Anketa

Ocjena za ovu temu od 01-10?

10
3 (42.9%)
09
0 (0%)
08
1 (14.3%)
07
1 (14.3%)
06
0 (0%)
05
1 (14.3%)
04
0 (0%)
03
0 (0%)
02
1 (14.3%)
01
0 (0%)

Ukupno glasova: 7

Autor Tema: Vijesti iz svih sportova  (Pročitano 124242 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Vijesti iz svih sportova
« Odgovor #255 poslato: 13.07.2009. 14:04:23 »


Ђелић: Универзијада коштала 75 милиона евра

Председник организационог комитета Универзијаде у Београду Божидар Ђелић рекао је да је на организацију те спортске манифестације, на којој је учествовало 8.600 спортиста из 128 земаља, потрошено 75 милиона евра.


"Универзијада је тријумф и подвиг Србије. Нашли смо се у друштву гиганата. Ово је 'пироћанска' Универзијада по финансијским мерилима, али Београд је поставио високе стандарде за организацију спортских манифестација. Потрошили смо 75 милиона евра, нисмо прекорачили буџет ни за динар", рекао је Ђелић на конференцији за новинаре.

Он је подсетио да је идеја о организацији Универзијаде у Београду потекла од покојног градоначелника Ненада Богдановића.

Потпредседник Владе Србије истакао је да је претходни организатор Универзијаде Тајланд на организацију потрошио 300 милиона евра, а да су наредни домаћини Кина најавили да ће уложити 720 милиона, а организатор такмичења 2013. Русија 604 милиона евра.

Ђелић је рекао да је држава из буџета обезбедила две трећине средстава, 25 одсто уложио је Београд, док је Војводина учествовала са 10 одсто средстава.

"Србији је после Универзијаде остала вредна опрема, реновирано је 53 објеката, који су инвестиција за свих 15 спортова, изградили смо две најмодерније атлетске стазе. Обновљена је хала у Смедереву. Ово је победа Србије", рекао је он.

Организацију Универзијаде помогло је 10.000 волонтера, као и 5.000 људи ангажованих у припреми такмичења. Такмичење је одржано у 15 спортова - 203 дисциплина и уцествовало је 8.600 спортиста. Подељено је 1.467 медаља, а 60 земаља преузело је 200 сати телевизијског преноса.

Оборена су 34 рекорда Универзијаде, а такмичења је посматрало око 500.000 гледалаца.  Репрезентативка Србије у пливању Нађа Хигл, која је освојила две србрне медаље на 100 и 200 метара прсно, рекла је да су сви репрезентативци пружили максимум и изразила наду да ће на следећој Универзијади национални тим освојити више медаља.

Репрезентација Србије је на 10. месту по броју освојених медаља - укупно 19, по пет златних и сребрних и девет бронзаних.

"То је рекордан биланс за Србију. Налазимо се међу првих 10 земаља на свету", додао је Ђелић.

Помоћник министра за омладину и спорт Војислав Табачки рекао је да је поносан на добру организацију Универзијаде и захвалио Влади Србије и гранским спортским савезима на помоћи. Помоћник градоначелника Радмила Хрустановић рекла је да јој је жао што се такмичење и дружење са младима завршило и оценила да је у Србији "спорт победио политиканство".

Ђелић је доделио захвалнице свима који су учествовали у организацији Универзијаде, члановима Извршног комитета УБ 2009, градоначелницима градова у којима су одржана такмичења, као и најмлађој учесници, која је отворила Универзијаду са фудбалером Манчестер јунајтеда Немањом Видићем - Ани Костадиновић.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Vijesti iz svih sportova
« Odgovor #256 poslato: 13.07.2009. 14:19:52 »


MekKarti: "Milijaš već komandant u našoj ekipi"

Pola sata, koliko je srpski reprezentativac odigrao protiv Pert Glorija, bila dovoljna da njegov menadžer vidi Milijaša kao svog glavnog igrača. Irac kaže da navijači nisu svesni kakvog su fudbalera Volvsi dobili.
Milijas vecaMik MekKarti je oduševljen igrom mogućnostima Nenada Milijaša, nakon meča protiv ekipe Pert Glori. Iako je igru tima ocenio kao beznadežnu, Ircu je jasno kakav je potencijal bivši kapiten Zvezde.

„Vidi se da je naše najveće pojačanje. Radi se o fudbaleru koji se već nametnuo kao lider na sredini terena, posle par treninga sa timom. Mislim da navijači još ne znaju kakvog smo igrača dobili“, izjavio je za Birmingem Mejl, nekadašnji reprezentativac i selektor Republike Irske.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Vijesti iz svih sportova
« Odgovor #257 poslato: 14.07.2009. 14:43:02 »


"Đavolska" sedmica Majklu Ovenu

Menadžer Mančester junajteda, ser Aleks Ferguson, dodelio je dres sa brojem sedam Majklu Ovenu, potvrdivši da najozbiljnije računa na osporavanog napadača.

Iako je dres bivšeg reprezentativca Engleske i člana Njukasla jedan od najslabije prodavanih u Engleskoj, škotski stručnjak mu je ukazao veliku čast, jer su na Old Trafordu "sedmicu" nosile brojne legende kluba.

Od kapitena sa najdužim stažom u istoriji "crvenih đavola", Brajana Robsona, preko ljubimca navijača Erika Kantone, pa Dejvida Bekama, do najskupljeg fudbalera sveta Kristijana Ronalda!

Da li će to biti pretežak teret za nekadašnjeg golgetera Liverpula, kojeg su proteklih sezona uništile povrede.

"Povrede su me mnogo omele u karijeri, ali poslednjih sezona to nije bio slučaj. Nisam davao puno golova i to je samo moja krivica, međutim, odigrao sam više od 30 utakmica u Premijer ligi i smeta mi što ljudi nemaju poverenja", rekao je Oven.

On kaže da je jedinu grešku u karijeri napravio kada je nedovoljno oporavljen zaigrao na Svetskom prvenstvu 2006. godine u Nemačkoj i tamo pogoršao povredu.

"Bilo je blesavo što sam pokušao da igram na Mundijalu, noga jednostavno nije izdržala. Ali sada sam potpuno spreman i pokazaću da Ferguson nije pogrešio. Znam da me mnogi krive za ispadanje Njukasla, iako je ceo tim igrao loše, a ne samo ja".

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Vijesti iz svih sportova
« Odgovor #258 poslato: 14.07.2009. 14:45:40 »


Siljevski: Propuštam SP, van forme sam
Reprezentacija Srbije će na Svetskom prvenstvu u Rimu biti slabija za Radovana Siljevskog.

Iako je ispunio norme na 100 i 200 metara slobodno, odlučio je da propusti najveće takmičenje ove godine pošto smatra da nije u pravoj formi.

"Umoran sam od Mediteranskih igara i Univerzijade, a uz to nisam ostvario rezultat koji sam planirao na 200 metara. Do Rima su ostale dve nedelje i ne vidim prostora da plivam mnogo brže nego u Beogradu", objasnio je Siljevski u izjavi "Sportskom žurnalu".

"Vremena sa Univerzijade na SP mi sigurno neće biti dovoljna da se upustim u borbu za visok plasman, a ne želim da idem na takmičenje samo da bih se pojavio".

On će posle kraćeg predaha početi da se priprema za EP u malim bazenima, čiji je domaćin Istanbul.

"Dobit od ove sezone je što sam popravio brzinu, a to pokazuju vremena na 50 i 100 metara. Ostaje mi da popravim izdržljivost i onda očekujem još veći napredak na 200 metara slobodno, što je moja glavna disciplina", istakao je Siljevski.

Srbiju će na SP predstavljati Milorad Čavić na 50 i 100 metara delfin, Čaba Silađi (50 i 100 prsno), Ivan Lenđer (50 i 100 delfin), Đorđe Marković (200 i 400 slobodno), Nađa Higl (100 i 200 prsno), Miroslava Najdanovski (50 i 100 slobodno), Marica Stražmešter (50 i 100 leđno) i Anđelka Petrović na 100 metara slobodnim stilom.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Vijesti iz svih sportova
« Odgovor #259 poslato: 14.07.2009. 14:51:43 »


Makedonski mediji : "Zvezda juri golmana"
Navodno je Srbin koji godinama važi za najboljeg golmana u makedonskom prvenstvu, Kovačević, na meti Crvene Zvezde. Vest pomalo nelogična, ne radi se o mestu koje škripi u redovima crveno - belih.
delijeMakedonski mediji pišu da se najbolji golman tamošnje lige, Ljubo Kovačević iz Renove, nalazi na meti Zvezde. Ovaj čuvar mreže je dugo u pomenutoj zemlji, Renova koja je eliminisana u Evropi od Dinama iz Minska želi da ga proda.

