Anketa

Da li vjerujete u Boga? Vjerovali ili ne....

Ne ateista sam
3 (6.3%)
Pomalo
3 (6.3%)
Samo na meni znan nacin
4 (8.3%)
Da ali nisam fanatik
16 (33.3%)
Da Da Da dadadadada
22 (45.8%)

Ukupno glasova: 48

Autor Tema: Da li vjerujete u Boga?  (Pročitano 39499 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nikolaj

  • Start moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 413
  • Ugled: +17/-19
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Da li vjerujete u Boga?
« Odgovor #15 poslato: 17.12.2007. 16:08:36 »

Од вас се није тражило у овој теми само да се изјасните!

Vernici, sujeverni, ateisti, misticizam, magija, stara verovanja, nova verovanja....
Sta mislite o svemu tome?....
Отуд и ова наредна питања која су ту само да би вас испровоцирала да нешто више напишете и приближите своје ставове другима. Можда теби страшно звучи ово предходно питање, дозволи да ти кажем да Библија вјерује у његово постојање. Мени је страшно то што постоје људи који вјерују у нечастивог. Не могу то себи никако преставити нити објаснити, да и тога има али кад знаш да је неко на улазним вратима Цркве нацртао окренути крст, немаш гдје. Значи они постоје!

Нема потребе отварати нове теме. Први пост укључује и шта мислите о томе. Каква је ваша вјера ? Да ли вјерујете само декларативно или истински ? Колико сте на крају доследни својој вјери ? Да ли знате шта она све подразумујева ?  Нисам још упознао ниједну особу са подручја Невесиња која није увјерена у постојање судбине. Видите доста Срба " упражњава " гатање а и судбина и гатање су у директној супротности са Православљем. Судбина је у ствари дио исламске културе и вјеровања.

 
Зна Душана родит Српка, зна дојити Обилиће,
ал хероје ка Пожарске, дивотнике и племиће,
гле, Српкиње сада рађу... Благородством Српство дише...
Бјежи, грдна клетво, с рода - завјет Срби испунише

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: Da li vjerujete u Boga?
« Odgovor #16 poslato: 17.12.2007. 17:19:33 »
Isto kao sto vjerujem u Boga tako vjerujem da postoje i djavoli...Ali za sudbinu ne...Vec sam se izjasnila da smatram da svi kroje svoju sudbinu...
Vjerujem i u to da postoje svakakvi ljudi i da znaju svasta iz zlobe da rade otuda valjda i idu kod raznih gatara...ali su rijetke one koje stvarno kazu istinu!
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Da li vjerujete u Boga?
« Odgovor #17 poslato: 17.12.2007. 18:02:37 »
Hm vidi Nikolaj, vidim da si dobro upoznat i nacitan.
Ja verujem po pravilu vere Pravoslavne crkve. Dakle sve sto stoji u verovanju, Svetom Pismu, i sto govore ili pisu Sv. Oci Pravoslavne Crkve u to verujem.
Moje misljenje:

1.Zasto narod ide gatarama? Zato sto mu je prihvatljivije, kada ga nesto lose snadje da misli da je neko drugi za to kriv, a ne on sam. Lakse mu da misli kako mu je neko napravio neki ucin iz zlobe nego da prihvati da je on sam ucinio neki greh i da je to lose sto ga je snaslo mozda posledica tog njegovog greha.(koliko samo puta cujemo cudjenje "sta sam ja Bogu zgresio").

2.Zasto neko veruje u sudbinu? Zato sto je najlakse biti bez odgovornosti, uopste pustiti mozak na "otavu" i kad se nesto desi (npr mrtav pijan sleti negde sa autom ili nesto drugo) kaze sta ces sve je to sudbina bilo je zapisano da se desi i nista se nije moglo.

3.Zasto narod veruje u horoskop i razne druge gluposti? Zato sto luta covek zna da nije na ovaj svet dosao sam od sebe, a Boga jos nije nasao i umjesto da potrazi Zivoga Boga, oslanja se na ljudske izmisljotine. Sem toga ni djavo ne spava, niti ore niti kopa, i sve sto cini celo vreme je da ubjedi ljude da on (nepomenik) ne postoji, i da odvrati ljude od Boga i Istine.

4.Zasto postoje satanisti?
Jedna zanimljivost NIKO od satanista uopste ne SUMNJA da postoji Bog. ONI ZNAJU DA POSTOJI!!!
I svim silama se bore protiv njega, da bi sto vise ugodili nepomeniku. Jer cim znaju da postoji nepomenik i imaju kontakta sa njim normalno je da znaju i za Boga. Jednog satanistu karakterise najvise gordost i zavist, pohlepa...  i na to ih nepomenik i hvata u sluzbu.
Mozda necete verovati ali ja mislim da satanista ima i u nasem bliskom Trebinju.
Gledao sam natpise i ostalo u podrumu onoga napustenoga motela na Aleksinoj medji.

..eto Nikolaj da ne kucas samo ti ovuda :) ...nemojte sve ovo uzimati zdravo za gotovo ovo je ipak samo moje misljenje...

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: Da li vjerujete u Boga?
« Odgovor #18 poslato: 17.12.2007. 22:01:13 »
Bas si fino ovo napis'o Hercegovac!
Slazem se u potpunosti...


P.S.Ko bi se nad'o od tebe! ;)
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...

Van mreže Obična_djevojka

  • VIP
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1890
  • Ugled: +59/-28
  • Pol: Žena
  • No fate!!!
    • Pogledaj profil
Odg: Da li vjerujete u Boga?
« Odgovor #19 poslato: 17.12.2007. 22:27:07 »

P.S.Ko bi se nad'o od tebe! ;)
Cuj Mare,haha.Potcjenjuje te :P :P :P
Ne raspravljaj se sa budalom jer najprije ce te spustiti na svoj nivo,a zatim pobjediti na iskustvo!!!

