Autor Tema: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...  (Pročitano 50082 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Одг: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...
« Odgovor #75 poslato: 02.02.2010. 16:47:42 »
e bas duka ti mozda mozes da mi objasniš.Kako internet provajder može da posluje negativno,čini mi se da je zadnje godine Teol imao minus od 911.000? Isto kao kad NIS nabije milione evra minusa a nafta najskuplja u Srbiji,to su stručnjaci...
.
ko to zna, lopinjaju pa pretjeraju  :) . Inače teol je od početka adsl-a 2006 do 2008 kada je preimenovan u mtel imao najbrži neograničeni internet 1mbps (210 KM mjesečno), no niko nije koristio ni 386kbps (85 KM). Najčešće je to bilo 1gb mjesečno (29 KM) ili 3 (58KM). Nije bilo puno korisnika, a nije im trebalo ni puno resursa no taj gubitak je veliki iako nije nemoguć jer im je marketinška i poslovna politika bila ravna 0.
Ja sam izračunao da mtel mobilna mreža samo za novu godinu zaradi preko 2 miliona KM čisto (pošto su objavili koliko je poruka prošlo za novu godinu).

Van mreže masala

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 67
  • Ugled: +23/-4
    • Pogledaj profil
Одг: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...
« Odgovor #76 poslato: 02.02.2010. 18:19:23 »
e bas duka ti mozda mozes da mi objasniš.Kako internet provajder može da posluje negativno,čini mi se da je zadnje godine Teol imao minus od 911.000? Isto kao kad NIS nabije milione evra minusa a nafta najskuplja u Srbiji,to su stručnjaci...
xaxa Sjetih se jedne sjednice kad su svi ministri dosli na skupštinu i sad hvale se ekspetri,stručnjaci,sjajno rade svoj posao,napredujemo...a onda onaj nesretni Krasić kaže:
Spoljni dug velike Jugoslavije je bio ne sjecam se tacno možda 10-20 mld a danas male Srbije je 30mld to su ti stručnjaci,bravo
Rekoh li ti ja, jos si zelen za politiku...
uhvatis jednom, pa onda drugom i ono sto ostane, zene kazu ...

Van mreže masala

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 67
  • Ugled: +23/-4
    • Pogledaj profil
Одг: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...
« Odgovor #77 poslato: 02.02.2010. 18:23:25 »
Masala ti si pravi politicar sada nisi politicki opredljeljen,a u nekim postovima prije navijas za Blaza sada hvalis Babica e stvarno mi sada nista nije jasno  ???

Politika je kurva – rekli bi stari...
uhvatis jednom, pa onda drugom i ono sto ostane, zene kazu ...

Van mreže masala

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 67
  • Ugled: +23/-4
    • Pogledaj profil
Одг: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...
« Odgovor #78 poslato: 02.02.2010. 18:35:54 »
Ko je sta uradio? Sasvim je nerealno pricati o tome, da neko za petnest mjeseci pokrene Bilecu,  a ta ista Bileca unistavana sedamnest godina, nidje veze je ova prica.

uhvatis jednom, pa onda drugom i ono sto ostane, zene kazu ...

