Autor Tema: Hocemo ekskurzije u inostranstvo...!!!!  (Pročitano 14159 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Одг: Hocemo ekskurzije u inostranstvo...!!!!
« Odgovor #15 poslato: 11.12.2009. 14:49:54 »
ove godine je ekskurzija kod nas 5 dana (Srbija) bila 355 KM
iste godine, srednjoškolci u Bijeljini su plaćali za 8 dana (Grčka) 400 KM ...drug mi reče da su išli na Makedoniju i tu ostali 2 dana, bio hotel krš...ali svih ostalih 5-6 dana u odličnom hotelu na nekom ostrvu u Grčkoj. Potrošili su otprilike kao i mi, ipak to je i vremenski duže. Hrana isto u redu.

Kod nas, prva noć u Slaviji, kao i druga ... naravno ne lux, vlaga u sobi, kreveti nikakvi...stvarno u Novom Sadu hotel stari krovovi je na nivou (3 i 4 dan)

Kod nas je trebalo preko 80 % da đaka da idu, dok je kod njih u Bijeljini 50%. To je bio uslov koji se morao ispuniti da bi se uopšte išlo na ekskurziju. Znam da smo sakupili od firmi, kafića, opštine (čistili po muzeju itd..) 4 000 KM ili više i da je plaćeno djeci koja nemaju jednog roditelja ili koji su u teškom finansijskom stanju.

ko je tu lud ?
« Poslednja izmena: 11.12.2009. 14:56:57 VLADIX »

Van mreže pectoralis

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 213
  • Ugled: +26/-30
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Hocemo ekskurzije u inostranstvo...!!!!
« Odgovor #16 poslato: 11.12.2009. 14:52:20 »
Stavi se jedna ponuda jer se prije toga razmotri koja je najpovoljnija.Što se tiče cijena nema tu razlike,samo zaostali ljudi misle da je u inostranstvu sve skuplje.Npr u jednoj Švajcarskoj ima dosta stvari koje su jeftinije nego kod nas od jestivog ulja do interneta...
Ali opet kažem problem su maturanti(čast ovoj generaciji) koji se ponašaju nezrelo i glupo.Koliko se puta desi da neko pobjegne iz hotela i ode na splav u tom istom Beogradu i ne javlja se na tel,preskaču se balkoni,baci se boca pića npr sa 10 sprata kroz prozor...I sta onda treba profesor da bude kriv sto je neki debil zavrsio u zatvoru,i sto ce svi morati da daju recimo po 100€ da plate neku kaznu...Nema tih para da bih igdje vodio ekskurziju...

ovo sto ti kazes Bocky u pravu si,svi omalovazavaju nekog ko je zavrsio fakultet i sad radi za 1000km ali zato ko krade,ne placa porez,diluje drogu i zaradjuje 10 000 bez dana skole njemu svaka cast,jbg on se snasao,on je vrijedan.. ali ipak je ovo za drugu temu :-)

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Одг: Hocemo ekskurzije u inostranstvo...!!!!
« Odgovor #17 poslato: 11.12.2009. 15:43:08 »
Bocky u pravu si bio sam malo preoštar, ali ne pokušavam ja da omalovažim profesore u cjelini niti njihov prosvjetni rad. Meni samo smeta to što bi upravo oni trebalo da prelome i ako treba i da izvrše pritisak tamo gdje treba da se konačno i naši učenici izjednače sa ostalima i što reče error da se ne stide kad ih neko upita gdje su bili na ekskurziji, umjesto što se pojedini od njih petljaju tamo gdje im nije mjesto i pokušavaju da zavode cenzuru u 21. vijeku. Ne bi trebalo da ih bude sramota da unajme agenciju koja ima profesionalne vodiče pa da povedu i njih i đake i pokažu im malo svijeta. Vidio si šta je Vladix napisao kolika je razlika u cijeni bila između Grčke i Srbije, dakle finansije ne bi trebalo da su prepreka, onda ili je ljenost pojedinaca ili je ono što reče kerber_ ''kako bi se pojedini ugradili''.
A v.i.p.-e kad kažeš da se stavlja samo jedna ponuda jer su sve razmotrene, pitanje je ko je razmotrio sve ponude? Pitaju li se imalo đaci kojima to treba da bude jedan od događaja koji će pamtiti čitav život ili makar njihovi roditelji koji to treba da plate?
« Poslednja izmena: 11.12.2009. 15:46:19 S.A.F. »

Van mreže pectoralis

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 213
  • Ugled: +26/-30
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Hocemo ekskurzije u inostranstvo...!!!!
« Odgovor #18 poslato: 11.12.2009. 16:46:12 »
Postoje uslovi i uzima se najjeftinija koja ispunjava uslove.I ja sam za to da se se konsultuju đaci.Isto tako postoji priča da su npr u ekonomskoj namjerno trazili i insistirali ove godine na inostranstvu,jer su unaprijed znali da ih nece biti dovoljno i na taj način sabotirali ikakvu ekskurziju,tako da nisu nigdje otisli.Kako se pričalo neki od njih su govorili da svakako ne bi isli i da moze,ali eto da su uradili to na ovaj način.Tako da ovi sto su htjeli da odu nisu otisli

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Одг: Hocemo ekskurzije u inostranstvo...!!!!
« Odgovor #19 poslato: 11.12.2009. 17:03:56 »
Ama meni samo nije jasno kako je razlika između Grčke i to 8 dana i Srbije jedva 5 dana samo 45 KM.
Evo Grčka je dosta udaljenija kako god okreneš, 3 dana su duže, a da ništa drugo ne uzimamo u obzir. Tačno bruka, čuj ekskurzija u Bg.

Van mreže bocky

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 75
  • Ugled: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Vjera u pobjedu je pola dobijene bitke!!!
    • Pogledaj profil
Одг: Hocemo ekskurzije u inostranstvo...!!!!
« Odgovor #20 poslato: 12.12.2009. 10:02:57 »
Bocky u pravu si bio sam malo preoštar, ali ne pokušavam ja da omalovažim profesore u cjelini niti njihov prosvjetni rad. Meni samo smeta to što bi upravo oni trebalo da prelome i ako treba i da izvrše pritisak tamo gdje treba da se konačno i naši učenici izjednače sa ostalima i što reče error da se ne stide kad ih neko upita gdje su bili na ekskurziji, umjesto što se pojedini od njih petljaju tamo gdje im nije mjesto i pokušavaju da zavode cenzuru u 21. vijeku. Ne bi trebalo da ih bude sramota da unajme agenciju koja ima profesionalne vodiče pa da povedu i njih i đake i pokažu im malo svijeta. Vidio si šta je Vladix napisao kolika je razlika u cijeni bila između Grčke i Srbije, dakle finansije ne bi trebalo da su prepreka, onda ili je ljenost pojedinaca ili je ono što reče kerber_ ''kako bi se pojedini ugradili''.
A v.i.p.-e kad kažeš da se stavlja samo jedna ponuda jer su sve razmotrene, pitanje je ko je razmotrio sve ponude? Pitaju li se imalo đaci kojima to treba da bude jedan od događaja koji će pamtiti čitav život ili makar njihovi roditelji koji to treba da plate?
Slazem se u svemu sa tobom.Sve je tako,naravno da je do njih,mada i sam znas da su neki imali i bolna iskustva na ekskurzijama!Mislim da trebaju vec jednom prelomiti i povesti ekskurzije u inostranstvo!To samo mogu pokrenuti roditelji i savjet ucenika!Opet se sve svodi na ucenike i roditelje,koji izgleda nemaju dovoljno snage da to izguraju do kraja!

Van mreže PsV

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +3/-5
    • Pogledaj profil
Одг: Hocemo ekskurzije u inostranstvo...!!!!
« Odgovor #21 poslato: 13.12.2009. 03:39:18 »
Ne znam boga mi kud bi dalje i bolje od, recimo rute Kg-Bg-Ns.... Nasa djeca da vide (ono sto nijesu prije) u svojoj zemlji i sa svojim narodom... pa mogu i upitat koga ako sto ne umjednu.. snaci se ako se dje zagube... sporazumjet' se brate... Ekskurzije iz svih dijelova Evrope dolaze da obidju Sumarice, Kalemegdan, Petrovaradinsku tvrdjavu itd, a mi bi iz Bileće pravo pod Big Ben i pod Ajfelovu kulu samo zato sto je to prokleto "inostranstvo".... >:( >:(

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Одг: Hocemo ekskurzije u inostranstvo...!!!!
« Odgovor #22 poslato: 13.12.2009. 13:04:32 »
Ne znam boga mi kud bi dalje i bolje od, recimo rute Kg-Bg-Ns.... Nasa djeca da vide (ono sto nijesu prije) u svojoj zemlji i sa svojim narodom... pa mogu i upitat koga ako sto ne umjednu.. snaci se ako se dje zagube... sporazumjet' se brate... Ekskurzije iz svih dijelova Evrope dolaze da obidju Sumarice, Kalemegdan, Petrovaradinsku tvrdjavu itd, a mi bi iz Bileće pravo pod Big Ben i pod Ajfelovu kulu samo zato sto je to prokleto "inostranstvo".... >:( >:(
1. u osnovnoj smo već išli tamo
2. blizu je pa ćemo vjerovatno, ako već nismo (a 90% jesu), posjetiti te gradove, dok Francusku, Španiju, Grčku teško.

Van mreže PsV

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +3/-5
    • Pogledaj profil
Одг: Hocemo ekskurzije u inostranstvo...!!!!
« Odgovor #23 poslato: 13.12.2009. 17:08:50 »
Ne znam boga mi kud bi dalje i bolje od, recimo rute Kg-Bg-Ns.... Nasa djeca da vide (ono sto nijesu prije) u svojoj zemlji i sa svojim narodom... pa mogu i upitat koga ako sto ne umjednu.. snaci se ako se dje zagube... sporazumjet' se brate... Ekskurzije iz svih dijelova Evrope dolaze da obidju Sumarice, Kalemegdan, Petrovaradinsku tvrdjavu itd, a mi bi iz Bileće pravo pod Big Ben i pod Ajfelovu kulu samo zato sto je to prokleto "inostranstvo".... >:( >:(
1. u osnovnoj smo već išli tamo
2. blizu je pa ćemo vjerovatno, ako već nismo (a 90% jesu), posjetiti te gradove, dok Francusku, Španiju, Grčku teško.
Nije nista dalja Atina ni Rim ni Budimpesta od Bg-a, a eto velite da nije ni skuplje, pa je najbolje da (posto je unaprijed poznato da ce ekskurzija u Srbiju) upucujemo to 90 i kusur % djece u sopstvenoj reziji da obidju Atinu i Rim (za one novce sto potrose u Srbiji) prije ekskurzije, pa dodje na isto!

Van mreže pectoralis

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 213
  • Ugled: +26/-30
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Hocemo ekskurzije u inostranstvo...!!!!
« Odgovor #24 poslato: 13.12.2009. 22:55:19 »
Generacija 1992. (znam jer je moj komsija to godiste) u osnovnoj skoli Sv.Sava nikako nije išla na ekskurziju..Razlog je jednostavan : u školi se radilo o biranju novog ili ostajanju starog direktora,tako da su sve snage usmjerene na to..Za tu jadnu djecu nije problem bio SRBIJA ILI INO nego sto ne idu nikako


 :) :(

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Одг: Hocemo ekskurzije u inostranstvo...!!!!
« Odgovor #25 poslato: 14.12.2009. 08:57:23 »
Tačno je da mnogo ekskurzija iz inostranstva dolazi u Beograd u zadnje vrijeme. Samo ja ne viđeh nikog mlađeg od 70 ljeta. Uglavnom šetaju po Kalemegdanu zato što kad ih ispušte s broda dole u pristaništu i ne mogu nikud dalje tu već bahildišu. A što se tiče ekskurzije u Srbiji slažem se da obavezno treba ići ali recimo u četvrtom osnovne.

Van mreže celjevo 1

  • Kako ste mi danas ??
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 267
  • Ugled: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • La Linea!
    • Pogledaj profil
Odg: Hocemo ekskurzije u inostranstvo...!!!!
« Odgovor #26 poslato: 19.03.2011. 14:13:12 »
koliko para tolikoo i muzike!  8)

a to bi valjalo da se posjećuju te države itd.  :) :) :)