Anketa

Da li ce se Fudbalska reprezentacija Srbije plasirati na SP 2010. godine u Africi?

da posto vode u grupi
3 (75%)
bice drugi pa ce kroz baraz proci
1 (25%)
nece posto ce ispasti u barazu
0 (0%)

Ukupno glasova: 4

Autor Tema: Utakmice reprezentacije Srbije  (Pročitano 40890 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže misterX

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 331
  • Ugled: +4/-2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Utakmice reprezentacije Srbije
« Odgovor #15 poslato: 07.09.2008. 23:08:37 »
Ma ne moraju Luković i Kolarov igrati na poziciji lijevog beka, u nekoj varijatni mogu čak i u veznom redu. Ali sam pogriješio jer sam stavio 3 štopera u prvi tim, a Kačar je univerzalni igrač može igrati na svim pozicijama. Tako npr. nek Kolarov igra na poziciji lijevog beka, a Rajković sjedi na klupi, a D.Tošić ispada iz ekipe jer i na klupi mi ima jedan igrač viška (može samo 7).

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: Utakmice reprezentacije Srbije
« Odgovor #16 poslato: 08.09.2008. 00:21:34 »
Kolko Srba tolko selektora...i još više :(
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže misterX

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 331
  • Ugled: +4/-2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Utakmice reprezentacije Srbije
« Odgovor #17 poslato: 11.09.2008. 00:08:57 »
Propustili smo dobru priliku da već na startu kvalifikacija se približimo plasmanu na SP. Ali, dobro ipak ova utakmica i nije tako razičarenje. Iskreno, mnogo mnogo bolja igra nego protiv Farskih ostrva. Antić je znatno izmijenio sastav i na dobrom je putu da stvori solidan tim, mada ja i dalje smatram da je Đukić nezasluženo dobio otkaz, jer sa „A“ timom nije igrao nijedan zvanični meč. Ipak je on sa mladom reprezentacijom igrao finale EP. A Antić je godinama odbijao da postane selektor Srbije. I sad kao trebamo biti srećni jer je konačno pristao? Po meni je biti selektor svoje domovine velika čast, i onome ko jednom odbije to mjesto nikad ga više ne treba ponuditi, jer ga ne zaslužuje.
Što se tiče našeg tima, veliki je problem nedostatak dobrog napadača. Onaj Pantelić stvarno nikad više ne treba obući dres Srbije. A Antić ga drži 90 min u igri?! Treba izbaciti i Krstajića i Kuzmanovića. Dobra stvar je što je ubacio Jankovića i Kačara, pa i Sulejmanija i Ergića, iako nisu oduševili. Duško Tošić je stvarno odigrao dobro. Mislim da je ipak 4-4-2 ipak bolja postava i pored toga što imamo bolje „veznjake“ nego napadače. Mislim da u reprezentaciju treba pozvati Filipa Đorđevića i Milana Jovanovića, uz Lazovića i Žigića.
Dakle, taj „idealni tim bi bio: Stojković (ili Dišljenković, svejedno) – D.Tošić, Vidić, Rajković (ako mu ukinu suspenziju), Ivanović – Sulejmani, Kačar, Ergić, Janković – Jovanović (Lazović), Đorđević (Žigić). Eventualne izmjene bi bili Kolarov, Luković, Milijaš, Krasić, možda i Smiljanić.
Sada se treba okrenuti narednim mečevima protiv Litvanije i Austrije, tu nemamo pravo na kiks. Iskustvo iz prethodnih kvalifikacija upozorava: uglavnom smo ispadali jer smo gubili bodove protiv slabijih ekipa. Sjetimo se samo Azerbejdžana iz kvalifikacija za EP 2004, ili Kazahstana i Jermenije iz kvalifikacija za EP 2008... Mislim da imamo kvalitet i možemo na SP, ali svakako da možemo i moramo igrati znatno bolje. Nije bitno samo otići u J.Afriku i tamo izgubiti sve mečeve. Moramo stvoriti tim sposoban na veća djela. A kvalitetnih igrača svakako imamo, samo ih treba uklopiti u ekipu i dobro uigrati. Naprijed Srbija!!!

P.S. Svaka čast BiH. Ipak će Ćiro napravit nešto od njih!


Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Utakmice reprezentacije Srbije
« Odgovor #18 poslato: 20.09.2008. 05:10:04 »
Rekoh li vam ja da ce sredit Antic onom izjavom u Spanskim medijima malom Krkicu da ga pozove Spanski selektor...
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže misterX

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 331
  • Ugled: +4/-2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Utakmice reprezentacije Srbije
« Odgovor #19 poslato: 21.09.2008. 00:01:38 »
Za utakmice protiv Litvanije i Austrije u oktobru, Antić navodno planira da pozove 2 nova igrača. Prema nepotvrđenim informacijama riječ je o veznom igraču Dinama iz Kijeva Milošu Ninkoviću (rođen 1984, visok 179 cm, igra na pozicijama centralnog veznog i  desno krilo) i Nevena Subotića iz Borusije iz Dortmunda (rođen 1988; visok 193 cm, igra u odbrani (može i na poziciji štopera ali čak i lijevog i desnog beka!)). I dok je Ninković spreman nastupiti za Srbiju, Subotić se još nije odlučio, jer je dobio ponudu da igra i za Njemačku i za SAD. Najavio je da će u dogovoru sa roditeljima odluku donijeti tek u toku zime!

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Utakmice reprezentacije Srbije
« Odgovor #20 poslato: 21.09.2008. 09:39:13 »
Za utakmice protiv Litvanije i Austrije u oktobru, Antić navodno planira da pozove 2 nova igrača. Prema nepotvrđenim informacijama riječ je o veznom igraču Dinama iz Kijeva Milošu Ninkoviću (rođen 1984, visok 179 cm, igra na pozicijama centralnog veznog i  desno krilo) i Nevena Subotića iz Borusije iz Dortmunda (rođen 1988; visok 193 cm, igra u odbrani (može i na poziciji štopera ali čak i lijevog i desnog beka!)). I dok je Ninković spreman nastupiti za Srbiju, Subotić se još nije odlučio, jer je dobio ponudu da igra i za Njemačku i za SAD. Najavio je da će u dogovoru sa roditeljima odluku donijeti tek u toku zime!
Joj kada bi nam dosao Subotic ::).

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: Utakmice reprezentacije Srbije
« Odgovor #21 poslato: 25.09.2008. 15:58:40 »
evo jedne slidže reprezentacije Jugoslavije iz 1951 koja je stvarno prava arheološka iskopina..da napomenem da se slika dobivala uz kupljenu ulaznicu


Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Utakmice reprezentacije Srbije
« Odgovor #22 poslato: 25.09.2008. 18:59:37 »
Dobra slidza!

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Utakmice reprezentacije Srbije
« Odgovor #23 poslato: 15.01.2009. 20:47:23 »
Antic je cudo vise nije ni bitno da li ce nas odvesti na SP 2010 ali ovo sto radi je vise nego odlicno.Doveo je Subotica sada ce Nikolu Sarica koji se dvoumi dali da igra za Srbiju ili Dansku..

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Utakmice reprezentacije Srbije
« Odgovor #24 poslato: 28.03.2009. 13:05:40 »
Rumunija - Srbija (19.45h)

Fudbalska reprezentacija Srbije igra u subotu (19.45h) u Konstanci protiv Rumunije, u meču petog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2010. godine.


Naša selekcija posle četiri duela ima devet bodova i na čelu je sedme grupe, dok je Rumunija iz tri utakmice osvojila četiri boda. Selektor Srbije Radomir Antić izjavio je da je ključno da fudbaleri Srbije ostanu mirni pred meč sa Rumunijom.

Antić nije želeo da komentariše situaciju u rumunskom timu, koja je prema oceni rumunskih medija nezavidna – "Poslednje što želim je da budemo arogantni i da nas to košta u Rumuniji. Važan mi je osećaj mirnoće kojom zrače moji igrači pred ovako važnu utakmicu", izjavio je Antić na konferenciji za novinare u Konstanci.

"Ne bih ulazio u probleme Rumuna. Dva neuspeha kod kuće definitvno su ih dovela u nezavidnu situaciju, ali bez obzira zaslužuju respekt, kako na osnovu igara iz prošlosti tako i na osnovu aktuelnog sastava. Ponavljam se, ali to je najveća istina pre meča, Rumunima je ključna, a nama bitna utakmica, jer smo tek na pola puta", kaže selektor Srbije.