Van mreže gembler

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 183
  • Ugled: +18/-7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...
« Odgovor #79 poslato: 02.02.2010. 18:59:42 »
Posto primjecujem da je clan Gembler poprilicno nastrojen i zarazen sds= om  i veoma kriticki nastrojen na politiku i rad snsd-a ovde u Bileci , zamolio bi ga da nam otvori oci i kaze sta je to ucino sds za 17 do 20 godina njegove vladavine ovde u gradu.Realno sagledavajuci stvari ima godina i po mozemo vidjeti neke promjene sto se tice grada. Ulice se asvaltiraju, srednjoskolski centar se renovirao, mnogi  putevi za sela su asvaltirani, veliki broj mladih ljudi je zaposlen  (na nasu zalost isto tako je zaposlen veliki broj penzionera  cega sam veliki protivnik) pokrenula su se nekolika kulturno umjetnicka drustva Osvit i folklor.Kada izadjem u grad svaka svjetiljka radi u odnosu na proslo vrijeme .. i jos mnogo toga da sad ne nabrajam.
Sada bih zelio da nam clan Gembler objasni zasto ni mali dio svega ovoga bar sto sam ja nabrojao, nije ucinjen prije za vrijeme dugogodisnje vladavine sds a.  Da sds nije smjenjen prosle izbore znate kad bi se asvaltirali seoski putevi,
kad bi neko selo tipa Mirilovici dobilo vodu, kada bi iko od ovih mladih ljudi sto su dobili posao bio zaposlen/?? Po mom misljenju nikad.Samo sam naveo nekolika sitna primjera i u glavu mi ne moze nikako da jos ima ljudi koji velicaju brane i hvale politiku sds a ( ovde u Bileci) koja je dovela Bilecu proslih 17 godina u kolaps iz koga se tesko moze izvuci. Jedino mogu shvatiti da pod pseudonimom Gembler stoji neki stariji sds- ovac covjek tipa Cale Dumnic, hehe,
i onda mi sve moze biti jasno. Ne bi me nimalo iznenadilo ni da je sam on , kao sto rece onaj clan Masala.. citiram:
U onoj gomili ludaka svaki treci ima dodira sa internetom. Sto sam veoma primjetio ulazeci nekolika puta na Bilecki sajt i citajuci komentare i jednih i drugih..dolazeci do zakljucka da onakve komentare , psovke, klevete i lazi moze da pise samo neki seoski maloumnik koji je nezadovoljan prvo svojim zivotom pa onda i svim tudjim. Kome je sve krivo ,kome nista ne valja i koji je u dusi jedna velika bijeda koja se najvjerovatnije stidi i sama sebe, a ovde na internetu svi mozemo da budemo RATNICI.
Jos jednom bi zamolio Cala Dumnica ,pardon Gemblera da nam navede te argumente i kaze koliko su vremenski ovi vladali i sta su uradili za Bilecu a koliko su ovi drugi vremenski vladali i sta su oni uradili za grad .Naravno podrazumjeva se da mislim 17 godina vladavine sds -a  i godina i po vladavine snsd-a  .


hahaha slusaj Don sa 4iiii, da znas da si me od srca nasmijao, i ono o calu dumnicu i sve sto si napisao vidim da si neki komedijas steta sto si u ovom gradu a ne negdje na zapadu..ko zna mozda bi uspio da se probijes na "daskama koje zivot znace", a ovdje mozes jedino da blanjas daske kod recimo Vasa Kuljica i da budes zadovoljan sto si dobio priliku bas ti a ne neko drugi jer ih u bileci ima previse koji bi rado blanjali tu "dasku" za par maraka dnevno,..prvo treba da znas da nikoga nisam niti bih uvrijedio a ni "ratovao" zbog politike jer mi ne pada na pamet da zbog necijeg dobra ugrozavam svoje, pa tako necu ni tebe da vrijedjam i ako mislim da bi ti to volio..drugo nigdje nisam rekao da sam pristalica sds-a..trece da je narodu bilo dobro za vrijeme vladavine sds-a on bi i sad vladao a ne snsd-e...narod je izabrao tada. Pa je i 24.01.2010. godine birao u bileci i izabrao profesora DRAGANA BABICA za novog gradonacelnika jer nije bio zadovoljan dosadasnjom vladajucom strujom. Ja i Ti se nismo mnogo pitali. Ruzno je sto spominjes Cala Dumnica u negativnom konteksu (koliko znam taj covjek nije nikome nista lose uradio),.e sad sto se tice asvalta..on se ne jede( po meni mazanje ociju), kazes svetiljke rade, tacno ali su ulice prazne, kazes jos i ovo veliki broj mladih je zaposljen, na tu temu bih imao mnogo toga da kazem ali necu nego kratko,- nigdje na novo radno mjesto...bilecka privreda nije pomakla ni milimetar naprijed a ima mogucnost da ide naprijed, suvise sporo se razmislja o nasem napredku ili gotovo nikako, ali opet ponavljam ja i Ti se ne pitamo. Kada sam glasao nisam gledao ko se bavi politikom u bileci pa na konto toga glasao nego, jednostavno nisam zadovoljan potezima gospodina Milorada Dodika, pa mu zato i nisam dao glas..moje misljenje je da bileca konacno ima covjeka vrijedna sposobna i pametna na svome celu a to je Dragan Babic izabran voljom naroda.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...
« Odgovor #80 poslato: 02.02.2010. 23:44:13 »
http://www.youtube.com/watch?v=4t3Uuq8Bdjs

govor!
ovi iz 60 minuta su kompleksasi zestoki, kada im spomenete Dodika oni se hvataju za glavu,zato su i podrzali Mihajlicu/SRS RS/SDS/Dragana Babica!

zajedno za NAS,protiv VAS!
Idemo u oktobar 2010!
« Poslednja izmena: 02.02.2010. 23:50:28 BaNiX »

Van mreže pectoralis

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 213
  • Ugled: +26/-30
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...
« Odgovor #81 poslato: 03.02.2010. 00:58:11 »
pi bruke ove premijer da kaže "jebeš to".e jadna zemljo.pa zašto je u foči izgubio nego sto je rekao da će dobit "kurac" ako ne glasaju za njega.e moj milorade od tog mihaljice treba dosta da naučiš npr kako da se ponašaš,evo da ne govoriomo o prijetnjama i ophođenju prema narodu kao stoci,ili o tome što kad priča pleše tango a zauzima prostor za valcer,nego čisto o tome da ne može ozbiljan političar da priča kao uličar pa čak i ako je bio uličar nekad ranije.Džabe 10 kulturno umjetničkih društava...Riba od glave smrdi
:oops:

Van mreže HERC_86

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 17
  • Ugled: +1/-4
    • Pogledaj profil
Одг: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...
« Odgovor #82 poslato: 03.02.2010. 01:26:29 »
http://www.youtube.com/watch?v=vzu_IAeO14c&feature=related

dali je bas sve tako, procijenite sami.
Jedno je jasno,RS postace geto, a narod naivan i glup a zbog kore hljeba podijeljen skroz, gore nego u Crnoj Gori samo zato sto ne vidi drugi nacin za opstanak.p.s. ne treba nikad dati entitet federaciji, ali ako se nesto trece ne desi,svi cemo postati gastabajteri, ili zbog vece zarade ili zbog nemogucnosti da se prezivi u Republici Srpskoj, a pogotovo u Hercegovini.

Van mreže masala

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 67
  • Ugled: +23/-4
    • Pogledaj profil
Одг: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...
« Odgovor #83 poslato: 03.02.2010. 09:37:44 »
Cestit i siromasan  :D :D :D...Jes, jes...Cestit i siromasan, strasno...Imas jedno 10% bogatih, koji su opljackali narod i oni fino zive, a ostalo 80% u siromastvu. To ti je Bileca...
« Poslednja izmena: 03.02.2010. 13:27:49 masala »
uhvatis jednom, pa onda drugom i ono sto ostane, zene kazu ...

Van mreže doniii

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 12
  • Ugled: +5/-0
  • Bileća
    • Pogledaj profil
Одг: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...
« Odgovor #84 poslato: 03.02.2010. 13:20:14 »
Gembleru bez ljutnje! Nisam nista lose mislio kad sam te poredio sa doticnim Calom Dumnicem samo sam naveo primjer posto istog licno poznajem. Isti covjek da  neka druga politicka partija ponudi 5000 km platu svakom gradjaninu Bilece i da npr to bude ostvarljivo , isti Cale bi ponovo rekao da ti nista ne valjaju i drzao bi se svog prepostenog sds a od koga nema ama bas nikakve koristi. zato sam te poredio sa njim posto vidim da velicas sds do bola.Kazes ovi samo mazu oci narodu i od asvalta se ne zivi. U pravu si, ali zasto bar i ovi bivsi nisu mazali oci narodu nego su samo sebe i svoju rodbinu mazali!!!  Bar se nesto izgradjivalo i postoje planovi za otvaranje nekih preduzeca i firmi kao na primjer cementara koja treba da se gradi na planoj. Opoziciji ne valja ni gradnja cementare pa su pravili mitinge i huskali narod da se ne dozvoli gradnja.zbog cega??   Zbog inata i nista vise! Ista ta cementara mislim da se nalazi u Firenci u centru grada i pricao mi je jedan prijatelj koji radi dugi niz godina u Italiji da nikad nije cuo buku niti vidio dim da izlazi iz nje.
Zbog cega onda nama ne bi valjala? Zagadice nam ovu nasu ljepotu je li? Zar ti nije vise jasno da sami sebi skacemo u stomak i da sa ovakvim maloumnim seoskim razmisljam nikad necemo napredovati u bilo kom smislu!
Ovi iz snsd nisu mogli za 15 mijeseci pokrenut mrtvilo i pustos koji je sds napravio za 17 godina.Navodis ulice su prazne, pa i jesu prazne. Kada je sds vladao bile su pune je li?? Koje je to preduzece radilo molim te reci nam pa su ulice bile pune?!Bile su pune zato sto je narod iole imao koristi neke od ploce koju je sam vadio a ne sto mu je tadasnja vlast nesto omogucila, i sto je bilo sverca cigareta i ko zna cega drugog za razliku  danas.
Nisi mi odgovorio na glavno pitanje sto sam ti postavio . Sta je sds uradio a sta snsd za vrijeme svoje vlasti?
Nego mlatis u praznu slamu i zapocinjes neku bezpotrebnu svadju.Gembleru, konkretno si sam rekao navescu vam primjere. Pa navedi nam te primjere da vidimo sta je ko ucino za Bilecu i koliko a ja sam ti naveo bar neke sto znam sta je uradio snsd.Govoris mladi su zaposleni na izmisljenim mjestima.Barem 30 mladih ljudi je zaposleno da ja licno znam za ovo 15 mjeseci. Zar to nije pomak za Bilecu?? Pa kako god i na koja god mijesta smatram da je to veliki pomak.
Bez ljutnje za bilo koga, ja sam ti naveo neke argumente Gembleru a ti mi sad navedi tvoje.

