Autor Tema: Počeli radovi na Čemernu  (Pročitano 10609 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Počeli radovi na Čemernu
« poslato: 15.09.2008. 15:01:15 »
U četvrtak su zvanično počeli radovi na trajnom rješenju klizišta Čemerno,na magistralnom putu Gacko – Foča. Radovi se izvode na dionici dugačkoj 9.350 metara i to od Vrbe do Trnove Luke. Vlada RS za ovu namjenu izdvojila je 75 miliona KM,a premijer RS,Milorad Dodik,izjavio je da je ovo jedan od najvažnijih projekata u njegovom mandatu.

„Kada sam preuzeo Vladu RS,ja sam u svom ekspozeu rekao da preuzimam obavezu da ova vlada obezbjedi finansijska sredstva i izgradi put na Čemernu,odnosno da riješi problem klizišta. Ovim će se spojiti istočni i zapadni dio Republike Srpske,ali putni pravac ima i jasnu aspiraciju da povezuje Srbiju sa ovim dijelom Jadranske obale“,rekao je Milorad Dodik,na svečanosti priređenoj povodom početka radova na Čemernu.

On je dodao da će ovaj put ekonomski ojačati, ne samo Gacko i Foču, nego i sve druge gradove istočne Hercegovine i pružiti veliku razvojnu šansu ekonomiji i turizmu ovih krajeva.

Iako se zna da je dužina trase na kojoj će biti izvođeni radovi 9.350 metara,te da će biti izgrađeno pet mostova i jedan vijadukt,ostalo je nejasno koliko će tunela biti građeno na ovoj dionici.

Naime,direktor Puteva RS,Mladen Lazendić tvrdi da će se graditi jedan tunel dugačak 2.300 metara,dok Slobodan Stanković,vlasnik firme koja je izvođač radova,Integral Inžinjeringa, kaže da će se graditi dva tunela,jedan čija će dužina biti 2.100 metara i drugi čija će dužina biti 200 metara.

Svečanom otvaranju na početku radova na putu Gacko – Foča prisustvovali su načelnici svih sedam istočnohercegovačkih opština. Izvođač radova obavezao se da će za tri godine kompletan projekat biti završen.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Počeli radovi na Čemernu
« Odgovor #1 poslato: 15.09.2008. 15:04:31 »

Naime,direktor Puteva RS,Mladen Lazendić tvrdi da će se graditi jedan tunel dugačak 2.300 metara,dok Slobodan Stanković,vlasnik firme koja je izvođač radova,Integral Inžinjeringa, kaže da će se graditi dva tunela,jedan čija će dužina biti 2.100 metara i drugi čija će dužina biti 200 metara.

Majstori moji hitno na kurs kod Velje Ilića i Milutina Mrkonjića.

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: Počeli radovi na Čemernu
« Odgovor #2 poslato: 15.09.2008. 16:01:30 »
Dok prodje kampanja radovi idu u najboljem redu,ja predlazem npr.da nam se "BANES" oglasi jer on je veliki fan aktuelne vlasti, i objasni nam o cemu se radi.

Van mreže batke

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 46
  • Ugled: +0/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Počeli radovi na Čemernu
« Odgovor #3 poslato: 15.09.2008. 16:24:05 »
Pa dobro je za početak.Dodik se slikao pored mašina i zaposliće dva tri čuvara oko tih mašina .Sledećih mjesec dana neće ništa moći da rade od kiša i to je to što se tiče klizišta do sledećih izbora.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Počeli radovi na Čemernu
« Odgovor #4 poslato: 15.09.2008. 16:33:01 »
Dok prodje kampanja radovi idu u najboljem redu,ja predlazem npr.da nam se "BANES" oglasi jer on je veliki fan aktuelne vlasti, i objasni nam o cemu se radi.
Ja i Sandro nema treceg. ;D Pa svako normalan vidi da je SNSD najbolja stranka u RS.

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: Počeli radovi na Čemernu
« Odgovor #5 poslato: 15.09.2008. 16:43:25 »
Nadji 10 Bozijih zapovjesti pa procitaj, dok sam je bio u O.S. bila je obavezna Vjeronakua,ne zamjeram ti ako ne znas.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Počeli radovi na Čemernu
« Odgovor #6 poslato: 15.09.2008. 16:46:28 »
Nadji 10 Bozijih zapovjesti pa procitaj, dok sam je bio u O.S. bila je obavezna Vjeronakua,ne zamjeram ti ako ne znas.

