Autor Tema: Lokalni izbori 2008  (Pročitano 91270 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Lokalni izbori 2008
« Odgovor #30 poslato: 10.09.2008. 17:15:29 »
Aj okaci i liste drugih,pa da onda vidimo ko ima bolji kadar!!!
Evo ja cu okaciti.

Odbornicka lista SNSD-a za lokalne izbore 2008 god.

1.Vukovic(Krsto)Radovan 12.11.1952. (Mr turizma)
2.Vujovic(Gojko)Milenka 26.09.1958 (diplomirani ecc.)
3.Simovic(Nikola)Nedjo 01.08.1952 (dr medicine rada)
4.Milosevic(Branko)Javorka 20.06.1952 (diplomirani ecc.)
5.Ivankovic(Gligor)Momcilo 14.07.1943(Ekonomista)
6.Mirkovic(Milovan)Velisa 25.03.1944 (prim. dr stomatolog)
7.Ivezic(Veselin)Milojka 02.01.1961 (diplomirani ecc.)
8.Aleksic(Krsto)Miljan 02.03.1965 (SSS)
9.Radovic(Jovan)Dragica 29.09.1955 (dimplomirani ecc.)
10.Vukovic(Krsto)Ljubo 10.04.1958 (diplomirani pravnik)
11.Bratic(Borivoje)Mirjana 21.06.1963 (mr.geografije)
12.Ivkovic(Tripo)Zdravko 13.09.1958 (diplomirani inzinjer sumarstva)
13.Trklja(Vojin)Andjelko 30.10.1973 (diplomirani ecc.)
14.Radovic(Petko)Zeljka 11.05.1974 (diplomirani geograf)
15.Vujovic(Zarko)Cedomir 01.07.1959 (diplomirani pravnik)
16.Malesevic(Milan)Jelena 05.11.1984 (diplomirani psiholog)
17.Milosevic(Dimitrija)Ljudmila 11.07.1976 (profesor engleskog)
18.Rogan(Rajko)Milovan 12.02.1984 (diplomirani ecc.)
19.Medan(Milovan)Dragan 05.07.1981 (apsolvent turizma)
20.Corlija(Krsto)Miodrag 13.12.1981 (VŠC)
21.Rogan(Pero)Nebojsa 13.12.1982 (diplomirani ing.poljoprivrede)
22.Dundjerovic(Milosav)Marko 06.07.1983 (diplomirani pravnik)
23.Cuknic(Miroslav)Vladimir 31.10.1981 (ing.informatike)

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Lokalni izbori 2008
« Odgovor #31 poslato: 10.09.2008. 17:20:13 »
I ja mislim da bi Macko bio najbolje resenje, ali na zalost nije realno da bude cak ni drugi, a ne da dobije izbore, mislim da je maksimum 600 glasova koje moze da dobije. Ljudi u bileci glasaju po stranackoj pripadnosti i u opste ne gledaju ko je kandidat te stranke ni ko su ljudi na toj listi. Nevjerovatno je i to koliko su ljudi osrasceni i kako na svim izborima bilo republicki bilo lokalno, svaki put popuse istu praznu pricu,tipa, kako ce sve da cvjeta, kako niko nece biti ne zaposlen, hiljade i hiljade nekakvih pomoci za socijalno ugrozeno stanovnistvo, za studente, za mlade, medjutim prosta matematika kaze da bi se o jadu zabavio i drzavni budzet da sva ta obecanja ispuni, a ne ovaj lokalni.

Malo me nervira ova kampanja koju vode sve politicke partije, ali na isti fazon, kako ovi drugi ne valjaju, i glasaci gutaju tu pricu, a nigdje bilo kakav konkretan potez za poboljsanj uslova zivota poslije izbora se ne nalazi u tima materijalima. Pogledajte brosure koje dijeli SNSD, na pocetku se navode izbori koje su dobili, cak i lokalni izbori u bileci( nisu dobili nacelnika, ali su dobili izbore) i nadamo se da cemo dobiti i ove lokalne izbore pa ce onda sve da cvjeta, a ove predhodne cetiri godine, e to ko jebe bilo pa proslo, nego vi samo glasajte.

