Autor Tema: Poziv  (Pročitano 19110 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #30 poslato: 15.10.2008. 18:28:18 »
To da svi palamudimo to je tačno. Drugo, i dalje mislim da je lakše palamudit iz kanade nego odavde, bar u ovom slučaju, jer jedno su forumi tipa bureka sa armijom članova, a ovo je ipak lokalni forum na kome se htjeli ne htjeli svi znamo.

Cekaj, cekaj malo! Ovo mi stvarni nije jasno. Kakve veze ima gdje neko zivi kad iznosi svoje misljenje o necemu? I zasto bi to bilo "lakse" ili "teze" u zavisnosti gdje zivis. Da ne postoji kakva cenzura ili kontrola javne rijeci koja se moze primjeniti na nekoga ko zivi u Bileci dok su ostali "disidenti" slobodni da mlate sta hoce? Ili Ti mene pokusavas da diskvalifikujes iz rasprave zato sto ne zivim trenutno u Bileci, sto je donekle i razumljivo obzirom da nisam dovoljno informisan. Ali ja ne prosipam ovde informisanost nego iznosim stav. Zatim, ako sam Te dobro shvatio, zastupas misljenje da se sa vise slobode moze pisati na vecem forumu jer je tu anonimnost zagarantovana, dok na ovom nasem malom moramo biti obazrivi i oprezni jer "svak svakog zna"?
E pa vidis SAF-e ja Tebe ne znam licno. I ne interesuje me. Mogo sam da saznam da sam htio ali namjerno nisam nikoga pitao. A ne znam kako Ti znas da ja zivim u Kanadi? Ja Ti to nisam nikada rekao, a koliko mi se cini nisam to nigdje ni napisao.
JA sam otkrio identitet samo ljudima koji su mi se privatno javili, a izgleda da sam pogrijesio sto sam to uradio. Sad, sta je tu je. Ja cu i dalje cuvati svoju anonimnost iako to mozda nema nikakvog smisla, i mlaticu na ovom forumu sve sto mi padne na pamet. A ti kako hoces!
By the way, ne zivim vise u Kanadi, preselio sam se u Hong-Kong prosle godine.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #31 poslato: 16.10.2008. 01:52:27 »
1. Mislio sam čisto na informisanost oko stanja u Bileći.
2. Pregledaj sve svoje postove, pa ćeš viditi da i nisi baš skrivao ni mjesto stanovanja ni identitet.
3. Izjedoh govno što ti išta i napisah, jer da sam znao da ćeš se ovako džornut ne bih.

Over and out.

Van mreže dead

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 281
  • Ugled: +27/-5
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #32 poslato: 16.10.2008. 18:27:41 »
Daj ne zajebavaj  da si u 'Ong Kongu,ako mi đe vidiš Džekšu Čena pozdravi ga brate i reci mu da je car za onog  Van Dama što ga babe mlate po 'Olivudu,naravno ako se ne zajebavaš da si tamo.I još nešto,ma meni se čini da vi svi ovdje imate pravo i dobrih postova samo mi nije jasno kako se sami oko toga nemožete složiti,šteta braćo,meni ste nekko svi o.k.Ej ako neko iz Kanade ko prati forum zna Branka Bošnjaka-Beća neka ga pozdravi/od komšije/

Van mreže dead

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 281
  • Ugled: +27/-5
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #33 poslato: 16.10.2008. 22:19:13 »
'Ej,The Wall,ako ga đe nađeš/Džekšu/ povedi ga ovamo ja častim dva kila krmetine kod Novke na Koritima a dako se i on potegne za džep makar za krtolu.Pozdrav za sve u širokom svijetu/što bi reko Rundek/

Van mreže kuksi

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 148
  • Ugled: +16/-4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv
« Odgovor #34 poslato: 20.10.2008. 16:39:17 »
Bilo sta da se napravi sa obalom bileckog jezera samo da nije ovakava kakva jeste moze biti pozitivno. A mi kao gradjani Bilece ne treba da se pitamo da li je to ekonomski isplativo, valjda onaj ko ulaze novce ima svoju ekonomsku racunicu i ne bi ulagao a da ne ocekuje i da zaradi.
Predlazem vrlom clanu Zidu da u dalekoj Kanadi pronadje investitora koji ce da investira u izgradnju nekog proizvodnog pogona i da na taj nacin da ogroman doprinos rjesavanju ekonomskih problema Bilece, a ne da se bavi ekonomskom analizom ideje o kojoj je rijec, jer to izlazi iz domene njegove struke.
U svakom slucaju podrzavam ovu ideju!

PA moj Kuksi ko ce se pitat o isplativosti necega sto ide pod koncesiju nego onaj ko daje koncesiju. Nije to alajbegova slama. PA sve to ce se vratiti gradu posle x godina koristenja. I valjda je normalno da se povede o tome javna rasprava. Dje je projekat? dje su pare? Okle su pare? Ko je investitor? kakva mu je poslovna istorija? Kakvi su mu interesi i ciljevi?
Evo danas su izbori ovde za premijera, pa cim se sve stisa, ja nastavljam pregovore sa investitorom koji zeli da izgradi nuklearnu elektranu u Prijevoru. Pa eto ne znam sta Ti mislis o tome sa strucnog aspekta?

Evo da se i ja nakon nekoliko dana javim posto vidim da rasprava postaje sve zanimljivija.
Nego druze Zidu, licno sam misljenja da ne treba zalaziti previse u detalje i raspitivati se odakle nekome ko hoce da investira novac i na koji nacin ga je stekao. Za nas licno treba da je bitno da hoce da ulozi novce i nesto konkretno napravi od cega cemo imati koristi. Za organe na republickom nivou je istrazuju porjeklo necije imovine za koga se sumnja da novac stekao nelegalno i da rjesava te probleme ukoliko zeli. Mi kad bi htjeli da se time bavimo nismo u mogucnosti nemamo ovlastenja. Druga stvar, mislim da je bolje da se ipak nesto napravi, jer mozda ce od toga nesto i biti, a ako ostane kako jeste onda necemo imati nikakve koristi, kao sto je nismo imali ni do sada. Opstina bi trebala ne da proda nekome zemljiste, vec da ga da na zakup onome ko hoce da investira, ali ponavljam nikada da ga proda. Kroz posebne ugovore i anekse ugovora moze vrlo dobro da se zastiti od prljavih koraka nekog investitora koji se odluci da na neki nacin prevari Opstinu. I tu je kraj price. Mislim da je normalno po meni da opstina da besplatno na koristenje zemljiste na kome ce se nesto izgraditi sto ce zaposliti par ljudi, sto ce privuci ljude iz drugih krajeva da vide sta je to sto je napravljeno i kako izgleda, i naravno sve to moze da ima samo pozitivan efekat.
Cinjenica je da je sve moguce i nemoguce kad postoji volja!
Zivot je kao pepeljara: dok je cist i lep, dotle je prazan i nema smisla !