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Da li vjerujete u Boga?
« Odgovor #20 poslato: 17.12.2007. 23:17:20 »
 :)

Van mreže bojana

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 12
  • Ugled: +4/-6
    • Pogledaj profil
Odg: Da li vjerujete u Boga?
« Odgovor #21 poslato: 04.01.2008. 16:24:24 »
Вјерујем у Бога и то показујем! Сви ми можемо причати да вјерујемо у Бога, можемо се дичити да смо СРБИ и не знам ни ја шта, али ако се то не показује кроз Литургију, пост, исповијест и молитву... ништа од тога. На жалост, Вјеронаука се мало учи, па се због тога мало зна о вјери и Богу. Рецимо, мали број људи зна да не постоји судбина. Сада ће неко рећи да не вјерује у то, али попричајте са вашим духовником (ако га имете) или са било којим свештеником наше Православне Цркве, потврдиће вам да не постоји.

Van mreže *sweet baby*

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 222
  • Ugled: +7/-13
  • *sweet baby*
    • Pogledaj profil
Odg: Da li vjerujete u Boga?
« Odgovor #22 poslato: 05.01.2008. 23:41:11 »
Tacno tako Bojana....Swaka cast....

Van mreže hadzibeg

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 84
  • Ugled: +14/-59
    • Pogledaj profil
Odg: Da li vjerujete u Boga?
« Odgovor #23 poslato: 07.01.2008. 04:09:04 »
Pa bolan koga vi folirate i u kakvog BOGA vi to vjerujete,kakvi ste to vi vjernici

Pa da ste imalo vjernici sto porusiste onolike dzamije po BIH,da to nije mozda vas bog bolji od moga

Kako vas nije samo sramota reci da ste vjernici

Konkretno da ste imalo vjernici i da vjerujete i da se bojite BOGA vi bi sami dzamiju u Bileci sagradili posto ste je vi i porusili,ako nista da barem malo vase grjehe iskupite

Nemojete mi bogati pricati vise o vasem vjerovanju

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: Da li vjerujete u Boga?
« Odgovor #24 poslato: 07.01.2008. 13:00:31 »
Pa bolan koga vi folirate i u kakvog BOGA vi to vjerujete,kakvi ste to vi vjernici

Pa da ste imalo vjernici sto porusiste onolike dzamije po BIH,da to nije mozda vas bog bolji od moga

Kako vas nije samo sramota reci da ste vjernici

Konkretno da ste imalo vjernici i da vjerujete i da se bojite BOGA vi bi sami dzamiju u Bileci sagradili posto ste je vi i porusili,ako nista da barem malo vase grjehe iskupite

Nemojete mi bogati pricati vise o vasem vjerovanju


A je li?!Gradis li ti igdje pravoslavne crkve?!
Nama je Bozic danas....Mi se radujemo-vjernici smo,a ti si NIKO da sudis o nama i o nasoj vjeri jer sta ti znas?!
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...

Van mreže VAKI

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 23
  • Ugled: +3/-3
    • Pogledaj profil
Odg: Da li vjerujete u Boga?
« Odgovor #25 poslato: 07.01.2008. 18:06:32 »
Hadžibeg, sretan ti božić! Hristos se rodi.

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: Da li vjerujete u Boga?
« Odgovor #26 poslato: 07.01.2008. 18:09:56 »
Hadžibeg, sretan ti božić! Hristos se rodi.
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...

Van mreže ljubavnik_89

  • VIP
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 632
  • Ugled: +17/-13
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Da li vjerujete u Boga?
« Odgovor #27 poslato: 07.01.2008. 18:11:19 »
Hadžibeg, sretan ti božić! Hristos se rodi.
Na kapiji srca napisao sam"Zabranjen ulaz".
Ali ljubav stize i s osmjehom uzviknu:"Ja ulazim svuda".

Van mreže hadzibeg

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 84
  • Ugled: +14/-59
    • Pogledaj profil
Odg: Da li vjerujete u Boga?
« Odgovor #28 poslato: 07.01.2008. 20:16:40 »
Ja decko negradim crkve jer ih ja i nerusim,i ja sam vjernik i volim svoje i postujem tudje,i nerusim crkve za razliku od vas jer vjerujem u BOGA i bojim se BOGA jer bog je jedan

ZLO RADITI A DOBRU SE NADATI,NEMOZE MOMCINO,ZNAS DA BOZIJA VAZDA STIGNE,ZNA DO DEVETOG KOLJENA GONITI,A VI KAKO HOCETE

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: Da li vjerujete u Boga?
« Odgovor #29 poslato: 07.01.2008. 21:48:30 »
Ja decko negradim crkve jer ih ja i nerusim,i ja sam vjernik i volim svoje i postujem tudje,i nerusim crkve za razliku od vas jer vjerujem u BOGA i bojim se BOGA jer bog je jedan

ZLO RADITI A DOBRU SE NADATI,NEMOZE MOMCINO,ZNAS DA BOZIJA VAZDA STIGNE,ZNA DO DEVETOG KOLJENA GONITI,A VI KAKO HOCETE

Ne rusim ni ja...A vidim koliko ti postujes tudje!Ne mozes ti govoriti o tome koliko ja vjerujem u Boga ili bilo ko sa ovoga foruma!Ako vjerujes izvoli se izjasniti ali bez nekih pored glupih komentara...
Za tvoju inf.-NE se pise odvojeno(k'o da imas 2 razreda osnovne gdje su te naucili slova i brojeve,a gramatike gledo nisi)!
I,gledaj sa kim se upustas u raspravu(pogledaj prije profil)jer ja sam ZENSKO!
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...