Autor Tema: Univerzijada Beograd  (Pročitano 10797 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Univerzijada Beograd
« poslato: 08.07.2009. 18:11:43 »
Šteta sto nije niko otvorio ovu temu.Veoma vazan dogadjaj za cijelu Srbiju u poslednjih 11 godina,iako nastupaju studenti tj.buducnost svake drzave koja ulaze u sport.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Univerzijada Beograd
« Odgovor #1 poslato: 08.07.2009. 19:06:42 »
Odlična tema. Mada mi nije baš nije najjasnije po čemu je ta Univerzijada toliko bitna. Nedavno sam bio gore i sve što sam uspio da primjetim su sledeće stvari:
1. Skraćeni ispitni rokovi, zbog čega većina studenata proklinje i Univerzijadu i onoga ko je izmislio
2. Nenormalna koncentracija pandura na Novom Beogradu, bukvalno na svakom ćošku
3. Nekakvi protesti ispred Delta City-a, valjda protiv ovih iz Amerike
4. Povećana koncentracija crnaca u samom Delta City-u
5. Ovi domaći volonteri koji ponosno šetaju sa onim ogromnim ID kartonima oko vrata, da svi vide da su oni tu nešto na Univerzijadi



Van mreže prinudna uprava

  • Start moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 833
  • Ugled: +63/-70
    • Pogledaj profil
Odg: Univerzijada Beograd
« Odgovor #2 poslato: 08.07.2009. 19:31:30 »
dodaj jos da je zatvorena jedna traka na auto putu za potrebe univerzijade i da se prelazi preko mosta najmanje sat( ako imas srece)
Ne bojim se tudjinskog nakota,no se bojim od zla domaćega!!!

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Univerzijada Beograd
« Odgovor #3 poslato: 08.07.2009. 19:42:56 »
E to sam valjda imao sreće pa nije još bila zatvorena, ali imaću priliku sad za vikend da iskusim i tu blagodet iz prve ruke.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Univerzijada Beograd
« Odgovor #4 poslato: 08.07.2009. 19:49:43 »
Do sada 6 medalja za Srbiju.
Odlicno!
Higl Nadja(plivanje) i Babic Ninoslav(Tekvando)osvojili Srebro
Rasic Stevan(Tekvando),Ciric Andrijana(Tekvando),Najdanovski Miroslava(Plivanje),(Serbia team Tekvando) osvojili bronzu

« Poslednja izmena: 08.07.2009. 19:53:28 BaNiX »

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Univerzijada Beograd
« Odgovor #5 poslato: 08.07.2009. 20:25:55 »
Španovicka u finalu skoka u dalj.
Trenutno je na pragu da osvoji zlato skocila je 6.52 ide 5 serija. Drzimo palceve!!!

Van mreže error

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 948
  • Ugled: +47/-40
    • Pogledaj profil
Odg: Univerzijada Beograd
« Odgovor #6 poslato: 08.07.2009. 20:27:54 »
Evo i ja da napisem nesto u Univerzijadi s obzirom da sam trenutno u BG.

Sve sto je rekao S.A.F. podrzavam stvarno je tako i malo smaraju sa univerzijadom,a to takmicenje je meni nidje veze.Po meni to je pokusaj neke kopije OI,a ni blizu.Jos donijeli i ovaj grip,da Bog mili sacuva.Ja cak i ne znam gdje se klasifikuje ova Univerzijada.Negdje sam slucajno procitao da je to veoma znacajno za BG iz prostog razloga sto ce to pomoci renoviranju Tasmajdana i ostalih sportskih centara,mada iskreno sumnjam.
Hua,hua

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Univerzijada Beograd
« Odgovor #7 poslato: 08.07.2009. 20:38:56 »
Spanovicka u 5 seriji 6.64 ja mislim da osvaja zlato jos jedna serija i to je to.Drugoplasirana je skocila 6.47,a treca 6.44.

Errore druze mnogi se otimaju oko Univerzijade.Srbija je imala toliku srecu da je doslo bas ove godine u vrijeme recesije,odluka je donesena 2006 da Beograd bude domacin 2009.

Van mreže error

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 948
  • Ugled: +47/-40
    • Pogledaj profil
Odg: Univerzijada Beograd
« Odgovor #8 poslato: 08.07.2009. 20:45:50 »
Spanovicka u 5 seriji 6.64 ja mislim da osvaja zlato jos jedna serija i to je to.Drugoplasirana je skocila 6.47,a treca 6.44.

Errore druze mnogi se otimaju oko Univerzijade.Srbija je imala toliku srecu da je doslo bas ove godine u vrijeme recesije,odluka je donesena 2006 da Beograd bude domacin 2009.


Dobro poznavaoce sporta i omladine,ja ne bi rekao da je ona nesto posjecena.Sta bude sa tim sportistima sa Univerzijade?Dje su oni na OI,na svjetskim prvenstvima i na drugim prestiznim takmicenjima?Ime Univerzijada vuce da tu treba da ucestvuju studenti i da se takmicenje odrzava na nekom nivou studenata,a to nije slucaj sa ovim takmicenjem.Iskreno ne znam sta se sve podrazumjeva pod Univerzijadom,pa ako ti znas objasni mi malo,odnosno proscjetli me po tom pitanju.
Hua,hua

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Univerzijada Beograd
« Odgovor #9 poslato: 08.07.2009. 20:56:46 »
Univerzijada kao i svaka druga je pripremna faza za sportiste koji su manje zapazeni,evo najbolji primjer za to je Aleksandar Slovic teniser iako rodjen 1983 godine on je 569 na rang listi i zeli da se probije da bude zapazen i za sada mu to ide u najboljem smjeru.

A to sto govore za svinjski grip je obicna propaganda da malo odvuce svijet od recesije.


Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Univerzijada Beograd
« Odgovor #10 poslato: 08.07.2009. 20:58:39 »
Španovicka je upravo sada osvojila zlato,svaka cast nisam ni sumnjao u nju.Konacno da proradi atletika u Srbiji.

Srbija ukupno ima 283 ucesnika na Univerzijadi,sto je za svaki RESPECT!

Van mreže error

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 948
  • Ugled: +47/-40
    • Pogledaj profil
Odg: Univerzijada Beograd
« Odgovor #11 poslato: 09.07.2009. 19:41:54 »
Idem ja danas nesto bzv do Delte i slucajno skrenem pogled u desno kad vidim masa sportista sa Univerzijade i pitam se dje se to sve uputilo.Kad na sledecoj stanici vidim veliki broj zgrada.I sada ja znatizeljan okle zgrade tolike i tako mocne.Vidio sam ih i prije,ali nisam obracao paznju i nisu bile do kraja zavrsene.Reko sada cu se ja malo raspitat sta i kako.I ulaze neki momci u tramvaj (volonteri) i ja ih upitah sta te zgrade uopste predstavljaju.Kazu oni to su ti moj brate zgrade u kojima su ugosceni sportisti na Univerzijadi.I sad mene interesuje da li ce te zgrade poslije pripadati Beogradu ili nekom pojedincu.Kazu oni meni slusaj brate da te ne lazemo ovu organizaciju oko ovih zgrada ti je uzeo Miskovic i bice njegove.Neki stariji momci su bili inace da su bili neki mladji ne bi ih ni pitao.

Tako moj Banix toliko o Univerzijadi i njenom znacaju za Beograd i Srbiju.
Hua,hua

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Univerzijada Beograd
« Odgovor #12 poslato: 09.07.2009. 19:59:36 »
A jbg. neka se razvijaju Srpski sportisti sta ceš :tard:

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Univerzijada Beograd
« Odgovor #13 poslato: 10.07.2009. 14:06:01 »
dakle 11. medalja za Srbiju,jos ce biti medalja

Athletics  Athletics       Spanovic Ivana      Wednesday, 8 July      Women's Long Jump      GOLD GOLD
Nava Goran    Thursday, 9 July    Men's 1500m    BRONZE BRONZE
Swimming Swimming     HIGL Nada    Tuesday, 7 July    Women's 100m Breaststroke    SILVER SILVER
HIGL Nada    Thursday, 9 July    Women's 200m Breaststroke    SILVER SILVER
NAJDANOVSKI Miroslava    Tuesday, 7 July    Women's 100m Freestyle    BRONZE BRONZE
Table Tennis Table Tennis     JEVTOVIC M./PETE Z.    Thursday, 9 July    Men's Doubles    BRONZE BRONZE
Taekwondo Taekwondo     Babic Ninoslav    Saturday, 4 July    Men's Under 58kg    SILVER SILVER
Rasic Stevan    Monday, 6 July    Men's Under 62kg    BRONZE BRONZE
Ciric Andrijana    Monday, 6 July    Women's Under 72kg    BRONZE BRONZE
Serbia    Thursday, 2 July    Women's Team Poomsae    BRONZE BRONZE
Tennis Tennis     CONKIC/GRUBIN    Thursday, 9 July    Men's Doubles    BRONZE BRONZE

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Univerzijada Beograd
« Odgovor #14 poslato: 11.07.2009. 01:57:21 »
Idem ja danas nesto bzv do Delte i slucajno skrenem pogled u desno kad vidim masa sportista sa Univerzijade i pitam se dje se to sve uputilo.Kad na sledecoj stanici vidim veliki broj zgrada.I sada ja znatizeljan okle zgrade tolike i tako mocne.Vidio sam ih i prije,ali nisam obracao paznju i nisu bile do kraja zavrsene.Reko sada cu se ja malo raspitat sta i kako.I ulaze neki momci u tramvaj (volonteri) i ja ih upitah sta te zgrade uopste predstavljaju.Kazu oni to su ti moj brate zgrade u kojima su ugosceni sportisti na Univerzijadi.I sad mene interesuje da li ce te zgrade poslije pripadati Beogradu ili nekom pojedincu.Kazu oni meni slusaj brate da te ne lazemo ovu organizaciju oko ovih zgrada ti je uzeo Miskovic i bice njegove.Neki stariji momci su bili inace da su bili neki mladji ne bi ih ni pitao.

Tako moj Banix toliko o Univerzijadi i njenom znacaju za Beograd i Srbiju.

Mogao si ti da kupiš stan, više njih, možda čak i cijelu zgradu u tom naselju, cijena je bila 2000 evra (sa PDV-om) za kvadrat. Znam čovjeka koji je kupio jedan, samo ne znam šta će od njega ostati kad protutnji ova bjelosvjetska bagra kroza nj...
A što se volontera tiče, nisu mi jasni zere jedne. Sad sam čuo da "bolonjskim" studentima krčme ispite, tj. daju par bodova za volontiranje, a oni se kurče sa onim A4 akreditacijama, k'o da su birvaktile nosioci Partizanske spomenice. Ne znam zašto, ali ja osjećam dozu sažaljenja prema njima iako ih niko nije mobilisao da idu tamo, nego se sami ponudili.