Autor Tema: STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!  (Pročitano 20238 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bocky

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 75
  • Ugled: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Vjera u pobjedu je pola dobijene bitke!!!
    • Pogledaj profil
STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!
« poslato: 09.10.2008. 14:02:02 »
Da cujem...

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!
« Odgovor #1 poslato: 09.10.2008. 14:08:01 »
otvoriti nova radna mjesta . kovnica, bilećanka, mlin  -bilo šta od ovoga nekako srediti, može se sve kada se hoće

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!
« Odgovor #2 poslato: 09.10.2008. 15:11:29 »
Sto brze zakazati nove lokalne izbore.... ;D...da ako bi se pocelo nesto raditi po pitanju grada i zaposlenja......
posto se dosada samo radilo dva ,tri mjeseca pred izbore........mislim ovih godina ,dugih ....

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!
« Odgovor #3 poslato: 09.10.2008. 15:57:43 »
ma bilo šta nek rade samo da se grad malo trzne iz ove letargije mada sam skeptičan po tom pitanju..bojim se da ne počnu radit tek za četiri godine kad dođe vrijeme za nove izbore..treba ih nekako odmah u startu pritisnut al neznam kako...da bogd'o ima kakav ''pokret za Bileću'' koji je nezavisan i koji bi imao pristup gradskoj skupštini a koji bi radio na relaciji NAROD-VLAST tada bi bilo neke nade jer tad bi i običan i kreativan svijet mogao da da neki svoj prijedlog..ja lično bih volio da se pokrene pitanje kasarne..da se šačica vojnika izmjesti u odgovarajući lokalitet a da se od kasarne napravi neki sportsko-rekreativni cenrat,dakle da se uredi stadion ''Petrov Do'' a da se od postojećih objekata napravi kompleks hotela i da ne naglabam više šta bi se sve dole moglo napraviti ,zaposliti itd..jednostavno da napravimo Antaliju i da svake godine dovodimo sportske ekipe na ljetne i zimske pripreme jer su uslovi skoro pa idealni..Partizan i Zvezdu pod obavezno džaba ugostiti koliko god je moguće odnosno koliko god puta oni mogu doći ovdje..da sam ja 2 dana na vlasti odmah bi  kasarnu preuredio u nešto takvo.a Vojska..hm..najbolje bi bilo uništiti svaku moguću cijev koja postoji u BiH da nam slučajno više ne bi palo na um da se ''sakoljemo''..valjda je dosta bilo ratova kroz vijekove na ovim terenima al sad je to već drugi problem..dakle pitanje kasarne da se pokrene

Van mreže mister no

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 186
  • Ugled: +16/-8
    • Pogledaj profil
Odg: STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!
« Odgovor #4 poslato: 09.10.2008. 16:29:44 »
zoxl,ideja ima koliko hoces ali osnovni problem je sto se godinama unazad ljud ne dogovaraju i to sto ne postoji relacija narod-vlast a vlast sa narodom saradjuje samo kada im narod treba tj kada im trebaju glasovi.
rjesenje je u bilo kakvom ne stranackom udruzenju gradjana,koji ce da primora vlast da pocnu nesto da rade.
naravno i za to mora da bude krug ljudi koji ce da imaju zajednicki cilj,e to je zoxl, veliki problem.
a sto se tice vlasti u bileci za to ne treba trositi rijeci,oni su tu da dodiju platu i da od grada naprave selo a nisu losi ni u organizaciji guslarskig veceri.

Van mreže bocky

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 75
  • Ugled: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Vjera u pobjedu je pola dobijene bitke!!!
    • Pogledaj profil
Odg: STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!
« Odgovor #5 poslato: 09.10.2008. 17:45:59 »
Iako sam zapoceo ovu temu, mislim da napretka nema, sve dotle dok se ne prestanemo baviti politikom, vec boljim zivotom!!!!

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!
« Odgovor #6 poslato: 09.10.2008. 20:03:00 »
Iako sam zapoceo ovu temu, mislim da napretka nema, sve dotle dok se ne prestanemo baviti politikom, vec boljim zivotom!!!!


bocky sve je politika..htio ne htio tako je..ne bavim se ja politikom ali bez političara ne možeš ništa uraditi..ali evo im prilike da čitaju na forumu ideje građana i da to sprovode u djelo..samim tim ispravljaju greške svojih prethodnika i kupe simpatije građanstva..ja pomenuh kasarnu ka nepresušni izvor prihoda(makar ja tako mislim)..ne može stotinjak vojnika da živi i održava kasarn u kojoj je svojevremeno bivalo 2000 ljudi..pogledajte šta su Trebinjci uradili sa njihovom..napravili ljudi studentski dom i to je to..šta mislite šta se u našoj sve može uraditi?ljudi ono je grad u gradu..dakle ima šanse za razvoj grada bez Bilećanke,Kovnice itd..treba razmisliti o tome

