Autor Tema: Studirate li?  (Pročitano 38376 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Studirate li?
« Odgovor #15 poslato: 23.11.2007. 22:39:32 »
Danas prakticno nijedan fakultet nije toliko tezak, jer je uvodjenjem Bolonje znatno olaksan proces studiranja, pa bi i moja baba da nije zasla u pozne godine mogla da zavrsi fakultet.

tebi nije bila teška Elektotehnika, šta reći misim... ;D

Van mreže Obična_djevojka

  • VIP
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1890
  • Ugled: +59/-28
  • Pol: Žena
  • No fate!!!
    • Pogledaj profil
Odg: Studirate li?
« Odgovor #16 poslato: 24.11.2007. 00:09:47 »
E super,bices mi onda koleginica... bezveze pitam..ekonomija je super...ne treba puno uciti...nije tesko...mozda par ispita i to je to
bas super.Ohrabrila si me ovim da nije tesko ;)
Ne raspravljaj se sa budalom jer najprije ce te spustiti na svoj nivo,a zatim pobjediti na iskustvo!!!

Van mreže logic

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 41
  • Ugled: +21/-18
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studirate li?
« Odgovor #17 poslato: 24.11.2007. 00:15:31 »
I ja mislim da smo mi koji nismo isli po bolonji znatno vise se namucili nego sto je to sad slucaj.
"Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku!".

Van mreže mikica

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 9
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Studirate li?
« Odgovor #18 poslato: 24.11.2007. 21:58:56 »
Definitivno nije tacno da je vama koji niste studirali po bolonji bilo teze!Ja studiram po bolonji i provodim dnevno po 8 sati na fakultetu(jer moram naravno) tako da kada se uvece vratim kuci rijetko imam volje za neki izlazak ili slicno,nemam vremena ni za sta,a vrlo cesto ni za ucenje. >:( :(

Van mreže logic

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 41
  • Ugled: +21/-18
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studirate li?
« Odgovor #19 poslato: 24.11.2007. 22:10:43 »
Ja sam studirao po starom sistemu i to masinstvo (i zavrsio) a zena mi studira po bolonji i to definitivno nije isto ;)
"Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku!".

Van mreže mikica

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 9
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Studirate li?
« Odgovor #20 poslato: 24.11.2007. 22:22:10 »
Svakome je svoje najteze!Tako da tebi je tada bilo tesko,meni sada i ok.Mada meni bi bilo lakse kada ne bih bila svaki dan na fakultetu i toliko se smarala,kao da sam u srednjoj.To me mnogo nervira!!!

Van mreže logic

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 41
  • Ugled: +21/-18
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studirate li?
« Odgovor #21 poslato: 24.11.2007. 22:26:47 »
Razumijem te. Bolonja je zamisljena da sve radis na faksu tako da i ne trebas uciti kuci medjutim kod nas je to sve naopako sto zbog neznanja a sto zbog neopremljenosti. Gledam kod zene kao sve su jednosemestralni predmeti a oni samo dvosemestralni prepolovili a trebalo bi da smanje gradivo da se ne ide u sirinu.
"Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku!".

Van mreže kuksi

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 148
  • Ugled: +16/-4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studirate li?
« Odgovor #22 poslato: 25.11.2007. 10:05:25 »
Svakome je svoje najteze!Tako da tebi je tada bilo tesko,meni sada i ok.Mada meni bi bilo lakse kada ne bih bila svaki dan na fakultetu i toliko se smarala,kao da sam u srednjoj.To me mnogo nervira!!!
To sto si sada na faksu po osam sati dnevno znaci da ces ukoliko budes iole radila tokom godine pred pocetak junskog roka da imas polozeno 80% ispita i da imas dobar prosjek, pa ces zakljucno sa krajem roka junskog da imas ociscenu godinu i onda imas slobodno cijelo ljeto. Ispiti su vam isparcani od jednog ispita napravljeno po 2,3,4 ili pet ispita, polaze se sve preko vjezbi, kolokvijuma itd, blago receno, ko po ovakvom sistemu skoovanje ne zavrsi fakultet bilo koji onda i nije za fakultet.
Licno mislim da je Bolonja jos jedan korak vise i dalje u degradiranju visokoskolskog obrazovnog sistema.
Zivot je kao pepeljara: dok je cist i lep, dotle je prazan i nema smisla !

Van mreže logic

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 41
  • Ugled: +21/-18
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studirate li?
« Odgovor #23 poslato: 25.11.2007. 10:33:34 »
To sad zavisi kako posmatras. Bolonja defitivno nece proizvesti sirokoobrazovane studente ali bi trebala da proizvodi usko specijalizovane strucnjake. Ja sam recimo na masinstvu polagao i fizicko vaspitanje i odbranu i zastitu i sociologiju. Cisto gubljenje vremena. Ili recimo srani jezik. ISto tako gubljenje vremena jer ga sigurno niko nece nauciti slusajuci predavanja 1 godinu. Ali da treba znati najmanje engleski je suvisno govoriti jer je danas meni nezmislivo bilo koga sa visokim obrazovanje bez tecnog znanja engleskog jezika. Ja sam recimo radio na prodaji Mercedes-Benz vozila i kad smo isli u Njemacku na skolovanje nisam osjetio nikakav problem sto ne znam njemacki jer apsolutni svi koje sam sreo tecno pricaju engleski kako ufabrici tako i u hotelima. DOduse to su hoteli sa 5 zvjezdica ali i turcin koga sretnes u 3 nocu kako cisti tecno govori engleski.
"Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku!".

