Autor Tema: Transferi 2009  (Pročitano 46419 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tica

  • Start moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 613
  • Ugled: +32/-29
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Transferi 2009
« Odgovor #30 poslato: 16.07.2009. 21:29:20 »
Zna li iko ista o tome ko dolazi u Arsenal?

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Transferi 2009
« Odgovor #31 poslato: 16.07.2009. 21:33:03 »
Zna li iko ista o tome ko dolazi u Arsenal?
Adebayor je otisao iz Arsenala,ne znam stvarno ko ce doci.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Transferi 2009
« Odgovor #32 poslato: 17.07.2009. 03:49:08 »
 BRAZILAC Marselo Pleč (33) u četvrtak je potpisao ugovor na godinu plus godinu i u petak će, i zvanično, biti predstavljen javnosti, a poslednje pojačanje Vojvodine u ovom prelaznom roku biće Kamerunac Džekson Nguemale (20). Reč je, takođe, o štoperu, koji je do sada bio član Uniona iz najvećeg kamerunskog grada Duale.
Mladog Kamerunca je Novosađanima preporučio Milovan Rajevac, nekadašnji trener Vojvodine, a danas selektor Gane. Nguemale se, prema rečima generalnog sekretara Vojvodine Radisava Rabrenovića, trenutno, nalazi u ambasadi Srbije u Nigeriji gde čeka vizu, i čim je dobije krenuće prema Srbiji, odnosno Novom Sadu.
- Preporuke su mu izvanredne, ali sačekajmo da se u to uverimo i na terenu - kaže trener “lala” Dragoslav Stepanović. - U svakom slučaju, neophodan nam je još jedan kvalitetan igrač da pojača konkurenciju u defanzivnoj liniji.
Za
razliku od Kamerunca, Stepanović dobro poznaje Brazilca koji je u četvrtak prošao lekarske preglede, a već u subotu bi mogao i da debituje u prijeteljskom meču koji Vojvodina igra sa Sremom u Sremskoj Mitrovici.
- Gde taj stane tu trava ne raste, a gde udari, sve pršti - slikovito objašnjava iskusni stručnjak. - Došao je veoma mlad u Nemačku, usvojio deo tamošnjih navika i odigrao sedam sezona, bio posebno dobar u Menhengladbahu... Doduše, poslednje tri godine ga nisam video, videćemo kolike posledice su one na njega ostavile.
Naš najstariji superligaš je, da podsetimo, ovog leta doveo i dvojac iz Javora, defanzivca Miroslava Vulićevića (24) i nigerijskog vezistu Naemeku Ađurua (23), a trener “lala” je posebno zadovoljan onim što pruža ovaj drugi.
- Ima strašan instinkt da pretpostavi gde će biti problema i odmah reaguje, a kad oseti da je ekipa nervozna, što se svakoj ekipi događa, ume sjajno da stane na loptu, a onda nekim interesantnim pasom promeni igru. Uz sve to, prilagodio se kao da je deset godina u klubu, a ne svega mesec dana - objašnjava trener Vojvodine.

TANDEM
DA li će dva plejmejkera, starosedelac Mario Đurovski i novajlija iz Rumunije Alin Stojka, moći da igraju zajedno, pitanje je na koje Stepanović, izgleda, već zna odgovor.
- Na to sam posebno obratio pažnju na poslednjoj prijateljskoj utakmici sa Proleterom. Dobro su se razumeli, razmenili nekoliko odličnih pasova, prihvatili defanzivne zadatke. Biće to, čini mi se, dobro - veli on.

BUTOROVIĆ
PREDSEDNIK Vojvodine Ratko Butorović otputovao je u četvrtak u Nion, gde će u petak prisustvovati žrebu za treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, od kojeg, kao drugoplasirana ekipa nacionalnog prvenstva, startuju Novosađani. U petak će mu se tamo priključiti i generalni sekretar Radisav Rabrenović.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Transferi 2009
« Odgovor #33 poslato: 17.07.2009. 14:33:37 »


Noel Galaher: "Ne treba nam plačljivi Teri"

Frontmen "Oejzisa" i verovatno najpoznatiji navijač Mančester Sitija protiv dolaska Terija i Adebajora. Kapitena Čelzija nazvao "plačljivim koknijem", a kod Adebajora mu smeta glupiranje kad postigne gol.
Galaher velikaNoel Galaher je možda i najpoznatiji fan Mančester Sitija. Frontmen „Oejzisa“ smatra da klub ne bi trebalo da dovede Džona Terija.

„Nije nam potreban Teri. Uvek sam ga mrzio, prvo što je plačljivko sa smešnim očima, uz to ne treba nam kokni ovde u Mančesteru“, kaže Galaher.

On smatra da ni Adebajoru nije mesto u Istlendsu.

„Iskreno, ne volim ni Adebajora, sve sa onim ludiranjem i nezgrapnim pokrezima oko korner zastavice kada postigne gol. Fudbal je ozbiljan posao, nekima od nas on je više od života“, bio je vrlo slikovit, najpoznatiji navijač Sitija.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Transferi 2009
« Odgovor #34 poslato: 18.07.2009. 21:39:53 »


Štutgart sad hoće Pantelića


Čelnici Štutgarta nikako da pronađu zamenu za Marija Gomeza, koji je prešao u Bajern. Najpre je izgledalo da će dovesti Milana Jovanovića, pa Huntelara, a sada se polako okreću ka Marku Panteliću, koji sigurno napušta Hertu.

Marko Pantelić još nije doneo odluku gde će nastaviti karijeru, ali se pojavila informacija da ga želi Štutgart, pošto je došlo do zastoja u pregovorima koje čelnici ovog kluba vode sa holandskim napadačem Klas-Jan Huntelarom iz madridskog Reala.

Pantelić je slobodan u izboru nove sredine, pošto mu ugovor s Hertom ističe za mesec dana, a srpski reprezentativac odbija svaku mogućnost produžetka saradnje sa berlinskim klubom, pošto je u lošim odnosima sa trenerom Favrom.

Štutgart sada postaje najrealnija opcija za nastavak karijere nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde, pošto u ovom klubu već gube strpljenje kada je u pitanju Huntelar. Naime, prema poslednjim informacijama, Holanđanin je obustavio pregovore sa Štutgartom, jer čeka najavljeni poziv Totenhema.  Za Huntelara, čelnici Štutgarta nude Realu 15 miliona evra, a u slučaju Pantelića ne bi morali da plaćaju obeštećenje.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Transferi 2009
« Odgovor #35 poslato: 19.07.2009. 23:02:12 »


Boško Janković novi špic Đenove

Novi tim Đenove, bez Dijega Milita i Tijaga Mote koji su otišli u Inter, odigrao je prvi meč tokom priprema za narednu sezonu u Austriji i napunio mrežu lokalnih amatera, Val Stubai Nojstifta - 17:0.

Trener Đenovljana Đan Pjero Gašperini, koji je insistirao na otkupu ugovora Boška Jankovića od Palerma, počeo je meč u formaciji 4-4-2, a napadački tandem činio je novajlija, Serđo Flokari i upravo Janković, inače ofanzivni vezista.

Flokari je postigao tri, a Janković jedan pogodak do trenutka kada je Gašperini promenio formaciju na 4-3-3, a u napad je gurnuo i veterana, pristiglog iz Intera - Ernana Krespa. Samo šest minuta bilo je potrebno "matorom" da pokaže da i dalje zna: postigao je het-trik, gol na svaka dva minuta...

Goleada protiv austrijskih amatera, u kojoj su kao strelci učestvovali još Omar Milaneto, Đuzepe Skuli i Đandomeniko Mesto sa dva pogotka, odnosno Entoni Vanden Bore, Husein Karža, Lučo Figeroa i Salvatore Boketi sa jednim, nije doneo dobre vesti trojici fudbalera.

Mauru Espozitu, Marku Bjađantiju i veteranu i bivšem reprezentativcu Italije Kristijanu Panućiju saopšteno je da neće potpisati ugovore sa Đenovom i da potraže novi klub.

"Njih trojica neće nositi dres Đenove naredne sezone. Moramo da cenimo i pružimo priliku fudbalerima koje već imamo. I oni će morati da se dokažu treneru Gašperiniju i da zarade mesto u timu tokom prijateljskih utakmica i priprema", opomenuo je starosedeoce Fabricio Preciozi, sin predsednika Enrika, da se ne opuste posle vesti da Espozito, Bjađanti i Panući neće pojačati konkurenciju.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Transferi 2009
« Odgovor #36 poslato: 20.07.2009. 02:56:19 »


Siti ne odustaje od Terija

Premijer liga je u nedelju potvrdila da nije primila zvaničnu žalbu od Čelsija zbog želje Mančester Sitija da u svoje redove dovede Džona Terija.

Menadžer Sitija Mark Hjuz u poslednjih nekoliko nedelja od javnosti nije krio svoju želju da Terija ima u svom timu i istakao je da mu je upravo kapiten londonskih "plavaca" sada prva meta, dok su u toku letnjeg prelaznog roka ekipu iz Mančestera već pojačali Karlos Tevez, Roke Santa Kruz i Geret Beri. Ipak, Čelsi je prošle nedelje odbio prvu ponudu od oko 35 miliona evra.

