Anketa

najbolji konobar u gradu?

Batko
8 (15.1%)
Musa
10 (18.9%)
Slavo
26 (49.1%)
Miljan
1 (1.9%)
Boro
1 (1.9%)
Dodo
3 (5.7%)
Tesa
0 (0%)
Stole
4 (7.5%)

Ukupno glasova: 53

Autor Tema: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???  (Pročitano 41413 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???
« Odgovor #15 poslato: 04.09.2008. 13:53:48 »
Nažalost prostor gdje je alibi je dosta ruiniran. Prije deset godina kad su se zapalila ona gornja dva sprata iznad, vatrogasci su istresli tri cisterne vode, koja je sva otišla dole u podrum a nije imao ko da je izbaci i tako dole napravila baru. Naravno plafon je potpuno uništen :(

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???
« Odgovor #16 poslato: 04.09.2008. 16:54:08 »
Zoxl gde iskopa ovu sliku? Znao sam da je Sobic ostario ali nisam mogao da zamislim da sad ovako izgleda.

Van mreže MegaCAR

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 55
  • Ugled: +4/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???
« Odgovor #17 poslato: 04.09.2008. 19:32:09 »
Штета што је толико руиниран ја га памтим док је још био у функцији! Све би се то могло средит, ако се јави неко довољно загријан!  ;) Мада чини ми се тешко да ће се неко из Билеће упустит у ту авантуру. Штета и то велика! Неки дан сам у вечерњим читао о објекту бившег музеја! Залагали се људи да се обнови тражили паре и од сранаца. Ништа, неда нико кинте! И наводно сад скупштина општине треба да одлучи шта ће са "музејом" пошто нема ништа од обнове, а у игри је и варијанта да се неком изда за угоститељски објекат. Е управо би послије "Алибија" то био простор број 2 што се мене тиче за клуб који ће радит до ситних сати!

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???
« Odgovor #18 poslato: 04.09.2008. 19:47:23 »
a bogami i on je u jadnom stanju mada kudikamo u boljem od starog diska.ondje bi bilo prostora za svakojake sadržaje..što unutra što okolo ;Dhe he..vazda je omladina ljubavila oko muzeja ;)
« Poslednja izmena: 04.09.2008. 20:50:40 ZOXL »

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???
« Odgovor #19 poslato: 04.09.2008. 21:50:10 »
a bogami i on je u jadnom stanju mada kudikamo u boljem od starog diska.ondje bi bilo prostora za svakojake sadržaje..što unutra što okolo ;Dhe he..vazda je omladina ljubavila oko muzeja ;)

Ja se slazem potpuno da je steta sto onakav objekat (Muzej) prdi bezveze, ali bilo bi tu dosta ulaganja. NA njemu nema nista osim betonske konstrukcije. Treba ga pokrit, ustaklit, izmalterisat, okrecit, popatosit... A onoliki prostor, bogami ne znam... Pa onda bi trebalo i onaj prilaz malo sredit napravit neki parking, grijanje, instalacije... ne bi bilo ispod 200 000 KM da se ista uradi da valja.
Objekat je predvidjen da bude muzej i to bi bilo najbolje i da ostane, medjutim posto se ta investicija nikad nece isplatiti, mogo bi biti neki ugostiteljski objekat i to vrlo atraktivan. Jedino ne znam kako bi se onda stecci uklapali sa tim ambijentom. Uostalom, sta fali? Sto kazes, na njima se vazda polno opstilo. KAd su prezivjeli 1000 godina prezivjece i to.
MA treba i onu kasarnu pretvoriti u komercijalni objekat i povezat sve to u jednu cijelinu. Magistralu prema trebinju izmjestiti pod zemlju da ulazi u dolini suza pod zemlju a da izlazi kod govnare. NA taj nacin bi se ostvario decenijski san da se Bileca  konacno spusti prema jezeru. I onda polako graditi  prostorni amfiteatar oko Kuletine kao mjesta ishodista gdje treba napraviti veliki obelisk. Nesto kao Lisabon. I tako graditi narednih 50 godina dok se skroz ne sidje do vode. E onda treba minirat branu. i spustati se polako do Trebisnjice. TAko da cemo za 150 godina imati savremen grad sa nadasve originalnim razvojnim putem.

