Savremeni život > Mediji

ZAKON O INFORMISANJU

(1/2) > >>

pectoralis:
Eto poslije mjesec i po na silu je usvojen i taj zakon.Zanima me vaš komentar?Da li je ovo kraj medija,novinarstva...Da li je potpuno ukinuta sloboda izrazavanja...?
Lično mislim da se Srbija ovim ne vraća u devedesete nego u četrdesete.
Tek sutra će izaći tekst zakona u službenom glasniku,ali zamislite da bi jedan novinar nešto napisao mora da ima dokaze i bude siguran da je to tačno..besmisleno...
Diktatura se sve više zaoštrava,Tadić postaje novi Tito,samo bez onih vrlina koje je Tito imao a naravno sa svim onim manama...

VLADIX:
Čuo sam nešto o tome. Nisam baš upoznat, ali mislim da se previše i pisalo, ne valja ni demokratija, jedno je demokratiju dati amerikancima, drugo srbima (balkancima)...ipak sam za to da se piše, ali da je i novinar potkovan činjenicama, da ne lupa kao mnogi i time obmanjiva narod. Mnogi se žale i govore da je previše oštar, moguće....

pectoralis:
http://www.pravda.rs/dogadjaji/11866/oni-su-elati-srbie

road king:
Ovaj zakon je trebao davno biti donesen. Mislim da bi svaki novinar trebao biti dobro potkrepljen dokazima i cinjenicama
 prije nego nesto objavi u javnost, a ne prvi trac odma u novine....

pectoralis:
Ne vjerujem da će se to primjenjivati na trač novine,nego na ozbiljne novine koji budu kritikovali vlast,kao što je RTS njihov servis...Ali sad kad otpuste 10-15000 ljudi počeće protesti koje nijedan zakon ne može spriječiti...
Nemojte misliti da mrzim ovu vladu,npr mislim da Jeremić I Dačić sjajno obavljaju svoj posao

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju