Autor Tema: Sexualno obrazovanje  (Pročitano 26341 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Sexualno obrazovanje
« Odgovor #15 poslato: 22.02.2009. 18:31:27 »
Citat
Pa dosta da jedan od tih 5-10% napravi haos pa da doprinese porastu maloljetnicke trudnoce u BIH
hm, teško...ove od 16-17 idu sa starijim (20), a muški sa mlađim :)

Citat
Ne bih se slozio sa ovim...cu tek u 25-toj???
apsurd, možda je to pravo vrijeme za trudnoću, ali prema svim mjerilima od 19 žena je potpuno spremna za trudnoću (čak i prije, ali naravno zbog nje same i njenog života ne bi trebalo prije 20 ni u kom slučaju).

Van mreže gembler

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 183
  • Ugled: +18/-7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sexualno obrazovanje
« Odgovor #16 poslato: 22.02.2009. 19:52:03 »
znas kako cigani kazu:
zivot je do 11-te,
posle zena,deca....

A po ovim podacima, jos malo pa cemo biti ko i oni...
ma malo sutra, muškarci u našoj gimnaziji do kraja 4 razreda samo možda 5-10% je imalo "odnose"...tako je bilo do sada...što se tiče žena to ne znam :)

Pa dosta da jedan od tih 5-10% napravi haos pa da doprinese porastu maloljetnicke trudnoce u BIH... Ne znam za brojnost, al pogledaj koliko se cura od 16-17 godina udava danas... Tijelo djevojke je tek sa 25 u potpunosti spremno da se nosi sa trudnocom...samo sto njima to nije na kraj pameti...ili im to niko nije predocio... Pa kad zapne, jadi...

da li si znala da po medicini bioritam žene , odnosno najbolje vrijeme za radjanje djece je do 28 godine, sve posle tog doba nosi veći rizik pojeve nekih abnormalija novorođenčeta

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Sexualno obrazovanje
« Odgovor #17 poslato: 22.02.2009. 22:51:47 »
Citat
odnosno najbolje vrijeme za radjanje djece je do 28 godine,
moja baba od 44 :) i sve ok, al eto...

Van mreže fan

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 235
  • Ugled: +13/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Sexualno obrazovanje
« Odgovor #18 poslato: 22.02.2009. 23:39:11 »
znas kako cigani kazu:
zivot je do 11-te,
posle zena,deca....

A po ovim podacima, jos malo pa cemo biti ko i oni...
ma malo sutra, muškarci u našoj gimnaziji do kraja 4 razreda samo možda 5-10% je imalo "odnose"...tako je bilo do sada...što se tiče žena to ne znam :)

Pa dosta da jedan od tih 5-10% napravi haos pa da doprinese porastu maloljetnicke trudnoce u BIH... Ne znam za brojnost, al pogledaj koliko se cura od 16-17 godina udava danas... Tijelo djevojke je tek sa 25 u potpunosti spremno da se nosi sa trudnocom...samo sto njima to nije na kraj pameti...ili im to niko nije predocio... Pa kad zapne, jadi...

da li si znala da po medicini bioritam žene , odnosno najbolje vrijeme za radjanje djece je do 28 godine, sve posle tog doba nosi veći rizik pojeve nekih abnormalija novorođenčeta

Da znam gembi, al tek u 24-25 godini je karlica zene, kao i sve ostalo( fizički i psihički) spremno za bezbjedan razvoj embriona, kao i za bezbjedan i što lakši porodjaj... A to za abnormalije znam, nisam znala da je od 28, ali znam da se povecavaju sa starošcu roditelja...

Van mreže gembler

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 183
  • Ugled: +18/-7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sexualno obrazovanje
« Odgovor #19 poslato: 22.02.2009. 23:41:10 »
Citat
odnosno najbolje vrijeme za radjanje djece je do 28 godine,
moja baba od 44 :) i sve ok, al eto...
ima njih u kasnim godinama koliko hoćeš.....u 40-im, u 50-im u 60-im čak i starijih ali doduše jako rijetko..