Poslednji trening pred subotnji meč najbolji fudbaleri Srbije imaće večeras u 19 i 45, u vreme odigravanja utakmice, na stadionu Farula. Rumunski fudbaleri trenirali su jutros, dok su "orlovi" iskoristili priliku da se prošetaju Konstancom. Sve karte za meč su rasprodate, a očekuje se i više stotina navijača Srbije. Kapacitet stadiona je 15.000 mesta, a zbog bezbednosti u prodaju je pušteno 12.000 ulaznica.

Novinari su imali priliku da se uvere u kvalitet terena na stadionu u Konstanci i on nije u toliko lošem stanju kao što je moglo da se pretpostavi na osnovu pojedinih najava.


"Nemam dilemu oko sastava"

Antić nije želeo da otkriva detalje oko sastava, ali se očekuje da će na teren izaći sastav koji je obavio odličan posao na prethodne dve kvalifikacione utakmice, protiv Litvanije i Austrije.

"Posle toliko zajedničkog rada ne bih smeo da imam dilemu. I nemam je, čak imam ideju koju će ljudi brzo prepoznati, a koja bi mogla da nam donese korist. Važno mi je, i stručni štab preduzima sve kako bi svaki igrač ušao maksimalno spreman za utakmicu u kojoj je psihološki pritisak na strani protivnika", izjavio je Antić i dodao da od Rumuna ne očekuje iznenađenja s obzirom da je odlično upoznat sa svim mogućnostima tima Viktora Picurke.

U posetu Radomiru Antiću tokom boravka u Konstanci došao je Georgi Hadži, legenda rumunskog fudbala i nekadašnji pulen Radomira Antića.

"Bio sam dirnut pažnjom i gestom mojih bivših igrača, Prodana, Lakatuša i Hadžija, koji su me posetili u Konstanci i poklonili mi rumunski dres sa njihovim potpisima. Imam sreću da radim trenerski posao i da imam mnogo sinova po svetu. Đika Hadži je moj veliki prijatelj i lepo smo se ispričali o svemu".
Picurka pred otkazom, dolazi Bolonji

Rumuni u čudnoj atmosferi dočekuju meč u Konstanci. Utakmicu će pratiti i Laslo Bolonji, nekadašnji selektor Rumunije, trenutno na klupi belgijskog Standarda iz Liježa, koji je prema najava lokalnih medija već stao u red da zameni Viktora Picurku.

Aktuelni selektor Rumunije je pod velikim pritiskom, mnogi priželjkuju njegov odlazak, do koga će sigurno doći ukoliko ne osvoji svih 6 bodova iz predstojećih mečeva sa Srbijom i Austrijom.

Picurka ima dosta problema sa povređenim igračima. Na poslednjoj konferenciji za novinare pred meč selektor Rumunije izjavio je da ne zna ko će istrčati na teren, što mnogi nisu shvatili kao igru reči sa novinarima, već kao konfuziju kod rumunskog selektora.

Jedan od njih koji imaju lakšu povredu je i centarfor Adrijan Mutu. Najbolji fudbaler Rumunije izjavio je za B92 rekao da će u slučaju neuspeha ovo biti kraj cele generacije, koja je igrala i na prethodnom Evropskom prvenstvu.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Utakmice reprezentacije Srbije
« Odgovor #25 poslato: 28.03.2009. 19:12:30 »
U Konstancu stiglo 1.300 Srba

Više od 1.300 navijača iz Srbije stiglo je u grad Konstancu kako bi bodrili fudbalsku reprezentaciju Srbije u duelu sa selekcijom Rumunije.

Srpski navijači su počeli da pristižu u grad u petak uveče, i većina njih je u izjavama rumunskim televizijama istakla da veruje u sigurnu pobedu Srbije u subotnjem meču koji se igra u okviru kvalifikacija za SP 2010. godine u Južnoj Africi. Rumunske vlasti su angažovale 1.500 policajaca i žandarma kako bi se sprečili mogući konflikti sa domaćim navijačima.

Oko stadiona "Farul", na kome se iga utakmica, javni red obezbeđuje 1.000 policajaca i žandarma, dok će i rumunski i srpski navijači biti pretraženi, i konfiskovaće im se svi nedozvoljeni predmeti.

Zabranjeno je unošenje alkohola na stadion, a na snazi će biti i zabrana prodaje alkoholnih pića u periodu od 16 h do ponoći.

Kvalifikacionoj utakmici izmedju Rumunije i Srbije za svetsko prvenstvo 2010. godine u Južnoj Africi prisustvovaće i predsednici dve zemlje, Boris Tadić i Trajan Basesku.