"Već svi znaju za našu ponudu koja je odbijena", rekao je Hjuz, "Teri je igrač koga znam, igrao sam sa njim u Čelsiju, i divim mu se kao osobi i kapitenu odavno. On je očigledno tip i kalibar igrača koji je nama potreban ako želimo da napredujemo i takmičimo se na najvišem nivou. Čelsi je nastupio veoma agresivno sa odgovorima da nije dostupan i mi moramo da shvatimo da je on još uvek igrač Čelsija, ali moramo da pojačamo odbranu i gledamo sve opcije".

Poslednje Hjuzove izjave sigurno neće dobro proći na "Stamford Bridžu" pošto su se već u nedelju ujutru pojavili nagoveštaji da londonski klub priprema zvaničnu žalbu Premijer lige zbog načina na koji Siti želi da privoli Terija u svoje redove.

Po pravilima Premijer lige zvaničnici klubova nemaju pravo da izražavaju interesovanje za nekog igrača sem ako nisu dobili zvanično odobrenje od njegovog tima u tom trenutku. Ako se to nije desilo tim čije boje fudbaler u to trenutku brani može da podnese žalbu. Ukoliko bi se Čelsi odlučio na takav korak prvo mora da se žali i da priloži dokazni materijal.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Transferi 2009
« Odgovor #37 poslato: 20.07.2009. 02:58:14 »


Hari Rednap dovodi Krauča?

Fudbalski klub Totenhem nalazi se na korak od potpisivanja ugovora sa Piterom Kraučom, pošto su Portsmutu ponudili 12 miliona funti za transfer tog napadača.

Fudbalerova sudbina je još uvek pod znakom pitanja pošto su pored Totenhema i ekipe Sanderlenda i Fulama veoma zainteresovane da angažuju visokog napadača. Sanderlend se nada da uskoro početi pregovore sa fudbalerom i osigurati njegov transfer, dok je Fulam navodno spreman da ponudi oko 11 miliona funti za transfer Krauča.

Međutim, prema pisanju lista ‘News of the World’, klub iz severnog Londona je sada i zvanično potvrdio interesovanje za Krauča i očekuje se da pregovori sa fudbalerom počnu tokom naredne nedelje. Bivši fudbaler Liverpula bio je veoma blizu prelaska u Sanderlend, međutim veruje se da će sada radije izabrati Totenhem, kako bi ponovo sarađivao sa bivšim trenerom Harijem Rednapom.

Sa druge strane trener Totenhema nije krio želju da naredne sezone vidi Krauča u dresu Sparsa.

“Izgleda da je Portsmut spreman da ga proda i u tom slučaju Piter je igrač za koga sam definitivno zainteresovan. Već je igrao je za mene u dva navrata i dobro znam o kakvom je fudbaleru reč”, rekao je Rednap.

“Nisam razgovarao sa predsednikom Portsmuta Piterom Storijem i znam da su u celu priču uključeni još neki klubovi, međutim čini se da je sve otvoreno. Želim da angažujem par igrača u letnjem prelaznom roku i on je neko koga bih voleo da dovedemu klub”, dodao je on.

Napadač Totenhema Džermejn Defo, koji je nedavno prešao baš iz Portsmuta na ‘Vajt Hart Lejn’ izrazio je nadu da će ponovo igrati u tandemu sa Kraučem.

"Razgovarao sam sa njim kada smo igrali za reprezentaciju. Igramo zajedno već nekoliko godina, prvo za mladu selekciju, a sada i u seniorskom timu. Odluka je na njemu. Potpisaće za klub u kome će sigurno igrati, a ukoliko pređe u Totenhem, to samo može da pomogne klubu", istakao je Defo.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Transferi 2009
« Odgovor #38 poslato: 20.07.2009. 13:49:02 »


Gvardiola: "Ne Zlatanu, ako Eto ostaje"

Trener Barse odbacio mogućnost da Zlatan Ibrahimović bude doveden, ako Eto ne napusti klub. Gvardiola kaže da su u pitanju dva igrača svetske klase, ali da mu nisu potrebni i jedan i drugi.
Pepe Gvardiola vecaIako izgleda da je transfer Zlatana Ibrahimovića u Barsu gotova stvar, seme sumnje je posejao trener Katalonaca, Pep Gvardiola.

On je u izjavi za italijanski „Skaj Sport“ odbacio mogućnost da i Zlatan i Eto budu u timu naredne sezone.