Van mreže kuksi

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 148
  • Ugled: +16/-4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studirate li?
« Odgovor #24 poslato: 25.11.2007. 18:41:22 »
Recimo da si otisao u Francusku pa da si poceo da pricas na engleskom kako bi prosao. Sigurno znam da dosta stvari ne valja koje su uvedene Bolonjom. Npr predmeti koje sam ja slusao na fakultetu, a koji su srz struke danas su preimenovani u izborne predmete, a neki novi predmeti tipa programiranje na sto i kusur razlicitih programskih jezika su dobili prednost. Sta to znaci, da npr jedan elektro inzenjer kad zavrsi fakultet moze a ne mora da znaci, ce bolje da vlada programiranjem, nego strukom koja mu pise u diplomi. Cinjenica je da i drzavni fakulteti postaju sve vise privatni na kojima kolo vode razni profesorki klanovi, itd.
Bitna stvar je da danas ukoliko govorimo vise stranih jezika da vise i vrijedimo u svakom pogledu, ali je jos bitnija stvar da svoj jezik treba da cijenimo vise od ijednog stranog jezika, kao sto rade na primjer Francuzi. Znam dosta ljudi koji se hvale da znaju engleski perfektno, a ne znaju da nabroje sve padeze iz srpskog. E sta onda na to reci. Sve vise stavljamo u prvi plan nesto strano, a domace odbacujemo u stranu. Dugorocno gledano to vodi u propast i degradiranje nacionalnog identiteta.
Zivot je kao pepeljara: dok je cist i lep, dotle je prazan i nema smisla !

Van mreže Caki HEO

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 491
  • Ugled: +11/-5
    • Pogledaj profil
Odg: Studirate li?
« Odgovor #25 poslato: 25.11.2007. 19:09:57 »
Kuksi dobro kazes u ovom prvom pasusu. Ne samo sto je to moj licni problem nego sto sve vise neophodnih stvari mozes naci kao izborno a kojekakve ludosti su obavezne jer ih predaje neznam ko... A i to je jedna od posledica Bolonje iskombinovana sa trgovinom...
Na ETF-u u Beogradu Bolonja je totalni promasaj, sad svi gledaju da nesto na mufte urade da se izvuku iz problema u koje su upali. Da nisu smanjili kriterijume na nekim predmetima, dodali jos jedan rok a pre svega toga smanjili uslov za upis godine, neznam ko bi im sad studirao od ovih Bolonjeza, svi bi ostali na prvoj.
Nije bas tako lako kao sto neki kazu...
Ja sam na srecu na tzv. "polubolonji" i sa nje ne mrdam.

Van mreže logic

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 41
  • Ugled: +21/-18
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studirate li?
« Odgovor #26 poslato: 25.11.2007. 23:43:46 »
Sve se slazem sa vama. Bolonja je uvedena na nacin da je dvosemestralni predmet podijeljen u dva jednosemestralna ili jos gora opcija zbijen u jedan semestar. Ona je dobar put ali treba jos puno godina da prodje da to zazivi. Sto se tice elektroinzenjera njih ima raznih smjerova.
"Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku!".

Van mreže Obična_djevojka

  • VIP
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1890
  • Ugled: +59/-28
  • Pol: Žena
  • No fate!!!
    • Pogledaj profil
Odg: Studirate li?
« Odgovor #27 poslato: 26.11.2007. 00:03:18 »
Bolonja ja zakon...Ma pustite nas da uzivamo sto vise ;D ;D ;D.Hm..a vama sto ste zavrsili,sta cemo :P :P :P
Ne raspravljaj se sa budalom jer najprije ce te spustiti na svoj nivo,a zatim pobjediti na iskustvo!!!

Van mreže logic

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 41
  • Ugled: +21/-18
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studirate li?
« Odgovor #28 poslato: 26.11.2007. 00:07:51 »
Hhahahahaha
ko nam je kriv ;)
"Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku!".

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studirate li?
« Odgovor #29 poslato: 26.11.2007. 00:15:37 »
MA neka Bolonje! Bice od nje nesto za jedno 20 30 godina. A svakom svoje znanje! Jer je samo ono mjerodavno. MA svaka skola je samo neki okvir sve ostalo dolazi posle!

A sto Ko nam je kriv! PA eto bicemo masteri! Ako si zavrsio 5 godisnje masinstvo, JA sa arhitekturom i Kuksi sa elektro sve master do mastera!

Sitan kamen do kamena sve je master do mastera....