Tadić je povodom utakmice izjavio u Bukureštu da on nikada ne prognozira rezultat, ali uvek kaže sportistima da daju sve od sebe.

"U subotu će neko sigurno izgubiti, a ja bih želeo da to bude jedini problem izmedju Srbije i Rumunije", rekao je predsednik Srbije.

Basesku je takođe naveo da nikada nije želeo da naljuti svog prijatelja Borisa Tadića, ali se nada da će se on posle utakmice naljutiti i da će Rumunija pobediti bar sa jednim golom razlike.

Rumunska štampa je mnogo manje optimistički nastrojena od Baseskua i daje manje šanse rumunskoj selekciji. Renomirani rumunski fudbaler srpskog porekla Miodrag Belodedić, koji je igrao za Crvenu zvezdu, izjavio je da reprezentacija Srbije ima veći broj značajnih fudbalera, da je tim jači i da se nalazi u dobroj formi, kao i da je kod Srba ekipni duh vrlo jak.

Van mreže hud

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 735
  • Ugled: +77/-14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Utakmice reprezentacije Srbije
« Odgovor #26 poslato: 01.04.2009. 17:22:06 »

Antić: Igraće Subotić i još desetorica

Večeras, na Partizanovom stadionu, prijateljski fudbalski meč Srbija – Švedska (20,15 časova, RTS 1). – Naš selektor poziva navijače, a želi da im predstavi igrača na koga ozbiljno računa

Večeras u 20,15 časova (TV RTS) na stadionu Partizana fudbalska reprezentacija Srbije igra prijateljsku utakmicu protiv Švedske. Pobeda protiv Rumunije s 3:2 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo dogodine stavljena je u arhivu, pa reprezentativci imaju zadatak da uspehom u duelu s „vikinzima” poprave rejting na Fifinoj rang-listi, koji je značajan prilikom određivanja pozicije za žreb za Mundijal i kontinentalni šampionat.

Svi igrači su spremni za ovaj susret, izuzev debitanta Miloša Ninkovića, koji juče pre podne nije trenirao zbog povišene temperature. Ipak, očekuje se da će i on moći da igra, a selektor Radomir Antić ostao je veran sebi i nije dao sastav tima, barem ne ceo, koji će početi utakmicu:

– Moramo da vodimo računa o svakom detalju. Treba da podelimo psihofizičku potrošnju igrača i da napravimo ravnotežu, da bismo bili reprezentacija koja stalno može da igra na visokom nivou. Dobro je da imamo pravo na šest izmena, što daje mogućnost kombinovanja. Do sutra neću odlučiti ko će da igra. Sigurno je samo da će ostali sedeti na klupi. Što se tiče početne postave mogu da kažem da će igrati Neven Subotić i još desetorica. Subotić će igrati na mestu štopera. Imamo obavezu da navijačima predstavimo fudbalera na koga najozbiljnije računamo.

Da vodi računa o navijačima selektor Srbije potvrdio je sledećom izjavom:

– Imam privilegiju da kao selektor pozovem publiku na utakmicu u kojoj imamo protivnika, koji igrom i statusom potvrđuje želju da na pravi način vratimo naš fudbal tamo gde mislimo da mu je mesto. Švedska selekcija zaslužuje pohvale, igra veoma organizovano, izuzetno kolektivno, s pravim ponašanjem u svim fazama igre. U prilici smo da ugostimo rivala, koji će nam podići ugled i rejting, a želimo i da vratimo kult reprezentaciji Srbije. Dakle, pozivam navijače da dođu, jer će imati šta da vide.

Fudbaleri i stručni štab su juče pre podne gledali snimke sa utakmica Šveđana i upoznali se s njihovim vrlinama i manama:

– Ono što smo videli je impresivno. Švedska ima izuzetno kvalitetnu ekipu. Ne bih bio to što jesam kada ne bih istakao jednog igrača. Henrik Larson je bio moja trenerska slabost. Iako završava karijeru, profesionalac je koji imponuje ponašanjem. Za mene je uvek bio fudbaler koji na pravi način napada prostor i odlično se kreće bez lopte. Njegove sposobnosti često su mi služile kao primer na koji sam ukazivao svojim igračima na treningu i sastancima.