Kod nas Srba je uvijek bio jedaqn od velikih problema taj kult licnosti( Tito, Slobo, Karadzic, Mladic, Seselj, Dodik...)e sada ce vecina reci, da jeste bas sve ami cobani, osim ovoga koji je jos tu, e on je stvarno bog i on ne treba da bude u grupi sa ovim ostalim, ali u stvari kada poredimo Seselja i Dodika tu nema gotovo pa nikakve razlike, obadvojica su apsolutisti(Ja pa ja i samo ja, i niko nije u pravu nego ja ...) i opstaju na politickoj sceni samo zbog nacionalisticke retorike koja vise ne prolazi ni u Kongu.Samo jos da kazem za ove sto misle da je Dodik okoreli ljevicar,istina je, ali je izbore dobio zahvaljujuci bas toj nacionalistickoj retorici(ne damo RS,pripajanje Srbiji, ne damo vojsku Rs, ne damo policiju Rs, necemo PDV, da nase pare idu u Sarajevo itd...)

Sjetimo se samo obecanja pred prosle izbore, i neka mi neko kaze sta je to uradjeno, gotovo pa nista.
Sta je bilo sa ovom termom u Gacku, sa aerodromom u Trebinju?
Jedino, evo kao poceli su da rade put na Tjentistu, radi se razgrce se, TV snima, radovi bi trebali da traju tri godine, a nigdje ni jedne barake niti je struja dovedene, znaci i to ce trajati jos mjesec dana, i onda nece moci od zime da se radi, dok dodje proljece dotle ce biraci i zaboraviti na to i hajmo sve nanovo.
Moj explora dzabe je nece pobjediti SDS,vec SNSD.Joj kakva kriza u Bileci,joj kuku nama,ma dajte molim vas!

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Lokalni izbori 2008
« Odgovor #32 poslato: 10.09.2008. 17:21:03 »
Explora ajde navedi jedan bar jedan razlog po kome ti smatras da bi dobro bilo da ponovo pobjedi SDS.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Lokalni izbori 2008
« Odgovor #33 poslato: 10.09.2008. 17:23:10 »
Ljudi u bileci glasaju po stranackoj pripadnosti i u opste ne gledaju ko je kandidat te stranke ni ko su ljudi na toj listi. Nevjerovatno je i to koliko su ljudi osrasceni i kako na svim izborima bilo republicki bilo lokalno, svaki put popuse istu praznu pricu,tipa, kako ce sve da cvjeta, kako niko nece biti ne zaposlen, hiljade i hiljade nekakvih pomoci za socijalno ugrozeno stanovnistvo, za studente, za mlade, medjutim prosta matematika kaze da bi se o jadu zabavio i drzavni budzet da sva ta obecanja ispuni, a ne ovaj lokalni.
Malo me nervira ova kampanja koju vode sve politicke partije, ali na isti fazon, kako ovi drugi ne valjaju, i glasaci gutaju tu pricu, a nigdje bilo kakav konkretan potez za poboljsanj uslova zivota poslije izbora se ne nalazi u tima materijalima.
Baš tako. Evo ja sam zasad neopredijeljen i ne znam ni hoću li izaći na izbore a pogotovo za koga ću eventualno glasati. Za sada me nijedna stranka nije ubjedila da će baš oni nešto konkretno da urade a malo sam je*iga i odrasto pa se ne ložim na ove megalomanske priče kako će sve da cvjeta (a samo kosa da opada).  Zaista mi je pun ku*ac priča koga će ko da zaposli itd. to za mene stvarno nije kampanja nego antikampanja. Ne treba biti puno mudar pa viditi da  stranke ne mogu čak ni teoretski da ispune ni obećanja koja su dali svojim članovima, a o običnim glasačima nema svrhe ni govoriti. Vjerovatno zato se i vodi ova kampanja niskog intenziteta sa ciljem što manje izlaznosti, a onda zna se, pobjeđuje najjača stranačka infrastruktura.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Lokalni izbori 2008
« Odgovor #34 poslato: 10.09.2008. 17:28:21 »
Još da dodam, ako me ijedan kanidat ili stranka na lokalnim izborima uspiju ubjediti da će interes Bileće da im bude ispred stranačkih interesa, glasaću za njih pa makar se zvali i SDA!

