Anketa

Da li ste za gradnju Cementare?

Da
24 (54.5%)
Ne
10 (22.7%)
Nemam misljenje
10 (22.7%)

Ukupno glasova: 44

Autor Tema: Otvara se cementara ?  (Pročitano 50392 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Otvara se cementara ?
« Odgovor #75 poslato: 12.02.2009. 00:02:02 »
CITAT:
Predstavnici opštinske vlasti predložili su mještanima da delegacija, koju oni izaberu, posjeti cementaru u Italiji kako bi se uvjerili o stepenu zagađenja.

Kako sam se slatko nasmijao, kome da pokazu? Ko je ovdje lud? Ma oni su zacrtali da to nevalja i nema te sile da ih neko ubijedi u suprotno, mi vise sami sebi nevjerujemo :D :D :D


Takav smo mi narod, nije ni cudo sto nista nemamo...

Neki dan sam morao da donesem Studiju o procjeni rizika od instalacije bazne stanice mobilne telefonije rađenu od strane komisije sa Elektrotehničkog fakulteta kako bih pokušao da uvjerim komšije da nećemo svi pokrepati od raka za par mjeseci ukoliko dopustimo postavljanje iste na krov zgrade. Naime, zaključak Studije je da rastojanje na kome nema nikakvih štetnih posljedica po ljudsko zdravlje iznosi 1m (jedan metar), ali naravno većina je to sa omalovažavanjem odbacila uz konstatacije da "to oni sebi na kuću montiraju", "neka svojoj deci leukemijuna vrat natovare"... Napominjem da se na krovu Elektrotehničkog fakulteta nalaze bazne stanice najveće snage sva tri operatera mobilne telefonije, nekoliko predajnika druge namjene, itd, itd...
Kako onda neko misli da bilo šta na tu temu razgovara sa žiteljima Plane?!

Zaboravih da kažem da to ne bismo radili da učinimo sirotom "VIP-u", već bi za taj ustupak dijela krova dobili mjesečnu naknadu od 600€, što bi pokrilo sve troškove tekućeg održavanja za svu zgradu.
« Poslednja izmena: 12.02.2009. 00:07:07 kerber_ »

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Otvara se cementara ?
« Odgovor #76 poslato: 12.02.2009. 00:53:00 »
Mljekara Pađeni je ipak bilećki brend, ali ovdje pravi paradoks.
Citat
Kakav je interes opštini da otvori cementaru i zagadi okolinu, otvarajući 100 ili 150 novih radnih mjesta, kad će bez posla ostati znatno više ljudi -
Kojih, njegovih 20tak ?
Ne znam, ali ne treba tako odbacivati cementaru, treba to dobro ispitati i tek onda suditi.

Mislim da ipak gospodin Vukoje ne misli da jedan njegov radnik vrijedi drugih pet, već da se dio konstatacije odnosi na kooperante koji su samostalni poljoprivredni proizvođači i u tom slučaju bi izgubili prihode i premije od otkupa mlijeka.

Van mreže prinudna uprava

  • Start moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 833
  • Ugled: +63/-70
    • Pogledaj profil
Odg: Otvara se cementara ?
« Odgovor #77 poslato: 12.02.2009. 16:04:18 »
stani malo, oće li mi iko reći pošto im je cimenat???
Ne bojim se tudjinskog nakota,no se bojim od zla domaćega!!!

Van mreže zajebi za to

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 81
  • Ugled: +16/-4
    • Pogledaj profil
Odg: Otvara se cementara ?
« Odgovor #78 poslato: 12.02.2009. 16:49:07 »
stani malo, oće li mi iko reći pošto im je cimenat???

Sve informacije na:
http://80.71.144.22/index_opcine.php?str=13&lotID=RICBiPod-00103-2007&RIC=RICBi&TIP=4

Kuvic ?  ??? ?
« Poslednja izmena: 12.02.2009. 16:52:23 zajebi za to »
Neka je blagosloven onaj koji nema šta da kaže, a ipak ćuti.

Van mreže peca

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 344
  • Ugled: +4/-12
    • Pogledaj profil
Odg: Otvara se cementara ?
« Odgovor #79 poslato: 12.02.2009. 19:50:31 »
stani malo, oće li mi iko reći pošto im je cimenat???
na malo ili na veliko

Van mreže prinudna uprava

  • Start moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 833
  • Ugled: +63/-70
    • Pogledaj profil
Odg: Otvara se cementara ?
« Odgovor #80 poslato: 12.02.2009. 22:20:56 »
na vreću, tj. na malo? ???
Ne bojim se tudjinskog nakota,no se bojim od zla domaćega!!!

Van mreže hud

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 735
  • Ugled: +77/-14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Otvara se cementara ?
« Odgovor #81 poslato: 28.02.2009. 21:53:41 »
CITAT:

Španjolski Aricam želi graditi cementaru u Republici Srpskoj

Prema početnim analizama, investicija Aricama u Prijedor procjenjuje se na 150 milijuna eura

