Autor Tema: Transferi 2009  (Pročitano 46414 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Transferi 2009
« Odgovor #120 poslato: 25.08.2009. 12:41:04 »

SOS: Danijel Aleksić ide u Mančester siti!

Supertalentovani Danijel Aleksić biće novi Srbin u Premijer ligi!
SOS Kanal je javio da će Aleksić u utorak otputovati u Mančester i kada prođe lekarske preglede postaće novi igrač Mančester sitija!

Aleksić će se tako pridružiti koloniji srpskih igrača na Ostrvu.

Za sada nije poznato na koliko godina će potpisati Aleksić i kolika će biti vrednost transfera.

Siti je objavio dolazak Slvinja u svoje redove iz Barselone, a svakako najveće ime u ovom prelaznom roku je Karlos Teves, dosadašnji igrač gradskog rivala Mančester junajteda.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Transferi 2009
« Odgovor #121 poslato: 26.08.2009. 11:30:03 »

Rad prodaje Vukovića PSV Ajndhovenu
 
Odlazak talentovanih srpskih fudbalera u jake evropske klubove se nastavlja. Posle odlaska Danijela Aleksića u Mančester siti blizu je ostvarenja i transfer Jagoša Vukovića iz Rada u PSV Ajndhoven.

Sa Banjice poručuju da su razgovori sa holandskim prvoligašem obavljeni i da ostaju da se utanače samo još neki detalji ugovora, te da Vuković može da pakuje kofere.

Odlazak mladog reprezentativca Srbije u Ajndhoven, prema rečima Ranka Stojića, finansijera Rada, ne remeti planove srpskog prvoligaša.

"Odlazak Vukovića neće se nepovoljno odraziti na klub. Za nas je to dobra reklama i dokaz da se na Banjici školuju fudbaleri za veliku scenu, a za Jagoša veliki korak napred u karijeri", istakao je za "Žurnal" Stojić, naglasivši da je time dodatno poboljšan imidž Rada posle nedavnog prelaska Nemanje Pejčinovića u Hertu.

Rad će zbog odlaska 21-godišnjeg Vukovića morati da pojača odbrambenu liniju tima. Stojić naglašava da će biti angažovana dva štopera, a verovatno i golman. Tomislav Pajović je već na pragu Banjice, dok je blizu dogovora i početak saradnje sa čuvarom mreže Bojanom Isailovićem. Rad razmišlja i o mogućnosti povratka u svoje redove bivšeg igrača Nenada Stojakovića, koji je otišao u Bahrein.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Transferi 2009
« Odgovor #122 poslato: 27.08.2009. 12:03:48 »
Kuzmanović sinoć ni na klupi, Anćeloti ga dovodi u Čelzi?


Zdravko Kuzmanović mora iz Firence, izgleda da Prandeli ne računa na njega. Sinoć protiv Sportinga, srpski reprezentativac na tribinama Frankija. I dalje postoji interesovanje Lacija i Sevilje, ali se, prema pisanju "Gazete" pojavio Čelzi.
Posle sinoćnjeg meča sa Sportingom, u kome je bio na tribinama, dani Zdravka Kuzmanovića u Firenci su odbrojani. Kako sada stvari stoje, biće prodat u narednih par dana, a postoji više opcija.

Jedna je Lacio u zamenu za Ledezmu, ali za sada nema naznaka da će klubovi posle dolaska De Silvestrija u Fiorentinu ponovo trgovati.

Druga je i dalje važeća ponuda Sevilje, koja je ipak značajno spustila cenu i daje svega sedam miliona evra. Podsetimo, kada je Milan zimus želeo našeg reprezentativca, ljubičasti su tražili 12 miliona.

I poslednja opcija vezana za Čelzi. Naime, Anćeloti veoma ceni Kuzmanovića i smatra da je ovo šansa da za relativno mali novac dobije kvalitetnog igrača. Međutim, problem je što će Fiorentina, znajući finansijsku moć Čelzija odmah podići otkupnu cenu za Kuzmanovića.

Za našeg reprezentativca je najvažnije da igra. On je izjavljivao da želi da ostane u Firenci, ali se situacija promenila pošto sada uopšte ne dobija šansu.


Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Transferi 2009
« Odgovor #123 poslato: 27.08.2009. 14:21:14 »
Vuković: ''Mislim da sanjam''

Devanzivac Rada u subotu potpisuje za holandski PSV. Očekivao sam da ću napustiti Banjicu, ali da ću otići u PSV nisam ni sanjao, kaže Jagoš Vuković.
Kako smo juče najavili dojučerašnji defanzivac Rada i član mlade reprezentacije Srbije, dvadesetjednogodišnji Jagoš Vuković, nastaviće karijeru u holandsom PSV-u.

Dogovor je isvestan i talentovani štoper u subotu bi trebalo da potpiše ugovor sa slavnim holandskim klubom.

''Očekivao sam da ću napustiti Banicu, ali još uvek ne mogu da verujem da ću postati član slavnog evropskog kluba. Ovo je za mene neverovatan obrt'', kaže Vuković.

Vuković će se kratko zadržati u Holandiji, jer ga očekuju obaveze u mladoj reprezentaciji Srbije koja počinje pripreme za kvalifikacionu utakmicu za EP 2011. godine protiv Slovačke.

Inače, Jagoš Vuković je ponikao u Crvenoj Zvezdi, afirmisao se u Radu, a pušten je na Banjicu jer Zvezda nije imala novca da Ranku Stojiću isplati novac od nekog prethodnog transfera.

Ovog leta su crveno-beli bili zainteresovani da vrate Vukovića, ali iz Rada su poručili da fudbaler čeka transfer u neki inostrani klub što se i obistinilo.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Transferi 2009
« Odgovor #124 poslato: 28.08.2009. 20:34:38 »

Distan prešao u Everton

Engleski premijerligaš Everton je potpisao trogodišnji ugovor sa tridesetjednogodišnjim Francuzom Silvanom Distanom, koji je prošle sezone nastupao za Portsmut.

Distan je došao u Englesku 2002. godine iz PSŽ-a, a igrao je za Njukasl i Mančester Siti pre dolaska 2007. u Portsmut. Menadžer Evertona Dejvid Mojs istakao je da je francuski fudbaler ima dosta godina, ali da je zato iskusniji i da umnogome može doprineti raznovrsnosti i kvalitetu igre kluba iz Liverpula.

"Gledao sam koliko mnogo su neki igrači u 30-tim uradili za klub i nadam se da Silvan može da uradi isto", rekao je Mojs.

Everton se trenutno nalazi na dnu Premijer lige, pošto je pretrpeo dva poraza u prva dva kola.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Transferi 2009
« Odgovor #125 poslato: 29.08.2009. 10:42:16 »

Dogovor postignut, Kastiljo se pridružuje Milijašu u Vulvsima

Crvena zvezda postigla konačan sporazum sa Ekvadorcem koji će narednih godinu dana provesti na pozajmici u Vulverhemptonu, ali će prethodno produžiti ugovor sa Zvezdom do 2011.

Reprezentativac Ekvadora Segundo Kastiljo i njegov menadžer Miroslav Nestorović prihvatio je predlog Crvene zvezde da sa beogradskim klubom produži ugovor do 2011. godine, a da u narednih godinu dana kao pozajmljen igrač nastupa u Premijer ligi, za Vulverhempton.

Ovu informaciju potvrdio je i sportski direktor Crvene zvezde Ivan Adžić, ističući da su sporazumom svi zadovoljni.

Kastiljo je već prošao lekarske preglede u novom klubu i posle produžetka ugovora sa Zvezdom otputovaće na Ostrvo i pridružiti se novim saigračima, među kojima je i Nenad Milijaš bivši kapiten Zvezde.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Transferi 2009
« Odgovor #126 poslato: 30.08.2009. 15:47:40 »

Kežman na pozajmici u Zenitu?

Zenit je jurio Mateju Kežmana pre gotovo dve godine, i konačno je, izgleda dočekao da ga angažuje.

Sve ono što ruski klub nije uradio u zimu 2008, kada je srpski fudbaler nastupao za Fenerbahče, mogao bi sada da ispravi i dovede ga iz ekipe PSŽ na pozajmicu od godinu dana.

Turci su tada tražili veliko obeštećenje za bivšeg reprezentativca Srbije, pa do
dogovora nije došlo. Ipak, Kežman je tada izjavljivao da nema ništa protiv nastavka karijere u "bratskoj Rusiji, gde je fudbal doživeo veliki procvat u poslednjih nekoliko godina".

On ni posle propalog transfera pre više od godinu i po dana nije odbacio mogućnost da "jednog dana zaigra u nekom ruskom timu".

