sa srpskog jezika na francuski u transkriptima suđenja od 8. novembra 2007. godine. Nakon istraživanja utvrđeno je da prevodioci "namerno greše" u prevođenju.

Utvrđeno je više stotina napravljenih grešaka koje su imale cilj da promene smisao onoga što izgovara dr Vojislav Šešelj, a Srpska radikalna stranka je Haškom tribunalu dostavila CD koji sadrži deo suđenja u kom se prevodioci glasno smeju na reči Vojislava Šešelja. Takođe su termin Velika Srbija (engl. Great Serbia) preveli kao Veća Srbija (Greater Serbia) što stavlja velika u komparativ umesto u pozitiv.

Ovo su neki od lažnih prevoda :

„ Original: „... Haški tribunal je uveo tri nova, u modernom krivičnom pravu nedopustiva oblika odgovornosti“.

Prevod: „... tri potpuno nova oblika odgovornosti u modernom pravu“.

Original: „Ko može toliku masu naroda da natera na određeno političko ponašanje ako se taj narod nije osećao ugroženim zbog raznoraznih razloga“.

Prevod: „Ko bi mogao da natera tu masu ljudi na određeno političko delovanje ako se ljudi nisu osećali ujedinjeni iz raznih razloga“.

Prevod: „Pa, on je čak doveo emigrante, najužasnije ustaške emigrante čim je došao na vlast u Beogradu“.

Original: „Slavko Aleksić je na početku rata bio član Srpske demokratske stranke i njen funkcioner...“.

Prevod: „Slavko Aleksić, na početku rata je bio član Srpske radikalne stranke i zvaničnik...“.

Original: „...time što sam otvoreni protivnik planetarne hegemonije i dominacije Sjedinjenih Američkih Država“.

Prevod: „...time što sam otvoreni protivnik planetarne hegemonije Ujedinjenih nacija“.

Original: „...nacionalna svest“.

Prevod: „...politička svest“.

Original: „Optužnica je sklepana na brzinu“

Prevod: „Optužnica je napravljena brzo, dobro, sklepana je...“

Original: „ Jesam li ja želeo rat? Jesam li ja izazvao rat, pa se to u ratu desilo? Na koji način sam povezan sa tim ubistvom, ako je uopšte bilo takvog ubistva?“

Prevod: „Da li sam ja odgovoran za taj zločin zbog toga što ja JESAM hteo rat? Zbog toga što ja JESAM prouzrokovao rat i taj događaj se odigrao u njemu?“

Original: „...smatrali da bi BiH trebalo da bude u sastavu Srbije, pa su onda pomislili - biće teritorijalno prevelika Srbija...“

Prevod: „Teritorijalno, cilj je bio da se stvori Velika Srbija, dakle bilo je bolje podeliti tu Veliku Srbiju na više teritorijalnih jedinica“.

Original: „Ja imam izjave 6 vozača autobusa koji svedoče da su oni lično odvezli dobrovoljce SRS... „

Prevod: „Ja imam izjave 6 vozača autobusa koji svedoče da su bili dobrovoljci SRS-a od oslobođenja Vukovara“

Original: „...sve do maja 1992. “

Prevod: „...sve do maja 1993. “

Original: „...mobilizacija u Srbiji svega nekoliko procenta, a u Crnoj Gori 100 odsto “

Prevod: „Reakcija na mobilizaciju u Srbiji se odrazila na svega nekoliko procenta u Crnoj Gori “

Original: „...200.000 izbeglica...“

Prevod: „malo više od 200 “

http://www.vojislavseselj.org.yu/index.php?prs=131

Van mreže milidragovic

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 231
  • Ugled: +5/-6
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: VOJISLAV SESELJ - Istina i pravda
« Odgovor #17 poslato: 31.03.2008. 02:41:02 »
Ma nek' je hiljadu puta 'ercegovac, ne volim ga!

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: VOJISLAV SESELJ - Istina i pravda
« Odgovor #18 poslato: 31.03.2008. 20:09:49 »
Ma nek' je hiljadu puta 'ercegovac, ne volim ga!
Volio ga ne volio (ne kazem ni ja da ga volim) moras priznati da se dobro drzi na sudu, i da im *ebe kevu.

Van mreže milidragovic

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 231
  • Ugled: +5/-6
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: VOJISLAV SESELJ - Istina i pravda
« Odgovor #19 poslato: 01.04.2008. 15:38:26 »
Toliko je inteligentan da to boli, ali jalova mu je ta pamet kada život uludo po zatvorima provodi! Što bi moja keva "bačkulja" rekla "ta mani ga" ...

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: VOJISLAV SESELJ - Istina i pravda
« Odgovor #20 poslato: 06.04.2008. 14:43:47 »
Svak ima neki svoj rat...

Van mreže prinudna uprava

  • Start moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 833
  • Ugled: +63/-70
    • Pogledaj profil
Odg: VOJISLAV SESELJ - Istina i pravda
« Odgovor #21 poslato: 06.04.2008. 21:10:08 »
Toliko je inteligentan da to boli, ali jalova mu je ta pamet kada život uludo po zatvorima provodi! Što bi moja keva "bačkulja" rekla "ta mani ga" ...
Ti care onda mora da voliš ove što puštaju iz haga!!!
Ne bojim se tudjinskog nakota,no se bojim od zla domaćega!!!

Van mreže milidragovic

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 231
  • Ugled: +5/-6
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: VOJISLAV SESELJ - Istina i pravda
« Odgovor #22 poslato: 14.04.2008. 02:01:22 »
Toliko je inteligentan da to boli, ali jalova mu je ta pamet kada život uludo po zatvorima provodi! Što bi moja keva "bačkulja" rekla "ta mani ga" ...
Ti care onda mora da voliš ove što puštaju iz haga!!!

A koje to Srbe puštaju iz Haga, hagnem im mami u ....

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: VOJISLAV SESELJ - Istina i pravda
« Odgovor #23 poslato: 15.04.2008. 15:04:51 »
Mislim da je brat makaay mislio na ove druge sto pustaju iz Haga.

Van mreže vuk

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 19
  • Ugled: +3/-5
    • Pogledaj profil
Odg: VOJISLAV SESELJ - Istina i pravda
« Odgovor #24 poslato: 16.07.2008. 10:40:47 »
Pa zna se ko je za Hag , ali je tamo previse lijepo za SESELJA!!!!!!

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: VOJISLAV SESELJ - Istina i pravda
« Odgovor #25 poslato: 23.07.2008. 13:29:27 »
Prvog dana ovogodišnjeg upisa na beogradski Pravni fakultet prisutna je bila i ekipa besplatnih novina "24sata", spremna da friške brucoše priupita da li prate popularne "advokatske" serije koje ovih dana iskaču ljudima i iz frižidera, a ne samo iz televizora.
Jedna djevojka kaže: Pratim kad god imam vramena i mislim da su stvarno super...
Druga: Obožavam "advokatske" serije i omiljena mi je "Ally McBeal"...
Onda su naišli na jednog dečka koji je rekao: Ne pratim takve serije, ali zato ne propuštam suđenje Šešelju!
Čovjek je potpuno u pravu, ipak su došli pred Pravni, a ne kakvu školu za TV režiju, a Šešelj u Hagu drži čas iz pavničke vještine prožet izuzetnim smislom za kvalitetan humor, te je šteta propustiti tako nešto.