Selektor je ponovio da se do autoriteta dolazi pozitivnim rezultatima, dobrom igrom i ponašanjem i dodao:

– Imamo veliku šansu da nastavimo da idemo uzlaznom linijom, da prepoznamo gde smo sada i kako treba da nastavimo. Za mene nema prijateljske utakmice, sve su bitne. Hoćemo da pokažemo da smo dobra reprezentacija.

Upitan da li su se naši reprezentativci emotivno ispraznili u susretu s Rumunima, Antić je odgovorio:

– I Šveđani su imali emotivno tešku utakmicu u Portugaliji. Svaka slabost se prevazilazi glavom. Koliko god da su naši igrači fizički umorni, uveren sam da su sposobni da prevaziđu sve probleme i imaju dovoljno motiva da meč odigraju na najbolji način. Pravi pristup utakmici isključuje neželjene efekte. Ne zaboravite da sam za ovaj termin tražio ovakvog rivala. Do sada smo pokazali da smo u duelima s protivnicima koji su ispred nas umemo da prepoznamo našu šansu i igramo na potrebnom nivou.

Na pitanje da li je prihvatio poziv direktora Panatinaikosa, koji je bio pre dva dana u Kovilovu, da preuzme ovaj grčki klub, Radomir Antić je ponovio:

– Uopšte ne ulazim u takve priče. Ja sam selektor Srbije sa velikim zadovoljstvom i ništa više.

Sude Španci

Večerašnju utakmicu sudiće Španci. Glavni arbitar je Perez, a pomagaće mu Miranda i Galindo. Naši će igrati u kompletno beloj opremi, a Švedska u žutoj.

Osnovci gosti Antića i FSS

Na utakmici Srbije i Švedske gosti selektora Radomira Antića i Fudbalskog saveza Srbije biće 150 učenika Osnovne škole „Drinka Pavlović” iz Beograda.

Šlag na tortu posle Rumunije

Miralem Sulejmani je pred duel sa Šveđanima rekao:

– Posle dobrog rezultata u Rumuniji ovaj meč nam dolazi kao šlag na tortu. Moramo da ga shvatimo ozbiljno i da igramo na pobedu. Nadam se da će tribine biti pune i da ćemo da slavimo zajedno s navijačima. Reprezentaciju Švedske ne poznajem mnogo. Lindgren mi je saigrač u Ajaksu, a znam i Petera Hansona. O Larsonu ne treba trošiti reči. Žao mi je što neće igrati Ibrahimović.

Danko Lazović, koji se u Konstanci zagrevao, ali nije ušao u igru, o susretu sa Švedskom je kazao:

– Moramo da budemo profesionalci i da odigramo ozbiljno, jer na reprezentativnom nivou nema prijateljskih i nevažnih utakmica, pošto svaka donosi bodove bitne za plasman na Fifinoj rang-listi. Švedska je veoma organizovana i kvalitetna. Nadam se dobroj igri i pobedi.

Larson u centru pažnje

Današnja prijateljska utakmica na stadionu Partizana sa reprezentacijom Srbije, po rečima selektora Švedske Larsa Lagerbeka, biće korisna provera za njegove izabranike protiv, kako je naglasio, izuzetno dobrog rivala. Najbolji fudbaleri Švedske su prethodno ostvarili uspeh u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, uspevši da na gostovanju u Portugaliji ostanu neporaženi (0:0). Iako u njihovom timu danas neće biti prve „zvezde” Zlatana Ibrahimovića (igra samo takmičarske utakmice za nacionalni tim), kao ni lakše povređenih Kima Kalstroma i Edija Gustafsona, selektor Lagerbek ima adekvatne zamene.

– Igrači koji su do sada imali manju minutažu imaće lepu priliku za dokazivanje. Trenutno ne razmišljamo mnogo o protivniku, već nam je najbitnije da pružimo dobru partiju i u Beogradu se predstavimo u dobrom izdanju. Za razliku od Srbije koja je na liderskoj poziciji, u našoj grupi vodi Danska, ali smo optimisti i verujemo da možemo da dođemo bar do baraža. Nadam se da će i Švedska i Srbija obezbediti plasman u Južnu Afriku – poručio je Lagerbek.

U odsustvu napadača milanskog Intera Ibrahimovića, u centru pažnje u švedskog tima u Beogradu je veteran Henrik Larson (38), trenutno član Helsingborga. On je u uspešnoj igračkoj karijeri nastupao i za bivše prvake Evrope: Fejenord, Seltik, Barselonu i Mančester junajted.

