Autor Tema: Iskonski Bilecki strah: NE IZBLEJATI SE!!!  (Pročitano 4645 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zid

  • Urednik
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Iskonski Bilecki strah: NE IZBLEJATI SE!!!
« poslato: 15.10.2008. 19:29:27 »
Bileca je uvijek postavljala visoke standarde u pogledu poziranja. Biti drustveno prihvatljiv u Bileci uvijek je znacilo, prije svega "ne izblejati se". Taj patoloski strah od neformalnog ponasanja toliko je nekoc bio ziv i djelatan da su i najtvrdji popustali pod njim i postajali pozeri. Drustvena zajednica je nemilosrdna i ne prasta ni najmanju pojavu blejanja. Tako da ce Vam najodaniji prijatelji,uz psihijatriski prodoran pogled, skrenuti paznju na ponasanje:
"STA 'NO KUKO BLEJIS SINOC PO GRADU"???
ili
"JADAN KUKO, KAKO SI SE ONO SINOC NAPIO U TREZORU? A BALEKA TVOG"!!!
itd.
TA briga i strah za sopstveno ponasnje neprestano nas drzi u kondiciji i ne dozvoljava ni trenutak opustanja. Jer mi smo samo ono sto smo u ocima drugih.
Zato, molio bi vas i na ovom forumu, obazrivo i bez blejanja!!!


Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: Iskonski Bilecki strah: NE IZBLEJATI SE!!!
« Odgovor #1 poslato: 15.10.2008. 19:37:14 »
Bileca je uvijek postavljala visoke standarde u pogledu poziranja. Biti drustveno prihvatljiv u Bileci uvijek je znacilo, prije svega "ne izblejati se". Taj patoloski strah od neformalnog ponasanja toliko je nekoc bio ziv i djelatan da su i najtvrdji popustali pod njim i postajali pozeri. Drustvena zajednica je nemilosrdna i ne prasta ni najmanju pojavu blejanja. Tako da ce Vam najodaniji prijatelji,uz psihijatriski prodoran pogled, skrenuti paznju na ponasanje:
"STA 'NO KUKO BLEJIS SINOC PO GRADU"???
ili
"JADAN KUKO, KAKO SI SE ONO SINOC NAPIO U TREZORU? A BALEKA TVOG"!!!
itd.
TA briga i strah za sopstveno ponasnje neprestano nas drzi u kondiciji i ne dozvoljava ni trenutak opustanja. Jer mi smo samo ono sto smo u ocima drugih.
Zato, molio bi vas i na ovom forumu, obazrivo i bez blejanja!!!


A boga mi za ovo si upravu.
No je meni savrseno puco q.... za to sve.

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskonski Bilecki strah: NE IZBLEJATI SE!!!
« Odgovor #2 poslato: 15.10.2008. 20:34:29 »
Bileca je uvijek postavljala visoke standarde u pogledu poziranja. Biti drustveno prihvatljiv u Bileci uvijek je znacilo, prije svega "ne izblejati se". Taj patoloski strah od neformalnog ponasanja toliko je nekoc bio ziv i djelatan da su i najtvrdji popustali pod njim i postajali pozeri. Drustvena zajednica je nemilosrdna i ne prasta ni najmanju pojavu blejanja. Tako da ce Vam najodaniji prijatelji,uz psihijatriski prodoran pogled, skrenuti paznju na ponasanje:
"STA 'NO KUKO BLEJIS SINOC PO GRADU"???
ili
"JADAN KUKO, KAKO SI SE ONO SINOC NAPIO U TREZORU? A BALEKA TVOG"!!!
itd.
TA briga i strah za sopstveno ponasnje neprestano nas drzi u kondiciji i ne dozvoljava ni trenutak opustanja. Jer mi smo samo ono sto smo u ocima drugih.
Zato, molio bi vas i na ovom forumu, obazrivo i bez blejanja!!!


                                                    ZIVA ISTINA ......     i dok je  Bilece meni se cini da se to nikad iskorijeniti nece....
samo znam da ...za koga Bilecki narod  kaze   A DOBAR JE, SHTACE !!!  vjerujte nije mu dobro ili sto bi rekli nema hljeba jesti....a onaj na koga baju  je pun kao brod ili je dobrostojeci u svakom pogledu.   

a i misljenja sam istog kao mrvica......zato samo :202: :202: :202: :202: :202: :202: :202: :202:
« Poslednja izmena: 15.10.2008. 23:58:38 road king »

Van mreže ortodox

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 126
  • Ugled: +2/-12
    • Pogledaj profil
Odg: Iskonski Bilecki strah: NE IZBLEJATI SE!!!
« Odgovor #3 poslato: 15.10.2008. 23:55:15 »
Ma ljudi samo opusteno,bice bolje. ::)Dako se otkocimo malo :sunny:

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Iskonski Bilecki strah: NE IZBLEJATI SE!!!
« Odgovor #4 poslato: 16.10.2008. 23:32:54 »
E vala sam se ja "blejo" stalno  ;D (zna ovaj ortodox iznad mene  ;D), a mada se vise ne napijam "blejim" se i dalje...
Moja Zidino dobra ti ova tema...
To je problem sa svim manjim mjestima pa i Bilecom, velika vecina pazi na to kakvo ce misljenje drugi imati o njima. Pazeci na to i pozirajuci mnogo puta ne urade ono sto zele i propustaju mnogo toga da prodje pored njih. Mnogo toga sto se nikada vratiti nece...
Mada cini mi se da je sve vise onih, koji zive svoj zivot ne obazirujuci se na to sto su glavna tema traceva po gradu.
Cini mi se da sve sto sam stariji, sve mi vise puca neka stvar sta "neko" misli o meni, i prica okolo...