PRIJEDOR Španjolski Aricam, jedan od najvećih europskih proizvođača cementa, želi graditi tvornicu cementa u blizini Prijedora. Projekt je dobio potporu Vlade Republike Srpske pa španjolska tvrtka treba napraviti studiju izvodljivosti za buduću tvornicu. Španjolska tvrtka, koja je ove godine započela gradnju velike cementare u Albaniji za koju će izdvojiti 200 milijuna eura, a planira se i gradnja u Tunisu, izabrala je lokaciju nedaleko od Prijedora zbog blizine sirovina potrebnih za proizvodnju cementa - krečnjaka i gline. Osim cementare, u španjolskoj kompaniji žele dobiti i koncesiju na eksploataciju nužnih sirovina. Prema početnim analizama, investicija se procjenjuje na 150 milijuna eura. Cementara će se, prema još uvijek neslužbenim najavama, graditi i u Gacku, a kao moguća lokacija navodi se mjesto propalog rudnika Miljevina kod Foče, kojeg je Vlada nedavno kupila. Zainteresirani investitori žele graditi cementaru u Gacku uzdajući se u velike količine raspoložive troske iz Termoelektrane Gacko, važne sirovine u proizvodnji cementa. Prema investicijskom planu Aricama od 2007. do 2009. predviđeno je da ta tvrtka u nove proizvodne pogone uloži oko 600 milijuna eura. Kao potencijalne lokacije navode se se Portugal, Crna Gora, Angola i Hrvatska.
Mudrome više koriste neprijatelji nego glupome prijatelji.

Van mreže pop

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 143
  • Ugled: +4/-24
  • Pol: Muškarac
  • Polako disati je korisno za razum
    • Pogledaj profil
Odg: Otvara se cementara ?
« Odgovor #82 poslato: 01.03.2009. 00:40:21 »
To je jos jedna suplja prica u nizu (cementara u Bileci) jel ima neko da jos vjeruje u ovu pricu o cementari u Bileci  ???





- Credo quia absurdum (est) -   

Van mreže milozeks

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 102
  • Ugled: +87/-40
    • Pogledaj profil
Odg: Otvara se cementara ?
« Odgovor #83 poslato: 01.03.2009. 18:09:46 »
Ja vjerujem i nevidim u tome nista lose...
Pre cu biti JA nego ono sto vi volite!!!

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: Otvara se cementara ?
« Odgovor #84 poslato: 01.03.2009. 19:25:11 »
Da otvorimo novu temu "Zatvara se cementara" :'(
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže pop

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 143
  • Ugled: +4/-24
  • Pol: Muškarac
  • Polako disati je korisno za razum
    • Pogledaj profil
Odg: Otvara se cementara ?
« Odgovor #85 poslato: 02.03.2009. 00:12:35 »
Ja vjerujem i nevidim u tome nista lose...


Nevidim ni ja  nista lose u tome da se otvori  cementara  ali otvorice se i fabrika za preradu ulja ,pokrenuti Bilecanka i Kovnica a mi imamo na birou samo 1700 nezaposleni ,pa ko ce tu da radi odakle nam radna snaga   ???

Van mreže peca

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 344
  • Ugled: +4/-12
    • Pogledaj profil
Odg: Otvara se cementara ?
« Odgovor #86 poslato: 03.03.2009. 07:07:54 »
А још обилазница ако се буде радила...Е,мораће се одгодити неки од тих пројеката...Стварно смо у дефициту што се тиче радне снаге.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Otvara se cementara ?
« Odgovor #87 poslato: 12.07.2009. 19:43:58 »
..............
 ???

Van mreže bocky

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 75
  • Ugled: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Vjera u pobjedu je pola dobijene bitke!!!
    • Pogledaj profil
Odg: Otvara se cementara ?
« Odgovor #88 poslato: 14.07.2009. 09:01:55 »
Meni ovaj projekat u startu djeluje malo neozbiljno. Kad bi neko od velikih kompanija iz te oblasti htio da otvara cementaru u Bileći, ja bih to podržao. Nek dimi, nek praši, nek zagađuje, makar bi velika većina pristojno živjela. Što se tiče ovog projekta, dosta toga djeluje nelogično, prvo kaže da će dovoze sirovinu koja sa 70-90% učestvuje u sastavu cementa i to najvjerovatnije iz Italije?!. Meni nije logično da će neko da u Italiji, gdje su mnogo stroži ekološki propisi, peče klinker a onda ga transportuje ovamo da bi kod nas završavao taj dio procesa koji ne zagađuje okolinu. Da je obratno pa ajde nekako. Onda kaže da će tu biti dosta posla za prevoznike iz okoline. Ozbiljna cementara bez svog voznog parka?! Pa onda ne treba im voda?! Pa neće valjda gore da prave poljski WC?! Pa onda ne mogu da se ne zapitam zašto su pokušali u Trebinju, Gacku i Bileći a ne u Ljubinju, Nevesinju i Berkovićima. Da nema to slučajno veze sa tim što samo ove prve tri opštine imaju sredstva za razvojne kredite, a 50 radnika puta 20000 je 1000000 KM ili slovima milion maraka malo li je rođaci. A što se tiče lokacije na Planoj to je prosto genijalno, imamo jednu jedinu firmu u opštini koja nešto proizvodi i dobro posluje i daj da joj se pose*emo u posao, jer valjda strano govno ljepše smrdi.
Na kraju bih samo još pomenuo onog nesretnog slovenca koji je natego pola grada pričom da će da kupi Kovnicu, nije to tako davno bilo.

Na kraju, dabogda da se ja varam i da to sve može ovako kako je ovaj ''menadžer projekta'' ispričao.

Kao prvo, dosta sam upucen u ovu temetiku pa da ti odgovorim...
Klinker ne dovoye iz Italije vec iz Ukrajine, a sto se tice vode, ona im treba samo za sanitarije.
Znam sta pricam i ovo je provjereno 100 %, jer sam ukljucen u izradu projekta.
A sto se tice zagadjenja, to su obicne opozicione price.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Otvara se cementara ?
« Odgovor #89 poslato: 14.07.2009. 16:25:37 »
Cementara u Beocinu

pa u Splitu

Kosjeric

Kakanj

Ovo su samo neke od cementara u zemljama bivse "Juge".