Autor Tema: 21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?  (Pročitano 21667 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?
« poslato: 31.08.2008. 21:04:33 »
Još nas samo nešto više od četiri godine dijeli od astronomskog fenomena koji se događa jednom u 230 miliona godina. Naime, 21.12.2012. je datum kada će se ravnina Sunčevog sistema izjednačiti s ravninom Mliječne staze, a prema nekim astronomskim istraživanjima istovremeno će još dvije galaksije biti poravnate s našom.
U teorijama geofizičara spominju se i radikalne promjene elektromagnetskog polja Zemlje, pa čak i zamjena polova kao i promjena i izvrtanje zemljine kore.
Tog datuma završava i drevni kalendar Maya pa su ga mnogi katastrofičari spremno prihvatili kao "kraj svijeta". No, nema razloga za paniku- prema vjerovanju Maya, riječ je o početku šestog doba u ukupnom ciklusu od 26.000 godina. Maye su imale vrlo precizan kalendar i nisu imale linearan nego spiralan koncept vremena, a poravnavanje koje će se dogoditi 2012. godine doživljavali su kao spajanje s utrobom "Velike majke". Maye su u svom kalendaru godinu kada su se Španci iskrcali na Ameriku opisali CRNOM GODINOM.
Naime, prema njihovoj percepciji, svaki je svemirski objekt bio živ. Kako je opisano, ulazak u to doba obilježit će odbacivanje tehnologije, vremena i novca, ulazak u petu dimenziju, galaktička sinhronizacija s ostatkom Univerzuma, pojava novog sunca u našem sistemu i promjena ljudske DNK. Majanski Šesti svijet zapravo je prazan i bez uslova te ovisi isključivo o kreatorima nove civilizacije. Prema njihovom kalendaru, trenutno se nalazimo između Petog i Šestog svijeta, u dobu Apokalipse, u kojem ljudi individualno i kolektivno doživljavaju velike promjene.

Takođe postoje mnoga proročanstva vezana za 2012. godinu, a 12.12.2012. zemlja će biti najudaljenija od sunca od kako postoji svijet.

Na ovu temu postoje na stotine emisija koje su se emitovale na History, Discovery, Nationalan Geographis, DOQ.

Youtube:http://www.youtube.com/watch?v=XAtgPaggeTM&feature=related
http://home.flash.net/~evt/lost.htm
http://home.flash.net/~evt/hell.htm

ili jednostavno upišite 21.12.2012. na google ili youtube
http://www.december212012.com/
« Poslednja izmena: 31.08.2008. 21:23:28 vladix_vlado »

Van mreže prinudna uprava

  • Start moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 833
  • Ugled: +63/-70
    • Pogledaj profil
Odg: 21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?
« Odgovor #1 poslato: 31.08.2008. 21:07:10 »
a care, kaži nam šta uzimaš, da i mi počnemo, da i nama bude tako dobro :tard:
Ne bojim se tudjinskog nakota,no se bojim od zla domaćega!!!

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: 21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?
« Odgovor #2 poslato: 31.08.2008. 21:16:33 »
isključivo krek

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?
« Odgovor #3 poslato: 31.08.2008. 21:20:11 »
Vala za jade ti je Makaay,malo mi je mojih jada i ovi budala na ncijonalnoj geografiji sto me strecaju svaki dan,nego i ti poceo. :-\
Sto je rekao Petar Bozovic,kad je glumio Teslu,pa da se ufura u ulogu pokusao da razmisljata kao on,najvise o vasion.Umalo kaze nije pobudalio prvi dan,otiso u kafanu i puko bocu rakije i kaze oda mu je bilo lakse.

Daj neke vedrije teme,bar dok ne izadjemo iz tranzicije i ne stanemo na noge!Kad bude rodovna dobra plata i sve dobro sto ide uz to onda cemo o ovoj temi.
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: 21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?
« Odgovor #4 poslato: 31.08.2008. 21:26:33 »
Ne znam šta imate protiv ove teme, ja definitivno ovo ne shvatam kao običnu glupost, ipak čudo je bila civilizacija Maja.

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: 21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?
« Odgovor #5 poslato: 31.08.2008. 22:42:11 »
ma kolko su samo puta najavljivali samk svijeta te ovo te ono te....
Kad se jsetim samo priče o 99 godini, te milenijumskoj groznici, te 2002,te kometama i udaru o zemlju,
imam utisak da je smak svijeta postao dobar marketinški brend pojedinih medija kao Nacionalna geografija, discoveri itd, akod nas
 zona sumraka, treće oko i sl o čijem kvalitetu nebih trošio riječi. O civlizaciji maja sam ponešto i čitao  i definitivno je da su bili zanimljivi i mistični ali i da je dosta toga vjerovatno prenapuhano. Ispade da su bili toliko napredni u ovom ili onom a možda bi im bilo bolje da su razvili neko napredno oružje da im kolonizatori ne zatru svaki trag, košto je i bilo na kraju ;D
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: 21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?
« Odgovor #6 poslato: 31.08.2008. 22:52:40 »
Ispade da su bili toliko napredni u ovom ili onom a možda bi im bilo bolje da su razvili neko napredno oružje da im kolonizatori ne zatru svaki trag, košto je i bilo na kraju ;D

Imali su čak laser jer su pronađeni ostaci istog.

