Autor Tema: Politicka upotreba SPC  (Pročitano 23942 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ortodox

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 126
  • Ugled: +2/-12
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #15 poslato: 13.12.2008. 00:38:39 »
Ne moramo svi biti strucnjaci u nekoj oblasti ni poznavati materiju,jednostavno svako iznosi misljene o odredjenoj temi.Moze i ovim nacinom "rekla tetka Andja",samo koliko je to ozbiljan pristup vidi se.Nesto cak i ne procita nesto a vec ima sud,a o nekoj dubljoj analizi da ne govorimo.

Van mreže mister no

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 186
  • Ugled: +16/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #16 poslato: 13.12.2008. 11:59:15 »
e moj dobri i pametni vidim da pojma nemas sta se desava i da sve svacas zdravo za gotovo, da si imalo upucen citao bi izmedju redova a ne sve bukvalno ,uzmi bar vecernje i procitaj paa da se onda lijepo svadjamo, ajd pozz. i nemoj to glup i te cake to su vec uvrede.
Boga se bojim ali ovoga vladike ne, to je jedan obicni biznismen sto iskoristava trenutno stanje u crkvi i hoce da dodje na mjesto naseg jedinog zivog sveca, pa to bar moze da vidi svako. Preuzeo je svu vlast. U Tb, vedri i oblaci pa zar takav da nam dodje kao duhovni vodja?


evo ti neke podatke da razmislis o njima;
u SPC,kod izbora patrijarha,moraju da se zadovolje naki kriterijumi koji su isti od kada SPC postoji a to su;
Sveti arhijerejski sinod SPC,daje priledloge za izbor novor patrijarha i 3-vladika koji dobiju najvise prijedloga sjedaju za okrugli sto.
monah,(moze biti bilo koji,koji ne zna sta nosi)donosi 3 kartice iste velicine,oblika i neprovidnosti i stavlja ih na sto.
na tim katricama,samo na jednoj pise partijarh a ostale dvije su prazne.
3-od sinoda izabrana kandidata,vuku kartice i onaj ko povuce karticu patrijarh to i postaje.

pisem ti da shvatis,da su od 3 kartice ,2 prazne i da onaj koji izvuce karticu patrijarh nije izabran samo od ljudi i od sinoda vec i od Boga.
provjeri ovo i vidjet ces da je tako.
i jos nesto,ne zelim da te vrijedjam i izvini ako si tako shvatio ali ja ne citam izmedju redova i ne slusam ni price ni traceve,a nikom se u tanjir ne mijesam,a ovu su istiane
veliki pozdrav

Van mreže Veliki_strumpf

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +20/-51
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #17 poslato: 13.12.2008. 14:01:23 »
Ok Mister No vidis da se moze i fino raspravljati, te podatke sto si iznio su izasle u vecernjim pre 7,8 dana i to je u redu. E ajde sad iznesi misljenje o nasem Gligoriju i reci da ti se nije okrenuo zeludac kada je doveo Bregovica u Tb i izjavio kako je dosta bilo kica i sunda a ovome plagijatoru prva pjesma bila gas gas. Bina je kostala 80,hiljada km a plagijator 50 hiljada. necijih para. Dok nasi Kosovari bukvalno umiru od gladi i studeni on se tuda rasipa sa gore navedenim plagijatorom. FUj

Van mreže Veliki_strumpf

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +20/-51
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #18 poslato: 13.12.2008. 14:24:51 »
Usput da odgovorim i Hercegovcu.Odgojen sam kao vjernik ali to mi nesmeta da mislim svojom glavom a mala je razlika izmedju tvog odgoja i ovoga partijskog, od crkve ti uzimas sve zdravo za gotovo kako oni kazu tako je.Pa jadan nebio ogroman broj tih ljudi sto su pri crkvi su ili bivsi sektasi, ili zaleceni narkomani ili alkoholicari a u par slucajeva sve troje.Stavi prst na celo pa razmisli koliko njih je probalo travu ili se napilo kao stoka a sad nesto kao meni pripovjedaju.Opet kazem ima tu i ljudi sto su iz pravih razloga prisli crkvi ali njih ne zanimaju pare kola i dobra cuga da ne pominjem pedofiliju i ostala sranja sto rade. E te ljude treba izbaciti iz crkve i sada ako se nisi slozio sa mnom tebi pomoci nema.

Van mreže Veliki_strumpf

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +20/-51
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #19 poslato: 13.12.2008. 14:32:45 »
 A posto imamo i strucnjaka pa moram i njega nesto da upitam. Emoj Ortodoxe ti kao veliki poznavalac biblije ces mi objasniti kako ono bi. Bog stvori Adama i Evu i oni izrodise veliko potomstvo...? Koliko ja znam crkva strogo osudjuje incest a ti mi sada objasni kako smo se dalje razmnozavali...

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #20 poslato: 13.12.2008. 15:19:53 »
Slusaj Strumfe, nista ja ne uzimam zdravo za gotovo.
Jedino iz tvojih postova se jasno vidi da nemas pojma ni o pravoslavlju, niti o ustrojstvu crkve, niti o Hriscanstvu uopste.
I ne smeta mi sto pojma nemas (sem onoga sto procitas iz novina), ali pogledaj broj tvojih postova uopste na forumu i vidi koji procenat od toga si pisao u vezi Boga,crkve,vladike.

