Autor Tema: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!  (Pročitano 18041 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gembler

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 183
  • Ugled: +18/-7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #30 poslato: 27.01.2009. 21:53:38 »
ali... malo ko to zna, samo na dva mjesta prečnika 1.5-2,..lakše je nać naftu hehe

Van mreže hud

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 735
  • Ugled: +77/-14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #31 poslato: 07.02.2009. 18:24:38 »
...
Mudrome više koriste neprijatelji nego glupome prijatelji.

Van mreže Trebinjka

  • оптимиста
  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 39
  • Ugled: +3/-0
  • Pol: Žena
  • навратила...
    • Pogledaj profil
Odg: MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!
« Odgovor #32 poslato: 27.01.2013. 01:46:01 »
Велика је штета што је тај музеј спаљен током рата. :(
Прочитала сам ваше постове, погледала неки видео у којем се говори о музеју и прочитала неке чланке... Са једне стране, вољела бих да се тај музеј обнови, а са друге стране разумијем зашто власти не желе да уложе новац у тај пројекат.
Неко ми је саопштио податак (за који не знам да ли је тачан) да су власти у Србији разматрале могућност да позатварају музеје зато што нису рентабилни. :-\ Врло мало људи их посјећује, улазнице су обично симболичне, а кустосима и осталим радницима треба редовно давати плату. Стога схватам зашто је пројекат било какве обнове музеја на мртвој тачки. Чињеница је да он не би био пуно посјећен, јер Билећа није афирмисана туристичка дестинација тако да би то било улагање новца у нешто за шта се унапријед зна да неће донијети никакав профит. Осим тога, не знам ни да ли би се могла обновити та документација која је спаљена или је то неповратно изгубљено... :(
Као што је неко већ написао горе, идеално би било када би неки приватник купио тај музеј и реновирао га, али очигледно да за такво нешто нико није био заинтересован. :(

Негдје на нету сам прочитала да је музеј купио неки Италијан и да ће тамо да направи спортско-угоститељски објекат, с тим да неће смјети да дира стећке... ;) Да ли је то тачно? Шта ви знате о томе?
Ако је ово истина, подржавам и такво рјешење јер би то значило неколико нових радних мјеста и још једну рекламу Билеће... :)

Него, да ли би неко могао да ми каже шта се тачно налазило у музеју? Да ли је тамо била искључиво документација која се тиче НОБ-а или још нешто...?
''И нога у задњицу је корак напријед'' - Мао Це Тунг