Pa nisam u OSNOVNOJ bre! :D :D

Van mreže MegaCAR

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 55
  • Ugled: +4/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Počeli radovi na Čemernu
« Odgovor #7 poslato: 15.09.2008. 17:07:15 »
Oви "радови" на Чемерну су чиста предизборна превара! Гледо сам прилог на РТРС-у, упалили оне машине и нешто сад ко равнају, ма смијешно. Ето колико су озбиљни кад нису ни усагласили колико ће тунела и вијадукта бити! А онај монополиста на све послове који се финансирају из буџета Станковић и "његов" фамозни Интегралинжињеринг из Лакташа, се већ ограђује како је у питању крашки предио и како ће се цијена сваког пробушеног метра формирати на основу геолошке сруктуре тла! Ко да видим биће гранит 100%! А треба то избушит, зајебано скроз. Познајући како је његова фирма радила на аутопуту Бања Лука - Градишка, биће то лоповлук жешћи! Ал за народ је битан камен темељац, ко доживи завршетак причаће...
« Poslednja izmena: 15.09.2008. 17:08:57 MegaCAR »

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Počeli radovi na Čemernu
« Odgovor #8 poslato: 15.09.2008. 18:01:45 »
PA zna li iko oce li oni praviti novu trasu ili ce opet krenut u sanaciju postojece? Od Vrbe do Trnove luke? I jos spominju tunel preko 2 km dugacak, mostove, vijadukte... Dabogda sceri!
A eto, recimo da je to realna cijena. 10 km takvog puta sa tunelima i mostovima 75 milona. Vec smo negdje spominjali ovo kliziste. Niko ne zna koliko se do sad para potrosilo na njegovu sanaciju u zadnjih 30 godina. Ne bi me iznenadilo da je i vise od 75 miliona. A sto? Sve zbog projaktantske greske koja je navodno uslovljena politickim pritiscima da put prodje kraj kuca nekih Mastilovica!!??!! Eto koliko kostaju takve greske! DA je tada kad je pravljen uradjen pametan projekat i da su ulozene sve te pare koje su potrosene i koje ce biti potrosene, mogo se napraviti tunel sa 6 traka da spoji Focu i GAcko direktno.
Imamo slican slucaj na putu Gacko-Bileca koji je inace remek dijelo magistralnog puta, i koji iz "neobjasnjivih razloga" skrece kroz Stepen praveci dvije "smrtne", kontra nagete krivine.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Počeli radovi na Čemernu
« Odgovor #9 poslato: 15.09.2008. 18:23:54 »
Od Vrbe do Trnove Luke će se praviti put novom trasom u dužini od oko 10km i tako zaobilaziti sadašnje klizište i kompletna sjeverna padina čemerna, koja je uglavnom sačinjena od mekog materijala. Ako sam dobro pogledao projekat koji je ljetos objavljen u Glasu Hercegovine put će poslije Vrbe ići trasom desno od sadšnjeg puta, tunelom otprilike ispod sela Izgori i izlaziti u dolinu rijeke Izgorke i dalje do Trnove luke odnosno skoro do Sastavaka gdje će se spajati sa sadšnjim putem. Cijena koja je navedena je potupuno realna, ali je realno i očekivati da do završetka radova bude i više nego udvostručena što će se pravdati povećanjem cijene goriva, materijala i teškom konfiguracijom terena, koliko će od toga da budu opravdana poskupljenja a koliko ''lijeva ruka, desni džep'' to vjerovatno nikad niko neće saznati. Što se tiče početka radova, mislim da je svima jasno da je u pitanju čist predizborni marketing, a da ozbiljni radovi najvjerovatnije neće započeti prije aprila naredne godine.

Van mreže caiser soze

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 5
  • Ugled: +0/-0
  • Bileća
    • Pogledaj profil
Одг: Počeli radovi na Čemernu
« Odgovor #10 poslato: 19.06.2010. 17:22:23 »
Dokle se stiglo sa radovina?Ima li kraja uskoro?

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Одг: Počeli radovi na Čemernu
« Odgovor #11 poslato: 19.06.2010. 18:52:22 »
kako sam čuo idu po planu.
trebalo bi do početka ljetnje sezone iduće godine.

Van mreže caiser soze

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 5
  • Ugled: +0/-0
  • Bileća
    • Pogledaj profil
Одг: Počeli radovi na Čemernu
« Odgovor #12 poslato: 21.07.2010. 00:24:35 »
Hmm,rok je 3 godine za izgradnju cini mi se a to istice sledece godine.Lepo ako je tako.Zanimljivo je da se o tim radovima u poslednjevreme malo prica (bar ja nisam skoro nesto video,cuo,procitao)a kostaju mnogo vreca para.