Autor Tema: Forum ide nizbrdo...  (Pročitano 51111 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: Forum ide nizbrdo...
« Odgovor #15 poslato: 11.11.2008. 22:37:30 »
Ono sto je problem po onome sto sam ja zapazio je nepostojanje bilo kakvog pravila ponasanja na forumu sa kojima bi trebalo da se saglasi svaki novi clan prilikom registracije sto je praksa na vecini foruma.Ovako imamo jednu veselu druzinu svih mogucih profila ,godista,obrazovanja,karaktera...do patoloskih slucajeva.Sve to daje dojam nesredjenosti foruma.Jer bi lijepo bilo da smo svi "fini",ali nismo.Za to postoje i te nepopularne mjere represije.Pa kad imamo jasna pravila ponasanja,i administratora koji bi se strogo pridrzavao njih,mozda bi neke stvari legle na svoje mjesto.Sto znaci "ni po babu,ni po...",nego brate ako ti se laje,a ti nadji drugo mjesto za te aktivnosti.
Pa i nije to neki problem,bar na ovome forumu.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Forum ide nizbrdo...
« Odgovor #16 poslato: 11.11.2008. 23:02:01 »
Ono sto je problem po onome sto sam ja zapazio je nepostojanje bilo kakvog pravila ponasanja na forumu sa kojima bi trebalo da se saglasi svaki novi clan prilikom registracije sto je praksa na vecini foruma.Ovako imamo jednu veselu druzinu svih mogucih profila ,godista,obrazovanja,karaktera...do patoloskih slucajeva.Sve to daje dojam nesredjenosti foruma.Jer bi lijepo bilo da smo svi "fini",ali nismo.Za to postoje i te nepopularne mjere represije.Pa kad imamo jasna pravila ponasanja,i administratora koji bi se strogo pridrzavao njih,mozda bi neke stvari legle na svoje mjesto.Sto znaci "ni po babu,ni po...",nego brate ako ti se laje,a ti nadji drugo mjesto za te aktivnosti.
jednostavno nema veće gluposti nego napisati u dijelu za registraciju "Stariji ste od 13 godina".
:) :)
pa koga briga za to, može imati i 100 godina, može i 5.
I još nešto, primjetiće svi da je registracija na ovom forumu najlakša moguća. Nema aktivacije email-om ni ništa. To nije dobro, al vidio sam da mnogo ljudi (pogotovu kod nas gdje i ne znaju mnogo o svemu tome) imaju problema sa registracijom i aktiviranjem preko email-a. Šta se može...

Van mreže ortodox

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 126
  • Ugled: +2/-12
    • Pogledaj profil
Odg: Forum ide nizbrdo...
« Odgovor #17 poslato: 11.11.2008. 23:21:48 »
Sarenolikost je plus +,nemanje pravila ponasanja minus-.Nismo se razumjeli.
« Poslednja izmena: 11.11.2008. 23:25:15 ortodox »