Pisi brate o onome sto znas,u sto se razumes, pisi i o onome u sto se ne razumes ali u temama koje odgovaraju tome.

Sto se hvatas crkve?
Zlo cinis samo sebi, ali tesko da ces to shvatiti...



Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #21 poslato: 13.12.2008. 15:31:26 »
Veliki_štrumpfe tri posta zaredom u razmaku od pola sata :nono: 


Van mreže Veliki_strumpf

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +20/-51
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #22 poslato: 13.12.2008. 16:04:20 »
Pa onda najbolje da pisem sta tebi odgovara.Eto sada bi ti odgovarala ona stara komunisticka; ko drugcije kaze blebece i laze...pa ko je sada zaslepljen ti koji kazes da u crkvi nepostoji nemoral ili ja koji probam da misli svojom glavom.

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #23 poslato: 13.12.2008. 16:15:44 »
Ma pisi sta god hoces (ono je vise bio savjet al dobro).
Gdje sam ja to napisao da u crkvi ne postoji nemoral ili nesto slicno???
Niti sam pominjao da postoji niti da ne postoji, nego da se iz tvojih postova vidi da se ne razumijes.
A to da ti "probas da mislis svojom glavom" a da sam ja zaslijepljen, ok samo misli...

Van mreže Veliki_strumpf

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +20/-51
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #24 poslato: 13.12.2008. 16:28:48 »
Pa sta onda cim pomenem bilo sta lose u crkvi probas da presjeces, sto fino nekazes da nam je vladika dobar vrh pravi da nam bas ovakav treba. Sta se bojis pisi slobodno sav grijeh nek ide na moju dusu.

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #25 poslato: 13.12.2008. 16:48:33 »
Nas vladika i jeste dobar, ima i on gresaka vjerovatno ne kazem (ko ih nema).

P.S. najbolje da ovo "sav grijeh nek ide na moju dusu" stavis u potpis da ne kucas svaki put ;)

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #26 poslato: 13.12.2008. 16:56:14 »
A posto imamo i strucnjaka pa moram i njega nesto da upitam. Emoj Ortodoxe ti kao veliki poznavalac biblije ces mi objasniti kako ono bi. Bog stvori Adama i Evu i oni izrodise veliko potomstvo...? Koliko ja znam crkva strogo osudjuje incest a ti mi sada objasni kako smo se dalje razmnozavali...
I mene ovo oko (eventualnog) incesta kopka, pa bih molio da nam GA neko malo približi, što bi rekao veliki teoretičar književnosti Čedo Šarenac.

p.s. Više nije radnik SŠC-a (da ne kažem profesor), pa mogu da mu pomenem ime, a o opštinskim funkcionerima se i onako može svašta blebetati...

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #27 poslato: 13.12.2008. 17:22:33 »
Kad vas kopka, evo pa citajte:

Одакле је дошла Каинова жена? Она је дошла од кћери Адамових. Адам је једини од којег су сви потекли. Књига Постања помиње као његову децу само Каина, Авеља и Сита, али они су били само најстарији; он је имао још много деце. Касније, у Књизи Постања 5; 4 – 5, читамо да је након Ситовог рођења поживео још седам стотина година "рађајући синове и кћери". Адаму је дата заповест да рађа и да се множи, а он је поживео деветсто тридесет година. Према томе, морао је имати на стотине деце.
Ово нас доводи до следећег питања: "Како то да је Каин могао да ожени своју рођену сестру? Зар то није противно законима Православне цркве?" То се, наравно, дешавало на почетку времена, и тада је постојао другачији закон; они нису живели под законом под каквим ми данас живимо. ? У то доба, људи су живели деветсто година. Очигледно да је човечанство тада, чак и у физичком погледу, било сасвим другачије од оног које данас знамо.

Ovako pise Serafim Rouz.

Ako vam nije mrsko mozete procitati ceo tekt:

http://verujem.org/teologija/serafim_rouz_zivljenje_izvan_raja.htm

A mene interesuje, jeste li vi dosli do ovoga pitanja citajuci stari zavjet ili citajuci clanke po novinama primjera "101 nelogicnost u bibliji"???
« Poslednja izmena: 13.12.2008. 17:28:11 Hercegovac77 »

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #28 poslato: 13.12.2008. 17:41:48 »
Živio 930 godina i bio reproduktivno sposoban minimalno 700 i nešto- svaka mu dala i živio još toliko!!!
Kad je tako, uopšte mu ne zamjeram što je prčio svoje potomke (jerbo nam ne reče koliko je vesela Eva poživjela i je li se siroma' napatila), već ovim putem izražavam žaljenje što ne poživlje duže da i mene naguzi, sve mu je oprošteno (da ne kažem "vas grijeh na moju dušu")...
Postavlja se pitanje da nije možda Adam reinkarniran u vidu Chucka Norrisa?

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #29 poslato: 13.12.2008. 17:43:45 »
Pa nije ovo bas tema za sprdnju i saljenje a vidim da na to izlazi ..............