Van mreže gembler

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 183
  • Ugled: +18/-7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sexualno obrazovanje
« Odgovor #20 poslato: 22.02.2009. 23:49:07 »
čovjek je jedina "životinja" koja prvo sazrije seksualno pa tek onda  psihički, odnosno često se desi da dijete rodi "dijete",. mada danas u odnosu na predhodno doba , gledajući u nazad kroz vijekove ta granica je danas normalizovana u pozitivnom smislu i čak prijeti da se desi kontra proces, odnosno žene se odlučuju na brak u kasnim godinama (posle 28)

Van mreže fan

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 235
  • Ugled: +13/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Sexualno obrazovanje
« Odgovor #21 poslato: 22.02.2009. 23:52:11 »
čovjek je jedina "životinja" koja prvo sazrije seksualno pa tek onda  psihički, odnosno često se desi da dijete rodi "dijete",. mada danas u odnosu na predhodno doba , gledajući u nazad kroz vijekove ta granica je danas normalizovana u pozitivnom smislu i čak prijeti da se desi kontra proces, odnosno žene se odlučuju na brak u kasnim godinama (posle 28)

Da blago meni, ali je jos uvijek zabrinjavajuce veliki broj ovih sto se ranu udaju, zene, prave, radjaju ili ne radjaju tu djecu... zbog tih takvih se treba nešto preduzimati....

Van mreže gembler

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 183
  • Ugled: +18/-7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sexualno obrazovanje
« Odgovor #22 poslato: 22.02.2009. 23:53:41 »
kad ti fan misliš da je za tebe optimalno vrijeme za potomstvo i čitav paket koji ide uz to ;D

Van mreže fan

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 235
  • Ugled: +13/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Sexualno obrazovanje
« Odgovor #23 poslato: 22.02.2009. 23:57:19 »
kad ti fan misliš da je za tebe optimalno vrijeme za potomstvo i čitav paket koji ide uz to ;D

Pa gembi nista ti jos ne znam po tom pitanju, al bices blagovremeno obavjesten :))))

Van mreže hud

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 735
  • Ugled: +77/-14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sexualno obrazovanje
« Odgovor #24 poslato: 23.02.2009. 08:58:55 »
 Saveti za seks bez obaveza:

Veze za jednu noć mogu imati izuzetnu draž, možda i veću nego bilo koji drugi seksualni egzibicionizam. Možemo ih nazvati seksualnim vatrometom: kratke su, eksplozivne i pravi su doživljaj koji ostavlja lepo i dugo sećanje.

Međutim, važno je znati da ovaj vid seksualnih odnosa nije za svakoga, što važi i za muškarce i za žene. Dakle, ako biste vi silno želeli da imate seks bez obaveza, to ne znači nužno da ćete u njemu uživati, niti u okolnostima koje slede. Ako ipak mislite i znate da jeste tip muškarca koji će se dobro provesti, pročitajte sledeće savete koji će vam biti od koristi u slučaju da nemate mnogo ovakvog iskustva.

Idite kod nje
Ovo ima dve velike prednosti: najpre, ukoliko niste planirali nikoga da dovodite kući, velika je verovatnoća da vam stan ne liči ni na šta. Devojke su uvek urednije i čistije. Ako je dovedete u spavaću sobu u kojoj posteljina nije čista, a prljav veš je razbacan svuda po podu, sigurno da nećete imati idealnu atmosferu koju želite.

Takođe, odlazak kod nje ostavlja prostora da zbrišete ako stvari krenu naopako. Na primer, ako se ispostavi da ne uživate u njenom društvu iz bilo kog razloga, morate imati plan za bekstvo, što je složićete se, nemoguće ako je ona kod vas. Uvek je lakše otići nego navesti nju da ode.

Bezbednost pre svega
Durex kondomiPotpuna misterija koju veza za jednu noć nosi sa sobom može biti opasna koliko i uzbudljiva. Ne zaboravite, vi o toj devojci ne znate ništa; ni ona o vama. Sve se zasniva na fizičkoj privlačnosti, ona može biti kaluđerica ili prostitutka, a da vi o tome nemate pojma.