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Forum ide nizbrdo...
« Odgovor #18 poslato: 12.11.2008. 03:21:02 »
E da se i ja oglasim...
Ja mislim da je forum cak i posjeceni nego prije al njegov kvalitet nije vise isti.Dovedeni smo bili u situaciju mi stari clanovi foruma da se brisu nasi posovi jer smetaju nekom,a nisu bili niti vulgarni,niti dosadni...naprotiv,bili su zanimljivi i istiniti,al kad pokazes vise postovanja nekom novom clanu foruma koji je isti upotrjebio samo za svoju politicku reklamu i vise ga nema na njemu(znaci iskorisio ga je i njegov kvalitet i postojanje doveo u pitanje)nego svojim starim i odanim forumasima,koji se skoro godinu dana druze,razmjenjuju misljenja koja su normalno razlicita i nijednom se ozbiljno ne posvadjaju.Otvaraju zanimljive teme,bacaju suplju Bilecku..maksimalno tolerantnim i u svakom trenutku spremnim da se nasale a i da pomognu jedan drugom,to druze zasmeta svakom ko je pravedan,normalan i drzi do sebe
To je bila tvoja prva velika greska za koju si pomislio da je ostala neprimjecena i ti si sam takvim stavom doprineo da forum polako pocne gubiti na kvalitetu.
Ruzno je i da obrises temu u kojoj Banes sam sebe proglasava za admina 2 javno govoreci kako nasi glasovi nisu bitni i ne mogu nista da promjene jer on ma kakvo glasanje bilo postaje admin2.Ja nemam nista protiv da on to i bude,al valjda je ovo demokratsko drustvo a i sajt,pa valjda se onda u takvim situacijam uvazava nas glas...ne zivimo u jedno partijskom sistemu vise,gdje nasi glasovi vrijede kao dinar 93g.Hercegovac 77 i ja smo jedini vidjeli tu temu i polije mog posta je nestala,to je ruzno.
Identitet veze nema sa trenutnom krizom foruma,ja sam od pocetka znao ko su npr. zid,makay,s.a.f,kuksi,gff,explorer itd,pa mi nije nikad smetalo i sa zadovoljstvom sam sa njima razmjenjivao misljenja cak i o skakljivim temama,koja su bila razlicita al nismo imali nikakav problem...
Bilo je mladjih clanova i prije,al oni su se oglasavali u svojim temama koje idu uz njihov uzrast!E kad se pojavise 3-4 budale i dodjose izbori ojadu sve zabavise...
Pa kvalitet je takav da u nama omiljenoj temi BILECKO BLEJANJE niko nije napisao post dva mjeseca.
Da dolaze novi clanovi i da pisu i otvaraju teme to je normalno,al nek se onda oni i oni koji su slicni njima po razmisljanju i shvatanju oglasavaju u njima.
Mislim da je glupo da ja naprimer iznosim svoj misljenj o stranci tamo nekog...pa kakva je to tema i zasto da ja pisem u njoj i slicnim temama,necu!
Postoje pojedini clanovi foruma koji i ako su im misljenja i stavovi razliciti imaju slicnosti.Kulturni su,tolerantni,prijatni,vole da se druze,znaju da se druze,itd...e takve treba vratiti i drzati ih zajedno,ustvari oni sami treba da se drze i ne pisu postove u znj temama i uopste ne razmjenjuju misljenja sa znj likovim.Drzimo se nasih tema i kulturne i zdrave rasprave!Ovi mladji neka se tamo zezaju u temama koje prilice njihovom uzrastu,zundelji nek svaki dan otvore novu i nek zundeljaju.
Mislim,a ja sam iskusan i savjetujem ti da me poslusas,da treba otvoriti temu u kojoj ce ovi stari clanovi i svi koji se nepojavljuju mnogo u posljednje vrjeme(ko sto sam ti i sam)iznositi predloge na koji nacin da dovedemo forum u red i koja to nova pravila da se uvedu na forumu.Kome da se daju a kome oduzmo zvanja tih moderatora i sva ta silna zvanja i ovlastenje,jer izgleda ne rade posa kako treba a i vezane su im ruke zbog starih pravila foruma.Zato vladixe sazovi skupstinu(tj otvori temu) i da se donese par novih zakona i pravila foruma,jer drugacije nema kvaliteta!
 P.S. Sto je Boka Kaspera stari reko kad je ovaj sjebo nogu-svemu je to moj Rasi Hercegovac dao :D :D :D :D :Dtako i ja kazem:sve ti je ovo politika dala,moj vladixe!
Dobro si momce,pametan si i uporan a takvi doguraju daleko,pa se nadam da ces i ovu krizu prevazici!Mi smo tu da pomognemo,al pokazi malo postovanja,ipak mi stari to zasluzujemo!I zbog staza na forumu i zbog toga sto smo harizmaticni i dobri likovi,a posjedujemo onaj stari BOSANSKO-HERCEGOVACKI sarm koji je neodoljiv i vraca osmjeh na lice!
« Poslednja izmena: 12.11.2008. 03:23:01 sremci »
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže smizla