– Iako nas u Beogradu očekuje prijateljska utakmica, važno nam je da zabeležimo povoljan rezultat. Ipak, najbitnije je da se što bolje pripremimo za naredne mečeve u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo – kazao je Larson.

Iskusni napadač nije krio da je srećan što će ponovo sresti nekadašnjeg saigrača iz Mančester junajteda Nemanju Vidića, o kome je govorio veoma pohvalno:

– Vidić je fantastičan igrač i radujem se novom susretu s njim. Poznajem i Danka Lazovića, pošto sam igrao protiv njega dok sam bio u Holandiji. Odličan je napadač.

Reprezentativci Švedske su, prekjuče u večernjim časovima, prvo odradili trening na stadionu Partizana, a juče su u dobrom raspoloženju trenirali na stadionu Rada, nešto više od sat vremena.
« Poslednja izmena: 01.04.2009. 17:24:36 hud »
Mudrome više koriste neprijatelji nego glupome prijatelji.

Van mreže hud

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 735
  • Ugled: +77/-14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Utakmice reprezentacije Srbije
« Odgovor #27 poslato: 05.04.2009. 23:56:17 »
 IGRAČIMA PET MILIONA EVRA ZA MUNDIJAL 


Srpski fudbalski reprezentativci podeliće pet miliona evra nagrade ukoliko se plasiraju na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi! Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić najavio je da igrači i stručni štab mogu da računaju na 40 odsto zarade koja bi bila ostvarena eventualnim uspehom u kvalifikacijama za Mundijal!

- Igrači i stručni štab dobiće ne 30, kao što je dosad bilo uobičajeno, već 40 odsto kompletne zarade od plasmana na Svetsko prvenstvo. Suma će biti srazmerna uspehu koji bude ostvaren i kretaće se od tri do pet miliona evra. Ipak, da bismo stigli do Južne Afrike i do tog novca, moramo da se izborimo za to u narednih pet utakmica - rekao je Karadžić u intervjuu „Politici".

Svakom po zaslugama

U dosadašnjem toku kvalifikacija za Svetsko prvenstvo za našu reprezentaciju nastupila su 24 igrača. Kada se to ima u vidu, Karadžićeve reči praktično znače da bi, u slučaju da se „orlovi" plasiraju na SP u Južnoafričkoj Republici, svaki reprezentativac dobio između 120.000 i 200.000 evra. Da je u pitanju zaista bogata nagrada, lako može da se utvrdi prostim poređenjem sa ostalim selekcijama.

Na svetskom nivou

Recimo, na prethodnom Svetskom prvenstvu koje je održano u Nemačkoj 2006. godine najveće premije bile su obećane Špancima. Za osvajanje titule fudbalerima „crvene furije" nuđeno je po 540.000 evra, a za plasman u polufinale 210.000 evra. Da su kojim slučajem domaćini Nemci trijumfovali na tom Mundijalu, dobili bi po 313.000 evra. Brazilcima, koji su na SP 2006. branili trofej, nuđene su premije od po 168.000 evra. Italijanima, koji su trijumfovali u Nemačkoj 2006, isplaćeno je po 260.000 evra.

Ovoga puta naši igrači mogli bi da zarade i pre nego što se plasiraju na SP. Naime, Karadžić je otkrio da razmišlja i o mogućnosti da se reprezentativcima ponude specijalne premije za osvajanje šest bodova u naredne dve kvalifikacione utakmice protiv Austrije i Švajcarske. Prvi čovek FSS ne krije da time želi da dodatno motiviše naše igrače, koji su prethodnih godina umeli da kiksnu upravo u duelima sa autsajderima.

- Austrija i Farska Ostrva su dva najslabija rivala u grupi, a toga se, iz iskustva, najviše plašim. Razmišljamo da sve igrače nagradimo u slučaju da uzmemo svih šest bodova. Tim dvema pobedama bi verovatno napravili krucijalan korak ka Južnoj Africi. I sve ostale utakmice su značajne, ona protiv Francuza posebno. Uostalom, o svemu tome ćemo se još dogovoriti - zaključio je prvi čovek srpskog fudbala.
Mudrome više koriste neprijatelji nego glupome prijatelji.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Utakmice reprezentacije Srbije
« Odgovor #28 poslato: 12.07.2009. 19:46:00 »
Antić najavio iznenađenja

Pauza između dve fudbalske sezone, ovog leta praktično nije postojala.

