Autor Tema: Poziv  (Pročitano 19173 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lakiboj

  • Urednik
  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 16
  • Ugled: +1/-4
    • Pogledaj profil
Poziv
« poslato: 16.09.2008. 13:13:08 »
Ovim putem  obavjestavam i pozivam sve gradjane naseg grada pa i sire  da se pokrenemo i  zajednickim snagama  jedenom pristupimo  uredjenju  jednog dijela obale  u kupaliste . Oko uredjenja  obale  jezera od davne 1967 g pa do danas  protekle su mnogobrojne ideje, protekli su mnogobrojni planovi , napravaljeni razni predlozi , koji su svi bili odlicni , ali svi su vec odavno ad adkta. Mene samo interseju , kao ljubitelja vode sta to neko svo ovo vrijeme ima nesto protiv uredjenja obale , jer da do sada se to nije moglo srediti jedena obicna laz.Zato pozivam sve ljude dobre volje  da pristupimo rjesavanju ovog problema.Pustimo politiku, pustimo licne  interese  i pocnimo jednom da gradimo i radimo .Ja imam ozbiljne ljude i ozbiljne ponude za sredjivanje jednog dijela obale (plaze sa rijesenom infrastruktorom , pokretnim objektima i nizom drugih ideja) i ovim putem Vas pozivam da se udruzimo i napravimo  makar nesto .

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Poziv
« Odgovor #1 poslato: 16.09.2008. 14:14:07 »
samo neka se radi, podržavam...
laki, pošalji mi cjelokupan poziv na email vlado@vladix.net   da objavim na sajtu

Van mreže bocky

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 75
  • Ugled: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Vjera u pobjedu je pola dobijene bitke!!!
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #2 poslato: 16.09.2008. 15:04:04 »
Podrzavam.Ako ti treba savjet,to je moja struka
Samo naprijed!!!

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #3 poslato: 19.09.2008. 00:44:03 »
Na koji nacin mozemo da pomognemo???
Mozes li nesto da napises o tom planu i na koji nacin ostali mogu da pomognu???

Mislim da ce cijeli grad stati iza ovoga!
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #4 poslato: 19.09.2008. 20:52:35 »
E kakvi smo,jebo nas kurac...pa cim se nesto treba radit niko se nejavlja.Jel zna neko nesto o ovome,kad nema ovog lakiboya da objasni???
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #5 poslato: 19.09.2008. 23:46:57 »
E kakvi smo,jebo nas kurac...pa cim se nesto treba radit niko se nejavlja.Jel zna neko nesto o ovome,kad nema ovog lakiboya da objasni???

Ja imam ozbiljne ljude i ozbiljne ponude za sredjivanje jednog dijela obale (plaze sa rijesenom infrastruktorom , pokretnim objektima i nizom drugih ideja) i ovim putem Vas pozivam da se udruzimo i napravimo  makar nesto .

Sta ima ko da se javlja dok lijepo ne kaze koji su to "ozbiljni ljudi" i kakve su to "ozbiljne ponude"?
Kada bude malo odredjeniji i iznese plan, vjerujem da ce se javiti dovoljan broj zainteresovanih da pomognu na bilo koji nacin, naravno ako bude sve to "OZBILJNO"!!!

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #6 poslato: 20.09.2008. 19:27:03 »
Ja bi sad poludijo,napise nesto ovako od velikog znacaja za grad,jos ima investitore i plan a nema ga na forumu.Mozda je i ovo suplja...ko je lakiboj,da nije i on neki politicar???
Laki javi se,ojadu se  ne zabavio,zagolico si nam mastu!!!
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže lakiboj

  • Urednik
  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 16
  • Ugled: +1/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #7 poslato: 23.09.2008. 22:02:57 »
Ljudi ja Vam se svima duboko izvinjavam , svih ovih dana  nisam bio u bileci  i nisam imao puno vremena da pisem o ovom pozivu .Zato cu sada da  vam objasnim detaljnije . Naime radi se o ozbiljnoj gradjevniskoj firmi sa prostora hercegovine  i covjeku koji zeli da uradi sledece. On ima namjeru da na obalama bileckog jezera uradi sledece . Na najnizoj koti , u sirini oscilacije, i od pune kote jos par metara , duzine oko 1 km da totalno uredi obalu u smislu kupalista . Na navedenoj plazi  bi bili postavljeni wc, u vodi bi bile postavljene potopne pumpe koje bi se koristile za pranje plaza i sl. Takodje ima plan  da uradi  i par pokretnih objekata kako na kopnu , tako i na vodi ( u smislu spalvova) ali splavova , mnogo vecih i mnogo jacih od postojecih, kako i odredjen broj bungalova   Rjesenje infrastrukture se podrazumijeva. Sva ova moja prica ce pasti u vodi ukoliko se nosramlno ne rijese  odnosi sa opstinom , odnosno ugovor o zakupu, koncesije , i sl. prema  tome ljudi od ovoga casa ja cu biti aktivan na ovom sajtu , trazim vasu podrsku da istrajemo u svemu, pomognemo covjeku i normalno nadjemo i mi svoj interes. I Veoma bitno moj prijedlog za kupalište bi bio , to ljubitelji jezera znaju  ne cepellica ,jer u cepelici se prije ili kasnije ocekuje HE , vec dio od cepelice , prema ktlicu , ( uvala ispod kule u drakuljici )

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #8 poslato: 23.09.2008. 22:52:38 »
Prije rata Slovenci su htjeli isto tako da naprave odmaraliste za svoje turiste, bungalove,plazu,restoran, itd. s tim da to bude u njihovom vlasnistvu
narednih 10 godina i da poslije pripadne Bileckoj opstini. Nisam siguran dali se to odmaraliste trebalo nalaziti ispod motela Vidikovac ili u cepelici ,
samo tadasnja vlast nije htjela da prihvati taj prijedlog kao u smislu MI CEMO TO ODRADITI,i na kraju kao sto se i ocekivalo nista od svega.


Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #9 poslato: 23.09.2008. 23:21:15 »
a kako sam već odavno razočaran toliko sam skeptičan i prema ovom projektu a daj bože da griješim..čini mi se da će se i to završiti riječima gradskih otaca ''ma đe ćeš ti to ođe''..''nemaš ti to kome ođe pravit'' i slično

Van mreže bocky

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 75
  • Ugled: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Vjera u pobjedu je pola dobijene bitke!!!
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #10 poslato: 24.09.2008. 01:26:19 »
Ljudi ja Vam se svima duboko izvinjavam , svih ovih dana  nisam bio u bileci  i nisam imao puno vremena da pisem o ovom pozivu .Zato cu sada da  vam objasnim detaljnije . Naime radi se o ozbiljnoj gradjevniskoj firmi sa prostora hercegovine  i covjeku koji zeli da uradi sledece. On ima namjeru da na obalama bileckog jezera uradi sledece . Na najnizoj koti , u sirini oscilacije, i od pune kote jos par metara , duzine oko 1 km da totalno uredi obalu u smislu kupalista . Na navedenoj plazi  bi bili postavljeni wc, u vodi bi bile postavljene potopne pumpe koje bi se koristile za pranje plaza i sl. Takodje ima plan  da uradi  i par pokretnih objekata kako na kopnu , tako i na vodi ( u smislu spalvova) ali splavova , mnogo vecih i mnogo jacih od postojecih, kako i odredjen broj bungalova   Rjesenje infrastrukture se podrazumijeva. Sva ova moja prica ce pasti u vodi ukoliko se nosramlno ne rijese  odnosi sa opstinom , odnosno ugovor o zakupu, koncesije , i sl. prema  tome ljudi od ovoga casa ja cu biti aktivan na ovom sajtu , trazim vasu podrsku da istrajemo u svemu, pomognemo covjeku i normalno nadjemo i mi svoj interes. I Veoma bitno moj prijedlog za kupalište bi bio , to ljubitelji jezera znaju  ne cepellica ,jer u cepelici se prije ili kasnije ocekuje HE , vec dio od cepelice , prema ktlicu , ( uvala ispod kule u drakuljici )
Ne znam koliko se ti razumijes u ovo sve, ali ja mogu da ti pojasnim neke stvari...
Na postojecem stanju je moguce sve to isplanirati,ali izgraditi,nije realno...
Zbog cega?!
Zbog toga sto je petogodisnja oscilacija nivoa povrsine jezera strasno velika i ona ce takva i ostati sve dok se ne uradi regulacija voda,koja se vodi pod projektom "Gornji horizonti" tj. dok se oscilacije nivoa povrsine jezera ne svedu na prihvatljive.
Sve do tada moguce je planirati,ali nije realno ocekivati,da se obala jezera uredjuje,sve dok postojeci problem ne bude rijesen.
I ja sam gledao projekat "Cepelicka plaza" i on izgleda fascinantno,ali njega kvari planirana HE.
Slazem se.
Ja bih prvi bio za to da se obala uredi,ali mislim da je to trenutno nerealno ocekivati,zbog vec pomenutog problema.
Zalazem se za uredjenje obale i zelim da, kao gradjanin Bilece i osoba koja se razumije u postojeci problem ,ucestvujem u vasoj inicijativi.
« Poslednja izmena: 24.09.2008. 01:37:00 bocky »