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???
« Odgovor #20 poslato: 04.09.2008. 22:44:14 »
Sva sami i fini predlozi ali ja mislim da Bieleći treba jedan lokal odakle se jedva živa glava izvlači.
Da tu bude samo Grand i ovi što vole da se frče i kastiže,  ko nekad kod pokojnog Mipe Palermo
gdje je bio proslek tri tuče i dva razbijanja inventara i jedna i po pucnjava za veče ,pa kasnije opet palermo posle Mipe gdje nisi mogo otić a da negledaš koće ti flašu o glavu razbiti iz čista mira, pa kasnije čečenija.... , uh kad izadješ s lakšom tjelesnom povredom kažeš "uh dobro prođoh". I još bi trebalo uvest obavezno nošenje bombi i pištolja u taj lokal, i pomogućnosti naparavit neki rejting i listu najvećih faca u tom segmentu noćnog života i za savku pizdariju odrđeni broj rejting bodova i nagradna potrošnja u tom lokalu. A Mile Kitić i Ćana da se puštaju do besvjesti. Mislim da bi tako došlo do homogenizacije i diferncijacije tipova izlaženja pa bi ova  kultivisanija  raja mogla da izađe u ove lokale što ih fino nabrojaste i predložište. ;D
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže djeturum

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 380
  • Ugled: +19/-30
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???
« Odgovor #21 poslato: 05.09.2008. 07:34:03 »
dule cetnik otvara kafic na 4 nivoa i gril pored kafica par metara da ima narod pojest dobre cevape , tako da se ne sekirate bice to sve ok, kad brana pusti i trebinjci nestanu.... batko je moj favorit....a mitrusic? nego? puzla..

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???
« Odgovor #22 poslato: 05.09.2008. 08:49:50 »
kasarnaaaaa..e ne bi ga meni 20 vojnika vršljalo po onolikom objektu.u pravu je zid.za to malo vojske što ima u njoj dati jedan objekat i to je to a ostalo..?napravit Antaliju..sredit stadion''Petrov do''(dolina suza),već imaju igrališta za rukomet itd,ma sve živo da bi se napravio neki sportski centar.e onda dovodit sportske ekipe na pripreme(partizan i zvezdu džabe a ostali da plaćaju uredno)eto mjesta za novo zapošljavanje itd..kakva crna kasarna..pa ondje je svojevremeno boravilo 2000 vojnika i ostalih a sada taj višak propada jer ga nema ko održavat.pod hitno pokrenut pitanje kasarne..
« Poslednja izmena: 05.09.2008. 14:05:29 ZOXL »

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???
« Odgovor #23 poslato: 05.09.2008. 09:29:37 »
Boga mi Grujo ni ta ti nije losa,treba im kafanu otvorit,to je izgleda jedino rjesenje.Kakvu god muziku da pustas uvjek dodju ceceni,ne mozes ih otjerat sanse nema.Kad im je radio onaj palermo nigdje drugo nisu isli.Tamo su pili i tukli se svaku noc,al nisu imali dodira sa rajom iz grada.
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???
« Odgovor #24 poslato: 07.09.2008. 04:48:46 »
Znate šta meni nije jasno? S jedne strane smo svi listom za to da se otvori neko mjesto sa pristojnom muzikom, ambijentom, uslugom itd., a često se mogu čuti komentari u stilu "nemaš ti to kome ovdje otvarati", "moraš puštati narodnjake ako misliš da ti kafana radi", "dovedi Seku, pa da bude sve duša na dušu"...
U čemu je stvar? Da li je moguće da se ovim vidom komunikacije bave isključivo oni koji su za prvu pomenutu varijantu ili u ljudima pri kontaktu sa alkoholom i propratnom euforijom prorade neki niski porivi i izgube se osjećaji za dobar ukus, pa onda ni sami sebe ne poznamo i pljunemo na sve ovo za šta se ovako zdušno zalažemo?

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???
« Odgovor #25 poslato: 07.09.2008. 08:35:02 »
takvo je vrijeme kerber jbg..sjećam se osamdesetih godina se u Bileći tačno znalo ko šta sluša i gdje se šta sluša..do početka rata u 90 posto kafića slušala se samo zabavna muzika..doduše nije bilo mnogo kafića kao sada bili su caffe 8(vl.zoka vukoje)gdje se slušao a i svirao isključivo rock..pa Neron(Jovo Arnaut..zabavne)..picerija(Božo Trklja..zabavne)..''LP''(pok.Luka Papić..Zabavne)..''Trocadero''(Mišo Radan..zabavne)..e vamo su bili ''AS''(zabavne a u kasna doba narodne)..LAV(narodne)..Mango(sve i svašta) itd al uglavnom se puštao Rock..e  onda su došle zle 90-te pa je počelo sa narodnjacima.četničkim ali bogami je opet dobar dio raje slušao rock u ta zla vremena..kad je rat prestao opet je bilo makar 60:40 u korist rockera,repera itd ali od 2000-e pa na ovamo je počela poplava u korist turbo folka il kako se već zove(Grand,City records itd)i mišljenja sam da je sada 20:80 u korist Grandovaca...sada je mnogo žalosnije što u bileći malo ko svira neki instrument ili bar pokušava da svira nešto ..svojevremeno su u domu izviđača radile dvije grupe,tj dva benda(muzička sekcija)..u starijoj postavi su svirali Željko Inić(Gitara),Dragan Babić-Macko(profesor(bass),Goran Kujačić(bubnjevi) i Alen Ovčina(klavijatura) a u mlađoj Ja(bass)Damir Mujačić(gitara) i Saša Ivić(bubnjevi)...KUD je imao takođe dvije muzičke sekcije(stariju i mlađu grupu) a bila je formirana i prva ozbiljnija bilećka grupa u kojoj su svirali muzičari koji nisu bili ni u izviđačima ni u KUD-u..dakle kad sve sabereš bilo je 5 bendova..s tim što je u Hotelu svaku noć osim ponedeljka svirala hotelska muzika gdje je bilo izuzetno dobrih muzičara od kojih se mnogo toga moglo ''skinuti'' i naučiti..zatim vojni orkestri u kojima su bili sve sami majstori na svom instrumentu zako da se imalo šta čuti i vidjeti a bogami i naučiti..sada se sve svodi na elektroniku tj sintisajzere i matrice(gotovu muziku)...neznam šta bih vam rekao..vrijeme je sada takvo da jednostavno (što jednom Delča reče na TV-u)raja izađe u grad pa prvo odu na neku živu svirku zatim na neki techno party da bi se na kraju potpuno otkinuli uz Indiru,cecu,seku itd..a jutro dočekali uz Tomu i pjesmu ''dotako sam dno života''..u Bileći je sada tako jbg..znam po sebi jer kad smo god uzeli u ruke gitare u Lipi morali smo da sviramo unutra a kad bi se išlo ''komercijalnije'' radili bi na bašti gdje naravno staje kud i kamo više omladine..ma neznam :(