Kada su završena klupska takmičenja, pažnja javnosti okrenula se utakmicama kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Usledili su Evropski šampionat mladih i Kup konfederacija, zatim Univerzijada, a Partizan već u utorak startuje u kvalifikacijama za Ligu šampiona!

"Čovek fudbala", kako sebe često definiše selektor Srbije Radomir Antić, stigao je da isprati sve to, pa čak i predstavljanja Realovih pojačanja, Kristijana Ronalda i Kake.

Vrlo brzo će i on imati pune ruke posla, jer "orlovi" za tačno mesec dana gostuju domaćinu narednog Mundijala, Južnoj Africi.

"Iako nam je to poslednji test pred meč sa Francuskom, biće u Pretoriji i novih igrača. Ne zaboravite da uvek gledamo unapred. Rano je za objavljivanje spiska, ali već sada najavljujem - biće iznenađenja", rekao je Antić u intervjuu "Politici".

Pobedom nad Francuskom, 9. septembra u Beogradu, reprezentacija može da overi povratnu kartu za Južnu Afriku i rezerviše je za jun 2010.

"Prikupili smo dosta informacija o Francuzima i to ćemo činiti i dalje. Imam veliko poverenje u naše igrače i poslednji sam koji će posumnjati u njihov kvalitet", istakao je Antić.

"Rezultate, koje smo postigli, ostvarili smo zahvaljujući pravom ponašanju na kojem uporno insistiramo, a poznato je da se do autoriteta dolazi samo serijom pobeda. Protiv Austrije i Farskih Ostrva nismo blistali i igrali dopadljivo za oko, ali jesmo maksimalno disciplinovano i to je ono što me raduje".

Popularni Antara ocenio je da je osmo mesto fudbalske selekcije Srbije na Univerzijadi rezultat "preopterećenosti igrača zahtevima za visok plasman, moranjem".

Odmah posle ispadanja u prvoj fazi EP u Švedskoj, zaštitio je naše mlade igrače. To čini i sada.

"Pametni ljudi više nauče u porazima, nego u pobedama. Na takmičenju nismo bili na nivou najavljivanog. Mnogo je faktora uticalo na to, pa smo sada u situaciji da FSS mora da nađe novog selektora. Ali imamo izuzetno talentovanih igrača, na koje ozbiljno računamo".

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Utakmice reprezentacije Srbije
« Odgovor #29 poslato: 12.07.2009. 19:53:26 »

Stanojević ili Dujković vode "orliće"   
Odlaskom Slobodana Krčmarevića posle Evropskog prvenstva u Švedskoj ostalo je upražnjeno mesto selektora mlade reprezentacije Srbije.

Prvi je kao kandidat za njegovog naslednika figurirao Milorad Kosanović, ali su sada u prvi plan isplivala druga imena - Aleksandar Stanojević i Ratomir Dujković.

Prema saznanjima "Sportskog Žurnala", FSS će za učitelja "orlića" postaviti mladog stručnjaka Aleksandra Stanojevića ukoliko "položi prijemni ispit", koji će imati sa omladinskom selekcijom na EP u Ukrajini. Isti izvor navodi da će istovremeno Milorad Kosanović preuzeti funkciju direktora mlađih selekcija od Milovana Đorića, koji u septembru odlazi u penziju.

S druge strane, SOS kanal prenosi da će novi selektor mladih biti Ratomir Dujković. Iskusni trener, međutim, nema profi licencu, pa bi njegovo postavljanje na funkciju u FSS sigurno izazvalo revolt kod superligaša, kojima je naloženo da u narednom prvenstvu ne mogu da ih predvode treneri bez najvišeg stepena trenerskog obrazovanja.

Dujković ima 63 godine i trenersko ime je pravio u inostranstvu, na svim meridijanima, dok je Stanojević zanat "pekao" u Partizanu i "A" reprezentaciji, kao pomoćnik Miroslava Đukića.

Odgovor na pitanje ko će voditi "orliće" trebalo bi da bude poznat u sredu, 15. jula, kada će zasedati Izvršni odbor FSS.

Mlada reprezentacija počeće kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, koje će se 2011. održati u Danskoj, u septembru protiv Slovačke. Prethodno, u avgustu, igraće prijateljski meč sa Izraelom.