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!
« Odgovor #7 poslato: 10.10.2008. 02:55:58 »
Asvaltirati ono iznad kovnice! ;)
Napraviti tim ljudi koji ce zakucati na sva moguca vrata kako bi se privatizovala sva preduzeca pod normalnim uslovima!Ponuditi svima,os Miskovica pa do ceptera i ostalih mocnika u regijonu i svjetu,neko ce zagristi!
Nuditi besplatno zemljiste svima onima koji zele da otvaraju fabrike,isplati se i jednim i drugim!
Negdje u blizini Bilece postoji vjetar koji  u prosjeku duva 6km na sat godisnje,to je idealno za vetrenjace a investitore je lako pronaci,treba uloziti 10000e da se tacno utvrdi lokacija,mada se ona zna i ja sam se raspitivo al nece da kazu,cak sam bio i naso investitor iz Austrije koji ih pravi u okolini Vrsca.Kad sam jednom na forumu pito za vjetar svi mislili da sam puko...
Potrebno je samo napraviti u opstini tim ljudi koji ce se baviti samo dovlacenjem kapitala,treba samo svakom nuditi i sve obavjestiti!Pa skoro niko i ne zna sa cim grad raspolaze i sta prodaje,niko ozbiljan nije obavjesten niti mu je ponudjeno bilo sta.
E ako vi vidite da je neko toliko energican i uporan u sadasnjoj vlasti u Bileci na ta nacin treba pokusati naci ulagace i otvoriti radna mjesta.Naravno vlada treba jos da usvoji par zakona,usvojice valjda...pokupovali su sebi sto je valjalo,sad nek nama daj sansu da isplivamo...
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže kuksi

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 148
  • Ugled: +16/-4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!
« Odgovor #8 poslato: 13.10.2008. 11:11:11 »
Izgradnjom neophodne infrastrukture, smanjivanjem adekvatnih poreza i svođenjem na minimum neophodnog vremena za registraciju firme stvaraju se idealni uslovi i povoljna klima za privlačenje investitora da dođu upravo kod nas u Bileću a ne na neko drugo mjesto. Naravno to je proces koji zahtjeva vremena da se sve to odradi kako treba (a mi smo ga proteklih godina potrošili mnogo, a nije urađeno ništa), ali nikada nije i ne smije da bude kasno. Takođe, neoboriva je činjenica da lokalne vlasti bez kojih ništa ne može da se odradi su toliko skučenih vidika pa jednostavno svaka iole pozitivna ideja ne bude podržana od tih istih ljudi.
Pa evo uzmite za primjer samo ovaj sajt. Koliko su opštinske vlasti do sada izrazile volje da ovo što je Vladix uradio podrže, ili da eventualno finansiraju i izgrade zvaničan opštinski sajt kako bi sve bilo jasno i transparentno. Koliko njih se koristi računarom, internetom i ostalim. Koliko od njih govori strane jezike. Zanemarljivo malo. Pa kako onda da oni privuku neke investicije sa strane. Jedino što mogu je da propagiraju lik i djelo svojih stanačkih šefova i da se nadaju da će im ti isti šefovi udjeliti neke novce od kojih će dobar dio strpati u sopstvene džepove uzak krug lokalnih vlastodržaca.
Krajnje je vrijeme da se osnuje Pokret za Bileće, koji će da okuplja slobodoumne ljude, ljude sa idejama i naravno sa ogromnom voljom za realizaciju istih. Vremena ima do sledećih lokalnih izbora da se tako nešto i ostvari. A kada bi tako nešto i postojalo narod bi vidio da postoji alternativa i okrenuo bi se njoj, pa bi možda isao na izbore samovoljno, a ne gonjen i moljen da izađe na izbore kako bi udovoljio apetitima za glasom više lokalnih moćnika bilećkog političkog pejzaža.
Stvarno sam mišljenja da je vrijeme da se malo trgnemo i prestanemo da gledamo ljude bez "boje, ukusa i mirisa", lakirere stvarnosti, ljude velikih riječi a malih djela, ljude koji nam serviraju "Potemkinova sela",... i da se napokon otresemo takvih likova, jer alternativa postoji!
Zivot je kao pepeljara: dok je cist i lep, dotle je prazan i nema smisla !