Kežman je prošle sezone nastupao za PSŽ kao pojazmljeni igrač Fenerbahčea, ali je nedavno potpisao dvogodišnji ugovor sa pariskim klubom.

Iako se pisalo da je i dalje u sukobu sa čelnim ljudima kluba i navjačima posle lošeg odnosa sa bivšim trenerom Polom le Guenom, on je to demantovao. Rekao je da sa novim strategom Antoanom Kombuarom ima dobru saradnju, ali očigledno da francuski stručnjak ne računa ozbiljno na njega ove sezone.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Transferi 2009
« Odgovor #127 poslato: 30.08.2009. 15:48:34 »

Panta za MONDO: O Ajaksu u ponedeljak!

U Holandiji u subotu uveče nije bilo medija koji nije preneo vest da Marko Pantelić prelazi u Ajaks.

Da li je to tačno?

"Zaista ne smem da komentarišem ništa do ponedeljka. Možete da prenesete šta pišu holandski mediji, ali ja ne smem da dajem izjave", rekao je srpski napadač u telefonskom razgovoru za MONDO.

U ponedeljak u ponoć završava se prelazni rok u Evropi i holandski mediji pišu da Ajaks žuri da do tada završi sve detalje oko Pantelićevog dolaska. Pored poslednjih pregovora sa njegovim menadžerom, uprava Ajaksa pokušaće do tada da se oslobodi nekolicine suvišnih fudbalera kako bi oslobodila budžet za Pantelićevu platu.

Holanđani pišu da je pre Pantelića, Ajaks pokušavao da dovede Alfonsa Alveša, Benija Mekartija i Denija Kuvermansa, ali da nije uspeo. Posao sa Pantelićem bio je lakši u toliko što je on ovog leta postao slobodan igrač, kada mu je sa Hertom istekao ugovor.

Dakle, Ajaks je centarfora srpske reprezentacije dobio "za džabe".

Na Pantinom dolasku najviše je insistirao novi trener Ajaksa, Martin Jol, koji je kvalitete veštog centarfora pratio uživo dok je trenirao Hamburg u Bundesligi.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Transferi 2009
« Odgovor #128 poslato: 01.09.2009. 18:44:21 »

Zvanično: Pantelić u Ajaksu

Naš napadač prošao jutros pregled i potpisao jednogodišnji ugovor sa klubom. U Amsterdamu će igrati za 2,5 miliona evra, želi što pre da se uklopi u tim. Juče se javilo još nekoliko klubova, ali je dao reč Holanđanima.
Marko Pantelić je prošao i drugi deo lekarskih pregleda i potpisao ugovor sa Ajaksom. Holandski klub je saopštio da je naš napadač parafirao ugovor do 30. juna 2010.

„Veoma sam srećan što sam deo ovog kluba. Mislim da ću doneti mnogo radosti navijačima. Spreman sam da zaigram već naredne nedelje. Sada se okrećem treninzima, kako bi se što pre uklopio u ekipu“, bile su prve reči našeg internacionalca.

Prema informacija iz Holandije, Marko će zarađivati oko 2,5 miliona evra godišnje. Kada je juče prostrujala vest da je otputovao u Holandiju, javilo se nekoliko klubova, zvali su ga i pojedini predsednici, ali on je odbio bilo kakve kontakte uz reči da je obećao Holanđanima.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Transferi 2009
« Odgovor #129 poslato: 02.09.2009. 09:29:45 »

Pantelić predstavljen u Ajaksu

Srpski reprezentativac Marko Pantelić i zvanično je predstavljen kao nova 'devetka' amsterdamskog Ajaksa.

Pantelić je sa 'kopljanicima' potpisao jednogodišnji ugovor, a na predstavljanju je rekao da je siguran da je izabrao pravi klub. "Ja sam igrač koji uvek želi da pobeđuje, to je u mom karakteru. Takođe, ja sam i timski igrač. Uvek dajem sve od sebe, ne štedim se i ne želim da po svaku cenu postignem gol. Mislim da sam u Ajaksu pronašao klub u kojem ću pobeđivati", rekao je Pantelić.

Pantelić je dodao i da je u ekipu došao spreman.

"Pre nego što sam potpisao ugovor uradio sam medicinske testove u klubu. Mogu samo da kažem da je kondicioni trener Ajaksa bio prilično zadovoljan rezultatima."

Pantelić je u Ajaks došao na insistiranje trenera Martina Jola koga je pohvalio. Saigrač u ekipi biće mu Miralem Sulejmani.