Van mreže masala

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 67
  • Ugled: +23/-4
    • Pogledaj profil
Одг: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...
« Odgovor #85 poslato: 03.02.2010. 13:33:02 »
http://www.youtube.com/watch?v=vzu_IAeO14c&feature=related

dali je bas sve tako, procijenite sami.
Jedno je jasno,RS postace geto, a narod naivan i glup a zbog kore hljeba podijeljen skroz, gore nego u Crnoj Gori samo zato sto ne vidi drugi nacin za opstanak.p.s. ne treba nikad dati entitet federaciji, ali ako se nesto trece ne desi,svi cemo postati gastabajteri, ili zbog vece zarade ili zbog nemogucnosti da se prezivi u Republici Srpskoj, a pogotovo u Hercegovini.
Najbolje bi bilo jos njih slusati ko je kakav? Muslimanska Televizija, kuku jada. Cekaj, dali sam ja dobro ovo svario, oni podrzavaju ovu opoziciju!?
Ako je tako, onda su neke informacije TACNE, o finansiranju OPOZICIJE...
uhvatis jednom, pa onda drugom i ono sto ostane, zene kazu ...

Van mreže doniii

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 12
  • Ugled: +5/-0
  • Bileća
    • Pogledaj profil
Одг: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...
« Odgovor #86 poslato: 03.02.2010. 13:42:19 »
Ni meni sada vise nista nije jasno. Cim muslimani nekog kude znaj da je dobar Srbin a koga hvale bjezmo od tih>.
Dovoljno je samo vidjeti po muslimanskim sajtovima i forumima koga najvise mrze od politicara , znate na koga mislim,
pa i da ga nisam bio nikad njegov simpatizer sad bih namjerno postao.

Van mreže gembler

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 183
  • Ugled: +18/-7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...
« Odgovor #87 poslato: 03.02.2010. 15:02:59 »
postovani Doniii,..

......nisam nikada niti cu ovih dana velicati sds,..SDS je uradio jednu i osnovnu stvar po meni koja je nemjerljiva sa potezoma bilo koje stranke u RS/u, a to je budjenje i ocuvanje SRPSTVA,...toliko sto se tice sds-a
......sto se tice mojih argumenata rekao sam na nivou bilece i RS-a, a ne samo na nivou bilece. Dakle, od silnih para koje je vlada dobila prodajom telekoma, koliko je ulozila u bilecu za ozivljavanje privrede? Zar se nije mogao dati dobar kredit za pokretanje bilecanke,..sta je sa mlinom i u onoj i u ovoj vlasti, "jedan od najsavramenijih mlinova na prostoru ex jug" sta je sa kovnicom, prodata pa oni koji rade taman mogu od plate da kupe vrecu brasna,..i to neko zove "dobra privatizacija" zar nije apriori pokrenuti privredu u ovom gradu pa ce ta privreda sutra dati i asvalt i rasvjetu i kolektor i nove zgrade primjera radi. Apsurd je po meni dati 1/5 para od prodaje telekoma za zgradu vlade u ovom vremenu, kako bi dobro dosao dio tog novca za pokretanje privrede u bileci-sds nije imao te pare, a sad ih nazalost nema ni snsd. Ta nova radna mjesta su najvise u Het-u koji i onako ima skoro duplo vise radnika od potrebnog broja i nisam protiv toga, ali ovim tempom doci ce se do koliko kilovata proizvodi het toliko radnika...nidje veze.

