Anketa

KAKVO TREBA DA BUDE UNUTRAŠNJE UREĐENJE U BIH?

FEDERALNO
3 (27.3%)
UNITARNO
1 (9.1%)
KONFEDERALNO
7 (63.6%)

Ukupno glasova: 11

Autor Tema: UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?  (Pročitano 8164 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sandro

  • Urednik
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 153
  • Ugled: +15/-24
  • Pol: Muškarac
  • 100% Srbin
    • Pogledaj profil
UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?
« poslato: 23.11.2007. 14:39:17 »
TREBA DA BUDE PO PRINCIPU ŠVICARSKE.
$

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?
« Odgovor #1 poslato: 23.11.2007. 15:02:06 »
Slazem se Sando, al mala nada za to daleko smo mi od svice.

Van mreže logic

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 41
  • Ugled: +21/-18
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?
« Odgovor #2 poslato: 23.11.2007. 15:16:31 »
Daleko smo ali zahvaljujuci nasem nacinu razmisljanja vise nego bilo cime drugim.
"Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku!".

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?
« Odgovor #3 poslato: 23.11.2007. 15:20:36 »
Pricao sam ja o tom uredjenju davno vec, al izgubih grlo...... a i vjeru da ce se nekad ova zemlja srediti kako treba.

Van mreže logic

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 41
  • Ugled: +21/-18
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?
« Odgovor #4 poslato: 23.11.2007. 15:41:11 »
Pa vjerovatno nece tako skoro jer je u glavama nasih ljudi da sredjuju svjetsku politiku a ne da uredjuju svoje dvoriste prvo. A i dok je u glavi komunisticko razmisljanje da ga gazda ne moze malo platiti koliko on moze malo raditi. Treba razmisljati o ekonomiji a ne o sporednim stvarima.
"Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku!".

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?
« Odgovor #5 poslato: 29.12.2007. 18:51:57 »
Pa vjerovatno nece tako skoro jer je u glavama nasih ljudi da sredjuju svjetsku politiku a ne da uredjuju svoje dvoriste prvo. A i dok je u glavi komunisticko razmisljanje da ga gazda ne moze malo platiti koliko on moze malo raditi. Treba razmisljati o ekonomiji a ne o sporednim stvarima.
naravno da treba o ekonomiji razmisljati,ali kako kad je ova politicka struktura u BiH toliko komplikovana i prekobrojna da jednostavno za ekonomiju nema mjesta.
Evo jedan podatak,68% budzeta RS ide na plate i doprinose politicke strukture, a zamislite samo koliko je to procenat u federaciji BiH, a koliki na drzavnom nivou?.
Naime u RS imamo samo dva nivoa vlasti(lokalna i republicka) dok u federaciji imju 4 (lokalna,gradska,kantonalna i republicka-ili entitetska,kako hocete) a na drzavnom nivou ne znaju vise ni Miroslav Lajcak ni Rafi Grigorijan,uzgred i njih dvoica takodje primaju platu iz budzeta BiH.
I ne moze se naprijed ni ekonomski dok se ne rijesi i ovaj problem,pa samo koliko je to miseva se nakacilo na budzet,a ne rade tako reci nista.Primjera radi u Njemacku je poslije II svjetskog rata ulozeno 4 milijarde dolara, i ubrzo se oporavila, a u BIH je do sada ulozeno 18 milijardi dolara,dobro nije mi neko poredjenje jer nije isto 4 mil. 1945 god i danas 18 mil. ali kod nas se ne vidi bog zna kakav napredak.
Pa samo u maloj Bileci 1/3 politicke strukture je prekobrojna u odnosu na broj stanovnika i u odnosu na svjetske norme,pa zamislite samo koliko je onda po vecim gradovima i koliko je to u opste na drzavnom nivou.

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?
« Odgovor #6 poslato: 31.12.2007. 09:19:58 »
Pa vjerovatno nece tako skoro jer je u glavama nasih ljudi da sredjuju svjetsku politiku a ne da uredjuju svoje dvoriste prvo. A i dok je u glavi komunisticko razmisljanje da ga gazda ne moze malo platiti koliko on moze malo raditi. Treba razmisljati o ekonomiji a ne o sporednim stvarima.
naravno da treba o ekonomiji razmisljati,ali kako kad je ova politicka struktura u BiH toliko komplikovana i prekobrojna da jednostavno za ekonomiju nema mjesta.
Evo jedan podatak,68% budzeta RS ide na plate i doprinose politicke strukture, a zamislite samo koliko je to procenat u federaciji BiH, a koliki na drzavnom nivou?.
Naime u RS imamo samo dva nivoa vlasti(lokalna i republicka) dok u federaciji imju 4 (lokalna,gradska,kantonalna i republicka-ili entitetska,kako hocete) a na drzavnom nivou ne znaju vise ni Miroslav Lajcak ni Rafi Grigorijan,uzgred i njih dvoica takodje primaju platu iz budzeta BiH.
I ne moze se naprijed ni ekonomski dok se ne rijesi i ovaj problem,pa samo koliko je to miseva se nakacilo na budzet,a ne rade tako reci nista.Primjera radi u Njemacku je poslije II svjetskog rata ulozeno 4 milijarde dolara, i ubrzo se oporavila, a u BIH je do sada ulozeno 18 milijardi dolara,dobro nije mi neko poredjenje jer nije isto 4 mil. 1945 god i danas 18 mil. ali kod nas se ne vidi bog zna kakav napredak.
Pa samo u maloj Bileci 1/3 politicke strukture je prekobrojna u odnosu na broj stanovnika i u odnosu na svjetske norme,pa zamislite samo koliko je onda po vecim gradovima i koliko je to u opste na drzavnom nivou.
KAd o tome pocne ovaj narod razmisljat i na osnovu toga glasati na izborima, moze nam biti bolje! Ovako, dok se prdi o otcijepljenju i pripajanju Srbiji, Dok se minira i opstruira drzava u kojoj zivis, a vec 20 godina traje tiho iseljavanje u Srbiju, Dok se odrices  Mostara i Sarajeva, ne prihvatas realnost, podgrijavas ratnu opasnost... Nikad u srecu!