„Tu nemam dilemu, ako Eto ostane, ne treba nam Ibrahimović. To su dva fantastična igrača, ali ili jedan ili drugi, nikako zajedno“, kaže Pep koji ne želi da gomila igrače i da stvara zlu krv u svlačionici.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Transferi 2009
« Odgovor #39 poslato: 20.07.2009. 18:16:42 »

Барселона одустала од Виље

Председник шпанског фудбалског шампиона Барселоне Ђоан Лапорта изјавио је да његов клуб овог лета неће ангажовати нападача Валенсије Давида Виљу.


У разговору са локаним медијима Лапорта је изразио жаљење што Виља неће појачати редове актуелног европског првака.

"Валенсији смо послали одличну понуду, али је они, на жалост нису прихватили. Веома смо захвални Виљи што је учинио све што је било у његовој моћи да пређе у наш клуб и надамо се да ћемо следећи пут бити успешнији", рекао је Лапорта.

Локални новинари подсећају да је Виља прошле године продужио уговор са Валенсијом до 2014. године и да је за шпанског репрезентативца веома заинтересован био и конкурентски Реал Мадрид.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Transferi 2009
« Odgovor #40 poslato: 21.07.2009. 00:04:02 »

Burzanović prelazi u Nagoju?

Predstavnici japanske Nagoje održaće u sredu sastanak sa čelnicima Crvene zvezde oko eventualnog transfera Igora Burzanovića, pišu ’Novosti’.

Trener japanske ekipe Dragan Stojković može da izdvoji za Burzanovića dva miliona evra, ali pitanje je da li će Japanci izaći s tolikom ponudom, jer se radi o igraču koji trenutno nije u prvom planu Crvene zvezde. Čini se zato da će Japanci ipak na sto “baciti” ponudu od milion evra, što bi bilo prihvatljivo za obe strane.

„Da, tačno je da smo zaninteresovani da angažujemo Burzanovića, ali neke stvari moram da pojasnim. Ja sam Lukića zvao 12. jula i rekao mu da sam predložio čelnicima mog kluba da angažujemo Burzu. Dakle, to je bilo pre njegovog nesporazuma sa Pižonom“, rekao je Dragan Stojković.

Stojaković je naglasio da je interesovanje za Burzanovića pokazao pre eliminacije fudbalera iz prve ekipe Zvezde.

„Kada sam, posle utakmice u Velenju otvorio internet, saznao sam da crnogorski reprezentativac nije ni putovao u Sloveniju. I opet sam zvao Lukića da se raspitam o čemu se radi. Naravno, rekao sam Vladanu da ne odustajem od mogućnosti da angažujem Burzanovića.“

Stojković je takođe i potvrdio da u sredu u Beograd dolazi generalni menadžer japanskog kluba.

„Generalni menadžer Nagoje polazi u utorak u Beograd, leti preko Minhena, a sa Lukićem će se sastati u sredu. Tada će biti reči i o visini transfera, ja s Vladanom nisam pričao o novcu. Naravno, želja mi je da dođe do dogovora jer bi to bilo dobro, pre svega za Zvezdu, a onda i za Burzanovića i za Nagoju“, kaže Dragan Stojković.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Transferi 2009
« Odgovor #41 poslato: 21.07.2009. 11:09:37 »

Novac od prodaje Burzanovića, Zvezda ulaže u dovođenje Pejovića i Vukovića

U Zvezdi rade na kombinatorici, sutra će razgovarati sa predstavnicima Nagoje, oko eventualnog odlaska Burzanovića. "Razmotrićemo dobru ponudu", tvrdi direktor Adžić. Ako Burzanović ode u Džej ligu, novac od transfera bi moga da bude reinvenstiran u dovođenje Luke Pejovića i Jagoša Vukovića, čime bi prelazni rok bio završen.
Igor Burzanović trenira i čeka rasplet. Sreda je dan „D“ za Crnogorca, s obzirom da će Zvezda i Nagoja sesti za pregovarački sto. Eventualni transfer je u dalekoj magli, ali videćemo mogu li dve strane da približe pozicije.

„Na Burzanovića računamo, ali ako Nagoja stvarno uputi dobru ponudu, razmotrićemo je“, kaže direktor Adžić.

Šta podrazumeva pod dobrom ponudom teško je reći, Nagoja je ponudila milion, ali crveno – beli neće ni da čuju za tu cenu. Tražili su prvo tri, a onda spustili na dva miliona.

Ono što se moglo pročitati između redova je da odluka ipak leži na treneru Petroviću. Ako on proceni da ekipa može bez Burzanovića, fudbaler će biti prodat, a Zvezda planira da dobijeno novac uloži u dovođenje famoznog beka Mogrena Luke Pejovića, kao i eventualno angažovanje Jagoša Vukovića iz Rada.

