Autor Tema: Bilećko jezero  (Pročitano 18572 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lakiboj

  • Urednik
  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 16
  • Ugled: +1/-4
    • Pogledaj profil
Bilećko jezero
« poslato: 20.11.2007. 14:56:35 »
Želim da se prvo zahvalaim administratoru što je dozvolio da pokrenemo ovu temu koja je zasigurno jedna veoma perspektivna stavka u budućnosti . Pišite i pitajte za sve što vas interesuje o ovom našem dragulju

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: Bilećko jezero
« Odgovor #1 poslato: 04.01.2008. 02:08:55 »
Evo da ja kazem dvije :)
Bilecko jezero je napravljeno da nam uzmu i ono parce zemlje sto je valjalo u bileckoj opstini,i da bi Trebinje moglo da lagodno zivi na nas  racun...

Van mreže Zdravko

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 420
  • Ugled: +15/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Bilećko jezero
« Odgovor #2 poslato: 04.01.2008. 08:39:42 »
jel znate da 52% elektricne energije bosna i hercegovina koristi sa hidrocentrale na bileckom jezeru

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: Bilećko jezero
« Odgovor #3 poslato: 04.01.2008. 11:11:25 »
Evo da ja kazem dvije :)
Bilecko jezero je napravljeno da nam uzmu i ono parce zemlje sto je valjalo u bileckoj opstini,i da bi Trebinje moglo da lagodno zivi na nas  racun...


Pametno receno ;) ...
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: Bilećko jezero
« Odgovor #4 poslato: 04.01.2008. 13:53:27 »
Proizvodnje el. energije  410  GWh(tuda se krece zavisi od godine) sta mislite koliko je to love,pa to je dovoljno da hercegovina extra, a Bileca kao dobija 2 miliona godisnje, nadjite podatke koliko godina nam nisu uplacivali tu lovu...a plus gedje H.E. Trebinje II,pa Dubrovnik...
Evo jedna slicka za jednog clana foruma,nadam se da ce vidjeti. Poprecni presjek brane....
« Poslednja izmena: 04.01.2008. 14:13:03 mrvica »

Van mreže hadzibeg

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 84
  • Ugled: +14/-59
    • Pogledaj profil
Odg: Bilećko jezero
« Odgovor #5 poslato: 04.01.2008. 19:15:52 »
Eto vam Dodika jebo vas on,zguli capru sa vas,muze vas ko ovce,a vi mu samo plescete i govorite da je tobe jarabi bog,pa bolan da je i vama nesto dao barem zeru od toga,da recimo bilecanka proradi,jok on nista,boli ga cuna za Bilecom i Hercegovinom,a on pravi nekakve zgradurine po Bosni,koda vi imate kakve koristi od toga,pa bolan od te brane koliko ona para zaradi mogli bi ako nista svi vi u Hercegovini dobro ziviti ali jok neda Dodik bogu tamjana,vazno je da je on sebe obezbjedio

Van mreže Zdravko

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 420
  • Ugled: +15/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Bilećko jezero
« Odgovor #6 poslato: 04.01.2008. 19:59:31 »
Eto vam Dodika jebo vas on,zguli capru sa vas,muze vas ko ovce,a vi mu samo plescete i govorite da je tobe jarabi bog,pa bolan da je i vama nesto dao barem zeru od toga,da recimo bilecanka proradi,jok on nista,boli ga cuna za Bilecom i Hercegovinom,a on pravi nekakve zgradurine po Bosni,koda vi imate kakve koristi od toga,pa bolan od te brane koliko ona para zaradi mogli bi ako nista svi vi u Hercegovini dobro ziviti ali jok neda Dodik bogu tamjana,vazno je da je on sebe obezbjedio
ko je pustio ovu poruku da prode.hadzibeg mlatis ko ...ukljuci malo mozak pa pricaj

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Bilećko jezero
« Odgovor #7 poslato: 05.01.2008. 00:51:36 »
Negde sam cuo da je "HET krava koja pase u Bileci, muzu je u Trebinju a kaljmak ide za Banja Luku"

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: Bilećko jezero
« Odgovor #8 poslato: 05.01.2008. 02:13:22 »
Eto vam Dodika jebo vas on,zguli capru sa vas,muze vas ko ovce,a vi mu samo plescete i govorite da je tobe jarabi bog,pa bolan da je i vama nesto dao barem zeru od toga,da recimo bilecanka proradi,jok on nista,boli ga cuna za Bilecom i Hercegovinom,a on pravi nekakve zgradurine po Bosni,koda vi imate kakve koristi od toga,pa bolan od te brane koliko ona para zaradi mogli bi ako nista svi vi u Hercegovini dobro ziviti ali jok neda Dodik bogu tamjana,vazno je da je on sebe obezbjedio
ko je pustio ovu poruku da prode.hadzibeg mlatis ko ...ukljuci malo mozak pa pricaj
Zasto,ko je pustio poruku,pa evo recimo da ima i Srba koji slicno misle,sta bi trebalo da svi drzimo sliku predsjednika pored kreveta kada se ustanemo,da on bude novi Tito,Alija,Slobo...Pa vidi te li dokle smo dosli gradeci od svakog cobana,idola,treba li da i mi citav zivot budemo ovce koje ce samo blejati za caktarom,i da nikada ne iznesemo svoje misljenje,ako se ono kosi sa idejom i djelom vladajuce strukture?.Kao prvo mi se zanosimo da smo neki bitan element u evropi sa proizvodnjim elektricne energije,a sva Bih,ne proizvede struje koliko proizvede jedan pogon elektrane Nikola Tesla u Srbiji,a ni Srbija nije bog zna sta u toj grani proizvodnje u evropi.Nego nama u Bileci bi bilo dovoljno i ovoliko koliko imamo,ali ne moze,jbg treba citava RS da ima dio od toga,samo sto Banjaluka ima bas dio,a mi ....?
I jos nesto,nemojte da se zanosite time da mi imamo struje za izvoz,mislim na nas u Hercegovini,imamo,ali kako?Tako sto nam ne radi ni jedna fabrika,a sta je sve ostalo,ostalo su samo mali,smijesni potrosaci.Siajlica i po koji Tv,eto otkud nam struje na izvoz.A sto se niko od ovih bijelih magova,Dodik i drugi nisu sjetili jednostavnog ekonomskog resenja za nas u Hercegovini? Hajde sad fino cetiri godine skupljamo dobit od izvoza struje,pa otvorimo po koju fabriku ili bar njen neki dio koji ce zaposliti ovaj jadni narod.Ne moze,jer je mandat cetiri godine,a treba i sledece izborne kampanje finansirati.Nemojte vi koji niste ovdje da mi branite vladu i Het,pa taj Het je otpustio ogroman broj Bilecana,koji nisu bili visak,dalje,Het zajedno sa odlukom vlade nije vratio zemljiste pored jezera u vlasnistvo opstine,tako da nije dozvoljena izgradnja vikendica niti bilo kakvih objekata uz jezero,sto bi bilo od ekonomskog znacaja za Bilecu i okolinu.Mada je u drugim opstinama koje su podnijele zahtjev vladi zemljiste vraceno,a zasto nije nama,zato sto imamo nacelnika i izvrsnu vlast koja nije iz Dodikove stranke. Pa neka mi jos neko kaze kako ova vlada radi u sluzbi i za interes naroda.
Evo recimo,ambasador Velike Britanije je vec tri puta trazio da kupi zemljiste pored Bileckog jezera,da bi pravio vikendicu,covjeku se svidja priroda i klima,nista cudno. Ali ne moze,nije opstinsko,a po zakonu nije dozvoljena parcijalna privatizacija,pa ne moze ni od Heta da kupi samo dio.Apsurdno ali istinito.
P.S. Nisam stranacki orjentisan niti sam clan bilo koje stranke,vec samo upozoravam da izadjemo iz zablude.Bez potrebe i zasluge da pravimo kult licnosti.
« Poslednja izmena: 05.01.2008. 02:17:28 explorer »

