Anketa

Da li ste za stranku Pokret za Bilecu?

Za(potrebna je takva stranka u Bileci,Bileca bi dosta dobila ako bi se stvorila ta stranka)
12 (92.3%)
Protiv(Mozemo i bez te stranke)
1 (7.7%)

Ukupno glasova: 13

Autor Tema: Pokrenimo Bileću  (Pročitano 13508 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gembler

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 183
  • Ugled: +18/-7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Pokrenimo Bileću
« poslato: 12.01.2009. 20:19:56 »
Kako se da primjetiti više pažnje se posvećuje raznim temama koje i nisu toliko bitne za budućnost našeg grada a samim tim i nas samih, zato sam otvorio novu temu unutar koje možemo postavljati naše prijedloge, sugestije i komentare na trenutno stanje u Bileći kao i upućivati kritike odnosno pohvale na rad nove vladajuće strukture u Bileći. Suština ove teme bi u prvom planu bila "nužni potezi nove vlasti" odnosno šta bi trebalo da uradi SO Bileća za konačni razvoj Bileće, kakve nove ideje, kako doći do novih radnih mjesta, na čemu može da počiva razvoj Bileće-ukratko-šta uraditi da ostvarimo vidan progres po svim pitanjima.

Primjera radi; ovih dana na djelu je priča o milionima koje Bileća nije dobila od het-a kao nadoknadu za poplavljeno tlo, odnosno ono što je do sada dobila umanjeno je za 6.000.000 miliona KM.

Šta uraditi sa tim parama:
 
- dati ih građanima kroz kredite i na taj način o ljutu jadu ih kasnije zabaviti kad dođe vrijeme da vraćaju rate,
-otvaranje novih radnih mjesta, npr. uredjenje malog dijela bilećkog jezera, odnosno plaže a zatim i gradnja uslužnog objekta na njoj i samim tim zaposliti određen broj ljudi na rad prema socijalnim kriterijumima ili
-prepustiti ih opštinarima da ih potroše u gluposti, kao što su i do sada radili u 80% slučajeva ne računajući-opštinske kredite i famoznu rasvjetu koja nas dođe kao da smo Las Vegas.

p.s. i do sada je bilo sličnih tema ali su brzo napuštane

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Pokrenimo Bileću
« Odgovor #1 poslato: 12.01.2009. 20:59:51 »
Naravno da je opcija 2 (-otvaranje novih radnih mjesta, npr. uredjenje malog dijela bilećkog jezera, odnosno plaže a zatim i gradnja uslužnog objekta na njoj i samim tim zaposliti određen broj ljudi na rad prema socijalnim kriterijumima) najbolja i prikladnija, ali i najkompleksnija. Dabogda.

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: Pokrenimo Bileću
« Odgovor #2 poslato: 12.01.2009. 22:09:32 »
nije istina da se ovdje posvećuje više pažnje nekim ''lijevim'' temama jer se ovdje odavno raspravljalo o svemu i svačemu u što ćeš se ti(gembler)uvjeriti kad malo prelistaš forumske teme koje su svojevremeno otvarane.pošto je ovo tvoj tek 13-ti post onda te potpuno razumijem.dakle malo pregledaj šta se sve ovdje pričalo pa ćeš vidjeti..da ne izmišljamo sad toplu vodu odjednom

Van mreže gembler

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 183
  • Ugled: +18/-7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pokrenimo Bileću
« Odgovor #3 poslato: 12.01.2009. 23:15:25 »
pričalo se, ali kao što sam već rekao, na sličnu temu i brzo se napuštala tema što ovaj forum odvlači u drugu stranu (zabavnu). A po br. postova ne možeš zaključiti da li sam pročitao sve  forumske teme, dakle jesam 

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Odg: Pokrenimo Bileću
« Odgovor #4 poslato: 13.01.2009. 08:47:56 »
pričalo se, ali kao što sam već rekao, na sličnu temu i brzo se napuštala tema što ovaj forum odvlači u drugu stranu (zabavnu). A po br. postova ne možeš zaključiti da li sam pročitao sve  forumske teme, dakle jesam 

e onda mijenjate nickname ko čarape..ko bi vas ''pofato''

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Pokrenimo Bileću
« Odgovor #5 poslato: 13.01.2009. 17:44:46 »
pričalo se, ali kao što sam već rekao, na sličnu temu i brzo se napuštala tema što ovaj forum odvlači u drugu stranu (zabavnu). A po br. postova ne možeš zaključiti da li sam pročitao sve  forumske teme, dakle jesam 
A na osnovu čega zaključuješ da se ova tema koju si otvorio neće napustiti jednako brzo (da ne kažem brže) kao i ostale slične teme? Dabogda da neće, evo ti od mene jedan post i sa srećom.

