Anketa

Plasite li se Svinjskog gripa?

da
1 (7.7%)
ne
9 (69.2%)
pomalo
3 (23.1%)

Ukupno glasova: 13

Autor Tema: Svinjski grip  (Pročitano 16543 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Svinjski grip
« poslato: 09.07.2009. 16:55:36 »
Svinjski grip ili popularno virus A H1N1.U Srbiji je trenutno 21 osoba zarazena,takodje u BIH 1 osoba.Najvise ih ima u Meksiku,ukupno umrlih 318 ljudi sirom sveta.Kako vi gledate na Svinjski grip i do kog vrhunca ce doci ovaj grip u narednom periodu? Dali je ovaj grip kao obicni grip,SZO je objavila da ce Pticiji grip mutirati sa Svinjskim pocetkom novembra.

Bilo je takodje sumnja da je i u Bileci otkriven svinjski grip kod jednog djecaka koji se vratio iz Njemacke.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Svinjski grip
« Odgovor #1 poslato: 09.07.2009. 17:02:54 »
vidim da nam nešto fali u Bileći...to obavezno! ::)

Van mreže bona

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 61
  • Ugled: +6/-6
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip
« Odgovor #2 poslato: 09.07.2009. 17:05:53 »
Ja mislim da to fabrikovana prica,a da bi se gigantske farmaceutske kuce okoristile,sto za sobom vuce stanje na berzi itd.Dosadasnje statistike kazu da je vise ljudi umrlo od obicnog gripa,nego od toga..u svakom slucaju,ja trosim piletinu.. ;)

Van mreže mrgud

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 94
  • Ugled: +39/-5
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip
« Odgovor #3 poslato: 09.07.2009. 17:13:01 »
Svinjetina... To je nasa hrana, taman ona bila i u obliku nekog virusa... Nego sta ce ove nase komsije Bosnjaci...


Cu da dobiju svinjski grip :D :D :D

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Svinjski grip
« Odgovor #4 poslato: 09.07.2009. 17:20:56 »
Ja mislim da to fabrikovana prica,a da bi se gigantske farmaceutske kuce okoristile,sto za sobom vuce stanje na berzi itd.Dosadasnje statistike kazu da je vise ljudi umrlo od obicnog gripa,nego od toga..u svakom slucaju,ja trosim piletinu.. ;)
pa dašta je...a i anti-kampanja za turističke destinacije :)

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip
« Odgovor #5 poslato: 09.07.2009. 17:22:41 »
Ne bi se trebalo plasiti,ali samo oprez!

Ja mislim da to fabrikovana prica,a da bi se gigantske farmaceutske kuce okoristile.
Naravno iz Americke Laboratorije,i "ameri" misle da ce tako preci krizu.E pa zeznuli su se zestoko!  ;)

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip
« Odgovor #6 poslato: 09.07.2009. 17:23:55 »
Ja mislim da to fabrikovana prica,a da bi se gigantske farmaceutske kuce okoristile,sto za sobom vuce stanje na berzi itd.Dosadasnje statistike kazu da je vise ljudi umrlo od obicnog gripa,nego od toga..u svakom slucaju,ja trosim piletinu.. ;)


Upravo tako....kazu izljeci se cajem i mirovanjem..kakav je to crni grip...  :pitamse: :snorting: :snorting: :snorting: :respect:

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip
« Odgovor #7 poslato: 09.07.2009. 17:24:40 »
Svinjetina... To je nasa hrana, taman ona bila i u obliku nekog virusa... Nego sta ce ove nase komsije Bosnjaci...


Cu da dobiju svinjski grip :D :D :D
Odmah bi presudili sebi da im Alah ne presudjuje.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip
« Odgovor #8 poslato: 10.07.2009. 01:07:14 »
34 osobe zarazene u Srbiji,od toga dvije na Exitu,pet na Univerzijadi.Dobro se zakuvalo,ali samo je dobro u cijeloj ovoj prici da ima tamiflua za 1% stanovnista tj. oko 80.000 ljudi(a toliko je trenutno na svijetu ljudi zarazeno)sto je isuvise mnogo.Pocetkom Oktobra ce biti 3% tamiflua za cijelu Srbiju.

Van mreže hud

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 735
  • Ugled: +77/-14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip
« Odgovor #9 poslato: 11.07.2009. 19:13:10 »
Ista panika se dizala i oko H5N1-pticiji grip, pa se onda naglo stisala bura oko svega toga.Secam se tada da su neki naucnici rekli da ce njegova mutacija ici preko svinje jer je ona sposobna da se zarazi i ljudskim i pticijim gripom... ???
Mudrome više koriste neprijatelji nego glupome prijatelji.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip
« Odgovor #10 poslato: 13.07.2009. 16:19:44 »
Do sada 49 obolelih od novog gripa u Srbiji

U Srbiji je potvrđeno 49 slučajeva obolelih od novog virusa gripa, a među njima je šest učesnika Univerzijade i osam posetilaca muzičkog festivala "Egzit", saopšteno je danas iz Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".

