Autor Tema: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???  (Pročitano 14581 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???
« Odgovor #15 poslato: 28.11.2009. 02:29:05 »
ne prosipaj se................
« Poslednja izmena: 28.11.2009. 11:25:14 road king »

Van mreže Berlusconi

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 33
  • Ugled: +5/-5
  • Bileća
    • Pogledaj profil
Одг: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???
« Odgovor #16 poslato: 28.11.2009. 11:56:11 »

ne prosipaj se................

A sto se to prosipamo??? Samo bih trebalo nauciti da vracaju kusur, ne znam znaju li to :)

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???
« Odgovor #17 poslato: 28.11.2009. 12:31:07 »
kako se bio veseo ne prosipas!!!   niko te ne tjera da zoves popa ako neces niti si obavezan po zakonu da ga zoves ni da mu placas za bilo sta, a ti bi im sad fiskalne uveo nije sala.Nemoj me pogresno razumijeti , doslo je vrijeme gdje je i vecina njih ogromni materijalisti ali vala ti ga precera sa tim fiskalnim kasama.

Van mreže Berlusconi

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 33
  • Ugled: +5/-5
  • Bileća
    • Pogledaj profil
Одг: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???
« Odgovor #18 poslato: 28.11.2009. 12:41:27 »
Ama ja hocu da zovem popa, ali treba da se zna koliko nesto kosta i da se zna gdje te pare i kome idu. Popovi, koliko sam ja upucen, imaju svoj cjenovnik crkveni ali ga ne koriste nego sisaju kao da smo ovce :)

Van mreže masala

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 67
  • Ugled: +23/-4
    • Pogledaj profil
Одг: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???
« Odgovor #19 poslato: 28.11.2009. 17:12:33 »
Ama ja hocu da zovem popa, ali treba da se zna koliko nesto kosta i da se zna gdje te pare i kome idu. Popovi, koliko sam ja upucen, imaju svoj cjenovnik crkveni ali ga ne koriste nego sisaju kao da smo ovce :)
Meni se cini da si ti neki veliki ateista???
uhvatis jednom, pa onda drugom i ono sto ostane, zene kazu ...

Van mreže Berlusconi

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 33
  • Ugled: +5/-5
  • Bileća
    • Pogledaj profil
Одг: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???
« Odgovor #20 poslato: 28.11.2009. 17:19:07 »
Pa i da jesam ateista to nije razlog da ne pricamo o ovoj temi. Ja iskreno mislim da je malo pravih vjernika koji redovno idu u crkvu, poste.....ali dobro....

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Одг: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???
« Odgovor #21 poslato: 28.11.2009. 19:15:41 »
Berluskoni, nisi upucen nema cjenovnik za njega si vjerovatno cuo od isto tako neupucenih, koji su culi od opet neupucenih da ne kazem zlonamjernih(jer nadam se da nisu).
Kazes da hoces da zoves popa ali i da znas koliko sta kosta i gdje te pare idu.
Eto nema cjenu,a pare idu popu od prekade,krstenja,vjencanja. :) to je tako pa na volju ti zovi ili ne zovi, izbor je tvoj niko te ne tjera uzmi ili ostavi.

Licno mislim da oni sto pricaju o tome, i ne davaju vala nesto popu i crkvi. Vec u toj prici o tome traze sebi izgovor..
A popa zovu ne zbog Boga, vjere i Svetitelja koga slave, nego radi pomodarstva i radi toga sta ce neko reci...

Nadam se da sam ti makar malo pojasnio? Ne zamjeri...
Ajd Bog te veselio :) :)

Van mreže Veliki_strumpf

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +20/-51
    • Pogledaj profil
Одг: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???
« Odgovor #22 poslato: 28.11.2009. 19:29:18 »
Nista zlonamjerno ali ispade cifra na 2 popa oko 100000km godisnje :-X ako je istina to sto hercegovac kaze da sve pare idu njemu i ako nisu neki rasipnici mogli bi ove godine imati prvog milionera u bileci... ;)

Van mreže Berlusconi

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 33
  • Ugled: +5/-5
  • Bileća
    • Pogledaj profil
Одг: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???
« Odgovor #23 poslato: 28.11.2009. 19:34:39 »
Prvo, nisam uopste zlonamjeran, mislim da svako ima pravo na svoje misljenje. a za ovo pomodarstvo mislim da nisi u pravu jer i nije bas neki fazon ili statusni siimbol zovnuti popa i dati mu ne znam koliko para.... Ne zamjeri ni ti meni sto sam otvorio ovu temu :)
P.S. A i da ne zovem popa nemam potrebu bilo kome da se pravdam....