Van mreže gembler

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 183
  • Ugled: +18/-7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pokrenimo Bileću
« Odgovor #6 poslato: 14.01.2009. 01:02:34 »
pričalo se, ali kao što sam već rekao, na sličnu temu i brzo se napuštala tema što ovaj forum odvlači u drugu stranu (zabavnu). A po br. postova ne možeš zaključiti da li sam pročitao sve  forumske teme, dakle jesam 
A na osnovu čega zaključuješ da se ova tema koju si otvorio neće napustiti jednako brzo (da ne kažem brže) kao i ostale slične teme? Dabogda da neće, evo ti od mene jedan post i sa srećom.


vjerovatno si u pravu, uvjek prepušteni šaki ljudi

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: Pokrenimo Bileću
« Odgovor #7 poslato: 14.01.2009. 20:20:15 »
Pozajmiti lovu trbinjcima da obrnu, pa ce nam sa kamatom vratiti.

Van mreže pop

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 143
  • Ugled: +4/-24
  • Pol: Muškarac
  • Polako disati je korisno za razum
    • Pogledaj profil
Odg: Pokrenimo Bileću
« Odgovor #8 poslato: 20.01.2009. 00:45:01 »
E ko je pokrene dobija Nobelovu nagradu ;D

Van mreže fan

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 235
  • Ugled: +13/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Pokrenimo Bileću
« Odgovor #9 poslato: 20.01.2009. 14:16:21 »
Pokrenuti Bilecu? Hajde da vidimo i to.... Sto se tice ovih para to ce ti biti ova treca opcija, potrosice ih opstinari, a kako i nasta nikada necemo saznati...
A sto se tice pokretanja grada.... Kad god da se na bilo koji nacin pokusa pokrenuti, ima stotinu njih tu koji su da nas vrate na pocetak... cist primjer - izgradnja cementare...
Tako da mi ova Bileca sve vise lici na jadnog Sizifa, samo mi se cini da smo mi sami sebi dali taj zadatak da guramo kamen, a nesto se uopste i ne trudimo da ga izguramo konacno.... 

Van mreže pop

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 143
  • Ugled: +4/-24
  • Pol: Muškarac
  • Polako disati je korisno za razum
    • Pogledaj profil
Odg: Pokrenimo Bileću
« Odgovor #10 poslato: 21.01.2009. 00:03:01 »
Vecina ni ne pokusava da pomogne u guranju tog kamena niti ce ikada :(

Van mreže fan

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 235
  • Ugled: +13/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Pokrenimo Bileću
« Odgovor #11 poslato: 21.01.2009. 00:51:50 »
Vecina ni ne pokusava da pomogne u guranju tog kamena niti ce ikada :(

Pa znas kako, jedan dio gura uz brdo, drugi niz brdo, pa ni tamo ni vamo :( Al to ti je Bileca, tesko da cemo se pomjeriti s mjesta neki duzi naredni period... :(

Van mreže pop

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 143
  • Ugled: +4/-24
  • Pol: Muškarac
  • Polako disati je korisno za razum
    • Pogledaj profil
Odg: Pokrenimo Bileću
« Odgovor #12 poslato: 21.01.2009. 13:50:56 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  nemam vise komentara po pitanju kamena i guranja  ;D ;D ;D ;D ;D

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pokrenimo Bileću
« Odgovor #13 poslato: 22.01.2009. 19:12:23 »
             Mrtav ne prdi.         
             Mozda u buducnosti hoce ali za sad nisam cuo nijedan slucaj....................

Van mreže error

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 948
  • Ugled: +47/-40
    • Pogledaj profil
Odg: Pokrenimo Bileću
« Odgovor #14 poslato: 22.01.2009. 19:26:14 »
Evo da i ja nesto napisem iako nemam blage veze o politici i ko je sada na vlasti,ali sam cuo da je skupstina u ovoj godini licila na sve samo ne na skupstinu jer su se prvenstveno iznosile stvari koje nemaju veze o Bileci,bar sam tako cuo.U Bileci bi po meni trebala neka "jaka i cvrsta ruka" kojoj niko od ovih "miseveva" prigovoriti nece,ali to je neizvodljivo.Takodje mislim da bi se pokrenula Bileca treba malo raditi i na gradjanskoj psihi,jer mislim da i oni mogu da doprinesu pokretanju Bilece,a ne da jedva cekaju da umre komsiji krava pa da se smiju i bleje.I sve dok tako budemo razmisljali i gledali nema ti pokretanja Bilece bar ja tako misli,a sto se tice tih para pa noramlano je da ce ih podijeliti izmedju sebe oni u opstini ako se mognu dogovori,a ako su mogli do sada moce i od sada.I noramalno je to da ce oni prvo obezbjediti sebe i svoju porodicu,pa onda tek gradjane.
Hua,hua