On je potvrdio da je nekoliko klubova zainteresovano za njega, pominju se neki poljski i grčki prvoligaši, ali nije precizirao da li je imao kontakt sa Zvezdom.

Vest je pomalo neverovatna, golmanska pozicija nije ono što škripi u Zvezdi, Stamenković se nakon problema vratio treninzima, pa će pre biti da su ove vesti čista špekulacija, ili dizanje cene.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Vijesti iz svih sportova
« Odgovor #260 poslato: 14.07.2009. 15:07:19 »
Brazilac iskljucen nakon 12 sekundi igre
Nogometaš brazilskog Cruzeira Ze Carlos već u sedmoj sekundi udario je igrača Atletico Mieneira, a 5 sekundi kasnije morao je iz igre zbog crvenog

http://www.youtube.com/watch?v=w2fmEeS2cFE&eurl=http%3A%2F%2Fwww.24sata.hr%2Fvideo%2Fbrazilac-je-zbog-udaranja-iskljucen-nakon-12-sekundi-igre%2F125825%2F%3Fcontext%3Dnaslovnica%26web_page_id%3Dmain&feature=player_embedded

PS. Ja mislim da ovo nije bilo namjerno!

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Vijesti iz svih sportova
« Odgovor #261 poslato: 14.07.2009. 16:11:50 »


Milojević: Oprostiću se u Partizanu

Dejan Milojević u utorak se i zvanično vratio u klub sa kojim je sredinom ove decenije "žario i palio" po Srbiji, regionu i Evropi.

Milojević je u prostorijama crno-belih u Humskoj 1 potpisao jednogodišnji ugovor sa osvajačem triple krune i najavio da će mu to biti poslednji igrački angažman.

"Ovo mi je, takoreći, sto odsto poslednja sezona. Razmišljao sam da li da je odradim u inostrantvu, ali sam zaključio da to ipak ne želim. Igrao sam za Partizan na vrhunskom nivou, sada sam pet godina stariji, ali trenirao sam celo leto i siguran sam da još uvek mogu da pružam partije kakve se u ovakom klubu očekuju", izjavio je Milojević.

Na pitanje da li je moguće da se posle eventualnih velikih uspeha u narednoj sezoni predomisli i odluči da igra do 2011, odgovorio je odrečno.

"Baš bih voleo da ove sezone uradimo nešto veliko, da osvojimo titulu i napravimo neki uspeh u Evropi, pa da na spektakularan način završim karijeru".

Milojević je istakao da se u Partizanu nikad nije štedeo, pa da neće ni sad.

"Videćemo za šta će to biti dovoljno".



Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Vijesti iz svih sportova
« Odgovor #262 poslato: 14.07.2009. 16:14:45 »

Univerzijada je podvig i velika pobeda Srbije


Svečanom konferencijom u „Sava centru“, u prisustvu članova Organizacionog i Izvršnog komiteta, predstavnika javnih ustanova, sponzora, partnera i zaposlenih u preduzeću „Univerzijada“, spuštena je juče zavesa na 25. letnje univerzitetske igre u Srbiji.

„Ovo je pobeda Srbije“ - tako se u najkraćem može opisati zadovoljstvo i ponos svih učesnika u organizaciji Univerzijade koji su pokušali da saberu utiske o tek završenom takmičenju.
- Organizujući Univerzijadu, Beograd se našao u društvu giganata. Srbija se, kad je o sportu reč, svrstala u red vodećih zemalja sveta. Ova Univerzijada je bila po finansijskoj meri naše zemlje, ali iznad standarda. Beograd je postavio nove standarde, ne samo za buduće Univerzijade, nego i za sve sportske manifestacije. Moje srce je puno danas. Bio je ovo veliki trijumf naše zemlje - rekao je Božidar Đelić, predsedavajući Organizacionog komiteta Univerzijade.
Radmila Hrustanović, pomoćnik gradonačelnika Beograda, izrazila je zadovoljstvo čitavom organizacijom Univerzijade, ali i malu žal jer se grupa ljudi angažovanih u pripremanju manifestacije rastaje posle godinu i po dana rada.
- Stekli smo mnoge prijatelje u svetu. Već smo potpisali memorandum o saradnji sa Šenženom, gradom domaćinom sledeće Univerzijade. Svuda nas hvale i traže savete jer smo sa ubedljivo najmanjim budžetom u poslednjih deset godina ostvarili zavidne rezultate u organizaciji ovog takmičenja - istakla je Hrustanovićeva.
Svečanosti na kojoj su dodeljivane zahvalnice svim partnerima zaslužnim za studentske igre prisustvovali su nakratko i srpski reprezentativci koji su medaljama obradovali naciju.
- Nismo došli u kompletnom sastavu zbog obaveza pojedinih sportista, ali nadamo se da ćemo za dve godine biti još bolji i da ćemo imati još više razloga za zadovoljstvo - rekla je Nađa Higl u ime grupe osvajača medalja.