Oboleli učesnici Univerzijade su iz Australije, Argentine, Ugande i Zambije, a od obolelih posetilaca Egzita jedan je iz Makedonije, a ostalih sedam iz Velike Britanije. U saopštenju se dodaje da su u zemlji registrovana i tri verovatna slučaja.
Među potvrđenim slučajevima 40 osoba je doputovalo iz zemalja u kojima je ranije registrovano oboljevanje, a preostalih devet slučajeva su kontakti obolelih u Srbiji.
Obolele osobe su iz Beograda, Novog Sada, Sombora, Niša, Srbobrana, Nove Pazove, Ssapca, Subotice, Kučeva i Kragujevca.

Potvrđen prvi slučaj u Kragujevcu
U Kragujevcu je potvrđen prvi slučaj meksičkog gripa kod pacijenta D.V. (24) koji se vratio iz Egipta, saopšteno je na Infektivnoj klinici Kliničkog centra Kragujevac.
On je od juče smešten na Infektivnu kliniku KCK gde prima terapiju, a njegovo opšte stanje je dobro.  Portparolka tog centra Andrea Obradović rekla je da se radi "o lakšem obliku gripa" i da se pacijent dobro oseća".
D. V. je prve simptome osetio u Egiptu, a odmah po povratku u Kragujevac javio se lekaru, gde su odmah preduzete sve epidemiološke i zdravstvene mere.
Načelnica Centra za kontrolu i intervencije bolesti Instituta za javno zdravlje u Kragujevcu Vesna Pantović izjavila je da je mladić bio u kontaktu sa devet osoba i da se njihovo zdravstveno stanje prati.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip
« Odgovor #11 poslato: 14.07.2009. 23:36:39 »
Нови грип сличан "шпанској грозници"

Нови вирус грипа Х1Н1 је узнемирујуће сличан вирусу који је 1918. године изазвао пандемију тзв. "шпанског" грипа, Од њега је страдало између 40 и 100 милиона људи широм света, упозорио је међународни тим састављен од америчких, холандских и јапанских стручњака.

Вирус Х1Н1

Међународни тим састављен од америчких, холандских и јапанских стручњака упозорио је да је нови вирус грипа Х1Н1 "узнемирујуће" сличан вирусу који је 1918. године изазвао пандемију тзв. "шпанског" грипа, од кога је страдало између 40 и 100 милиона људи широм света.

"Главна сличност је у томе што, као и вирус из 1918. године, и овај нови има већу способност него вирус обичног грипа да се прошири, не само на горње респираторне путеве, већ и у ниже слојеве плућа, што повећава могућност да прерасте у запаљење плућа", упозорава Јошихиро Каваока са Универзитета Висконсин, а преноси Ројтерс.

Међународни тим стручњака упозорава да вируси грипа који потичу од свиња, досад нису имали своје место у историји пандемија, али да би га могли стећи јер пандемија изазвана том врстом вируса "може да има значајан утицај на људско здравље и глобалну привреду".

Откривено је и да имунолошки систем људи рођених пре 1920. године располаже антителима која снажно реагује на вирус новог грипа, што указује да је тај вирус у далеком сродству са вирусом тзв. "шпанске грознице", истичу стручњаци.

За разлику од вируса који повремено изазивају пандемију, вируси сезонског грипа се стално мењају, па људи од њега могу да оболевају из године у годину.

Због променљивости вируса сезонског грипа, и састав вакцина против тог обољења је сваке године другачији.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip
« Odgovor #12 poslato: 15.07.2009. 01:06:02 »
U Hrvatskoj su u utorak potvrdili da su još četvero ljudi zaraženi svinjskom gripom, od kojih su troje došlo iz inozemstva. Prvi put je zaražena i žena koja je bila u dodiru sa zaraženom. Riječ je o majci čija je kći došla iz inozemstva.
- Do sada je u Hrvatskoj ukupno potvrđeno 14 slučajeva nove gripe, no za 10 bolesnika već se može reći da su izliječeni - kazala je glasnogovornica Zora Lažeta. Istaknula je da je i u četiri nova slučaja riječ o blagim znacima.

Sada su se Hrvati malo "osokolili",pa pricaju da imaju tek 14 slucajeva.A kladim se da ih ima zarazenih duplo vise nego li u Srbiji,prikrivaju slucajeve zato sto je sezona u toku.Dosta su prikrivali pa red je da otkriju nekoliko slucajeva.

Van mreže mister no

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 186
  • Ugled: +16/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip
« Odgovor #13 poslato: 15.07.2009. 17:18:19 »
jedan podatak vezan za temu;
dosadasnja zarada od lijeka"tamiflu" iznosi 220 milijardi dolara!
treba li napomenuti da je proizvodjac-rosh!??
tamiflu-po hemijskom sastavu,malo jaci paracetamol

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip
« Odgovor #14 poslato: 15.07.2009. 23:30:03 »
jedan podatak vezan za temu;
dosadasnja zarada od lijeka"tamiflu" iznosi 220 milijardi dolara!
treba li napomenuti da je proizvodjac-rosh!??
tamiflu-po hemijskom sastavu,malo jaci paracetamol
Mister no, i vidis kako zele da se izvuku.A to je po meni najbednija opcija da se izvuce Amerika i zdravstvo iz svijetske krize.Mi nista ne gubimo(mislim na Bilecu) mi smo vec 20 godina u teskoj krizi.Nego oni(Amerikanci i milioneri) izgube u jednom danu po nekoliko 100 miliona dolara.