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?
« Odgovor #7 poslato: 11.09.2008. 16:41:52 »
Mislim da se ovoj temi pristupilo na odveć banalan način, a materija o koje se ona dotiče je isuviše apstraktna tako da je sarkazam članova koji su do sada ovdje pisali sasvim očekivana i primjerena reakcija.
Ali ako nekoga zanimaju sve te zavrzlame oko Teorije relativiteta, teorijske fizike mikro svijeta, sistema prostor-vrijeme itd..., preporučujem djela Stephena William Hawkinga, prvenstveno "Kratku istoriju vremena" (A Brief History of Time) i njen nastavak "Kosmos u orahovoj ljusci" (The Universe in a Nutshell) jer su pisane tako da ih i početnici mogu razumjeti (naravno da se podrazumjeva izvjestan obrazovni nivo i skretanje misli sa tranzicionih problema (kakav stereotip), kao i sposobnost apstraktnog mišljenja), a takođe prožete dubokim humorom, odličnim metaforama, kao što je i za očekivati od ovog genijalnog naučnika.

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?
« Odgovor #8 poslato: 12.09.2008. 18:28:33 »
Zapamtite:
Gigsov bozon sve te jade radi!!!
Ove jade stvarno nisam znao. A jebaji ga tek je za 4 godine. Ko ziv-ko mrtav.
Nego mene vise zanima sto ovi simuliraju veliki prasak u Zenevi. Ima li iko da objasni kako ce oni to uradit bo' te 'ebo? Kazu dovesce situaciju u stanje milijarditog dijela sekunde posle velikog praska??!!! Sta ti je svajcarac bo' te 'ebo?

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?
« Odgovor #9 poslato: 13.09.2008. 20:10:20 »
Zapamtite:
Gigsov bozon sve te jade radi!!!
Ove jade stvarno nisam znao. A jebaji ga tek je za 4 godine. Ko ziv-ko mrtav.
Nego mene vise zanima sto ovi simuliraju veliki prasak u Zenevi. Ima li iko da objasni kako ce oni to uradit bo' te 'ebo? Kazu dovesce situaciju u stanje milijarditog dijela sekunde posle velikog praska??!!! Sta ti je svajcarac bo' te 'ebo?
Da ne povjerujes,al i tim od pet naucnika iz Srbije ucestvuje.
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: 21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?
« Odgovor #10 poslato: 14.09.2008. 00:54:59 »
Veliki prasak je valjda situacija u kojoj je, ništa (materija nije postojala) nikad (ni vrijeme nije postojalo) i ni zbog čega (ako već nije postojalo ništa, onda nije moglo biti ni razloga) eksplodiralo i nastalo je nešto, odnosno sve. I onda neko kaže da je crkvena teorija o nastanku svijeta šuplja :D :D :D :D :D

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: 21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?
« Odgovor #11 poslato: 14.09.2008. 01:03:48 »
ma pusti SAF-e boga ti,hokinen i ostali...sluso sam neku noc o crnim rupama jedan drug extra fizicar mi pricao i objasnjavo 3 dana me glava bolila:) otprilike zemlja bi postala velicine klikera...

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?
« Odgovor #12 poslato: 14.09.2008. 01:37:03 »
Veliki prasak je valjda situacija u kojoj je, ništa (materija nije postojala) nikad (ni vrijeme nije postojalo) i ni zbog čega (ako već nije postojalo ništa, onda nije moglo biti ni razloga) eksplodiralo i nastalo je nešto, odnosno sve. I onda neko kaže da je crkvena teorija o nastanku svijeta šuplja :D :D :D :D :D

Koliko god ta priča nebulozna bila, naučnici su za nju dali dokaze, tj. objasnili da je tako moglo biti, a je li bilo to je otvoreno pitanje i zbog toga kolaju te đavolje protone i očekuju bozone i svke duge jade.
A niko još nije ponudio bilo kakvo objašnjenje preobražaja rebra u Evu, gline u Adama, vode u vino, predočio projekat izgradnje funkle svijeta za 6 dana (ne bi ni Milutin Mrkonjić)... Ali ako ima ko kavo objašnjenje, rad bih bio saslušati.

Van mreže bocky

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 75
  • Ugled: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Vjera u pobjedu je pola dobijene bitke!!!
    • Pogledaj profil
Odg: 21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?
« Odgovor #13 poslato: 14.09.2008. 01:47:24 »
NE DAVI SAF-e,STVARNO SI NAPADAN

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: 21.12.2012. kraj vremena ili astronomski fenomen?
« Odgovor #14 poslato: 14.09.2008. 14:57:14 »
Veliki prasak je valjda situacija u kojoj je, ništa (materija nije postojala) nikad (ni vrijeme nije postojalo) i ni zbog čega (ako već nije postojalo ništa, onda nije moglo biti ni razloga) eksplodiralo i nastalo je nešto, odnosno sve. I onda neko kaže da je crkvena teorija o nastanku svijeta šuplja :D :D :D :D :D

Koliko god ta priča nebulozna bila, naučnici su za nju dali dokaze, tj. objasnili da je tako moglo biti, a je li bilo to je otvoreno pitanje i zbog toga kolaju te đavolje protone i očekuju bozone i svke duge jade.
A niko još nije ponudio bilo kakvo objašnjenje preobražaja rebra u Evu, gline u Adama, vode u vino, predočio projekat izgradnje funkle svijeta za 6 dana (ne bi ni Milutin Mrkonjić)... Ali ako ima ko kavo objašnjenje, rad bih bio saslušati.
Zemlja je ravna ploča koju nose četiri slona i tačka, a sunce se okreće oko nje i tačka.