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Forum ide nizbrdo...
« Odgovor #19 poslato: 12.11.2008. 14:31:47 »
Ono sto je problem po onome sto sam ja zapazio je nepostojanje bilo kakvog pravila ponasanja na forumu sa kojima bi trebalo da se saglasi svaki novi clan prilikom registracije sto je praksa na vecini foruma.Ovako imamo jednu veselu druzinu svih mogucih profila ,godista,obrazovanja,karaktera...do patoloskih slucajeva.Sve to daje dojam nesredjenosti foruma.Jer bi lijepo bilo da smo svi "fini",ali nismo.Za to postoje i te nepopularne mjere represije.Pa kad imamo jasna pravila ponasanja,i administratora koji bi se strogo pridrzavao njih,mozda bi neke stvari legle na svoje mjesto.Sto znaci "ni po babu,ni po...",nego brate ako ti se laje,a ti nadji drugo mjesto za te aktivnosti.
jednostavno nema veće gluposti nego napisati u dijelu za registraciju "Stariji ste od 13 godina".
:) :)
pa koga briga za to, može imati i 100 godina, može i 5.
I još nešto, primjetiće svi da je registracija na ovom forumu najlakša moguća. Nema aktivacije email-om ni ništa. To nije dobro, al vidio sam da mnogo ljudi (pogotovu kod nas gdje i ne znaju mnogo o svemu tome) imaju problema sa registracijom i aktiviranjem preko email-a. Šta se može...
Ne znam kakva bi bila prednost da se uvede aktivacija amail-om,sta bi se time postiglo?
Ja sam se registrovala na taj nacin u par Foruma i samo mi to oduzme nekoliko minuta vise i to je to,uopste ne vidim neku prednost toga.Pa svak moze da otvori npr.na Yahoo koliko god pozeli adresa,pa da prilikom svake registracije upise drugu...
Ne doozvoli da te provincija kvari

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Forum ide nizbrdo...
« Odgovor #20 poslato: 12.11.2008. 15:24:34 »
Ne znam kakva bi bila prednost da se uvede aktivacija amail-om,sta bi se time postiglo?
Ja sam se registrovala na taj nacin u par Foruma i samo mi to oduzme nekoliko minuta vise i to je to,uopste ne vidim neku prednost toga.Pa svak moze da otvori npr.na Yahoo koliko god pozeli adresa,pa da prilikom svake registracije upise drugu...
pa možeš npr. upisati moj mail onda ti dolaze obavještenja, poruke, pp na moj mail i samim dolazi do nesporazuma. Lažni mailovi opterećuju server pri slanju obavještenja o temama i sl.

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Forum ide nizbrdo...
« Odgovor #21 poslato: 12.11.2008. 16:34:40 »
Ima sad da ga poguramo UZBRDO  ;)

Van mreže smizla

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Forum ide nizbrdo...
« Odgovor #22 poslato: 12.11.2008. 22:53:25 »
Ima sad da ga poguramo UZBRDO  ;)
Sizife dogovoreno,i ja cu da pripomognem  ;D
« Poslednja izmena: 13.11.2008. 00:02:54 vladix_vlado »
Ne doozvoli da te provincija kvari

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Forum ide nizbrdo...
« Odgovor #23 poslato: 12.11.2008. 22:58:50 »
 ;D
Nisam ni sumnjao u tebe  ;)
Ajd da yajedno guramo, zajedno smo jaci  :)

Van mreže smizla

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Forum ide nizbrdo...
« Odgovor #24 poslato: 12.11.2008. 23:16:27 »
;D
Nisam ni sumnjao u tebe  ;)
Ajd da yajedno guramo, zajedno smo jaci  :)
"Ne moze nam niko nista,hik jaci smo od sudbine,
mogu samo da nas mrze hik hik
oni sto nas ne voleeeeeeeee..."

E bas sam ga presisala veceras,idem u horizontalu,vrti mi se u glavi k'o na ringispilu! :'(
Ne doozvoli da te provincija kvari

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Forum ide nizbrdo...
« Odgovor #25 poslato: 12.11.2008. 23:39:57 »
Banes mislim da bi tako upropastio forum. Sta bi uradio? Brisao sve sto neko napise protiv tebe?
Samo bi otjerao ljude sa foruma.
I nikakve to nema veze sto si adminov brat.
Ako je potreban admin 2 ja glasam za S.A.F.-a
Iz njegovih dosadasnjih postova mislim da je najpogodniji.

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Forum ide nizbrdo...
« Odgovor #26 poslato: 13.11.2008. 01:29:51 »
Jbg,mozda je potrebnije zadovoljiti sopstvene ambicije i obrucunati se sa neistomisljenicima tako sto ces im brisati postove.Pa proslo je vrijeme diktatora moj dragi gospodine.Nego reci ti nama kako da se kriza na forumu prevazidje i vrate se stari clanovi,pa se samim tim i broj postova a i njihov kvalitet poboljsaju?!?
Ako das i solidan predlog ja cu glasati za tebe ako uopste bude glasanja i potrebe za tim adminom2!
Da te cujemo,vidim pametan si i mlad,vrjedan i ambiciozan,na koji nacin da se prevazidje kriza?Daj nam sve,od analize postojeceg stanja,statistike,svoje misljenje zasto je to tako???Da vidimo mi jesili ti kader biti to sto zelis...ako das dobru analizu i dobar predlog bices moj kandidat!Ne obaziri se ni na provokacije ni prozivanja.Dokazi se!!!Ja volim omladinu i mislim da vam treba davati sansu ako je zasluzujete..