Van mreže MegaCAR

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 55
  • Ugled: +4/-19
    • Pogledaj profil
Odg: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???
« Odgovor #26 poslato: 07.09.2008. 10:58:17 »
Зоксл у праву си што се већине тиче. Али ја и даље мислим да у Билећи може добро радит кафић и без народњака. Прије свега је битно да је локал у том тренутку популаран! Сигурно већини (у које ја не спадам) није битна музика, него да је у том локалу има доста људи! Типичан примјер је Липа, разрадили су посао пуштајући рок и хаус, онда су се по мени непотребно комерцијализовали и ево сад слабо раде скроз! Липа је у почетку била једини локал у граду гдје се нису пуштали народњаци и зато сам тамо радо одлазио и кад није популарна била.  Направише онда ону шатру на башти и јебига... све упропастише! Сјетимо се кад су свирали они момци из "Апокалипсе" из Требиња, Липа је пила препуна. Јес да је у тој маси било прописних индијанаца али газда је сигурно био задовољан попуњеним локалом. Значи није битна за билећке услове музика него да је тај локал актуелан. Можеш пуштат драм енд бејз или турбо фолк, свеједно.... само нек је гужвара и сви су ту!

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???
« Odgovor #27 poslato: 07.09.2008. 11:15:57 »
Znate šta meni nije jasno? S jedne strane smo svi listom za to da se otvori neko mjesto sa pristojnom muzikom, ambijentom, uslugom itd., a često se mogu čuti komentari u stilu "nemaš ti to kome ovdje otvarati", "moraš puštati narodnjake ako misliš da ti kafana radi", "dovedi Seku, pa da bude sve duša na dušu"...
U čemu je stvar? Da li je moguće da se ovim vidom komunikacije bave isključivo oni koji su za prvu pomenutu varijantu ili u ljudima pri kontaktu sa alkoholom i propratnom euforijom prorade neki niski porivi i izgube se osjećaji za dobar ukus, pa onda ni sami sebe ne poznamo i pljunemo na sve ovo za šta se ovako zdušno zalažemo?
Može i bez narodnjaka. Neću da kažem da bi u takav lokal izlazilo po 300 ljudi svako veče i da bi se gazda ''usrao'' od para, ali bilo bi 60-70 ljudi vikendom i 30 svakog radnog dana pa taman i u sred novembra.

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???
« Odgovor #28 poslato: 07.09.2008. 23:44:31 »
Ja sam ubjedjen da je lipa ljetos pustala elektronsku muziku ubila bi sa poslom!E sad kakva bi jesen i proljece bili to je pitanje,al valjda bi bila u blagom plusu,uvjek ima raje koja ne moze vise gledati one jade i seljakluk,malo kafice preko dana i toceno uvece,izgurali bi nekako...Tako da bi se ljeti i zimi oko praznika uzimo kes i bilo full,a jesen-proljece uzimala neka platica i bilo poluprazno al sa dobrom rajom i ekstra stimungom.
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: KAKAV LOKAL NEDOSTAJE NASEM GRADU???
« Odgovor #29 poslato: 08.09.2008. 08:55:07 »
Ja sam ubjedjen da je lipa ljetos pustala elektronsku muziku ubila bi sa poslom!E sad kakva bi jesen i proljece bili to je pitanje,al valjda bi bila u blagom plusu,uvjek ima raje koja ne moze vise gledati one jade i seljakluk,malo kafice preko dana i toceno uvece,izgurali bi nekako...Tako da bi se ljeti i zimi oko praznika uzimo kes i bilo full,a jesen-proljece uzimala neka platica i bilo poluprazno al sa dobrom rajom i ekstra stimungom.
I ja mislim,al grand,grand sve nas pokopa...