Autor Tema: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!  (Pročitano 17957 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #15 poslato: 26.12.2008. 13:49:09 »
Ko ce ga napraviti?     omladina......... :'(

Van mreže jeka-m

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 10
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #16 poslato: 26.12.2008. 14:17:18 »
Čuće se! Uskoro!!!

Van mreže kuksi

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 148
  • Ugled: +16/-4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #17 poslato: 03.01.2009. 16:19:16 »
Иза пројекта обнове билећког музеја, након оволике полемике, гарант стоји бар један дабранин! :)
Zivot je kao pepeljara: dok je cist i lep, dotle je prazan i nema smisla !

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #18 poslato: 04.01.2009. 09:26:16 »
moja sjećanja za muzej su jako emotivna i nostalgična.početkom osamdesetih godina u njegovom podrumu(garaži) je bila napravljena diskoteka(za to vrijeme improvizovana)napravio je ferijalni savez-Bileća a kad kažem improvizovana mislim da smo je mi tadašnji mladi entuzijasti skrpili od raznoraznih''daščica i sijalica u boji.šank je bio improvizovani kamin koji je svojevremeno služio kao rekvizit za pozorišne predstave u staroj kino sali.bila je napravljena i bina pa je zabilježeno i nekoliko živih svirki tadašnjih bilećkih bendova(u to vrijeme je ovako ili onako sviralo ni manje ni više nego 5 bendova).stolice su bile iz kino sale(one što ih je po nekolike u redu).na obližnjim stećcima su se dešavala prva zaljubljivanja i kojekakve ljubavne scene.što dobri stari Bora čorba reče ''bilo je to neko lepše i sretnije vreme...''tadašnja opštinska vlast je to dala na korištenje bez ikakvih problema.jedini problem je bio da prije svake ''lude noći'' iznesemo odnosno unesemo ogromni čamac koji je bio tu garažiran pa smo se svi izvlačili na raznorazne načine samo da to ne uradimo.mislim da je čamac bio vlasništvo ribarskog društva iz Bileće,posle je nestao u nepoznatzom pravcu.jednom prilikom sam svirao baš u muzeju a prigoda je bila izložba koja je bila organizovana u čast 2.oktobra(dan oslobođenja(pada)Bileće) a tematika je bila vezana za koncetracioni logor i neizbježnu pjesmu ''Bilećanka''(sred' pušaka bajoneta straže oko nas...)pa smo baš tu pjesmu i odsvirali i otpjevali pred mnogim zvaničnicima Bileće kao i gostima iz Slovenije iz tadašnje ''bratske opštine'' Moste Polje.e sad da ne govorim o fotografijama koje svi mi posjedujemo u svojoj kolekciji a koje su nastale dole kod muzeja.svojevremeno je Bilećka legenda,slikar,pjesnik,kompozitor i arhitekta g-din Žika Janjić(trenutno živi u Herceg Novom)u saradnji sa njegovim profesorom sa fakulteta imao ideju da dole od muzeja preko ''kuletine'' i ''Drakuljice'' napravi etno park o čemu postoji i nezvanični projekat a koji ću gledati da nabavim i fotokopiram i konačno objavim u ovoj temi ovih dana.međutim u to vrijeme je od vlasti glatko odbijen i najvjerovatnije proglašen ludim(moja pretpostavka)posle toga je odselio u Herceg Novi i tamo je radio i stvarao i naravno za sve to bio bogato nagrađivan i odlikovan.i sada njegovi dobri poznanici kažu da nikada nije prestao da voli Bileću i da piše o njoj.o njemu možete da štogod pročitate ovdje na njegovoj internet adresi http://www.zivkojanjic.com/ZJ_srp.html dakle..eto..za mlađe forumaše koji nisu znali za ove pojedinosti.

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #19 poslato: 04.01.2009. 14:08:15 »
evo i prije nego što sam mislio sam došao do ovih dokumenata koji dokazuju šta je čuveni Žika Janjić htio da napravi Bileći i Bilećanima

« Poslednja izmena: 04.01.2009. 15:15:23 ZOXL »

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #20 poslato: 04.01.2009. 14:11:18 »
..
« Poslednja izmena: 04.01.2009. 14:31:05 ZOXL »

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #21 poslato: 04.01.2009. 14:15:53 »
još samo da napomenem da nisam uspio da objavim autentični arhitektin rukopis koji skeniranjem nije mogao da se pročita pa je to jedini razlog a inače postoji još dosta skica,predloga,projekata i slično u kojima arhitekta kontaktira pismima,dopisnicama i sl.svoga profesora Juraja Neidhardta da bi naravno čuo njegovo cijenjeno mišljenje o njegovim idejama..evo još jedne slike.maketa muzeja

« Poslednja izmena: 04.01.2009. 15:19:27 ZOXL »

Van mreže herc

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 179
  • Ugled: +10/-1
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #22 poslato: 04.01.2009. 19:22:01 »
Svaka cast za ovo ZOXL !!!
Neki ljudi govore ono sta znaju, a drugi ljudi znaju sta govore!

Van mreže jeka-m

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 10
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #23 poslato: 05.01.2009. 10:11:02 »
ZOXL svaka cast!!! Ovakve informacije, tipa starijih dešavanja u muzeju, sam tražila... Ove stranice što si pustio odavno sam pretražila, ali svakako - HVALA. Jel bi mogao da pretražiš po svojim albumima ili po albumima prijatelja fotografije sa tih događaja, molim te?! A je li možeš da potražiš i nešto od projektne dokumentacije etno parka ili barem da me uputiš na nekoga ko bi mi mogao pomoći? To bi mi puno značilo...

P.S. Kuksi, pa neće valjda vranjštanin nešto poduzimati   ;D ;D ;D

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #24 poslato: 05.01.2009. 11:27:13 »
e pa sad..hm..fotografija sa tih događaja iz diskoteke''muzej'' ja nemam i neznam da li je iko slikavao ali pitaću par ljudi koji su tada bili organizatori..što se tiče projekta etno parka mislim da nekih zvaničnih dokumenata nema ali ovo što sam ja pokušao da skeniram i objavim je bilo prosto nevidljivo jer i sami papiri su fotokopirani i blijedi pa nije bilo nikakve svrhe da stavljam blijede slike sa skicama sa nekakvim ''mrljama''..dakle za zvaničnu dokumentaciju neznam ništa i neznam da li postoji osim ovoga što sam već postavio a to je uglavnom osmišljavanje projekta

Van mreže pop

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 143
  • Ugled: +4/-24
  • Pol: Muškarac
  • Polako disati je korisno za razum
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #25 poslato: 20.01.2009. 01:02:03 »
Ma svi su zaboravili muzej a puno njih ga se uopste i ne sjeca (tuzno ali istinito)

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #26 poslato: 25.01.2009. 17:32:31 »
trenutna unutrasnjost muzeja........i Boro   ;D


Van mreže pop

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 143
  • Ugled: +4/-24
  • Pol: Muškarac
  • Polako disati je korisno za razum
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #27 poslato: 27.01.2009. 18:17:06 »
Trebalo bih nekako organizovati da se ocisti unutrasnjost i okolina muzeja za pocetak ,danas sam obisao zidine gradjevine zvane muzej ,pa ono je bruka i sramota za gradsku vlast,kako prethodnu tako i sadasnju.Ono je ogledalo grada i kulture nase omladine,pa sta da djeci sutra pokazemo kada ih izvedemo u setnju da gledaju boce,limenke,papirne maramice,kondome i svo drugo smece koje stanovnici Bilece bacaju gdje god stignu .Pa neka mi neko kaze jeli to normalno ili ne i kako uticati na svijest stanovnika ????
Tesko Bogu sa nama  :'( 

Van mreže gembler

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 183
  • Ugled: +18/-7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #28 poslato: 27.01.2009. 18:33:55 »
jeste li znali da je na muzeju moguće slušati Elmag radio, bar je moglo u nazad par godina na 106,9megaherca

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #29 poslato: 27.01.2009. 20:32:52 »
jeste li znali da je na muzeju moguće slušati Elmag radio, bar je moglo u nazad par godina na 106,9megaherca
pogled ka crnoj gori sve objašnjava :)