Mislio sam na tebe BANES u gore navedenom tekstu,vidim opet je obrisan tvoj post pa da znas da sam se tebi obratio i na neki nacin ti dao sansu da pokazes u stvari ko si i koliko si sposoban,da te nebi pojedinci prozivali i imali lose misljenje o tebi.Pokazi nam koliko vrijedis!
« Poslednja izmena: 13.11.2008. 01:42:31 sremci »
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Forum ide nizbrdo...
« Odgovor #27 poslato: 13.11.2008. 10:06:19 »
Banes mislim da bi tako upropastio forum. Sta bi uradio? Brisao sve sto neko napise protiv tebe?
Samo bi otjerao ljude sa foruma.
I nikakve to nema veze sto si adminov brat.
Ako je potreban admin 2 ja glasam za S.A.F.-a
Iz njegovih dosadasnjih postova mislim da je najpogodniji.
Prvo da se zahvalim hercu77 što visoko cijeni moj skromni doprinos razvoju foruma.
Mislim da admin2 u principu nije potreban forumu, a ni ja nisam pogodan za tu funkciju, zato što kad odem u Srbiju mrzi me da idem u internet klubove pa ne izlazim na forum ponekad i po 15 dana, a drugo bastalo bi mi svašta mlatit kad se kasno vratim pod gasom iz grada.
Po meni bi bilo bolje formirati ekipu moderatora, ljudi koji su dosad dokazali na forumu da ne sude ni po babu ni po stričevima i da ih ne vodi sujeta (oprosti BANES ali ti po meni nisi među takvima). Toj ekipi bi trebalo podijeliti zaduženja na forumu po principu svakome po dvije-tri oblasti i to tako da niko ne bude sam zadužen za jednu oblast na primjer, modX - nauka i religija i politika, modY - ljubav i muzika, modZ - nauka i religija i muzika modQ - ljubav i politika. tako nekako. Takođe bi moderatorima trebalo dati široka ovlašćenja svakom u svojoj oblasti. Ja predlažem sa svoje strane Cou, Explorera, Smizlu, Hercegovca77, Kuksija, ZOXL-a, (vi predložite onoga koga mislite da treba)  pa onda recimo mislim da bi trebalo kontaktirati i nekoga od aktivnih članova koji ne žive u Bileći i viditi s njima ko od njih ima vremena i volje za tako nešto. Ja znam da je veliki problem nedostatak vremena mnogima, jer su skoro svi od ovih koje sam nabrojao zaposleni neki su i prodični ljudi ali ako se izdjele obaveze mislim da bi mogli naći malo vremena da posvete održavanju kvaliteta na forumu.

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Forum ide nizbrdo...
« Odgovor #28 poslato: 13.11.2008. 17:04:57 »
Novi admin2 ce biti BANES.Trebao sam i prije to uciniti.
Bas da vidimo oce li upropastiti forum svojim djetinjarijama?
Nadam se da nece......

Van mreže smizla

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Forum ide nizbrdo...
« Odgovor #29 poslato: 15.11.2008. 06:46:07 »
Evo ja sam se stvarno trudila da pomognem malo Forum,ali izgleda da je doslo do zloupotrebe mog nicka.Naime,kako saznajem,zasluge za svo ovo silno pisanje su navodno pripale nekoj curi iz Bilece,a ne meni!Zasto,ne znam?Ocito da je neko uvidio neku slicnost izmedju mene i doticne Bilecanke,pa sad prosipa price...stvarno tuzno,nemam komentar...
Doduse,drago mi je da se neke Bilecanke poistovjecuju s mojim postovima u toj mjeri da od njih misle da sam ja,e ne gubite svoj identitet bile vesele hehehe
Pozdrav iz Tb.
I nije se fino kititi tudjim perjem,a ta cura nek se registruje i nek pise postove,a ne da ispada ja pisem,a da je to u stvari druga osoba.Ja sam se Vladixu predstavila,a vama ostalima mislim da nema potrebe!
« Poslednja izmena: 15.11.2008. 07:11:26 smizla »
Ne doozvoli da te provincija kvari