Društvo > Nauka i religija

Da li smo hendikepirani zato što nemamo kino iliti bioskop?

<< < (2/2)

S.A.F.:
Ajde budimo iskreni pa recimo koliko je ko puta od nas otšao u kino kad je bio u prilici? Evo ima forumaša koji žive u Beogradu, Novom Sadu, Banjaluci itd. pa neka kažu koliko često idu u kino, a pozorište neću ni da spominjem. A kino u Bileći je postojalo do prije par godina, samo što niko u njega nije dolazio, a i zašto bi sjedio dva sata na onim stolicama i gledao film na tehnici staroj 25 godina (plus ako je domaći pola se ne razumije), kad je moguće svaki film naći na DVD-u tačno 2-3 mjeseca prije nego što dođe u kino.
A što se tiče ''normalnih'' bioskopa, kakvi su inače sada u svijetu, njih i inače u regionu ima jako malo. u Srbiji 5 (svi u Beogradu), BIH 3 i Hrvatskoj 2 tako da smo mi realno jako daleko od toga.

Gedeon:
Znači i kinu možemo pjevati "Vječnaja pamjat." Vjerovatno si u pravu, jer Bileća nema ni publiku ni novac ni filmskog znalca koji bi vodio kino.
Ja sam išao u kino kad god sam imao para. Nekada upadao i bez karte. Jednostavno, mnogo je bolji doživljaj nego na DVD-u kod kuće.
Kino u Bileći ne može biti isplativo, ali kultura danas nije isplativa uopšte. Ipak bi bilo lijepo da imamo jednu malu salu za projekcije, a oprema je danas jednostavna i ne mora biti skupa. Distributeri se brinu o tome da dostave filmove.
Kad sam otvarao temu više me je interesovalo koliko ima u Bileći ljudi kojima je stalo do filma, ili koliko ima onih koji bi mogli upravo o filmu nešto da kažu, nego da raspravljamo o (ne)mogućnostima otvaranja kina.

error:
Evo i ja da kazem nesto.Mislim da smo svi svjesni da je najveci problem edukacija omladine koja je realno po tom pitanju slabo edukovana.Ja iskreno idem cesto u bioskop i mogu da kazem da je vrh.Otkako se otvorio u Uscu bas je dobro,imaju ekstra ozvucenje i imam osjecaj kad gledam film kao da i ja glumim u njemu.Narocito nedavno kad sam bio na premijeri 2012,odlican film.Sto se tice pozoriste moram priznat da sam bio samo jednom i iskreno da kazem nije lose samo sto nekako dugo traje,a i nije bilo tada pauze izmedju cinova pa sam se malo uspavao.U svakom slucaju nije lose moze se pogledati.

S.A.F.:
Pa recimo da je trenutno ''vječnaja pamjat''. Mala kina se masovno zatvaraju a za multiplekse ni mnogo veći gradovi nemaju para.
A ljudi kojima je stalo do filma u Bileći ima, kao i onih koji bi o filmu mogli puno da kažu, internet, DVD... snalaze se.

Gedeon:
Znači na onom svijetu Bilećani dobijaju multipleks; kad se svi skupimo biće dovoljno publike. Imaće tri sale koje će nositi imena Dušana Vukotića, Fadila Hadžića i Karla Maldena, a velika sala ime Emira Kusturice.
 :D eto javilo mi se!
Koju sad temu da otvorim; Zatvoreni bazen u Bileći?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju