Autor Tema: Elektro Bileća - ugledajte se na nas  (Pročitano 7852 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Elektro Bileća - ugledajte se na nas
« poslato: 29.08.2008. 17:53:53 »
Ne mogu da vjerujem šta se dešava u Elektro distribuciji Električnom ili gdje već.... Da je u nekoj normalnoj zemlji ovakvi ispadi koji se danas događaju bi se visoko platili (ne samo danas, al je danas nepodnošljivo).
Naime, danas nije bilo struje od 10-13 i kada je došla na svakih 20-tak minuta pada napon na sekundu ili stotinku...ipak dovoljno za gašenje kompjutera i crkavanje uređaja po kući...evo već 15-ti put, 15 restarta, par sijalica pocrkalo, resiver i svaka Vam čast za sve što radite za nas, a sad aj brže po naplatu kod crnog naroda....a da ne govorim kako su ljetos cijeli jul "radili", 8 sati dnevno bez struje svaki drugi-treći dan, a jednom se se napili pa otišli i siroti zaboravili uključiti struju, dok su se sjetili nakon 5 sati vratili se i uključili.... ovako nigdje u sreću ! kuku nama s nama.
« Poslednja izmena: 29.08.2008. 18:56:52 vladix_vlado »

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Elektro Bileća - ugledajte se na nas
« Odgovor #1 poslato: 29.08.2008. 18:05:49 »
Dok sam zivio u Grabovicama, bila je slaba i voda i struja. Sijalica od 100 vati je osvjetljavala ko da je od 40. Zene su morale pravit rucak po 5, 6 sati. A sa vodom nikad u srecu. Boze ti sacuvaj samo neka sam se ratisiljo tih jada. bolje zivit bez vode i struje nego onako.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Elektro Bileća - ugledajte se na nas
« Odgovor #2 poslato: 29.08.2008. 18:20:14 »
ma ne daj bože ni neprijatelju, aj sad voda i nekako, ima pritiska, mnogi nemaju koji su na višim tačkama, al otprilike može se....jul i avgust su kritični i to je to.

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Elektro Bileća - ugledajte se na nas
« Odgovor #3 poslato: 29.08.2008. 18:55:40 »
Audiatur et altera pars!
Predlažem da se u ime nadležnih jednim saopštenjem oglasi član foruma kuksi i objasni koji su to razlozi tako lošeg snabdijevanja električnom energijom.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Elektro Bileća - ugledajte se na nas
« Odgovor #4 poslato: 29.08.2008. 19:48:36 »
Može kuksi da se oglasi, može i direktor elektrodistribucije da se oglasi, ali ne može da me ubjedi da ima struje onda kad je nema. ;) Mene kao potrošača baš zabolje uvo za njihove probleme isto kao što njih zabolje uvo za probleme potrošača kad dođe račun na naplatu.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Elektro Bileća - ugledajte se na nas
« Odgovor #5 poslato: 29.08.2008. 20:03:51 »
Baš tako S.A.F., ja sam platio da ima struje i ne interesuje me što nema kod njih i šta se dešava. Ako već nema onda onda neka plate odštetu narodu za pretrpljeno paćenje, ipak 21 je vijek, bez struje se ne može zamisliti ništa, ni u selima nema ovoliko problema.
To je isto kao da kupite 1 kg jabuka i kada dođete kući bude samo 0.5 kg. I plus pojedete te jabuke što ste kupili i zaboli vas stomak (crkne neka sprava).

Znam po sebi, prodajem hosting tj. mjesto sajtova na serveru i dužan sam imati 99.5% uptime (dostupnosti, vremena), ako nekim slučajem uptime bude ispod 99% hosting produžujem 30 i više dana.

Isto tako ti S.A.F. plaćaš teol adsl, oni ako se ne varam garantuju brzinu koji si kupio, a ja garantujem da je nikad nemaš i da je mnogo manja. Isto tako moraju garantovati ping do 100 ms prema evropskim serverima, a ja mislim da mnogo puta prelazi.
« Poslednja izmena: 29.08.2008. 20:08:06 vladix_vlado »

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Elektro Bileća - ugledajte se na nas
« Odgovor #6 poslato: 29.08.2008. 20:42:02 »
Možda je "propalio" kabl? :D

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Elektro Bileća - ugledajte se na nas
« Odgovor #7 poslato: 29.08.2008. 23:18:02 »
Isto tako ti S.A.F. plaćaš teol adsl, oni ako se ne varam garantuju brzinu koji si kupio, a ja garantujem da je nikad nemaš i da je mnogo manja. Isto tako moraju garantovati ping do 100 ms prema evropskim serverima, a ja mislim da mnogo puta prelazi.

Hehehe stare su to lisice iz Teola, baš sam sad pročitao ugovor koji sam potpisao, nigdje se ne pominje najmanja garantovana brzina protoka niti najveći ping. Zato su doduše savršeno jasno precizirali moje obaveze prema njima ;)

Van mreže kuksi

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 148
  • Ugled: +16/-4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Elektro Bileća - ugledajte se na nas
« Odgovor #8 poslato: 31.08.2008. 00:20:03 »
Evo da se i ja oglasim posto sam prozvan.

