Autor Tema: Politicka upotreba SPC  (Pročitano 24036 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #30 poslato: 13.12.2008. 17:44:40 »
Nisam ja prvi počeo! :D

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #31 poslato: 13.12.2008. 17:46:35 »
Znam da nisi ali bolje na vrijeme prekinuti da se ostali koji ovo budu citali ne bi sprdali sa svima nama..jesam li u pravu?     ;)

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #32 poslato: 13.12.2008. 17:53:28 »
Ali, brate, 930 godina...?!

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #33 poslato: 13.12.2008. 17:56:36 »
Ali, brate, 930 godina...?!

znam brate ali necete zar vi sad mjenjati bibliju.......

Van mreže ortodox

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 126
  • Ugled: +2/-12
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #34 poslato: 13.12.2008. 17:59:44 »
Nisam ja nikakav "strucnjak" ,niti se vjera moze nauciti iz knjiga,a kamoli iz Vecernjih novosti.Vjera je iznad toga,zivot i napredovanje u ljubavi,prije svega prema Bogu a onda i prema bliznjemu.Svima nam treba vise ljubavi a prvenstveno onima koji su vodili nesretan zivot i koji su patili kroz zivot.Gdje da nadje utjehu i radosti onaj koji je nije nasao u svijetu kakav je danas.Svijetu koji je nemilosrdan prema onima kojima nekada treba samo jedna lijepa rijec,koje bi neko da izbrise gumicom.Upravo gresnicima je i mjesto u crkvi,a i Hristos kaze dosao sam da spasem gresnike  a ne pravednike.Vidim nekima Hristos ne treba,sasvim dobro se osjecaju u svojoj kozi.Pa dobro neka ima i bezgresnih da svojim svijetlim primjerom pokazu i nama kako treba da se vladamo u zivotu.

Van mreže Veliki_strumpf

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +20/-51
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #35 poslato: 13.12.2008. 18:48:26 »
znaci ipak incest i to je trajalo 900 i kusur godina. strasno hahaha e ovim bi zavrsio sa ovom temom, odoh malo u zenski kutak hahahahahaha...

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #36 poslato: 13.12.2008. 19:50:48 »
znaci ipak incest i to je trajalo 900 i kusur godina. strasno hahaha e ovim bi zavrsio sa ovom temom, odoh malo u zenski kutak hahahahahaha...
I kazes da se bojis Boga? ali ti vladika smeta. kako da ne....
Zasto je strasno? Sigurno nisi procitao onaj clanak ciji sam link postavio.
E vidis zavaravas se da mislis svojom glavom, da mislis procitao bi ceo tekst, pa tek onda pisao "strasno"
...a da u vecernjim je pisalo strasno ;) a ti mislis svojom glavom i "shvatio" si da je stvarno strasno...

Ostaj mi zdravo i sretno u zenskom kutku 8)

Van mreže Veliki_strumpf

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +20/-51
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #37 poslato: 13.12.2008. 20:05:46 »
Kako rece da se zove onaj mmm cu ga tuzim bwe ;D hahahaha

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #38 poslato: 14.12.2008. 02:01:27 »
Poprilično smo se udaljili od teme (koja nije ''dali vjerujete u Boga'', za to postoji posebna tema), koliko znam ova tema je o crkvi i to konkretno Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi, i njenom uticaju na svetovni život i obratno. Evo jedan copy/paste naravno iz ''Večernjih novosti:

Odlukom Svetog arhijerejskog sabora da njegova svetost, patrijarh srpski gospodin Pavle, ostane na tronu Svetoga Save doživotno, na to pitanje je definitivno stavljena tačka. Ta tema je potpuno deplasirana i više nije interesantna.
Ovako je, na naše pitanje da li neki crkveni krugovi, ipak, ne odustaju od izbora novog patrijarha Srpske pravoslavne crkve, odgovorio episkop šabački Lavrentije (Trifunović). Šabački vladika nije želeo da komentariše druga pitanja koja se tiču aktuelnih crkvenih tema i dilema, ali je, za razliku od većine
arhijereja čije smo mišljenje minulih dana pokušali da dobijemo, ipak izneo svoj stav.
- Nijedan pojedinac, ma ko on bio, ne može spasiti narod i Crkvu - poručuje vladika. - Srpskom narodu i Srpskoj crkvi biće bolje onda kada svaki od nas pojedinačno postane bolji.
Vladika Lavrentije je, po arhijerejskom stažu, najstariji u Srpskoj pravoslavnoj crkvi, posle patrijarha Pavla.
Uoči i na sednici Svetog arhijerejskog sabora nedvosmisleno se zalagao da patrijarh Pavle ostane na čelu SPC doživotno, kako je i odlučeno.

Van mreže ortodox

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 126
  • Ugled: +2/-12
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #39 poslato: 14.12.2008. 21:43:23 »
Ispustamo izgleda cinjenicu da je sam Patrijarh Pavle trazio povlacenje,pa ispada da ga njegovi "branitelji" brane od njega samoga.I sada stvaraju utisak da je neko protiv njega ,a ne za to  da je za normalno funkcionisanje crkve potreban onaj koji je vodi.I kao sto je to izgleda obicaj kod nas, naj glasniji su oni kojima je crkva samo jos jedna trac tema.

Van mreže Veliki_strumpf

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +20/-51
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #40 poslato: 14.12.2008. 23:23:04 »
eto ti ga sad safe aa ha ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Van mreže ortodox

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 126
  • Ugled: +2/-12
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #41 poslato: 14.12.2008. 23:38:18 »
Mislio sam uopsteno,ne na nekoga licno.A ovaj Strumpf je izgleda Mrgud koji pretenduje na titulu Velikog Strumpfa :D

Van mreže Veliki_strumpf

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +20/-51
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #42 poslato: 15.12.2008. 17:35:04 »
a ko hoce da bude kalif umesto kalifa...  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #43 poslato: 15.12.2008. 20:20:49 »
hehehehehhe posteno se nasmijah u vezi ovoga sa Kainom.
Nego nakratko, bi se vratio na temu.
Zaista ne bi sudio o ljudskim kvalitetima vladike Grigorija, posto nisam upoznat sa trenutnim stanjem eparhije. Ali mogu reci da je dobro sto je NEKO IZ CRKVE javno progovorio o pogresnim stvarima u Crkvi. Nije bitno ko i nije bitno kakvo je njegovo misljenje i vizija rijesenja tih problema. Jednostavno, ne treba cutati o tome. Jer i crkva je organizam koji treba da funkcionise na dobrobit svih nas i kao takva treba da se reformise i prilagodjava. Recimo, ne znam da li je jos iko u crkvi javno pokrenuo pitanje

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Politicka upotreba SPC
« Odgovor #44 poslato: 15.12.2008. 20:26:28 »
uh greska pa cu nastaviti.
Ne znam da li je iko pokrenuo pitanje arhitektonskog stila crkvenih objekata?? U 21 vijeku se grade crkve u srednjovjekovnim stilovima itd.
Uglavnom, ako izuzmemo lokalno dijelovanje Vladikino, generalno mozemo reci da je on opasno razdrmao ucmalo ustrojstvo SPC i to ja svakako podrzavam.