„Ako bismo doveli Pejovića i Vukovića, za nas bi prelazni rok bio završen“, potvrdio je direktor Adžić.


Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Transferi 2009
« Odgovor #42 poslato: 21.07.2009. 11:11:44 »
Vojvodina dobija neočekivana pojačanja?

Postoji mogućnost da u klubu ostanu Buač i Grozdanovski, igrači koji nisu našli klub. Sa njima dvojicom konkurencija bi bila mnogo jača. Što se kapitena Popovića tiče, on je i dalje čvrst u nameri da ode, makar pauzirao pola godine. Batak ponovo aktuelan, Nguela koči viza.
Za Vojvodinu je prelazni rok rano počeo, ali je daleko od završetka. Sportski direktor Pantelić kaže da on jedini ne odmara, još se čeka Džekson Nguelo iz Kameruna, koga koči komplikovana papirologija za dobijanje naše vize.

I dalje nije isključena opcija povratka Radoslava Bataka, a navijače zanima šta je sa fudbalerima kojima je istekao ugovor i koji još nisu našli nove klubove.

Kapiten Aleksandar Popović ne želi da ostane.

„Neću novi ugovor, hoću u inostranstvo, i spreman sam da pauziram do januara, do kada imam obavezu prema Vojvodini“, kaže ovaj fudbaler.

On kaže da ima ponude sa Istoka, a razočaran je odlukom kluba da ga ne licencira, ako ne potpiše novi ugovor.

Što se ostalih tiče, Grozdanovski, za koga se pričalo da je na meti Rijeke je spreman na kompromis, a još je nejasna situacija oko Buača.

„Razgovaraću sa svom trojicom, u pitanju su sjajni momci i odlični igrači, verujem da ćemo se dogovoriti. Približava se rok za licenciranje igrača i moramo da znamo na čemu smo“, rekao je Pantelić.

Videćemo hoće li neko od pomenute trojice igrača ipak ostati u klubu, što bi bilo veliko pojačanje za „Vošu“.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Transferi 2009
« Odgovor #43 poslato: 21.07.2009. 11:23:07 »
Ferguson: Vrlo jednostavno, Tevez ne vrijedi te novce!

"VRLO jednostavno, Carlos Tevez ne vrijedi 25 milijuna funti", mrtvo je hladno rekao šef Manchester Uniteda Sir Alex Ferguson objasnivši da je to razlog zbog kojeg klub nije želio nastaviti suradnju sa svojim dosadašnjim nogometašem.

Nakon dvije godine posudbe, bilo je pitanje hoće li Argentinac ostati na Old Traffordu ili će se preseliti u redove ljutog gradskog rivala. Ferguson priznaje kako je Tevez bio iznimno popularan među navijačima Crvenih vragova, no isto tako mislim da je izvješena cijena za njegove usluge puno previsoka.

"Poslali smo mu poruku i razgovarali s njim dok je boravio u Argentini. Dali smo ponudu njegovo menadžeru i još jednom pokušali izdogovarati uvjete. Po meni, on je vrijedi 25 milijuna funti", rekao je Fergie dodavši:

"Bio je popularan kod navijača. Oni imaju svoje heroje i ja sam bio za to da se s njim potpiše ugovor dok je god on odgovarajući. No, ovaj to nije bio. On jednostavno ne vrijedi te novce."


Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Transferi 2009
« Odgovor #44 poslato: 21.07.2009. 11:41:34 »

Балак напустио припреме Челсија због повреде

Фудбалер Челсија Михаел Балак пропустиће остатак припрема те екипе у САД пошто је повредио стопало.

Капитен немачке фудбалске репрезентације повредио се на припремама у САД, због чега ће се вратити у Енглеску где ће га прегледати клупски лекари.

У Челсију страхују да је 32-годишњи фудбалер поломио стопало, због чега је неизвестан његов наступ у утакмици Комјунити Шилда против Манчестер јунајтеда 9. августа, али и на првој утакмици у Премијер лиги против Хал ситија, шест дана касније.

Тренер Челсија Карло Анчелоти потврдио је да је Балак повредио прст стопала.
"Балак је у понедељак добио ударац у стопало, али сви остали су добро, нико се није повредио на припремама", рекао је Анчелоти.

Балак је играо на утакмици против Сијетл Саундерса у суботу, на којој је Челси победио са 2:0, али пропустиће меч против Интера, као и последњу утакмицу на припремама у САД против Анчелотијевог бившег клуба Милана.