Protekli mjesec dana zabiljezeni su ucestali ispadi i prekidi u napajanju el. energijom na podrucju naselja Donje grabovice, Stara dzamija i naselja Sud usljed kvarova na visokonaponskom kablu. Kvarovi su otklanjani u rekordnom vremenskom roku obzirom na prirodu kvara i trenutno stanje je koliko-toliko sanirano, a u narednom periodu se ocekuje revitalizacija visonaponskog voda od TS Sud do TS Stara dzamija, cime ce se umnogome poboljsati naponske prilike na ovim trafo podrucjima i povecati pouzdanost napajanja el. energijom. Na podrucju Stare dzamije trenutno se izvode radovi, kojima ce se dio potrosaca prebaciti na novoizgradjenu TS Kapori, cime ce se znatno poboljsati naponske prilike na ostalim NN izvodima TS Stara dzamija, konkretno kod onih potrosaca koji su se nalazili na istom niskonaponskom izvodu kao i potrosaci koji se prebacuju na novu TS Kapori. Jedan od tih potrosaca ce biti i Vladix, pa nek u skorije vrijeme ocekuje poboljsanje naponskih prilika, ne treba da kupuje sijalice u enormnom broju i nadam se da ce da prestane sa ishitrenim napadima na Elektro-Bilecu.
Nego, ostajem duzan i odgovor gosn Safu, posto on u svakoj corbi mora da bude mirodjija. Mislim da svi nestanci napona kod Safa nemaju veze sa Elektro-Bilecom, vec su ti nestanci vezani iskljucivo za kvarove prouzrokovane na malo vecem naponskom nivou, koji je u nadleznosti Elektro-prenosa. Mogu samo da zamislim kako bi Saf opleo da kojim slucajem zivi u D. grabovicama ili St. dzamiji.
Elektro-Bileca je putem sredstava javnog informisanja, konkretno Radio Bilece, izrazila zaljenje i uputila izvinjenje svim potrosacima koji su bili pogodjeni ucestalim nestancima u napajanju el. energijom.
Zivot je kao pepeljara: dok je cist i lep, dotle je prazan i nema smisla !

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Elektro Bileća - ugledajte se na nas
« Odgovor #9 poslato: 31.08.2008. 00:27:04 »
Rekoh li da je "propalio" kabl? ;)
"More bit' koliko vr' od igle, ali treba nać' đe kopat'"... :D
« Poslednja izmena: 31.08.2008. 00:41:49 kerber_ »

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Elektro Bileća - ugledajte se na nas
« Odgovor #10 poslato: 31.08.2008. 00:44:13 »
Tačno kuksi da je ishitreno, ali sam se uzdržavao cijeli jul, briga me za izvinjenje (šta imam od izvinjenja?, imam kad znaju računati kamatu na račune i ostale mahinacije), neka kažu, nećemo vam računati ovaj mjesec ništa i tek onda su nešto učinili. Ja ću pobiti pola grada i otići na HERCEG pa reći izvinite što sam roknuo porodice. (možda ima ironije i preuveličavanja, al u suštini je to to)
Znam i da su trećinu grada stavili na ovu kukavicu od trafo Stara Džamija, da bi izbjegli troškove sređivanja nove. A što se tiče napada na ELEKTRO BILEĆU, napadao bih i da mi je tata direktor, jer očito ne rade posao kako treba (imam i ja tamo rodbine i drugova) i ne interesuje me ko je u njoj i kome ću se zamjeriti..."bajao" sam i na TEOL, pa sad akobogda i na ZONU i na sve što ne radi kako bi trebalo.

RADOVI SE NE VRŠE U 8 UJUTRU (KADA JE LJUDIMA STRUJA POTREBNA) NEGO U 12 UVEČE PA SVE DO UJUTRU !!! Tako je u normalnim zemljama.

Imamo struje na bacanje, a vrlo je skupa dok je jeftinija kod onih gdje izvozimo.

Što ne govorim ništa na komunalce?
 -Ljudi rade svoj posao kako treba, može bolje, al nije ni ovo loše...sve može bolje.



P.S. : Kao što sam rekao, NIŠTA LIČNO!

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Elektro Bileća - ugledajte se na nas
« Odgovor #11 poslato: 31.08.2008. 00:50:06 »
Rekoh li da je "propalio" kabl? ;)
"More bit' koliko vr' od igle, ali treba nać' đe kopat'"... :D

dobra  :D
prekopavali su asfalt kod mene, al bogami i zakrpili, niko nije vjerovao da će
« Poslednja izmena: 31.08.2008. 00:55:15 vladix_vlado »

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Elektro Bileća - ugledajte se na nas
« Odgovor #12 poslato: 06.11.2008. 12:21:06 »
     pasulja treba  :211:
« Poslednja izmena: 11.11.2008. 15:03:19 road king »