Van mreže malisa

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 16
  • Ugled: +1/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Lokalni izbori 2008
« Odgovor #35 poslato: 10.09.2008. 17:46:09 »
Iskreno sve jedno mi je ko ce da pobjedi,jer ko god da dodje na vlast gledace kao i obicno neku svoju korist.Posao ce da se dobija po rodbinskoj ili stranackoj liniji :'(.A zalosno je to da su i mladi obrazovani ljudi vidili da ako hoce da naprave neku karijeru moraju prvo da ulete u stanku(iako cesto puta ne podrzavaju ideje koja ta stanka propagira).Tako da i ove godine kao i nekoliko  ranijih BOJKOTUJEM IZBORE :zvizduk: :zvizduk: :zvizduk:

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: Lokalni izbori 2008
« Odgovor #36 poslato: 10.09.2008. 19:30:45 »
Explora ajde navedi jedan bar jedan razlog po kome ti smatras da bi dobro bilo da ponovo pobjedi SDS.
Ma ne, nisi me shvatio, nemam ja veze nikakve sa SDS-om, nego jednostavno cekam da vidim i njihovu kampanju pa cu tek tada i o njima da dam komentar, SNSD je krenuo prvi, i taj materijal sam procitao i prokomentarisao.
A zasto je dobro da pobijedi bilo ko, ja stvarno za sada ne vidim niti jednu stranku kojoj bi trebalo dati glas zbog njenih dobrih rezultata u bilo kojoj sferi zivota u Bileci, a i inace glasaci kod nas ne glasaju za neku partiju nego glasaju protiv onih drugih partija, jer hajde neka kaze bilo ko, zasto bi bilo dobro glasati za bilo koju od ponudjenih opcija?.

Van mreže Baja

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 6
  • Ugled: +0/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • MB Software
Lokalni izbori 2008
« Odgovor #37 poslato: 10.09.2008. 22:55:32 »
Narode, evo programa SRS RS   http://srsrs-bileca.com/folder/predizborni_program.pdf Do sada najrealnije!!!

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lokalni izbori 2008
« Odgovor #38 poslato: 10.09.2008. 23:13:30 »
A sta je sa listom SDS-a,nek i nju neko postavi,da vidimo jel se tamo sta promjenilo...Vidim imaju i ono sad nekih mladih kadrov koji rade dobre stvari,Stole Cooler itd...da vidimo sve pa cemo odlucit.
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lokalni izbori 2008
« Odgovor #39 poslato: 11.09.2008. 02:09:46 »
Ja predlazem da se svi kandidati sa ovih lista,ili bar njeni nosioci oglase na forumu,i to bas u ovoj temi.Neka objasne sta ce to oni uraditi ako narod glasa za njih!?!Ima nas dosta van Bilece a imamo pravo glasa,a ovo je jedini nacin da nam kandidati sa lista predstave svoj program i objasne zasto bas za njih da glasamo!Mene licno kada bi neki kandidat uvjerio da bi radio za dobrobit gradjana i kad bih vidio da ima viziju,ja bih sjeo na bus i doso da glasam za njega!
Ali uslov da bude da ne spominju ni u jednoj rijeci suparnicke stranke i kandidate,kao ni svoju stranku,nego licne ideje i programe!!!
Ja mislim da bi ovo bilo odlicno,a i njima ako su sposobni odlicna reklama!Njihovo izlaganje na forumu ce da procita preko 1000 potencijalnih glasaca,nek izvole ako nemaju sta da kriju i ako ustvari imaju ikakav program!
Nek se fino predstave:ja sam taj i taj,iz te i te stranke,zalagacu se za to i to na ovaj ili onaj nacin,a to sve sto sam obeco mogu da ispunim jer...
Vladix,a i vi clanovi,sta mislite???
Ako je O.K.  Vladix odma ih pozovi da se oglase,al pod gore navedenim uslovima!?!Da vidimo mi ko ce to nas da vodi i kako i za koga cemo glasati!?!
« Poslednja izmena: 11.09.2008. 02:32:59 sremci »
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže herc

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 179
  • Ugled: +10/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Lokalni izbori 2008
« Odgovor #40 poslato: 11.09.2008. 07:13:17 »
Mislim da od kandidata za nacelnika, cast svima, samo Macko zna da ukljuci racunar!
Tako da ne znam kako bi se oglasili na forumu.
Neki ljudi govore ono sta znaju, a drugi ljudi znaju sta govore!