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: Bilećko jezero
« Odgovor #9 poslato: 05.01.2008. 02:50:12 »
Negde sam cuo da je "HET krava koja pase u Bileci, muzu je u Trebinju a kaljmak ide za Banja Luku"

Cuo sam i ja za ovu al' se nisam sjetio prije,jbes sve ovo ispravljajuci krivu drinu sve po nasim ledjima, nego kakvi su ni ovu u cepelici na tunelu nece napraviti,10 pa 10 ljudi da oce zaposliti... A nematemi sta pricati o hetovcim,sinovi njihovi studiraju gdje i ja pa sta mislite kako oni zive,za razliku od obicnih hercegovackih smrtnika....pst!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Zdravko

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 420
  • Ugled: +15/-15
    • Pogledaj profil
Odg: Bilećko jezero
« Odgovor #10 poslato: 05.01.2008. 08:13:28 »
Eto vam Dodika jebo vas on,zguli capru sa vas,muze vas ko ovce,a vi mu samo plescete i govorite da je tobe jarabi bog,pa bolan da je i vama nesto dao barem zeru od toga,da recimo bilecanka proradi,jok on nista,boli ga cuna za Bilecom i Hercegovinom,a on pravi nekakve zgradurine po Bosni,koda vi imate kakve koristi od toga,pa bolan od te brane koliko ona para zaradi mogli bi ako nista svi vi u Hercegovini dobro ziviti ali jok neda Dodik bogu tamjana,vazno je da je on sebe obezbjedio
ko je pustio ovu poruku da prode.hadzibeg mlatis ko ...ukljuci malo mozak pa pricaj
Zasto,ko je pustio poruku,pa evo recimo da ima i Srba koji slicno misle,sta bi trebalo da svi drzimo sliku predsjednika pored kreveta kada se ustanemo,da on bude novi Tito,Alija,Slobo...Pa vidi te li dokle smo dosli gradeci od svakog cobana,idola,treba li da i mi citav zivot budemo ovce koje ce samo blejati za caktarom,i da nikada ne iznesemo svoje misljenje,ako se ono kosi sa idejom i djelom vladajuce strukture?.Kao prvo mi se zanosimo da smo neki bitan element u evropi sa proizvodnjim elektricne energije,a sva Bih,ne proizvede struje koliko proizvede jedan pogon elektrane Nikola Tesla u Srbiji,a ni Srbija nije bog zna sta u toj grani proizvodnje u evropi.Nego nama u Bileci bi bilo dovoljno i ovoliko koliko imamo,ali ne moze,jbg treba citava RS da ima dio od toga,samo sto Banjaluka ima bas dio,a mi ....?
I jos nesto,nemojte da se zanosite time da mi imamo struje za izvoz,mislim na nas u Hercegovini,imamo,ali kako?Tako sto nam ne radi ni jedna fabrika,a sta je sve ostalo,ostalo su samo mali,smijesni potrosaci.Siajlica i po koji Tv,eto otkud nam struje na izvoz.A sto se niko od ovih bijelih magova,Dodik i drugi nisu sjetili jednostavnog ekonomskog resenja za nas u Hercegovini? Hajde sad fino cetiri godine skupljamo dobit od izvoza struje,pa otvorimo po koju fabriku ili bar njen neki dio koji ce zaposliti ovaj jadni narod.Ne moze,jer je mandat cetiri godine,a treba i sledece izborne kampanje finansirati.Nemojte vi koji niste ovdje da mi branite vladu i Het,pa taj Het je otpustio ogroman broj Bilecana,koji nisu bili visak,dalje,Het zajedno sa odlukom vlade nije vratio zemljiste pored jezera u vlasnistvo opstine,tako da nije dozvoljena izgradnja vikendica niti bilo kakvih objekata uz jezero,sto bi bilo od ekonomskog znacaja za Bilecu i okolinu.Mada je u drugim opstinama koje su podnijele zahtjev vladi zemljiste vraceno,a zasto nije nama,zato sto imamo nacelnika i izvrsnu vlast koja nije iz Dodikove stranke. Pa neka mi jos neko kaze kako ova vlada radi u sluzbi i za interes naroda.
Evo recimo,ambasador Velike Britanije je vec tri puta trazio da kupi zemljiste pored Bileckog jezera,da bi pravio vikendicu,covjeku se svidja priroda i klima,nista cudno. Ali ne moze,nije opstinsko,a po zakonu nije dozvoljena parcijalna privatizacija,pa ne moze ni od Heta da kupi samo dio.Apsurdno ali istinito.
P.S. Nisam stranacki orjentisan niti sam clan bilo koje stranke,vec samo upozoravam da izadjemo iz zablude.Bez potrebe i zasluge da pravimo kult licnosti.
Neznam tacno koliko je Dodik na vlasti al to nije problem vec se problem vuce mnogo godina unazad....

Van mreže kuksi

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 148
  • Ugled: +16/-4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bilećko jezero
« Odgovor #11 poslato: 05.01.2008. 12:36:29 »
jel znate da 52% elektricne energije bosna i hercegovina koristi sa hidrocentrale na bileckom jezeru
pogresan podatak
Zivot je kao pepeljara: dok je cist i lep, dotle je prazan i nema smisla !

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bilećko jezero
« Odgovor #12 poslato: 06.01.2008. 20:26:44 »
Hvala gospodinu Mrvici na postavljenoj fotografiji.
Na taj nacin se vrlo elegantno izbjegnu klopke u polemisanju koje je bilo nedavno na catu ili gdje li vec?
A ovo za bilecko jezero, zaista explorer je potpuno u pravu. Nemamo mi nista od price kako nam Trebinjci ili ko vec prave nepravdu godinama, te kradu nasu struju itd. Pa zna li iko koliko je kostalo da se napravi to jezero i brana? I ko je to platio? Na kraju ta se struja mora dijeliti, pa to je sistem jebiga.

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: Bilećko jezero
« Odgovor #13 poslato: 07.01.2008. 00:14:27 »
Hvala gospodinu Mrvici na postavljenoj fotografiji.
Na taj nacin se vrlo elegantno izbjegnu klopke u polemisanju koje je bilo nedavno na catu ili gdje li vec?
A ovo za bilecko jezero, zaista explorer je potpuno u pravu. Nemamo mi nista od price kako nam Trebinjci ili ko vec prave nepravdu godinama, te kradu nasu struju itd. Pa zna li iko koliko je kostalo da se napravi to jezero i brana? I ko je to platio? Na kraju ta se struja mora dijeliti, pa to je sistem jebiga.
Tacno da se treba pitati i ko je investitor,i ostalo, ja sebi dajem za pravo da pisem da se radi o podkradanju bilecke opstine, potrazite ugovore koliko bi trebalo kome da ide od svakog Kw/h, pa cete onda drugacije misliti...ja znam da se radi o maliverzaciji,jer HET-u su jasle u Bileci a vime u Trebinju, i jos jedno ne vezano za temu, gorih ljudi od trebinjaca nema!

Van mreže kuksi

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 148
  • Ugled: +16/-4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bilećko jezero
« Odgovor #14 poslato: 07.01.2008. 08:13:26 »
Mislim da je izuzetno bitna stvar ko je investitor HET-a. To sigurno nisu ni Bilecani, ni Trebinjci, ako se izuzme njihove fizicko ucestvovanje ili bolje reci "argatovanje" prilikom izgradnje brane. Naime, investiranje je vrsila bivsa Jugoslavija, bar sto se tice brane u Trebinju, to je ono krucijalno pitanje, gdje sad mogu da traze svoj dio i neke druge drzave, koje su u to vrijeme bile republike. Znaci problem je malo siri i obimniji od problema tipa "gdje krava pase a gdje je muzu".
Zivot je kao pepeljara: dok je cist i lep, dotle je prazan i nema smisla !