Van mreže Dušan

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 10
  • Ugled: +2/-1
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?
« Odgovor #7 poslato: 18.01.2008. 13:56:02 »
ni prvo ni drugo ni treće jer sve podrazumijeva  da RS ostaje u BiH

Van mreže prinudna uprava

  • Start moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 833
  • Ugled: +63/-70
    • Pogledaj profil
Odg: UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?
« Odgovor #8 poslato: 18.01.2008. 16:28:39 »
jao pa ovdje nisam prije ulazijo,a sta kazes po principu svice,jako zanimljivo!pa moglo bi to,ali mi nemamo milka cokoladu,ja mislim da je to jedini problem!
Ne bojim se tudjinskog nakota,no se bojim od zla domaćega!!!

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?
« Odgovor #9 poslato: 19.01.2008. 23:28:25 »
jao pa ovdje nisam prije ulazijo,a sta kazes po principu svice,jako zanimljivo!pa moglo bi to,ali mi nemamo milka cokoladu,ja mislim da je to jedini problem!
Fala bogu koliko bi coek moro doplatit,kad bi dao ovu nasu Milavu,a da uzme onu Svajcarsku MILKA kravu?
Da mi je onije Milka drzat,pa malo od teladi malo od cokolade,pa mogo bi coek zivljet i odje,vanj tako!

A jes ovaj Sandro,neko spadalo,od svake teme napravi zajebanciju,e cuj ti njega, Svajcarsko uredjenje?.

Van mreže Savicevic

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 29
  • Ugled: +9/-4
    • Pogledaj profil
Odg: UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?
« Odgovor #10 poslato: 21.01.2008. 00:33:07 »
Svice, a? A onda ti je mozak bio ves'o k'o svajcarski sir. E culi mu Svice... :(

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?
« Odgovor #11 poslato: 21.01.2008. 01:55:29 »
Pa znas li ti kakvo je unutrasnje uredjenje Svice?

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?
« Odgovor #12 poslato: 21.01.2008. 11:30:24 »
Svajcarska je konfederacija kantona,a u BiH bi po ugledu na Svajcarsku trebalo da bude konfederacija dva entiteta(sa jednim entitetom koji ima deset kantona)i jednim distriktom i sa dvije medjunarodno ne priznate granice(sjeverna sa Hrvatskom i Istocna sa Srbijom nisu medjunarodno priznate granice).E pa ovakav slucaj unutrasnje uredjenja nije do sada poznat nigdje u svijetu,a takodje kod nas nije to ni izvodljivo,zbog zakona koji uredjuju konfederacije.(recimo nacin izbora predsjednika i vlade).Po ovome zakonu Hrvati u BiH ne bi imali ni jednog ministra.

Van mreže sandro

  • Urednik
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 153
  • Ugled: +15/-24
  • Pol: Muškarac
  • 100% Srbin
    • Pogledaj profil
Odg: UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?
« Odgovor #13 poslato: 21.01.2008. 21:06:57 »
Svajcarska je konfederacija kantona,a u BiH bi po ugledu na Svajcarsku trebalo da bude konfederacija dva entiteta(sa jednim entitetom koji ima deset kantona)i jednim distriktom i sa dvije medjunarodno ne priznate granice(sjeverna sa Hrvatskom i Istocna sa Srbijom nisu medjunarodno priznate granice).E pa ovakav slucaj unutrasnje uredjenja nije do sada poznat nigdje u svijetu,a takodje kod nas nije to ni izvodljivo,zbog zakona koji uredjuju konfederacije.(recimo nacin izbora predsjednika i vlade).Po ovome zakonu Hrvati u BiH ne bi imali ni jednog ministra.
Potpuno pogrosno shvaćeno, tako da necu komentarisat.
« Poslednja izmena: 21.01.2008. 21:34:11 sandro »
$

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: UNUTRAŠNJE UREĐENJE BIH?
« Odgovor #14 poslato: 22.01.2008. 18:57:52 »
Potpuno pogrosno shvaćeno, tako da necu komentarisat.

E hajde blago meni,onda ti fino nama glupim likovima objasni,pa da mi svatimo,jer mi ne znamo citati misli,sta ti znaci onda po ugledu na Svajcarsku,hajde moj Mojsije pokazi nam pravi put,i izvuci nas iz ovih zabluda?.