Van mreže ksc

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 64
  • Ugled: +7/-1
    • Pogledaj profil
Одг: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???
« Odgovor #24 poslato: 28.11.2009. 20:39:33 »
ne mogu da vjerujem kakve sve fix ideje ljudima padaju na pamet...

Van mreže masala

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 67
  • Ugled: +23/-4
    • Pogledaj profil
Одг: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???
« Odgovor #25 poslato: 28.11.2009. 22:08:28 »
Ovo je sve puklo do bola :D

Racunaju popu zaradu, ovo je za rubriku vjerovali ili ne!!!
uhvatis jednom, pa onda drugom i ono sto ostane, zene kazu ...

Van mreže Berlusconi

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 33
  • Ugled: +5/-5
  • Bileća
    • Pogledaj profil
Одг: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???
« Odgovor #26 poslato: 28.11.2009. 22:30:18 »
A to se ne smije racunati ni o tome razgovarati??? To je neka tabu tema?

Van mreže pectoralis

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 213
  • Ugled: +26/-30
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???
« Odgovor #27 poslato: 29.11.2009. 01:16:46 »
Ja ne znam što napadate ovoliko Berluskonija.Imamo bar pravo slobodnog mišljenja,mislim da se više slabo ko pita koliko zarađuju jer svi znamo da je to mnooogo.Ja nisam za to da im se uvede fiskalna,i znam da je to nemoguće.
Ali isto tako znam da u Srbiji popovi primaju platu,a da te pare koje dobijaju vjerovatno idu za crkvu.
Što se tiče vaše argumentacije da te niko ne tjera da ideš i da zoveš popa mislim da je besmislena.
Niko te ne tjera ni da se šišaš ali kod brica mora da se uvede fiskalna.
Kad govorimo o parohiskom domu (najzapišanije mjesto u Bileći,ne možeš proć a da najmanje trojica ne vrše nuždu) sjecam se da su po preduzećima i ustanovama skupljali pare ljudi za to,,da je npr svaki radnik neke ustanove davao po 20 Km...e za to bi vec morala da ima kontrola bar unutar crkve da se zna gdje to ide

Van mreže Berlusconi

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 33
  • Ugled: +5/-5
  • Bileća
    • Pogledaj profil
Одг: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???
« Odgovor #28 poslato: 29.11.2009. 01:34:53 »
Nije problem sto napadaju vec sto to rade bez argumenata, jedino sto kazu je da je sramota o tome pricati... Hvala na podrsci :)

Van mreže kerber_

  • Start moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +12/-16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Da li popovima treba uvesti fiskalnu kasu???
« Odgovor #29 poslato: 29.11.2009. 03:41:55 »
Mislim da su (bar u Srbiji) vjerske zajednice oslobođene plaćanja PDV-a na usluge koje obavljaju, ali ne znam da li to znači da ne trebaju posjedovati fiskalnu kasu ili je trebaju posjedovati, a poreska stopa za njih iznosi 0%.
Bilo kako bilo, to ne znači da nisu dužni izdati priznanicu za bilo kakav novac koji inkasiraju, dakle pop bi trebao sa sobom nositi blok sa priznanicama, kako ne bi došao u neprijatnu situaciju da neko od primalaca njegovih usluga odbije da mu plati zato što nije u mogućnosti da mu izda priznanicu.

A to koje su tarife i kome idu novci od opijela i krštenja je unutrašnja stvar crkve i takođe je njihov problem kako će spriječiti eventualnu samovolju, bahatost i alavost svještenstva. Crkva se vjerovatno se drži hrišćanskih principa dobročintva i milosrđa, pa, kako čujem, ne postoje tarife da bi se materijalno bogatijim ostavo prostor da duši sevap uhvate, a vjerovatno iz istog razloga misli da u glavama njenog sveštenstva odzvanja ona ranohrišćanska: "Prije će kamila proći kroz iglene uši, nego bogataš uđe u carstvo božije", pa im vjeruje na riječ. ;)