U grupi medijskih partnera koji su pohvaljeni za doprinos organizaciji Univerzijade našao se i dnevni list „Blic“. Zahvalnicu iz ruku Božidara Đelića primio je Veselin Simonović, glavni i odgovorni urednik „Blica“.

UNIVERZIJADA U BROJKAMA
8.600 učesnika
128 zemalja
10.000 volontera
5.000 ljudi u organizaciji
750 novinara
250 sati TV prenosa u 60 zemalja
600 km optičkih vlakana sproveo „Telekom“
10.000 kreveta, 17.000 stolica, 7.586 stolova,
6.000 ormana
500.000 serviranih obroka
600.000 litara vode popijeno
2.200 sedišta u najvećem restoranu na Balkanu
53 sportska objekta
2 nove hale(Zrenjanin i Smederevo)
15 sportova
203 discipline
1.467 podeljenih medalja
19 medalja za Srbiju
34 oborena rekorda
20.000 navijača na finalnoj utakmici u „Areni“
500.000 posetioca ukupno


 
Tekvondistima operisana vilica i jagodična kost


U toku Univerzijade, na Vojnomedicinskoj akademiji izvršene su četiri operacije, u poliklinici u selu urađeno je više od 1.500 pregleda i 4.000 terapija, a oko 250 lekara dežuralo je 24 sata.

Najozbiljnije lekarske intervencije bile su četiri operacije sportista. Ruski reprezentativac imao je rupturu Ahilove tetive, pa je operisan na odeljenju ortopedije VMA. Dvojica tekvondista operisani su na maksilofacijalnoj hirurgiji i uspešno im je saniran prelom vilice i jagodične kosti. Četvrta operacija izvršena je na odeljenju za očne bolesti, gde je operisan kapak vaterpolisti.
- Osim toga, troje sportista zadržano je na infektivnom odeljenju zbog zaraze novim gripom H1N1 i njihovo lečenje se nastavlja. Treba napomenuti da smo imali izuzetne uslove za rad, kompletnu i najnoviju opremu i sva potrebna odeljenja, smeštenih u 1.200 kvadrata. Prosečno smo svakog dana imali oko 100 sportista na fizikalnim terapijama, uradili smo 148 laboratorijskih analiza, 230 radiografskih i ultrazvučnih pregleda, deset magnetnih rezonanci. Takođe, na Univerzijadi smo imali 20 preloma, a uglavnom su to bile šake i stopala - priča rukovodilac poliklinikom u Univerzitetskom selu Srđan Starčević.

Krađe mobilnih telefona u „Belvilu“


Takmičare i sve objekte koji su bili u funkciji Univerzijade obezbeđivalo je oko 6.000 policajaca i 1.300 radnika privatnog obezbeđenja. Patrole policije su pratile učesnike od trenutka kad su došli na aerodrom, kao i svaki put kad bi išli negde iz sela.

- Nije bilo nikakvih većih incidenata, a oni koji su se desili bili su između pojedinih delegacija. Najčešće su u pitanju bile krađe mobilnih telefona. Dešavalo se i da takmičari prijave da im je nešto ukradeno, a u stvari su to samo zaboravili negde. Bila su i dva pokušaja tuče među sportistima. Kad su se jednom prilikom vraćali ujutru iz grada, dve grupe su se sporečkale, ali su ih naše jedinice brzo smirile. Bilo je i nekoliko bezezlenih saobraćajnih incidenata - priča Dejan Kovačević, direktor sektora za bezbednost Univerzijade.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Vijesti iz svih sportova
« Odgovor #263 poslato: 14.07.2009. 16:19:54 »


Šest premierligaških zvijezda u agoniji čeka rezultate: Prostitutka s kojom su spavali ima HIV

ŠEST premierligaških zvijezda trenutno u agoniji čeka rezultate testiranja na sidu, nakon što je djevojka s kojom su spavali objavila da je HIV pozitivna.

Šestorica nogometaša testu su pristupili nakon što su saznali ovu informaciju, međutim djevojka ne zna je li se zarazila prije ili poslije seksa s nogometašima. Djevojka također, navodno, nije imala pojma da je zaražena virusom side, a imena nogometaša za sada javnosti nisu poznata, međutim, ističe se kako se radi o poznatim imenima, koja su članovi tri različita premierligaška kluba.

"Svi su izvan sebe od brige i nadaju se da će testovi biti negativni, pogotovo jer znaju kakav bi skandal to izazvalo sve na Otoku. Oni za sada nisu ništa rekli ni obiteljima, jednostavno ne žele da oni prolaze kroz sve to ukoliko će se rezultati testove pokazati negativnima. Nema sumnje da bi pozitivni testovi za ove igrače značili i završetak njihove profesionalne karijere", rekao je neimenovani izvor Sunu.

Inače, spomenuta prostitutka vrlo je popularna u engleskim nogometnim krugovima, a mnogi su tijekom godina koristili njene usluge.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Vijesti iz svih sportova
« Odgovor #264 poslato: 14.07.2009. 16:33:45 »


Немачка преузима украјински део ЕП 2012 ?

Најчитанији немачки дневни лист "Билд" објавио је, након признања председника Украјине Виктора Јушченка да његова земља нема довољно новца да квалитетно организује првенство Европе у фудбалу 2012. године, да Европска фудбалска унија озбиљно размишља да Лајпцигу и Берлину повери део домаћинства тог такмичења.

Организација првенства Европе у фудбалу 2012. додељена је Пољској и Украјини, а у последњих годину дана све чешће се спекулише да ли ће те две земље бити у стању да добро одраде посао.

Новинар "Билда" подсећа да је Јушченко јуче признао да Украјини за успешну организацију недостаје још 665 милиона евра и да ће бити изузетно тешко створити толики новац.

"Финансијски програм за Европско првенство 2012. године озбиљно је угрожен. Заједно са Централном банком и Министарством финансија морамо пронаћи нове изворе новца или ћемо морати да одустанемо од шампионата", казао је Јушченко.

"Билд" преноси речи председника Уефе Француза Мишела Платинија да би украјинске обавезе најбоље могла да преузме Немачка, с обзиром на искуство у организацији првенства света 2006. године.


Стадиони у Немачкој су, како се наводи, у знатно бољем стању од украјинских, од којих само онај у Кијеву испуњава услове, док су игралишта у Лавову, Доњецку и Харкову далеко од потребног нивоа.

Новинар "Билда" тврди да ће ситуација много јаснија бити 1. новембра, до када је УЕФА дала рок Украјини да исправи све недостатке и да ће већ тада бити јасно да ли ће та земља бити у стању да организује то значајно спортско такмичења.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Vijesti iz svih sportova
« Odgovor #265 poslato: 14.07.2009. 16:34:36 »
Бекам размишља о повратку у Енглеску

Најпознатији фудбалер америчког тима Лос Анђелес галаксија Дејвид Бекам изјавио је да озбиљо размишља о повратку у Енглеску, како би лакше изборио што бољу позицију у репрезентацији своје земље за наступ на првенству света у Јужној Африци следеће године.


"Када сам одлазио из Манчестер јунајтеда рекао сам да никада нећу заиграти за неки други клуб. Моје срце је припадало том тиму и нисам могао ни да замислим да у Енглеској играм против њега. Ствари су се сада измениле и мислим да бих сада прихватио позив неког другог клуба", рекао је Бекам.

У квалификацијама за предстојеће првенство света у Јужној Африци Енглеска је забележила свих седам победа и за теоретски пласман на завршницу СП потребна јој је само још једна победа.

Острвски новинари подсећају да је Бекам само у последњем квалификационом мечу против Андоре био у стартној постави, а да је у свим преосталим утакмицама у игру улазио тек у другом полувремену.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Vijesti iz svih sportova
« Odgovor #266 poslato: 14.07.2009. 23:07:23 »


Tužni Kačar postigao gol

Naš reprezentativac usamljen i neraspoložen, Pantelić i Džo Šimunić napustili klub, pa je Kačar uglavnom sam i slabo komunicira sa saigračima. Međutim, danas je u prijateljskom meču sa Ferencvarošom postigao gol.
KacarGojko Kačar je ostao bez Marka Pantelića, ali i Josipa Šimunića. Usamljen je i teško mu padaju pripreme. U klubu vide da je neraspoložen, ali trener Favr kaže da mora da misli na fudbal.

„Razumem ga, ali zna engleski, solidno zna i nemački, pa će imati sa kim da razgovara u novoj sezoni“, kaže švajcarski stručnjak.

I tako neraspoložen, „Goša“ daje golove, Herta je dobila mađarsko Ferencvaroš sa 2:0, a jedan od golova je postigao srpski reprezentativac. Meč je inače obeležilo divljanje Ferdijevih navijača, napad na gostujuće fanove, i nacističko skandiranje na tribinama.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Vijesti iz svih sportova
« Odgovor #267 poslato: 15.07.2009. 13:09:09 »


Runi: "Mogao sam da postanem sveštenik"

Zvezda Mančester Junajteda priznao da je mrzeo školu i da je bio najgori đak u svim predmetima, osim religije. Da nije postao fudbaler, jedino što bi mogao da radi je da se posveti Bogu.
Runi 2 velikaVejn Runi priznaje da je bio loš đak.

„Da nisam igrao fudbal, stvarno ne znam šta bih radio. U školi sam bio očajan, uvek među najgorim đacima. Kad bolje razmislim, jedino što me je zanimalo je religija“, kaže napadač Mančester Junajteda, koji je u centru pažnje medija, nakon pada sa jahte i suvernira u vidu posekotina koje je doneo sa letovanja u Francuskoj.

Pošto nije postao sveštenik, dozvoljeno mu je bilo da posećuje bordele u ranoj mladosti, ili da psuje sudije što mu je omiljena disciplina.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Vijesti iz svih sportova
« Odgovor #268 poslato: 15.07.2009. 16:02:48 »


Hartson hitno operisan
Bivši napadač Seltika, Vest Hema i reprezentacije Velsa Džon Hartson, hitno je operisan nakon što je utvrđeno da ima tumor na mozgu.

34-godišnjem fudbaleru prošle godine dijagnostikovan je rak testisa koji se sada proširio i na mozak. Hartson je operisan u bolnici u Svonziju kako bi mu se smanjio pritisak na mozak. Velški fudbaler se žalio na glavobolje posle čega je utvrđeno da ima tumor na mozgu, a zvaničnici bolnice izjavili su da Hartson ima i rak pluća.

"O njemu trenutno brine ekipa iz bolnice Moriston, koja se trudi da stabilizuje njegovo stanje. Nažalost uvrdili smo da takođe ima i rak pluća. Nastavićemo sa radioterapijom i hemoterapijom čim budemo bili u mogućnosti", stoji u saopštenju.

Hartsonova porodica se takođe oglasila zahvaljujući se ogromnoj podršci koju dobija od fudbalskih navijača, igrača, klubova, ljudi iz sporta i drugih.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Vijesti iz svih sportova
« Odgovor #269 poslato: 15.07.2009. 16:03:52 »


Stanković: Slađe će biti pobeđivati Juventus

Može li ko da skine Inter sa trona u Italiji? I u narednoj sezoni se očekuje da aktuelnom šampionu najveći konkurenti budu Juventsu i Milan.

I dok se Juventus pojačao Dijegom, Kanavarom, Almironom, Paolućijem, uskoro će Melom (i to ne znači da je završio kupovinu ovog leta), Milan je ostao bez Kake, a nije doveo nijednog igrača zvučnog imena koji bi odmah mogao da postane nosilac igre.

Kapiten srpske reprezentacije, Dejan Stanković, smatra da će "stara dama" biti jači rival, ali ne sumnjda da će Inter osvojiti petu uzastopnu titulu.

"Igrači Milana kažu da je odlazak Kake veliki gubitak. Slažem se sa njima. Mislim da će Inter više uživati da pobeđuje Juventus nego Milan", rekao je Dejan Stanković za "Gazete delo Sport".

Ukoliko bi ponovo odranio tron Inter bi ponovio podvig torinskih klubova, koji su pet puta uzastopno bili prvaci. Juventus je to uspeo od 1931. do 1935, a Torino od 1943. do 1949, kada dva šampionata nisu igrana zbog rata.

Međutim, nije samo titula u Italiji želja igrača i navijača "neroazura". Ponovo se priča o Ligi šampiona.

I dok trener Žoze Murinjo poručuje da bi, sa igračkim kadrom kakav sad ima na raspolaganju, morao da bude Hari Poter da bi osvojio Ligu šampiona, predsednik Masimo Morati veruje da je to moguće.

"Znamo koliko je teško takmičenje Liga šampiona. Pokušaćemo da ga osvojimo, ali mnogo toga treba da se poklopi da bismo uspeli", zaključio je Dejan Stanković.