Van mreže Gedeon

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 29
  • Ugled: +3/-2
    • Pogledaj profil
Odg: STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!
« Odgovor #9 poslato: 13.10.2008. 15:07:03 »
Pokret za Bilecu je odlicna ideja koju bi trebalo ozivjeti odmah. On ne bi morao u pocetku imati status politicke stranke, nego bi kao neformalni pokret mladih mogao da djeluje u postizbornoj preraspodjeli opstinskih funkcija. Djelovanje Pokreta je, naravno, ograniceno jer ne moze direktno uticati na prljavu medustranacku trgovinu, ali Pokret moze jasno apelovati da stranke uzmu u obzir mlade skolovane ljude. Zato ne bi lose bilo da na samom pocetku  Pokret za Bilecu okupi i  mlade iz svih politickih stranaka koji bi zajednicki mogli da budu vidljiviji.

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!
« Odgovor #10 poslato: 13.10.2008. 15:51:17 »
Pokret za Bilecu je odlicna ideja koju bi trebalo ozivjeti odmah. On ne bi morao u pocetku imati status politicke stranke, nego bi kao neformalni pokret mladih mogao da djeluje u postizbornoj preraspodjeli opstinskih funkcija. Djelovanje Pokreta je, naravno, ograniceno jer ne moze direktno uticati na prljavu medustranacku trgovinu, ali Pokret moze jasno apelovati da stranke uzmu u obzir mlade skolovane ljude. Zato ne bi lose bilo da na samom pocetku  Pokret za Bilecu okupi i  mlade iz svih politickih stranaka koji bi zajednicki mogli da budu vidljiviji.
Dobro mogu li ja da budem na vrhu posto sam ne stranacka licnost :D?!

Van mreže dead

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 281
  • Ugled: +27/-5
    • Pogledaj profil
Odg: STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!
« Odgovor #11 poslato: 13.10.2008. 16:06:01 »
Sjećaš li se Mrvice kad ti mene fino napuši oko ovog predloga kad sam spominjao ovo,vidim sad se neki likovi kače na moju staru ideju.I ja sam van stranki ali bi podržao makar na glasačkom listiću takav pokret.No znam ja našu Bileću dobro...nema od toga ništa.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!
« Odgovor #12 poslato: 13.10.2008. 16:44:44 »
Zato ne bi lose bilo da na samom pocetku  Pokret za Bilecu okupi i  mlade iz svih politickih stranaka koji bi zajednicki mogli da budu vidljiviji.
Ako bi okupljao mlade iz političkih stranaka, to bi bilo kao da okuplja rogove u vreći, zato što bi mladi slušali stare iz svojih stranaka, i uostalom to je tako i normalno u politici. Ustalom mladi nikad nisu bili vidljiviji nego nakon ovih izbora, pa i ako nam je načelnik malo star, među odbornicima nikad nije bilo više mladih ljudi nego sad, (čak 11 njih se može svrstati u mlade ljude) i vjerovatno ćemo imati u prosjeku najmlađu skupštinu opštine u državi. Ne bi bilo loše da Pokret za Bileću okupi i ove malo starije ugledne ljude koji su dosad izbjegavali direktno miješanje u Politiku. Ali i ja sam mišljenja da bi formiranje takvog nečega u Bileći išlo jako teško.

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!
« Odgovor #13 poslato: 13.10.2008. 17:38:04 »
Pa vidis li ti ovaj veliki smajli, na kraju od toga nema nista. Sve je to fino teoretski al praksa mislim da ne bi pokazala razultate.
Al evo sada ima dosta mladih u skupstini,iskreno ja ne znam ko su, al to nije bitno,bitno je da oni nesto urade. ja mislim da mogu bar to da muzika u kaficima traje do 12h (00.00),posto to skupstina usvaja na prijedlog vlade tj prijedlog mislim da glasi 23h a da je +1h u nadleznosti mupa.Naravno ne mislim da je to najbitniji faktor te organizacije al sta fali za pocetak poceti.

Van mreže bocky

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 75
  • Ugled: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Vjera u pobjedu je pola dobijene bitke!!!
    • Pogledaj profil
Odg: STA JE NAJPRIMARNIJE URADITI U BILEĆI POSLE IZBORA???!!!
« Odgovor #14 poslato: 13.10.2008. 18:39:54 »
Pa zasto je Pokret za Bilecu nemoguce osnovati?Kako su trebinjci osnovali Pokret za Trebinje?
To je nas vjeciti problem...
O kvalitetnoj ideji se TEK pocne pricati,a onda ljudi, puni pesimizma, sjeku istu u samoj osnovi!!!