"Jol je odličan trener, znam ga iz nemačke Bundeslige. Što se Sulejmanija tiče, on je veliki talenat. Nisam još uvek razgovarao sa njim, ali siguran sam da ćemo se dobro slagati. Došao sam ovde da pobeđujem i daću sve od sebe da to ostvarim."

Pantelić je navodno odbio ponude Portsmuta i Blekburna pre nego što je potpisao za Ajaks. Nekadašnji kapiten Crvene zvezde i fudbaler brojnih klubova otišao je iz berslinske Herte gde je bio najbolji igrač i miljenik navijača zbog neslaganja sa upravom. Pantelić je navodno tražio da ima istu platu kao i kapiten kluba Arne Fridrih.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Transferi 2009
« Odgovor #130 poslato: 13.11.2009. 15:54:27 »

Ognjenović od januara u Vojvodini!

Perica Ognjenović na proleće će ponovo nositi crveno-beli dres, ali ovog puta Vojvodinin.

"Sportski žurnal" objavio je da bi nekada veliki talenat Crvene zvezde, a od letos fudbaler Jagodine, odmah po završetku jesenjeg dela sezone trebalo da se preseli u Novi Sad.

Ognjenović (32) je pre nepunih deset godina sa Marakane otišao u Real Madrid, zatim je "lutao" po Evropi i Aziji, da bi dobrim partijama u Jagodini pokazao da na terenu ipak nije rekao poslednju reč.

Nije postigao nijedan gol, ali je prodornošću i asistencijama doprineo da se ekipa posle 11 odigranih kola Jelen Superlige nalazi na visokom, šestom mestu.

Prošlog vikenda su se u prvenstvenom meču sastali upravo Jagodina i Vojvodina, a gosti su sa dva gola u samom finišu uspeli da izbegnu poraz.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Transferi 2009
« Odgovor #131 poslato: 19.11.2009. 17:12:02 »

Žigić "broj jedan" na listi želja Rome

Nikoli Žigiću bi u januaru konačno moglo da se posreći. Italijanski mediji tvrde da je na pragu dolaska u Romu.

Srpski reprezentativac nema zadovoljavajuću minutažu u Valensiji, dobija prilike (i koristi ih) uglavnom u Kupu kralja i Ligi Evrope. Ali, izuzev kada je proletos bio na pozajmici u Santanderu, želja nikako da mu se ispuni - da napusti Mestalju i ode u klub u kome će igrati standardno.

"Vučica" kuburi sa napadačima i sigurno je da će se u predstojećem prelaznom roku pojačati. Na spisku želja Rimljana su, pored Žigića, Roman Pavličenko i Rud Van Nistelroj. Međutim, italijanski mediji tvrde da je Rus preskup, a Holanđanin "mator" i podložan povredama, pa je Srbin najrealnija opcija.

Ukoliko se transfer realizuje, Žigić bi igrao u tandemu sa Mirkom Vučinićem, ispred Frančeska Totija...

Van mreže hud

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 735
  • Ugled: +77/-14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Transferi 2010
« Odgovor #132 poslato: 31.08.2010. 09:37:06 »
Vladimir Stojković (28.7.1983. – 196cm, 94kg), u petak je “pozajmljen” od Sportinga iz Lisabona za sledeću sezonu, a taj transfer je odjeknuo kao “bomba” prelaznog roka u Srbiji. Mediji su prethodnih dana puni napisa o novom članu Partizana, a danas je i zvanično predstavljen fudbalskoj javnosti.

Kao što je opšte poznato, Stojković je ponikao u FK Loznica, a 2002. prelazi u C.zvezdu. Pošto se nije izborio za dres prvotimca, pozajmljen je najpre Leotaru, pa i Zemunu, da bi se 2005. vratio sa pozajmice. Sledeću godinu branio je izvanredno i stekao status reprezentativca, pa je transferisan u Nant, odakle je pozajmljen Viteseu, a godinu dana kasnije je prodat Sportingu. Iz Lisabona je kao pozajmljen išao u Hetafe i Vigan, ali nigde nije dobio adekvatnu priliku da se dokaže. Ipak, sve to vreme bio je standardan među stativama gola reprezentacije, za koju je nastupao 36 puta.

Konačno, Stojković je kao svoju novu destinaciju odabrao Partizan i sa crno-belima će krenuti u pohode kroz Ligu šampiona i odbranu domaće titule.
Mudrome više koriste neprijatelji nego glupome prijatelji.