Da li vam stvarno treba obrazloženje zašto morate da se pazite? U vremenu kada bolesti poput HIV-a i sifilisa vrebaju iza svakog koraka, ne možete biti previše oprezni. Sigurno da ne želite takav suvenir iz neobaveznog seksa. Seks sa zaštitom preporučuje se i sa stalnom partnerkom, jer možda vi ili ona imate neku bolest a da niste ni svesni; zamislite tek onda sa devojkom koju vidite prvi put. Dobro se čuvajte i uvek nosite kondom sa sobom, pogotovo ako imate sklonosti da spavate sa nepoznatim devojkama.

Budite avanturista
Partnerke sa kojima imate stabilnu vezu uvek žele da seks bude manifestacija duboke ljubavi. Time se često stvara neka vrsta seksualne idealizacije, pa odnos ume da bude lišen egzibicija i isprobavanja. Sa druge strane, seks za jednu noć sam po sebi je svojevrsno iživljavanje, pa devojka koja se na to odlučuje nikako nije stidljiva – samim tim imate donekle (ali samo donekle) slobodan put da ostvarite svoje fantazije.

Pošto se radi o devojci koju ne poznajete, nema mesta za sramotu; slobodno sa njom podelite svoje seksualne fantazije, bez opasnosti da ćete joj se zgaditi, jer ona i ne želi da vam bude žena. Dobra i aktivna komunikacija je ključna i garantuje bolje iskustvo. Shvatite to kao priliku da probate nešto novo ali i da se istaknete. Naravno, ne smete biti agresivni niti doživeti tu devojku kao ventil za pražnjenje. To što niste par, ne znači da je treba tretirati kao ’prijateljicu noći’! Ukoliko delite iste seksualne afinitete, sigurno je da ćete se fantastično provesti.


Ne budite grubi  ???
Muškarci imaju tendenciju da seksom za jednu noć naduvaju svoje samopouzdanje do neslućenih razmera i osećaju se kao Kazanove. Bez obzira ima li takav stav pokriće ili ne, potpuno je nepoželjan. Možda više nikada nećete videti devojku sa kojom ste upravo imali seks, ali nemojte joj ostati u ružnom sećanju – što znači, nemojte se obući i momentalno nestati bez traga. Pa, niko nije od kamena niti zaslužuje takav tretman. Uostalom, vrlo lako može da se desi da poželite sve da ponovite – nekoliko puta. Zašto da ne, ukoliko ste oboje sami, a seksualna hemija nije za zanemariti, sigurno da oboje možete uživati u neobaveznoj vezi – pod uslovom da ste je jasno definisali. Zato nemojte upropastiti sebi šansu za još zadovoljstva tako što ćete se poneti krajnje nekavaljerski.

 :-\ ::) :P
« Poslednja izmena: 23.02.2009. 09:01:01 hud »
Mudrome više koriste neprijatelji nego glupome prijatelji.

Van mreže mister no

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 186
  • Ugled: +16/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Sexualno obrazovanje
« Odgovor #25 poslato: 23.02.2009. 12:24:34 »
ljudi,bitno je da uzivate.
a ako ulazite u pricu sa svim ovim stvarima o kojima pisete nece vam biti dobro nikako.
mislim na zensku populaciju.
pozdrav svima

Van mreže mister no

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 186
  • Ugled: +16/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Sexualno obrazovanje
« Odgovor #26 poslato: 23.02.2009. 12:25:40 »
sta kaze plavusa kad ostane u drugom stanju?

boli me k.... ,nije moje

Van mreže fan

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 235
  • Ugled: +13/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Sexualno obrazovanje
« Odgovor #27 poslato: 23.02.2009. 15:19:21 »
ljudi,bitno je da uzivate.
a ako ulazite u pricu sa svim ovim stvarima o kojima pisete nece vam biti dobro nikako.
mislim na zensku populaciju.
pozdrav svima

Na zensku populaciju?!? No comment...

Van mreže unnamed

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 21
  • Ugled: +0/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Sexualno obrazovanje
« Odgovor #28 poslato: 23.02.2009. 19:23:25 »
ova tema kao da je zabranjena za zene

Van mreže fan

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 235
  • Ugled: +13/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Sexualno obrazovanje
« Odgovor #29 poslato: 23.02.2009. 19:33:44 »
ova tema kao da je zabranjena za zene


Cista diskriminacija... Ev ja vise ne progovaram...