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Lokalni izbori 2008
« Odgovor #41 poslato: 11.09.2008. 08:09:35 »
Ako zelite da vidite program neke stranke dodjite na tim kampanjama koje ce se pretezno odrzavati u dvorani.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Lokalni izbori 2008
« Odgovor #42 poslato: 11.09.2008. 11:20:30 »
Sve je to super na tim ''kampanjama'' u dvorani, ima puno ljudi i ima muzika znaš kako, i lepe ženske, će izađem na televizor, majke mi. I onda dođu ovi iz Banja Luke i drže nam govore sve full oprema. Prvo, mene ne interesuju stranački programi znam ih napamet još od pretprošlih lokalnih izbora. Drugo, ne vidim zašto treba da se ljudi iz glavnog grada i iz vlade miješaju u lokalnu kampanju. Treće, na takvim skupovima se obično vidi da lokalni kandidati nemaju nikakvu viziju i ideju već samo ponavljaju ono što su njihovi stranački šefovi rekli sa iste te govornice prije samo par minuta i tako nam lijepo stave do znanja da sve njih skupa zabole za naš grad i da će svi oni da rade samo po partijskim direktivama. Tako da mi ustvari na svakim izborima glasamo za manje od dva zla, i zato nikad u sreću.

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lokalni izbori 2008
« Odgovor #43 poslato: 11.09.2008. 13:50:50 »
Sve je to super na tim ''kampanjama'' u dvorani, ima puno ljudi i ima muzika znaš kako, i lepe ženske, će izađem na televizor, majke mi. I onda dođu ovi iz Banja Luke i drže nam govore sve full oprema. Prvo, mene ne interesuju stranački programi znam ih napamet još od pretprošlih lokalnih izbora. Drugo, ne vidim zašto treba da se ljudi iz glavnog grada i iz vlade miješaju u lokalnu kampanju. Treće, na takvim skupovima se obično vidi da lokalni kandidati nemaju nikakvu viziju i ideju već samo ponavljaju ono što su njihovi stranački šefovi rekli sa iste te govornice prije samo par minuta i tako nam lijepo stave do znanja da sve njih skupa zabole za naš grad i da će svi oni da rade samo po partijskim direktivama. Tako da mi ustvari na svakim izborima glasamo za manje od dva zla, i zato nikad u sreću.
Upravo tako!Nek oni nama lijepo ovde na forumu sve objasne!Ne znam Herc otkud ti to da "ne znaju da upale racunar" pa to su sve kao sto vidis obrazovani ljudi i sigurno ga cesto koriste,a osim toga od kandidata na listama ima i mladih i sposobnih ljudi kao sto vidim,oni sigurno znaju i hoce.U svakom slucaju nek kandidati napisu na papir program,a ako im je mrsko da kucaju nek neko od omladine iz njihove stranke koja posjecuje forum iskucaju to zza njih.Ima na ovim listama par kanidata koje ja znam od ranije i oni su O.K. kao ljudi,bas me zanima kakvi su kao politicari i dali oni mogu da iznesu taj teret i urade nesto za narod.Treba im dati sansu,ima dosta i mladih,a i starih ljudi koji nisu prije bili politicki aktivni.
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lokalni izbori 2008
« Odgovor #44 poslato: 11.09.2008. 16:14:08 »
Bravo Sremci! Da iznesu ovde realno i ozbiljno sta zele da urade i da se onda o tome diskutuje da vidimo kako bi to izveli. Ali bez prozivanja i svadja. Za svadje mozemo otvoriti novu temu "Krv i Noz"