Van mreže lakiboj

  • Urednik
  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 16
  • Ugled: +1/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #11 poslato: 24.09.2008. 08:45:44 »
Slazem se sa tvojom pricom  i meni je poznat taj petogodsnji plan  i oscilacije voda. Ali pocetak "Gornjih Horizonata" i ja i ti znamo kad je bio i o d kada je prica , e to je naredna godina  i sl. Ko moze garantovati da ce se za 5 godina to uraditi ? Dovoljna je jedna  vandredna politicka situacija , ili nesto slicno i ode.... jos 5 godina .Posto  vidim da se dobro razumijes  postavicu jedno pitanje . Dok se to  to ne rijesi  za tih 5 godina , da li ima iko ista protiv  da se dio obale uredi  u smisli ravnanja i nasipanja  dok se ne dodje do konacnih rjesenja i tvrde podloge ? Da li ce postojece stanje sada( u smislu oscilacija) i za 5 godina remetiti  postavljanje plovnih objekta , uredjenjem dijela iznad pune kote i sl.Mislim da ces se sloziti samnom. I na kraju krajeva ja posmatram na to ovako. Bolje uraditi dio  ili bar poceti nego cekati jos do  nekih konacnih rjesenja . Poz Bocky

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #12 poslato: 25.09.2008. 10:32:01 »
E, pa ja se bas i ne slazem sa izgradnjom kupalista. Mozda zato sto je to najotrcanija tema koju sam cuo milion puta do sad. A s druge strane ne vidim njenu ekonomsku opravdanost i sta bi to uopste znacilo za Bilecu kao grad da se to napravi u Cepelici?

Van mreže lakiboj

  • Urednik
  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 16
  • Ugled: +1/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #13 poslato: 25.09.2008. 12:57:21 »
kako ne vidis ekonomsku opravdanost. Evo kako ja to vidim
1.Opstina bi imala uredjen  jedan dio obala , da bi se ta obala uredjivala i odrzavala potrebni su ljudi , a ti ljudi moraju biti zaposleni. Znaci neka se zaposli 3 ljudi  za pocetak  je sasvim dovoljan znak ekonomske opravdanosti.
2. Opstina dobija  par usluznih objekata  , pa porez , pa taksa , pa prihodi i sl.... ekonomski opravdano
3. Opstina daje saglasnost zakupodavcu na koncesije pod odredjenim uslovima, ...... ekonomski opravdano
4. Opstina poslije uredjenja  moze pokrenuti niz kulturno -sportskih desavnja   sto je opet ekonomski opravdano , slazes li se . I niz drugih faktora.A kad se sve sabere i prevede na nas nardoski jezik to izgleda ovako . Dobijas  kupaliste , dobijas min 10 radnih mjesta , dobijas  mogucnost  priredjivanja raznih aktivnosti na isto , a ne daj nista .

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #14 poslato: 07.10.2008. 00:54:44 »
kako ne vidis ekonomsku opravdanost. Evo kako ja to vidim
1.Opstina bi imala uredjen  jedan dio obala , da bi se ta obala uredjivala i odrzavala potrebni su ljudi , a ti ljudi moraju biti zaposleni. Znaci neka se zaposli 3 ljudi  za pocetak  je sasvim dovoljan znak ekonomske opravdanosti.
2. Opstina dobija  par usluznih objekata  , pa porez , pa taksa , pa prihodi i sl.... ekonomski opravdano
3. Opstina daje saglasnost zakupodavcu na koncesije pod odredjenim uslovima, ...... ekonomski opravdano
4. Opstina poslije uredjenja  moze pokrenuti niz kulturno -sportskih desavnja   sto je opet ekonomski opravdano , slazes li se . I niz drugih faktora.A kad se sve sabere i prevede na nas nardoski jezik to izgleda ovako . Dobijas  kupaliste , dobijas min 10 radnih mjesta , dobijas  mogucnost  priredjivanja raznih aktivnosti na isto , a ne daj nista .


PA recimo da se i slozim sa idejom ako je u pitanju koncesionar. Ali sta ce onda njemu nasa pomoc? Nek ulozi pare pa nek dobije zakup na 5 ili 10  godina da radi. Medjutim, mislim da je to prilicno veliki rizik. Pored niza ugosteteljskih objekata izmedju Bilece i Trebinja on bi bio jos jedan i morao bi da se ozbiljno nametne kao konkurencija i da nametne nesto "drugacije". S obzirom na velicinu tog posla i cijenu tesko bi bilo izvuci te pare za neki vremenski period i posle se povuci odatle i ostaviti sve to opstini. Vjerovatno bi morao da naplacuje ulaznice na plazu. Na kraju, glavna ciljna grupa bi mu opet bili Gradjani Bilece od kojih bi dobijao profit.
Ja nemam nista protiv toga da se neki dio obale na neki nacin sredi, ali mislim da ni ovo nije najsjajnije rijesenje. Za sam Grad Bilecu bolje bi bilo da to bude negdje blize.
Uopsteno govoreci, mislim da bi bilo mudrije da se podrzavaju mala preduzeca koja donose direktnu dobit sa strane, od izvoza ili prodaje na sirem trzistu. Ili firme koje iskoristavaju prirodne resurse.
Sta cemo direktno dobiti od jos jedne kafane?