evo nekoliko primjera dobrih djela nase vlade:

- prodali rafineriju nafte rusima za dzaba pare, pa im posle uplatili na racun gotovo koliko su dobili od rusa, ajde neka su taman da su je poklonili samo da im nisu dozvolili manipulaciju 20000 malih akcionara, tako da ti ljudi nemaju gotovo nista od vrijednosti svojih akcija a radi se o nekliko stotina miliona, dalje dozvolili da se osnuje "optima grupa" koja vrsi otkup i prodaju preradjene sirovine iz rafinerije nafte i ulja i na taj nacin prikazuju veoma malu dobit rafinerije ulja a ogroman gubitak rafinerije nafte koji opet ide na stetu drzave kroz uplatu daleko manjeg poreza.
-istu stvar rade sa fabrikom glinice "Birac" samo sto tu nisu rusi nego litvanci, pa malo im svega toga nego im jos dali 50 miliona km kao pomoc da prebrode svjetsku krizu,...samo me interesuje da li predpostavljas gdje idu te pare.
-ugovor sa CEZ-om ce nasu republikicu doci dosta novca,..samo zato sto je neko mislio da moze da radi kako hoce i da je narod glup ko stoka
-koja firma je ovlastena za prodaju fiskalnih kasa ili bolje receno "cija"...da napomenem da im je cijena 10x veca kod nas nego u Grckoj,..mora da im je carina naplacivana ko da su da-Bog-sacuvaj radioaktivne
-zar par godina u bileci ce raditi vjerovatno po dva do tri covjeka jer ih vec otpustaju a takav je i plan ukidanja radnih mjesta,..i to im je neko dozvolio..pitanje je ko?
-vjerovatno si cuo da se mislilo ulozit koji milion u zgradu opstine bileca a ni pod razno recimo u Mlin ili Bilecanku
-ko je omogucio masovno penzionisanje a sad reviziju i smanjenje penzije?
-sta je sa borcima....ogroman ?....imalo se masa para u drzavnoj kasi
-sada cemo prodat "bosku" e sad nemozemo....smijesno
-sve poslove imalo krupnije dobiva Integral inzenjering pitanje je zasto,..a taj isti integral nije platio radnicima plate i zaostatke u mnogim svojim firmama koje je duzan da plati po zakonu i ugovoru o kupoprodaji..pitanje je kako je to moguce..aha sjetih se odakle je gazda ili mozda koje pravi gazda,.
-pogledaj trziste kapitala svaki dan ogromni minusi, koji nisu proizvod svjetske krize vec straha inostranih investitora zbog bojazni od jos jedne rafinerije ili biraca ili cez-a, jednostavno akcionari nisu zasticeni,..koliko je tu para izgubio srpski narod...milijarde


stvarno ne vidim nista dobro da je uradjeno..toliko od mene mada bih mogao pisati do sutra..ja mogu pisati tebi moje misljenje ti meni i tako beskonacno, na ovoj temi se vise necu oglasavati, nadam se i mislim da ce ovom gradu konacno svanuti pod budnim okom i vjestom rukom a britkim mislima naseg dragog profesora gospodina Dragana Babica


Van mreže doniii

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 12
  • Ugled: +5/-0
  • Bileća
    • Pogledaj profil
Одг: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...
« Odgovor #88 poslato: 03.02.2010. 15:32:25 »
postovani gosp . Gembleru...

Ovde je rijec o Bileci i mislim da si skrenuo sa teme. Toliki post si napisao a u stvari nisi dao nikakav odgovor na moje pitanje. Cak stavise, ne bi da si obavio privatni razgovor sa gosp. VUKOTOM GOVEDARICOM  pa ovo sve napisa.
( ili si mozda snimao duel za nacelnika Bilece sto je bio na Herceg tv pa sa tolikom strascu upijao rijeci doticnog gospodina da si ih cak napamet naucio)

Van mreže pectoralis

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 213
  • Ugled: +26/-30
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Četiri kandidata za načelnika Bileće ...
« Odgovor #89 poslato: 03.02.2010. 15:37:44 »
Vala baš što toliko navaljuju na tu zgradu vlade,to je državna tajna ne teba pričati o tome ..zapeli ko ludi na 230mil za zgradu,na 10 mil za predsjednika,140 za ČEZ,fiskalne kase,malverzacije...prave se ludi ne vide asvalt za sela od 2 stanovnika