Bilećke teme > Bilećke aktuelnosti

MUZEJ... Jesmo li ga svi zaboravili?!

<< < (2/7) > >>

zajebi za to:
Sve pohvale JEKI-M za temu!

U nadi da će se postojeće stanje promijeniti na bolje, šaljem jednu sliku koja vise govori o našem, nego o stanju samog muzeja...

herc:

--- Citat: jeka-m  25.12.2008. 10:21:49 ---
 Nebriga o najvrjednijem objektu u gradu ide na dušu svim posljeratnim vlastima. Istina je da Vlada ne daje dovoljne bužete opštinama za ovakve stvari, ali nije ona jedini izvor novca, zaboga!!!

--- Kraj citata ---

potpisujem

jeka-m:
Vlast je vlast! Ko god da je u opštinskoj vlasti radi isto. Ne zato što ne znaju bolje, već zato što im državna vlast ne dozvoljava. Postoji pojam ''lokalna samouprava''... trn u oku državnim organima. Zakon o lokalnoj samoupravi se godinama vrti naokolo, ali se nikada nece donijeti dok smo van EU. Ako bi se donio taj zakon opštine bi mogle odlučivati samostalno o stvarima koje su u njenom interesu. Uredjenja, sanacije, organizacije, udruženja i sl. Kad bi se to dešavalo Banja Luka bi izgubila kontrolu nad Bilećom (banalizovanje). Zato se nemojte previše ljutiti na opštinare, jer su praktično nemoćni. Druga tema je to što ne znaju iskoristiti svoj minimalan budžet u skladu sa potrebama ljudi zbog kojih i jesu na pozicijama. A ne znaju ni iskoristiti prilike koje im se nude. O tome ćemo pisati u dogledno vrijeme :) 

road king:
Jeko nemoj me pogresno shvatiti,ono gore sto sam napisao okrenuo sam bio na salu.
Bilecki muzej jeste jedna od kako da nazovem ikona grada i sada u ovakvom stanju  kakav je a kamoli jos prije dok nije bio zapaljan i unisten.
Sjecam se te godine i kad je zapaljen i jos se sjecam prije nego sto ga je jedan doticni *GOSPODIN* zapalio da je bio otvoren,vrata ulazna unistena,knjge i spisi razbucani,prozori razbijeni...i da niko o tome nije vodio racuna niti je iko odgovarao za pricinjenu stetu.Jeste da je bio rat ali boze moj nisu se smijele
desevati takve stvari, vandalizam, i to rusenja i unistavanja sopstvenog grada,jer muzej nije niko drugi doveo do ovakvoga stanja nego mi Bilecani.
Sto se tice sadasnje vlasti volio bih da nesto urade po tom pitanju,iako realno gledajuci stvari lakse bi bilo na istom mjestu sagraditi novi muzej nego restauirati stari. Licno sam bio prisutan kad su jedan covjek iz Bilece i jedan iz Beograda,prije jedno 6-7 godina,sjedali sa covjekom iz opstine i trazili mu da zakupe muzej,renoviraju ga,uloze dobre pare i da otvaraju DISKOTEKU.  A sami mozete zakljuciti sta je bio odgovor tada, citiram * MA NEMA SANSE,NEMA TE VEZE DA SE MOZE DOCI DO TOGA, KAKAV DISKO,TO CE OPSTINA SREDJIVATI UBRZO....itd...
Misljenja sam da Bilecki muzej treba dati nekom privatniku i za sitnu lovu,ako vec opstina nece da preduzima nista,i da ga obnovi otvori nesto ma bilo sta samo da ga dignu na noge sto bi rekli. Sjetite se samo restorana Jezero i motela Vidikovac kakvi su bili prije 7-8 godina,krave su cuvali u njima,pokradeno sve,unisteno, a pogledajte sad kad su dospjeli u privatne ruke. JEZERO jedan od najboljih restorana a motel VIDIKOVAC jedan od najboljih motela u regiji,
a da nisu izdati to jest kupljeni mislim da bi ih ista sudbina snasla kao i MUZEJ.
Poenta ove sve price jeste da muzej sada treba dati u zakup ili prodati prvom koji ponudi da ga obnovi i otvori nesto,jer tesko da ce opstina bilo sta pokusavati  bar u skorije vrijeme u ovome *naprednom* vremenu i u ovoj besparici. Mislim da je ovo jedini spas MUZEJA, JEKO.


POZ......

jeka-m:
OK. To je jedna ideja. Nemoj me pogrešno shvatiti, ali mislim da je ideja za diskoteku u takvom objektu zaista grijeh prema arhitekturi. Ideja da se izdaje ili proda spomenik kulture perioda moderne je nedopustiv!!! U tome se slažem sa vlastima. I treba da se restaurira državnim ili opštinskim sredstvima. Pošto je to malo vjerovatno onda je jedina mogućnost da se traže sredstva od organizacija tipa UNESCO-a ili nešto slično. I treba prihvatiti sve uslove koje profesionalci nude. Profesija se mora poštovati, a kod nas i nema profesionalaca tog tipa. Zadnja smo rupa na svirali i samo se sami možemo pomaći sa dna!!!

Najjednostavnije bi bilo prodati ga, ali to se ne može uraditi!

Pišite malo o Muzeju... O Vašem doživljaju njega... O istoriji Muzeja... O ljudima koji takve stvari znaju... O zanimljivostima ako ih znate...

Svi se slažemo da je ikona grada i da ga treba restaurisati. Kako će se to uraditi? Nije na nama da odlučujemo. To može samo skupština grada!!! A ko su mladi odbornici sada? Čula sam da ih ima dosta...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju